Wejdą, nie wejdą

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

Rosyjsko – białoruskie ćwiczenia, pod starą sowiecką nazwą „Zachód” zakończyły się. Kiedyś w ich ramach wojska PRL ćwiczyły atak na Danię. Drugi rzut wojsk ZSRR przejście przez polską pustynię atomową. Teraz jesteśmy po drugiej stronie.
Obecnie jest lepiej, choć gorzej niż kilka lat temu, gdy próbowano straszyć atomowym atakiem na Warszawę, Teraz nie ma straszenia, wręcz przeciwnie. Propaganda ze wschodu, agenci wpływu mieli jeden prikaz – maksymalnie wyciszać, wyśmiewać nawet realistyczne oceny tego co się stało. I to jest właśnie niebezpieczne, bo oznacza to realne zagrożenie, realne przygotowania do ataku na nas. Bardzo bym się cieszył, gdyby ćwiczenia były pozorne a propaganda napastliwa. Niestety jest odwrotnie. Polskojęzyczne media jednak karnie ograniczają się do przepisania podanych im przez rosyjskie jednostki do walki psychologicznej tekstów. Komentarze na przysłowiowym Onecie nawet zaskoczyły mnie pozytywnie. Stadium myślenia na poziomie bydła rzeźnego, tzn. takim, na którym przeciwnik może spokojnie atakować, bo wie, że ludzie nie będą się bronić, osiągnięty został na parówach.
Maskuje się przygotowania do ataku na Polskę i republiki bałtyckie legendą walki z terroryzmem. Ale jak może być obroną wysadzanie pancernego desantu na wybrzeże? Trzystukilometrowy marsz po bezdrożach? Sporą część ćwiczeń są walki z oddziałami nieregularnymi, bo takie mają dobrze zorganizowane kraje, jak Łotwa czy Estonia. Jest atak na lotnisko, dla niepoznaki zajęte przez terrorystów. Desant odwołano z powodu złej pogody. Ćwiczą na kilku poligonach, więc celów będzie kilka. Operacja będzie w zasadniczej fazie trwała 6 dni, bo tyle trwają ćwiczenia. Jednak prowadzone są jesienią, zapewne dlatego, że ewentualna późniejsza partyzantka jesienią, zimą ma gorsze warunki dla przetrwania. Będzie desant z morza. Jakie cele – porty - stolice Ryga i Tallin? Jednak mnie teren na którym ćwiczą przypomina Szczecin- Świnoujście – którym ma przyjść ewentualna pomoc dla Polski z zachodu. W czwartek na poligonie Chmielniowka flota – tuż obok naszej granicy, podobnie jak inne poligony są przy granicach innych państw, samoloty myśliwce i bombowce, helikoptery - wspólnie ćwiczyły - zapewne typowo obronne wysadzanie desantu.
„Wojskowi izolowali rejon w którym znajdują się „band -formacje”, na drogach ustawiono punkty kontrolne, prowadzi się przeszukiwanie i zwiad terenu, też nasłuch radiowy, po przechwyceniu rozmów terrorystów w rejon ich lokalizacji wysłano drony dla dokładnej ich lokalizacji i nakierowania śmigłowców na cel.”
Rosjanie ćwiczą to, co zawiodło w wojnie w Gruzji, koordynację między poszczególnymi wojskami, komunikację, mają teraz 3D. Wtedy okazało się z drugiej strony, że w Gruzji obywatele nie wiedzieli co mają robić, administracja terenowa nie miała komunikacji z centralą, itp. Ćwiczą już piąty raz z Białorusinami.
Na białoruskim opozycyjnym portalu zastanawiają się, który z ich umiłowanych przywódców jest durniejszy, komentatorzy piszą, że zachowują się jak zombi, że człowieczeństwa wiele w nich nie zostało. Choć są one też ćwiczeniami utrzymania białoruskiej kolonii w ryzach, gdyby chciała brykać.
Czy jak dojdzie do wojny nasi sojusznicy przyjadą - przylecą - może - jak im się będzie to opłacać, jak nie, to nie. Mamy przykład aktualny Syrii. Okręty USA ruszają, zachodnie społeczeństwa urobione rosyjską propagandą, pacyfizmem nie popierają. Wszystko staje i jest zgniły kompromis. W naszym wypadku Rosjanie są już kilka kroków do przodu. Wyeliminowanie elity wojskowej i politycznej, która byłaby w stanie zapewnić silniejszą obronność jedynego liczącego się w regionie kraju, Iskandery stoją pod Królewcem, baza lotnicza tworzy się na Białorusi, itd...., kilkakrotnie przeprowadzone ćwiczenia, rozmydlanie USA trwa od lat i jego wycofywanie się z rejonu. Prowokacje militarne stępiające czujność cyklicznie. Zaognianie konfliktów między krajami regionu. Wszystko to po raz pierwszy od 20 lat lub z większym nasileniem. W tej rozgrywce szachowej oni wykonali już kilka ruchów. Figury są rozstawione. Mogą w każdej chwili dać mata. Ale oni będą powoli nadal zbijać pionki, szachować, osłabiać, bo wtedy nie ma ryzyka gwałtownej reakcji.
Po raz pierwszy mają być w listopadzie prowadzone ćwiczenia z udziałem 5 tys. wojska. Po naszej stronie. Po ich było ponad 20 tys. oficjalnie. Kierował nimi, podobnie jak operacją w i po Smoleńsku S. Szojgu. Wówczas szef potężnego, militarnie zorganizowanego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Wydaje się być człowiekiem nr 2 w Rosji, mówiło się o nim jako o następcy Putina. 10 kwietnia 2010, decyzją premiera Putina, został wiceprzewodniczącym specjalnej rosyjskiej komisji rządowej do zbadania przyczyn katastrofy w Smoleńsku, wraz z Anodiną. Od zeszłego roku jest ministrem obrony. „Ci, którzy targną się na naszą pamięć, nie powinni spokojnie spać i przyjeżdżać do Rosji” stwierdził jeden z jego bezpośrednich podwładnych, dwaj inni to dowódcy z wojny czeczeńskiej.
Czego się może społeczeństwo spodziewać po tej ekipie? Ano tego samego, czego powinna była się spodziewać elita. A będzie jak zwykle. Przed pierwszym rozbiorem spodziewaliśmy się, że Rosja będzie zajęta wojną z Turcją całe lata. 31 VIII 1939 media fascynował nowy zagraniczny film gangsterski, jak się spodziewano miał być grany długie miesiące. Czy Putin wobec spadku popularności, ewentualnego kryzysu wewnętrznego zdecyduje się jak kiedyś, na sprawdzony środek. „Mała, zwycięska wojna jest starą receptą na przetrwanie upadających reżymów.” Czy wobec ewentualnego mega-kryzysu zewnętrznego sięgnie po bliską zagranicę i może Skandynawię na dodatek?
Albo staniemy się silni, albo wkrótce się przekonamy i wtedy będzie to wyglądać tak: http://www.youtube.com/watch?v=741ucmtEy8M

