"Żydzie" nie ja czyham na Twój "pieniążek"! Nie mnie tezauryzuje "Żyd z pieniążkiem", ale Michnika, Blumsztajna, Wielowiejską

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

To nie "Żyd z pieniążkiem podbija Polskę"!, ale Michnik z wielkim nakładem GWna. Holland z krętackimi filmami cjce podbić Polskę!
Michnikowa czerska łżegadzina co rusz wrzuca polakożercze wątki pod byle pretekstem. W ten weekend w sukurs Grossowi, Holland oraz im podobnym salonowym polakożercm pośpieszyła antropolog kultury, niejaka Joanna Tokarskia-Bakir prof. dr hab. Członek Rady Naukowej Żydowskiego Instytutu Historycznego.
Doktorat: 1992: doktor nauk humanistycznych w zakresie etnologii, Wydział Historyczny UW, rozprawa pt. Wyzwolenie przez zmysły. Tybetańskie koncepcje soteriologiczne
Habilitacja: 2002: habilitacja w zakresie literaturoznawstwa, Wydział Polonistyki UW, rozprawa pt. Obraz osobliwy. Hermeneutyczna lektura źródeł etnograficznych.
Stypendystka A.v Humboldta, A.W.Mellona i in.
Ta pani prof.( kierownik ścieżki specjalizacyjnej nr 13: antropologia społeczna opiekun koła naukowego studentów ISNS UW) z odległego Princeton, gdzie aktualnie przebywa na urlopie naukowym w Davis Center for Historical Studies w Princeton University przysłała Michnikowi wredny tekst na dwie strony "Żyd z pieniążkiem podbija Polskę".
I wcale nie ma ona zamiaru oceniać, analizować dziedzictwa wielonarodowej Rzeczpospolitej!
Ona tak jak Gross dokonuje płytkich ocen, skojarzeń!
Buduje jakże typową dla uwłaszczonych w III RP potomków żydokomuny zbitkę, tezę prymitywnych, zachłannych Polaków
czyhających na mienie swych przedwojennych żydowskich sąsiadów!
Zdaniem tej prof."Żyd z pieniążkiem" zastępuje nam Polakom
święte obrazy, to taki niby nowy Anioł Stróż!
Przy okazji sprytnie wrzuca takie antypolonizmy, grossowe zbitki o wzbogaceniu się Polaków na .... zniknięciu Żydów!
Żydzi wzięli i ... zniknęli!
Tak po prostu!
A kto im w tym pomógł?
Kto się przyczynił!?
Gdzie się podziało kilka milionów obywateli polskich wyznania mojżeszowego?
O Niemcach, zbrodniach niemieckich ani słowa!
"Zniknęli" zdaniem pani antropolog!
Ale pozostały ... ich złote zęby!
Co prawda tego nie pisze, ale trzeba pamiętać jej glosa w dyskusji n/t książek Grossa!
Ach ci Polacy pierwej ich wypędzili, pomagali w "zniknięciu" a teraz wieszają sobie w swych zasobnych domach ""Żyda z pieniążkiem"!!
Cóż to za nacja!
Co za paskudny element!
Jak moralaność!
Zdaje się podpowiadać, sugerować czytelnikowi GWna prof.antropolog.
Paskudny naród!
Jedni z pogardą uwieczniają, malują biedną obdartą Żydówkę handlująca cytrusami jakby nie było wtedy w Warszawie spracowanych, ubogich Ormianek, Cyganek, Polek czy Rosjanek!
A ich potomkowie, gdy już nagrabili się majątków, złotych zębów zastępują święte obrazy " Żydem z pieniążkiem"!

Ta prof. antropolog znana jest z dość swobodnego doboru żródeł, cytatów!
Czasem nawet pół zdania to dla pani prof. problem ponad siły!
Nie ma to większego znaczenia, gdy dość lekko, swawolnie stosuje tę swą NAUKAWĄ metodę do wynurzeń buddyjskich!
Ale staje się ta metoda wyjątkowo grożna, gdy los kilku milionów obywateli polskich II RP wyznania mojżeszowego kwituje na łamach michnikowego łgarza o wiele mocniejszym
ŁGARSKIM TERMINEM "ZAGINIĘCIE"!!!!
Tyle ma perypetii, aby użyć nawet przez zwykły ludzki szacunek dla tych ofiar właściwego określenia!

