Wzrost PO przez pączkowanie

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Idee

Nie traktuję PO jako partii, w której jest jakieś miejsce na spontaniczność a TVN itp jako źródła informacji ale dezinformacji. Nie wierze w przypadkowe pokrycie się dwóch zdarzeń z niedzieli .
Wygląda na to że sondaże pokazały że elektorat PO nie akceptuje zbytniego skłaniania się ku lewactwu a jednocześnie że jest do zagospodarowania rosnący elektorat lewicowy, co z resztą uwidoczniło się w ostatnich wyborach.

Nastąpiła więc operacja polegająca na osiągnięciu wzrostu przez pączkowanie. Efektem ma być:

wzmocnienie obrazu PO jako partii konserwatywnej (Tusk - mowa o „stabilności” PO, Radziszewska stwierdzenie dotyczące nauczycielki w katolickiej szkole i show w TVN). Jednocześnie jest to jedna z ostatnich prób wzmocnienia autorytetu Tuska jako silnego człowieka („brutalny”atak na sklepy z dopalaczami). W aferze hazardowej to wypaliło. No i oczywiście jak co dzień, przykrycie niewygodnych tematów na może nawet miesiąc.
utworzenie lewicowej przystawki PO (kongres P...Ota) „Janusz Palikot jest jak dopalacz” tak Kuba Wojewódzki reklamuje dzisiejszą inicjatywę kontrowersyjnego posła z Lublina - to z Onetu. On sam twierdzi ze nie zlikwidowałby sklepów z dopalaczami. Jest ich ponad tysiąc, czyli ich klientów kilkaset tysięcy. „Król dopalaczy” mówi o swoich klientach że to „debile”. Czyli do ruchu poparcia P...Ota pasują jak ulał. Poza tym wiele osób pisze że Tusk chciał przykryć kongres P...Ota dopalaczami i ta dezinformacja wydaje się przyjmować. Akcja uwiarygodniania nowej „opozycji” i napędzania jej sympatyków będzie się rozwijać.

Tuskowi to nie pomoże, PO może. Za jakiś czas i tak Tuska pewnie zastąpi Schetyna, bo nikogo innego na horyzoncie nie widzę. Na ciężkie czasy, które nadchodzą dla PO wraz z podwyżkami i coraz bardziej widocznym zza medialnej osłony brakiem sukcesów to odpowiedni człowiek. Lepszy już ten zamordysta, bo może choć coś oprócz PR będzie robił. Tusk jest już w fazie schyłkowej. Coraz bardziej staje się obciążeniem dla PO. Szczyt popularności PO z 62% poparcia już pod jego kierownictwem nie wróci. Następne wybory może przegrać.

Wszyscy się tak martwią o Kaczyńskiego a ten stary lis nie musi nic robić, tylko czekać aż się w końcu ciągle potykająca się PO całkiem wyłoży. Stąd ten wściekły atak na niego. Ponieważ PiSu nie da rady rozbić, ani zakrzyczeć, ani swoją opozycją zastąpić, ani wpuścić w maliny tak więc nie ma pytania czy wróci do władzy ale kiedy. Żadnego innego, autentycznego, nowego tworu politycznego przecież nie widać.

Zasadniczym problemem po kilku latach rządów PO i ewentualnie najgorszej z możliwych opcji, tzn 4 latach rządów niemocy i status quo czyli PO i SLD, będzie wewnętrzna i zewnętrzna słabość państwa. Tutaj PiS jest w miarę odpowiednim lekarstwem. Ograniczy korupcję, może biurokrację. PiS co prawda ograniczał prywatyzację ale tego problemu nie będzie, bo za rok pewnie wszystko i tak będzie sprywatyzowane i przejedzone. Dobrze pewnie nie będzie, ale lepiej na pewno. Nie wiem czy PiS będzie w stanie rozwiązać takie problemy jak zadłużenie, depopulacja, emigracja, przeregulowanie gospodarki. Reszta partii będących w Sejmie i tak nie ma na to żadnych szans. Czy PiS będzie w stanie stworzyć dla polskiego biznesu i reszty społeczeństwa autentycznie przyjazne państwo?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"Lepszy już ten zamordysta, bo może choć coś oprócz PR będzie robił. "

Np. co będzie robił - kradł?
Nic nowego pod słońcem, ale to wygląda na wybór pomiędzy Belzebubem a Szatanem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91093

Tusk jest niewolnikiem PR. Wbrew pozorom to się PO nie opłaca. Przy okazji nam wszystkim też.Pełnię władzy będą mieli napewno ponad rok i tego nie można zmienić.Straconego czasu się nie odzyska. Może ktoś inny na czele PO wprowadzi przynajmniej część reform.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91103

Całkiem możliwe, jednak obawiam się, że będą to reformy, na których oni zarobią, nie my.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91119

 jakiego narobił tusk i jego banda pewnie i Piłsudski by nie posprzątał.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91106

Po wojnie się posprzątało i to z komuną na karku. Damy radę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91118

Materiał ludzki giętki i głupkowaty, zapatrzony w seriale i tefałeny. Nikt już nie czyta trylogii, Lalki, czy Herberta, lemingi czytują kolorowe pisemka dla idiotek podlane "artykułami" rodem z "Faktu".
Czarno to widzę, mimo, że nie jestem czarnowidzem.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#91122

W roku powyborczym robi sie czystki na stołkach wszelakich obsadzajac wsio wyposzczona hołotą (własna i narzuconą przez centra decyzyjne)

2 i 3 rok to istota władzy w sensie takiego tworu jak PO, czyli kręcenie lodów na maxa (ma starczyć do 3pokolenia z uwzglednieniem łapówek dla prokuratorów i sędziów)

W  roku przedwyborczym natomiast niczego się nie zmienia bo jeszcze słupki spadną - w zamian zmasowany PR liftowanie sondaży z kiełbasa wyb. i gruszkami na wierzbie.

Czy dostatecznie jasno wytłumaczyłem dlaczego PO niczego nie zreformuje?

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#91131

Chce, niechce musi coś zreformować we właściwym kierunku. Bo jej słupki spadają. 62% jak było kiedyś to teraz SF.Teraz jest 38%. Za rok może być 22%. Jak jest źle z finansami, o tym świadczą podwyżki podatków w roku wyborczym. Tego by nie zrobili gdyby nie mieli noża na gardle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91140

W Fakcie jednak też piszą rozsadni ludzie. Wyborcza nie jest dzięki Faktowi już pierwszą gazetą w Polsce.Jej nakład spada nieprzerwanie. Nakład Gazety Polskiej od kwietnia wzrósł 3 razy. Jest jakieś światełko w tunelu.
Tak czy siak cały ten cyrk już sie sypie. Finansowo.Orkiestra będzie grała do końca.
Lemingi czytają też blogi. Tu z kolei sytuacja jest odwrotna niż w TV, gazetach. My jesteśmy potęgą.A internet rosnie, reszta się kurczy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91138

dla pilnującego żyrandoli bronka.......http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/prezydent-komorowski-zatrudnil-nowych-fotografow-c_155610.html......10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#91130

Pewnie mają problemy z ciągle pękajacymi kliszami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91146