Amerykańska Sawicka, polska Sawicka

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Senator Jane Orie niedawno dostała 10 lat za korupcję i poszła siedzieć. Polska Sawicka wyszła niedawno za kaucją wpłaconą przez adwokata(do wyroku odpowiadała z wolnej stopy)
, senatora PO.
W USA o niebo bardziej skomplikowana sprawa zakończyła się szybciej prawomocnym wyrokiem skazującym na 10 lat więzienia. Wybrałem najpopularniejsze komentarze znajdujące się pod artykułem o wyroku, ze strony internetowej lokalnej gazety.

„Ona zwyczajnie ukradła pieniądze z portfela każdego podatnika (...) Mam nadzieję że ta lekcja ją czegoś nauczy”
„ Powinna siedzieć dłużej” „To bardzo źle że jej wyrok to nie 20 lat. Ale 10 lat pozwoli wyzbyć się jej arogancji, która okazała swoim wyborcom” Inne były w podobnym tonie.
W Polsce prawie połowa ankietowanych przez Fakt w ogóle by Sawickiej nie skazywała na więzienie. Dopóki społeczeństwo się nie zmieni, nic się nie zmieni.

3,5 roku dostał właśnie nieprawomocnym wyrokiem lobbysta M. Donchal, tyle siedział w areszcie. Nie jest to rekord Polski, (który obecnie wynosi chyba 9 lat i mimo wyroku Strasburga trwa nadal) a sprawa może budzić wątpliwości. Dostał więcej niż Sawicka, przy podobnych kwotach, no i on nie był posłem.

This is not America

http://kokos.salon24.pl/425540,pociej-sobecka-1-0-dla-iii-rp
http://www.post-gazette.com/stories/local/neighborhoods-north/jane-orie-sentenced-to-prison-638894/
http://niezalezna.pl/30359-dochnal-z-wyrokiem-za-korupcje

Brak głosów

Komentarze

co dziwić Polska to nie USA.

Vote up!
0
Vote down!
0

lupo

#269528

w Polsce szanuje sie zlodziei

z ujscia Menu do Renu

Vote up!
0
Vote down!
0

z ujścia Menu do Renu

#269613