Jej profesorska uczoność dość swawolnie używa nie tylko terminów w cudzysłowiu! na stronach weekendowego GWna
I żeby nie być gołosłownym daje bogaty cytat za
Kompromitacje i słabości ludzkie, EBENEZER ROJT
"Joanna Tokarska-Bakir cytuje Carla Ginzburga
albo bunt fiszek ":
"Joanna Tokarska-Bakir potrafi dać przypis do dowolnego zdania. "Ponowoczesność w pierwszym z wymienionych znaczeń można uznać za przedmiot wiedzy... " - pisze, i po słowach "przedmiot wiedzy" umieszcza odsyłacz: "Parafrazuję tu tytuł książki Krzysztofa Pomiana Przeszłość jako przedmiot wiary" [1]. Zdanie może też zaczynać się najzwyklej w świecie: "Czy Polacy naprawdę wierzą w swoje mity? [...]". Dalej jednak następuje: "[...] - można zapytać za Paulem Veyne'em", co naturalnie wymaga natychmiast porządnego naukowego przypisu: "P. Veyne, Did the Greeks Believe in their Myths. An Essay on the Constitutive Imagination, przeł. P. Wissing, Chicago - London, b.d.w." [2]. Na koniec mój ulubiony przypis do tytułu artykułu poświęconego relacjom między Polakami i ukrywanymi przez nich Żydami. Tytuł ten brzmi: "Sprawiedliwi niesprawiedliwi, niesprawiedliwi sprawiedliwi". Natomiast sam przypis wygląda tak: "Heraklit: "Śmiertelni nieśmiertelni, nieśmiertelni śmiertelni", fragment D62 w numeracji Dielsa" [3].

W każdym z tych przypadków przypis jest tylko cudownie bezużytecznym ornamentem. Książka Pomiana nijak się ma do znaczeń ponowoczesności. W Legendach o krwi po Paulu Veyne'em zostanie tylko tytuł w przypisie i w całej tej grubej księdze (prawie 800 stron sporego formatu) nie pojawi się on już ani razu. Podobnie Heraklit - zrobił w przypisie swoje i może odejść. Z drugiej jednak strony podawanie odsyłaczy do parafraz, mglistych aluzji czy niezobowiązujących napomknień, to żadna zbrodnia. Można w ostateczności potraktować takie figielki jako stylistyczny kaprys albo swoistą uprzejmość pod adresem mniej wyrobionej publiczności, która tak właśnie wyobraża sobie Uczoność.

Błędne byłoby jednak przypuszczenie, że jest ta mania odniesień ubocznym skutkiem nadmiaru porządku i precyzji, który przelewa się aż do przypisów. Przeciwnie. W trakcie pisania eseju Syn marnotrawny, dziesięć lat później [4] chyba coś niedobrego stało się z fiszkami. Przypis 7 ze strony 141, który odsyła do strony 286 książki Powiedzieć prawdę o historii [5], powinien odsyłać do strony 287. Przypis 28 ze strony 146, który odsyła do stron 22-36 książki Probing the Limits of Representation [6], powinien odsyłać do stron 29-30. Z kolei cytat z Parmenidesa na stronie 154 został opatrzony bezsensownym oznaczeniem "frg. B1, 7". Powinno być 28 B 7, albo po prostu "frg. 7" [7].