http://polish.ruvr.ru/2013_09_20/Fantastyczna-reakcja-mediow-na-manewry-Zachod-2013/
http://www.youtube.com/watch?v=qt6kTaP10S4&feature=c4-overview&list=UUFU30dGHNhZ-hkh0R10LhLw
http://jozefdarski.pl/6767-mala-zwyciezka-wojna
http://lamelka222.salon24.pl/465092,nowy-segment-kremlowskiej-mafii-s-szojgu
http://natemat.pl/75605,bialorus-i-rosja-cwicza-atak-na-polske-a-w-warszawie-spokoj-jonas-nie-ma-powodu-do-obaw-ale-ostroznosc-trzeba-zachowac

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

http://niepoprawni.pl/blog/4949/perfidne-i-zlosliwe
http://niepoprawni.pl/blog/4949/dobry-powod-do-wojny-0

A tu o "prawosławnych Polakach": http://niepoprawni.pl/blog/4949/prawoslawni-polacy

A tu nieco lżej: http://niepoprawni.pl/content/wejda-czy-nie-wejda

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Województwo Smoleńskie
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#383305

Mam nadzieję że nie wejdą..Ale może to być różnie bo to co szykuje nam ryży wraz ze swoją bandą na 11go listopada to może być gorsze niż to co zrobili komuniści w roku 81 wprowadzając stan wojenny..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#383310

W Czeczenii ruscy zabili co 5tą osobę, więcej niż II wojna u nas.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#383369

Dobrym momentem może być konferencja klimatyczna i rozruchy wywołane przez prawicowy element. Rosja wkroczy, bo będzie przechodziła w pobliżu, z tragarzami.
Zrobi się zamieszanie dyplomatyczne, bo wszystkie kraje reprezentowane na tej konferencji podniosą hałas o bezpieczeństwo swoich obywateli. Na co Rosja odpowie, że nie dopuści by stała im się krzywda - każdemu delegatowi przydzieli trzech ochroniarzy i z honorami odwiezie na lotnisko. Nikomu włos z głowy nie spadnie. Przez jakiś czas media na świecie będą pełne relacji z pierwszej ręki na temat wydarzeń w Warszawie (dwaj delegaci opowiedzą jak zostali napadnięci i zelżeni przez faszystowską bojówkę).
Temat bezpiecznego powrotu przykryje to, co się w "tym dzikim kraju" dzieje. Zresztą i tak wszyscy odetchną z ulgą, że na szczęście nic się nikomu nie stało. Rządy wyrażą wdzięczność Putinowi (i półgębkiem Łukaszence). Potępią polskich faszystowskich antysemitów.
I spokój zapanuje w Warszawie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#383311

