Zabierz babci operacje i Składamy się na wyjazd Jarka do Egiptu..

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Sławek Wróbel, znany z wręczenia w Londynie pewnego gadgetu Komorowskiemu, zrobił na Facebooku wydarzenie „ZABIERZ BABCI OPERACJE” , po tym jak dowiedział się, co posłanka PO Mucha wypisywała w POgłosie, wewnętrznym piśmie PO. Tzn poddawała w wątpliwość sens operowania 85 latków i twierdziła że chodzenie do lekarza dla starszych osób, to rozrywka. Znalazło się nawet na tym profilu parę osób twierdzących, że Mucha ma rację ale znacznie więcej tych którzy twierdzili że jej niema. Twierdzenie że dla starych, schorowanych ludzi sterczenie w kolejkach to rozrywka, w kraju w którym na operacje czeka się kilka lat, nierzadko cierpiąc ból, to jak na doktora ekonomii, jest coś naprawdę zbyt głupiego.
Oprócz wyrazów oburzenia, których było najwięcej, podkreślania tego, jak długo trzeba czekać na operacje, o łapówkach które to oczekiwanie mogą przyspieszyć, ktoś napisał też ciekawy komentarz o „leczeniu ponadstandardowym”, które miało obowiązywać wg innego polityka do 60 tego roku życia. Potem euta, sorry leczenie standardowe.
Na stronie jest kilkuset popierających. Jej powstanie zauważyły mainstreamowe media: Onet,TVP. Super Ekspres i przytaczały jako argument w dyskusji. Widać więc, że warto tak reagować na skandaliczne wypowiedzi polityków.
Ponad czterdzieści tysięcy „indywidualistów” z kolei jest na profilu „Kupmy Jarkowi bilet do Egiptu....”. Trzy lata z hakiem już nie rządzi a do nich jeszcze to nie dotarło, to się nawet nie nazywa reflex szachisty. To reflex dinozaura. Takiemu ponoć, jak coś odgryzło ogon, to informacja do mózgu trafiała po paru godzinach. A propos szachów czytając wiele komentów ma się wrażenie że warcaby to max możliwości, w niektórych wypadkach to ta gra z „Misia”, ta „raz, dwa ,trzy ...siedem,osiem”.
W akcji z powodu wrodzonego sknerstwa zaznaczyłem że nie biorę udziału. Natomiast zauważyłem ci sympatycy PO nie podali konta. No więc postanowiłem im bidulkom (44 tyś ich jest jeszcze na jeden wyjazd nie uzbierali) pomóc i wkleiłem znalezione bez problemu w necie konto PiS. I poinformowałem że tu mogą wpłacać pieniądze. Zupełnie nie rozumiem wyrazów oburzenia i zaskoczenia widocznego w komentarzach do mojego wpisu. Jak człowiek chce pomóc to go nigdy nie docenią, tak to jest. To w końcu zbierają czy obiecuję że zbierają. Mogli by się zdecydować. Się elektorat nauczył od partii – obiecywać.
Swoją drogą wycieczka Jarkowi do Egiptu by się przydała. Zobaczyłby na miejscu co i jak, wiosna w końcu idzie. Można by pewne doświadczenia w Polsce spożytkować. A i urlop w końcu by wykorzystał. Bo nie słyszałem w tym natłoku informacji o urlopach premiera i jego wycieczkach zagranicznych w formie wizyt rządowych, żadnej informacji na ten temat. Jedynym efektem tych wycieczek państwowych jest opalenizna premiera, jego małżonki i wielce zasłużonego dla polskiego kolejnictwa syna.

http://www.facebook.com/home.php#!/event.php?eid=196994286977627
http://www.facebook.com/home.php#!/event.php?eid=179743738730060

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Dzięki Panie R.Zaleski za oryginalny pomysł. Już widzę jaka lawina pieniędzy wpływa na konto PIS-u.

                           

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bożena Cz.

#132808