Joanna Tokarska-Bakir trzykrotnie cytuje w tym eseju włoskiego historyka, Carla Ginzburga. Tylko raz bezbłędnie: gdy za Ginzburgiem cytuje innego historyka, Pierre'a Vidal-Naqueta (przypis 30 na stronie 146). Natomiast w przypisie 42 na stronie 150 pojawia się odesłanie do strony 25 książki Probing the Limits..., chociaż tekst Ginzburga znajduje się w niej na stronach 82-96. Najzabawniejsze są jednak przygody krótkiego cytatu ze strony 142:

Nowi historycy - pisał Ginzburg w tekście Just One Witness - "uczynili ze świadectw mur, który ex definitione wyklucza jakikolwiek dostęp do rzeczywistości".

Przypis 11 na tej samej stronie podaje taki oto adres bibliograficzny: "Cyt. za: C. Strout Border Crossing: History, Fiction and Dead Certainties, "History and Theory" 1992 nr 31, s. 153, za PPH, s. 268" (PPH to przywołane wyżej Powiedzieć prawdę o historii). I teraz proszę uważać, bo sznureczek zabawy w głuchy telefon robi się już całkiem spory: ja cytuję Tokarską-Bakir, która zacytowała książkę Powiedzieć prawdę o historii, której autorki zacytowały artykuł Cushinga Strouta, który podobno zacytował esej Just One Witness Carla Ginzburga.

A jak było naprawdę? Otóż naprawdę Cushing Strout zacytował artykuł Ginsburga Checking the Evidence: The Judge and the Historian [8]. Autorki Powiedzieć prawdę o historii nie podały, skąd pochodzi cytat, ale odniesienie do Strouta było prawidłowe [9]. W polskim przekładzie w tytule artykułu Strouta zniknął przecinek po "Fiction", a "Dead Certainties" (tytuł książki Simona Schamy) zapisano bez wyróżnienia [10]. Poszerzony został także cytat z Ginzburga: otwierający cudzysłów powinien być nie przed "uczynili", ale przed "mur". U Tokarskiej-Bakir zaś przy przepisywaniu z Powiedzieć prawdę... "Crossings" zamieniło się w "Crossing", a tom 31 - w numer 31. No i na koniec z jakiejś sąsiedniej fiszki przeskoczył tytuł całkiem innego tekstu Ginsburga z zupełnie innej książki.
Tyle perypetii, by zacytować pół niezbyt ponętnego zdania!

Za wczorajszym wPolityce w Media Watch cyt.:
"Czy taki pogardliwy artykuł wobec Żydów mógłby się ukazać w Izraelu w największej gazecie? Czy tak pogardliwy artykuł mógłby się ukazać o Niemcach w Niemczech, w największej gazecie? Itp. Wątpliwe. Za to pewne jest, że gdyby Polacy nie wieszali żadnych obrazów Żydów, wtedy można by napisać tekst antropologiczny jak to nasza podświadomość wypiera w ogóle pamięć o Żydach. Jak wiadomo, kiedy chce się psa uderzyć, kij się znajdzie"

Ten "Żyd" nie przede mną musi chronić ten swój "pieniążek", ale przed Tokarską-Bakir, Grossem, Michnikiem, Wajdą, Blumsztajnem i takimi jak oni, suto uwłaszczonymi za III RP!

pzdr

Brak głosów

Komentarze

w NKWD i SB w Polsce po wojnie ? (najlepiej z nazwiskami) .Żydy ze szczególnym okrucieństwem mordowali Polaków w SB-eckich katowniach - czas najwyższy nakręcić film o tych zbrodniach.Podobno w Warszawie żydy postawili jakąś samowolę budowlaną całą ze szkła o nazwie "centrum żydów polskich".Jak Islamiści będą się chcieli  zemścić na nich to napewno zostawią w pobliżu jakąś furgonetkę z toną trotylu i zdetonują - piłkarskie Euro to bardzo dobra okazja do tego - ja bał bym się mieszkać tam w pobliżu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#227717

Jedna z nich jest wysyp para-profesorów zajmujących się relacjami polsko-żydowskimi. Ach kogoż my tu mamy prof. Baumana z prof. Hartmanem, prof. Geremka z prof. Bartoszewskim no i profesorka Tokarska-Bakir. Totalny bełkot i pseudointelektualna papka podszyta szemraną ideologią. Im więcej niezrozumiałych słów tym lepiej, nikt nic z tego nie rozumie (nawet autorzy - polecam wywiad Roberta Mazurka z Hartmanem z bodajże listopada zeszłego roku w Rzeczpospolitej)) ale geszeft jest i interes się kręci no jest sens.. ups sęk. I nie pytajcie jaki to "sęk".