Jakaś durna organizacja zgłosiła Putina do pokojowego Nobla (patrz Polecanki).
Po załatwieniu sprawy faszystowskich, nacjonalistycznych bojówek w Polsce, przyznanie nagrody będzie miał jak w banku. Przecie to takie pokojowe, chroniące prawych klimatologów i prawowiernych polaczków rozwiązanie....

Czy jest jeszcze coś, co może świat zadziwić?????????

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#383354

Teraz jeszcze nie ma po co, mają tu swój rząd.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#383374

To akurat nie jest przeszkodą. Poza tym: dlaczego mieliby się dzielić z Niemcami, skoro mogą zagarnąć cała pulę?!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#383387

To akurat nie jest przeszkodą. Poza tym: dlaczego mieliby się dzielić z Niemcami, skoro mogą zagarnąć cała pulę?!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#383390

Jeśli jest prawdą, co powiedział papież w wywiadzie dla "La Republica" na temat komunizmu i teologii wyzwolenia, to może Putin na coś jeszcze się załapie...

(http://wpolityce.pl/wydarzenia/63665-ostra-krrytyka-papieza-franciszka-przywodcy-kosciola-byli-czesto-narcyzami-dwor-to-trad-papiestwa) 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#383385

Układ Z jakimiś ciemnymi siłami na zachodzie to oni pewnie mają, bez tego nie zrobiliby Smoleńska.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#383370

Tylko kiedy!. Nie po to był Mirosławiec i zamach smoleński, żeby odpuścić!. Był po to, żeby zaanektować nas, jako repuplikę związkową. Czas działa na ich niekorzyść, więc czeka nas to prędko w ciągu dwóch, trzech lat. Zanim okrzepniemy i zsolidaryzujemy się!. Dbają o to media, choć żydowskie, to oddane bez reszty Putinowi, nie Ameryce!. Robią ztmosferę usypiania i stagnacji. Więc trzeba być gotowym i nie dać się uśpić, jak leming!...Myślę, że ktoś obniżający rangę tematu jedynką, jest albo kretynem, albo śpiochem!. Co robi tu ten link na dole i czyj jest?.

[URL=http://zaza-jogos-online-gratis.softonic.com.br ]jogos de carro[/URL]

jeux moto

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#383317

Dlatego atakuje się o świcie, że wszyscy śpią. My śpimy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#383372

Zgadnijcie kto pierwszy będzie witał chlebem i solą ?
Chrabja ze swym kamerdynerem z BBN...

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#383325

http://rebelya.pl/forum/watek/7150/?page=1

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#383375

Pod warunkiem, że się dopcha. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#383391

13.12.1981 r. była ruska interwencja w Polsce. Przy użyciu najtańszych, najbardziej efektywnych, dostępnych im narzędzi. Czerwony Cadyk z Czerskiej łże, jak pies, mówiąc o patriotyzmie "ludzi honoru", że niby ocalili Polskę przed sowiecką nawałnicą. Oni byli/są częścią ruskiego władztwa nad Europą środkową, częścią tej samej maszynerii.
Ruska demonstracja siły jest zintegrowana z działaniami "sił postępu" w Polsce: "premiera filmu o Bolku", akcja antykatolicka w lewackich mediach, najazd ruskich specjalistów od "współpracy", wzmożenie "kulturalne" lewactwa, ocieplanie wizerunku kacapskich sługusów z czasów PRL-u w polskojęzycznych mediach, wniosek o Nagrodę Nobla dla Putina...
Nie wejdą, bo jak wiadomo, już tu są. Są coraz bardziej. Pchają Polskę w objęcia Niemiec, bo na tym zawsze dobrze wychodzili.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#383386

I takie mocne wpływy,że sterowanie z Moskwy POzwala im rządzić.

A wejście do polski,żołdakami,wywołało by oburzenie,i potępienie,oraz konflikt z NATO,czego oni nie chcą.

Więc siedzą sobie w Moskwie,i PO cichu sterują,i przejmują gosPOdarkę PO woli by nie wzbudzać POdejrzenia.

Przy POmocy tych POprawnych POlitycznie.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#383419