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#227749

Jak zakaz stawiania butów na łóżku. U nas wszystkie pieniążki, spływają jak najlegalniej do kieszeni chciwych żydków. Są wszędzie, ale głównie w pierwszym szeregu. Najbogatsi semici z listy Wprost. Ustawieni dożywotnio na pokolenia, właściciele mediów wyrosłych z WSI. Bankierzy i właściciele spółek, posłowie i senatorowie, mający geszeft w genach jak głód czy światłolubność. Żaden kraj post komuny, nie jest tak zażydzony jak Polska. Okrągły stół, oficjalnie oddał Polskę żydom. Żyd Kiszczak, usadowił w nowych władzach tylko swoich rodaków. Nikt obcy nie miał żadnych szans. Od Belwederu przez URM, wszędzie jadowity smród czosnku. Wszędzie te same, skompromitowane długonochalaste i wielkouche mordy!.

Vote up!
0
Vote down!
0
#227765

Nie kupiłem go wprawdzie sam, ale dostałem od księgowej, u której się sprawdził w roli... amuletu. No, ale to kuta na cztery kopyta baba, uczciwa, ale sprytna jak cholera, czego nie można powiedzieć o mnie, więc... Żyd działa.
Teraz się dowiaduję, że niechcący zrobiłem coś, czego zabrania "Koszerna". Cóż za radość!
Nie da się ukryć, że kilku innych Żydów * (a właściwie Jego wizerunki) i to "na obrzydliwym narzędziu tortur" powiesiłem sam i z własnej nieprzymuszonej woli. Mieszkanie to nie sejm i żaden Palikot nie będzie mi nic ze ścian zdejmował!
Nie powiesiłem za to portretów różnych przechrzczonych na komunizm katów. Może dlatego, że to przodkowie redaktorów z Czerskiej, a ich jakoś nie lubię? Sam nie wiem dlaczego - czy z powodu antysemityzm, czy antykomunizmu, a może zwykłego obrzydzenia do kurew dowolnej płci:):):)
Swego czasu, zaraz po "transformacji", różni światli ludzie z "Wyborczej" próbowali europeizować polski motłoch. Wymieniali na wyprzódki chamskie obyczaje Polaków. A to zwyczaj picia kawy ze szklanki, nie filiżanki. A to używania innego ręcznika do nóg, a innego do twarzy... (jak mnie będzie stać na dwadzieścia par butów i kilkakrotną ich zmianę codziennie, a także na codzienne pranie ręczników, może się zastosuję:):):). Jakoś nie śmiali się z innego obyczaju innego narodu, który ma osobne naczynia i sztućce, a nawet osobne kuchenki dla przygotowania potraw mięsnych i "mlecznych"? Przeoczenie, czy co???:):):)
.............
*) Dowcip szmoncesowy. Moim zdaniem świetny, bo Żydzi zdobywają się na wiele autoironii i bywają inteligentnie dowcipni, co trzeba im uczciwie przyznać.
Do rabina przychodzi zatroskany Żyd.
- Rebe, mój syn się przechrzcił!
- Ty się nie przejmuj, naszego Jahwe syn też się przechrzcił.
- Ale co ja mam zrobić?
- Ty zrób to samo, co nasz Jahwe - sporządź nowy testament!
-----------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#227758

ze złotym zębem? Powodzenie finansowe oraz w literaturze murowane.

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#227768

... tak mnie wkurwił - kłamca i oszust. Zero dokumentacji, zero faktów, wyrywanie z kontekstu, przeinaczenia - czysta manipulacja i antypolskaa propaganda.
W jednym miejscu się zaciekawiłem, bo powoływał się na pamiętniki "Ognia", jak to niby jego ludzie złapali komunistkę o semickich rysach i... obcięli jej język. Poleciałem w dyrdy do odnośników, bo sam bym takie źródło, jak osobisty pamiętnik "Ognia", przeczytał z wypiekami na twarzy. I co? Psińco! Odwołanie do jakiegoś antyfaszystowskiego kongresu numer naście, gdzie, jak rozumiem, ktoś coś takiego sobie powiedział. Nikt temu komuś języka nie obciął?:):):)
P.S.
Popatrz, co taki parch, mossadowiec i rzezak rytualny jak ja potrafi napisać! Pewnie to kamuflaż? :):):)
----------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#227799

Dixi,
Ty Bracie dbaj o swoje potrzeby fizjologiczne,
bo sie jeszcze jakis powazniejszych chorob nabawisz,
szczegolnie jako
(jak powyzej napisales)
rytualny rzezak :-)))))

A z tym kamuflazem,
to Tys taki polski Buster Keaton - czlowiek tysiaca twarzy

pzdr.:-))))))))

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#227816

Nie jest to zdrowe, ale nałogi zdrowe nie są:):):)
P.S.
Buster Keaton to Człowiek o Kamiennej Twarzy. Sam się przekonaj:

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#227839

No tak, wiem z autopsji :-)))

To ma tez dobra strone...,
czasami,
gdy papieru zabraknie,
to mozna i grossa pozbawic...
kilku wersow :-))))))

W koncu,
to nie jest zaden ubytek w tej jego "tworczosci"
a pasuje wowczas jak ulal...

Chcialo by sie powiedziec...

No,
moze nie jako krytyk...,
ale w krytycznej sytuacji :-)))))))

pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#227879

byl komikem i dostal przydomek,
czlowiek tysiaca twarzy...,
czasami nazywano go rowniez czlowiekiem o kamiennej twarzy.

Bardzo lubie jego ekranowa tworczosc,
a znam od...jakis ponad czerdziestu lat :-)))

pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#227880

Widze Antysalonie,
ze Ciebie rowniez szlag jasny trafia,
ale co tu sie dziwic?

Przeciez MY od lat nie posiadamy wlasnego panstwa.

Pozostala "garsc" Narodu.
Troche na polskim terytorium,
troche na obczyznie.

Lecz w rzeczy samej w obrebie dzisiejszej tzw.III RP.
w kazdej dziedzinie zycia spolecznego rzadzi nikt inny jak ZYDOSTWO !

i to przeciez nie jest zadna tajemnica.

Smutnym jest,
ze ta zgraja nie ma nic wspolnego z Obywatelami Polskimi wyznania mojzeszowego rodem z II RP,
lub jedynie z ta jego owczesna czescia,
ktora juz wowczas pracowala nad rozkladem naszej panstwowosci.

Pamietajmy,
ze wszyscy ci ,
ktorych powyzej zacytowales tj.michnik, holland, tokarskia-bakir wyksztalcili sie w Polsce...
za tzw. panstwowe pieniadze...

Isnieja w naszym kraju porzadni Polacy wyznania mojzeszowego
narodowosci zydowskiej

( o jednym z nich pisalem na wlasnym blogu ),

ale istnieja rowniez parchy i o tym goje nie powinni nigdy zapominac !
bo to jest ich zguba...

pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#227787

 Po zapoznaniu się z zalączonym linkiem, wiele wydarzeń na świecie stanie się bardziej

zrozumiale.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#227797

 Po zapoznaniu się z zalączonym linkiem,wiele wydarzeń na świecie stanie się bardziej zrozumiale.

http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/PROTOKOLY-OBRAD-MEDRCOW-SYJONU-MIEDZYNARODOWY-SPISEK-ZYDOWSKI-PRZECIW-CHRZESCIJANSKIM-NARODOM-1117 

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#227801

 Przepraszam, link jest prawidlowy,ale program go nie uruchamia.

Osoby zainteresowane mogą otrzymać ten link drogą mejlową.

Link przeslany drogą mejlową-uruchamia się.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#227804

link OK:)))

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#227903

wnoszą wiele pożądanych informacji o zażydzeniu Polski. Trzeba tam poszukać w Artykułach, interesującego tytułu.Poczytajcie Bracia Polacy zobaczycie ile tego robactwa wokół.
http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Ukryci-Zydzi-rzadza-Polska-Zydow-ci-u-nas-dostatek-jest-ich-co-najmniej-6-milionow-2196

Vote up!
0
Vote down!
0
#227836

Prawda historyczna, rozumiana jako suche, bezwzględne fakty ,na dobrą sprawę nigdzie nie jest mile widziana, w żadnym państwia i przez żadną ekipę rządzącą. Polski antysemityzm, z wyjątkiem grupy oszołomów, jest dokładnie tak samo prawdziwy jak polska nienawiśc do Rosjan.Bardzo proszę o przykład ze swojego życia każdego blegera na tym portalu , by z ręką na sercu napisał np. spotkałem się prywatnie z antypolskim Żydem, spotkałem antypolskiego Rosjanina...Nie mylmy pojęć, gdy ktoś pod zamówienie pisze ewidentne bzdury, zakłamujące prawde, a gdy w swym nacjonalizmie rzeczywiście jest wrogiem naszego Państwa czy Narodu. Stwierdzenie, że potężny procent obywateli polskich ma koligacje żydowskie może być prawdziwe ale w tym momencie co zrobić i jak nazwać potomków Ukraińców, Rosjan, Tatarów, Szwedów, Turkówi innych nacji, które przez wieki wędrowały, osiedlały się w Rzeczpospolitej...Czy będziemy wszystkich szukać...? A może zaczniemy produkować karty rejestracyjne, na których oprócz grupy krwii będzie prezentowana zawartość polskości w danym obywatelu..Prawdziwe skur......jest ponadnarodowe...A takie trzeba nazwać, udowodnić i wszelkimi środkami tępić( łącznie z nosicielem)....

Vote up!
0
Vote down!
0
#227890

To sa jakies zarty?

Tania manipulacja?

Czy juz choroba psychiczna?

W kazdym razie traca natrectwem.

Ps.
takim "naszym" antypolskim Zydem jest np.Adam Michnik
i....wielu, wielu, wielu innych.

Tak welu,
ze nawet czasu tego zycia by nie starczylo,
by ich wymienic :-))))))

Zdecydowalem sie.

U Ciebie to nie fobia,
to jest poprostu natrectwo.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#227896

...Wypada czytać dokładnie...Każdy nieprzyjaciel czy wróg Polski bez względu na narodowośc przez to Państwo powinien być w ten czy inny sposób sprowadzony "do pionu" i odpowiadać prawnie za swoje bezzasadne obelgi, tyle,że w Państwie , które jest zakładnikiem potomków żydowskich ubeków, którzy przyszli ze wschodu nie ma komu tego zrobić, ani nie ma komu rozliczyć, co prawda nieżyjących ale choćby w imię elementarnej sprawiedliwości...GWno ze swym nakładem ma sie dobrze, a w każdym normalnym państwie umarło by z głodu, to pytam się ...Michnik sam od siebie kupuje nakład????? Ktos pozwolił W.B wykładać, mimo, że jego praca magisterska nie została przyjęta...zapewne przez prawdziwego Polaka(polecam wikipedię to nie tajne informacje)...Gross i jemu podobni powinni mieć procesy, kto ma je wytoczyć...? Natomiast stawianie ludzi w jednej linii z szujami i ocenianie na podstawie narodowości uważam za fobie, mało, kretynizm,który tym właśnie szujom, na tej podstawie daje nadal prawo  do pisania o polskiej żydofobii...Bandera ma prawo do pomnika, ten, który mordował Polaków, a Polacy, którzy w ramach akcji "Wisła" m.in. Polaków bronili, są bandytami...To prawda, niestety, że historia jest trudna, ale nie należy się jej bać i nie należy jej przetwarzać według aktualnych potrzeb...Dla Ukraińców Bandera jest bohaterem... Bo walczył jak umiał o Samostiejna Ukraine, i z ruskimi i z Polakami... I nadal uważam, że działanie na szkodę  naszego Kraju nie ma ani koloru ani narodowości i powinno być bezwzględnie rozliczone!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#227973

Wiec prosze pisac czytelnie,
a nie przez "trzy kalki"...

Wieksza czesc Panskiego wpisu,
to pobozne zyczenia na temat co powinno byc w normalnym zdrowym, panstwie.

Michnik sprzedaje swoj naklad,
gdyz istnieje cos takiego jak michnikowszczyzna i caly szereg parchow! ktory jest popytem na ten jego chlam.

Prosze nie manipulowac.
Tutaj nikt nie stawia nikogo w jednej lini...
nikt nie stawia pod wspolny mianownik.

Tutaj ludzie pisza calkiem dokladnie o kogo sie rozchodzi.

Tutaj nikt nie pije do Polakow wyznania mojzeszowego,
ba nawet nie do Zydow jako takich,
lecz do tzw. parchow,tj. do tych
ktorzy od lat niczym jemiola ssa krew z naszej i tak juz niemalze calkiem przewroconej panstwowosci.

A to Panskie..."ani narodowosci..."
prosze wsadzic miedzy ksiazki.

Tak sie nieszczesliwie sklada,
ze z wszystkich znanych nacji,
akurat zydowska najbardziej grasuje w nadwislanskim kraju
i niestety nie mozna nic na to poradzic...,
bo sa wszedzie UMOCOWANI!!!!

Skoro Pan zrobil sobie wycieczke z Bandera,
to rowniez sobie pozwole.

To nie byli zadni nazisci,
tylko poprostu Niemcy i Austryjacy.

Teraz nie sa jacys marsjanie, tylko poprostu Zydzi i nic na to nie poradzimy, my jako ich ofiary...

I to nie sa zadne fobie,
a poprostu polska rzeczywistosc i to jeszcze od czasow wyzwalania kraju w latach 40-tych.

O porzadnych Zydach w Polsce czy za granica
sam czasami pisze tu i owdzie,
ale sa niestyty w mniejszosci w tej swojej nacji...
i tego faktu niestety nie da sie w zaden sposob zmienic
i nic na to nie poradzimy.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#228062

Jeśli nie spotkałeś się nos w nos z antypolonizmem żydowskim, to co powiesz o wypowiedziach Bartoszewskiego, Grossa, Myszkiewicza-Niesiołowskiego i Holland?. Czy nie kipią antypolonizmem i nienawiścią do Polski?. Sięgnij po Geremka czy Michnika, jeśli zbyt mało...

Vote up!
0
Vote down!
0
#227898

że kazdy z nas przynajmniej raz w życiu dorsłym spotkał się z postawą antypolską. Czasami nawet o tym nie wiedząc lub zdał sobie sprawę dużo później. Ciężar gatunkowy sprawy leży zarówno w wiedzy a raczej jej braku, ale też w możliwości własnej weryfikacji tej w wiedzy. W konfrontacji z rzeczywistością. Bo każdy myślący człowiek chciałby doświadczyć empirycznie tego o czym myśli. I nie ma w tym nic dziwnego że podlegamy stereotypom. Jestesmy ludźmi. Oni, żydzi też są ludźmi i również podlegają stereotypom. Mamy jednak świadomość rachunków które nie są wyrównane. Mamy świadomość że ktoś stale usiłuje nami manipulować i zamiatać pod dywan niewygone dla siebie fakty. To nas denerwuje i powoduje że nierozładowane napięcia prowadzą do skrajnych uogólnień i stereotypów właśnie. I nic w tym złego, moim zdaniem. Bo naszą roloą jest nie tyle naprawianie świata i zbawianie siebie lub innych, ale odreagowywanie! No i odreagowywujemy! Jako Polacy mamy do tego święte prawo! Od wygładzania spraw, od ich wyjaśniania i prowadzenia ku jakiemuś porozumieniu lub choćby tylko zrozumieniu są zawodowcy. Ale ci, jak widać nie bardzo chcą się w tym babrać. Żydowscy spece od propagandy robią bokami aby nas Polaków zmusić do myślenia o żydach z "miłością" od której już na samo wspomnienie dostajemy torsji. No i tak toczy się ta wojna podjazdowa. Zamiast pokonywania niechęci dodaje się do nich nowe. I mamy świadomość w jakim celu oni to robią. Wiemy że jest to mniej lub bardziej liczna garstka. Postrzegamy ich jako szkodników lub wręcz wrogów. I mamy do tego święte prawo. Bo tak długo jak my jesteśmy Polakami, tak długo mamy pragnienie by móc realizować nasze polskie pragnienia i obowiązki. Oni chcą realizować swoje i robią to dość skutecznie wobec naszego braku zorganizowania. I jestem przekonany że gdybyśmy tylko zorganizowali się choćby w części tak skutecznie jak to robią oni, musieliby usnać naszą supremację. I tego się obawiają najbardziej. Że odzyskamy zdolnośc do kierowania swoim losem według naszych praw i obowiązków. Choćby tylko dlatego musimy wywrócić ten porządek rzeczy. Inaczej się nie uda odzyskać Polski. A co mówi Gross, Michnik i tym podobna swołocz to już raczej sfera zapobiegania szerzeniu się lemingozy i powolnemu wymieraniu patriotyzmu który powinien być wysączony przez każdego Polaka z mlekiem matki. Tyle wolności i Polski ile mamy jej w głowach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#227959

Ano,jubilerzy,zadna tejemnica!

Narodowość powojennych jubilerów tez zadna tajemnica.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#227922

zdań. Pozdrawiam wlodeusz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#227969

Przeczytaj uważnie to: http://www.polishclub.org/2011/01/27/dr-hab-krzysztof-szwagrzyk-nie-tylko-morel/

To są dane udokumentowane (acz niepełne).Mamy im podziękować za pracowitość? Prawo,nie zemsta .Żaden z nich nie poniósł odpowiedzialności za swoje działania.

Vote up!
0
Vote down!
0
#228015

  Słowa Putina do Tuska, podsumowujące dyskusję o odpowiedzialności za Katyń: "to nie Rosjanie to zrobili..."

 Dziwne, zwłaszcza, że wizyta miała opinię owocnej. Jakies "papiery " wtedy otrzymano, jakies teczki przywieziono...

 To wydarzyło się zanim doszło do "Smoleńska". Wizyta naszego premiera na Kremlu, dotyczyła, między innymi, drażliwego tematu zbrodni katyńskiej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#228187

budleja
brzydki niespotykanie brzydki z niego człowiek
brzydką ma twarz zmarszczoną w bruzdach starych
chytre spojrzenie śle spod opadniętych powiek
oraz spod czarnych brzydkich okularów

w grymasie twarzy charakteru jest brzydota
w ustach brzydkiego wnętrza jest odbicie
on brzydko grzebie w grobach poszukując złota
w żydowskich kościach spróchniałych w Treblince

wynalazł gdzieś pożółkłą brzydką fotografię
dolarem zaszły oczy zaczął gdybać
przewrotnie chytrze po żydowsku on potrafi
fortunkę stłuc na nieboszczykach Żydach

w stolicy tutaj na salonach ma kamratów
co popracują nad biznesem zgodnie
obarczą wstydem winy naiwnych Polaków
za hitlerowskie nie za swoje zbrodnie

ukryty dobrze koleś pod polskim nazwiskiem
wie doskonale jak należy mącić
by dostać kasę trzeba wsadzić kij w mrowisko
a jak nie wyjdzie to sprzeda się książkę

z problemem zwrócić muszę się do czytelnika
niechaj orzeknie tak jak on to widzi
bo ja kiedy spotykam tak brzydkich Semitów
to antysemityzmu się nie wstydzę

Vote up!
0
Vote down!
0

budleja

#304499