Prusak?! Paradowska nie daruje Olejnik czyli Ziemkiewicz z Lisickim z buciorami w żółte tulipany.

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Pani prof. Krystyna Pawłowicz w swej wypowiedzi zwracała uwagę na niemiecka mentalność Donalda Tuska. On sam przyznaje się publicznie, że w jego rodzinie /rzekomo mikst polsko-kaszubsko-niemiecki!!??/ śpiewa się świąteczny czas po niemiecku. Czy jest to jedynie niewinne bożonarodzeniowe O Tannenbaum!? czy może szło raczej o inne Bau,my coś w rocznicę ... Tannenbergu!? tego nie wiemy.
To, że D. Tusk do 9 roku życia mówił z domownikami po niemiecku to jeszcze nic zdrożnego!
Przypomnę tylko, że mój ulubiony pisarz pochodzący z polskich Kresów Sergiusz Piasecki do niemal pełnoletności nie znał nawet w mowie dobrze polskiego i dopiero w więzieniu na Świętym Krzyżu / jedno z najcięższych w II RP!/ nauczył się mówić i pisać po ... polsku!
A jak doskonale pisał w naszym języku, potem i jego języku ojczystym Polacy mogli już od lat 30 sprawdzić czytając jego książki.
A do tego jakim był żarliwym Polakiem i patriotą.

Zaś z Donaldem Tuskiem wydaje się dużo gorzej!to raczej gorsza sprawa, gdyż on chyba raczej ma mentalność nie niemiecką, lecz ... pruską!?
Ja dostrzegam w nim hardego, zatwardziałego Prusaka.
A to ktoś dużo gorszy od Niemca.
Prusak, prusactwo to gatunek dużo bardziej antypolski niż Niemiec!
Ta jego buta! widoczna w mowie, zachowaniu.
To klasyczny Prusak!
Dlatego tak dobrze się dogaduje z Angelą Merkel, nad którą króluje w jej gabinecie portret carycy Katarzyny Prusaczki de domo von Anhalt!
Donald Tusk to buta, bezczelność, pogarda dla słabszych.
Dyktatorskie ciągoty i zapędy.
Prusactwo żywej wody!
I tak on nam się prezentuje już od lat mając w pogardzie polskość, nie dbając o nasze interesy, demolując resztki polskiej gospodarki.
Co prawda stara się to kamuflować, ale jego wymuszona wizyta kilka bełkotliwych zdań w domu rodzinnym muzeum bł. Jana Pawła II nie jest w stanie u normalnego Polaka zatrzeć wrażenia jego obcości w tym ważnym dla nas miejscu.
A konwencja sopocka jak też w radio Stokrotki dopełnia reszty obrazu tego butnego, zatwardziałego szkodzącego Polsce nieudolnego premiera.
Tej wizyty Paradowska na pewno nie daruje Stokrotce.
Wszak to jej ulubienic! I cóż ona swym skomuszałym czytelnikom poda na ... zająca!?

Skoro jestem przy merdających premierowi i PO mediach, to nijak nie da się pominąć ostatnich wypowiedzi tzw prawicowych
dziennikarzy.
Ziemkiewiczowi jak Lisickiemu !!! chyba?! już coraz bliżej do ... Miśka co to z Lublina chce na i po ojro chce się załapać.

Obaj ostro walą w prezesa Kaczyńskiego oraz PiS jako opozycję.
To, że ostro to nic złego! bo tak trzeba, ale dlaczego tak durnowatych argumentów! i jak wrednych obaj używają!?
Nikt od nich nie wymaga łaskotania PiS i jej prezesa, ale ten ostatni tekst Ziemkiewicza jest wręcz OBRZYDLIWY!
Wręcz mnie zemdliło po tym wątku dotyczącym naukowców z uczelni zagranicznych.
Obrzydliwość!
Nigdy nie przepadałem za publicystyką Ziemkiewicza, nie ceniłem go zbyt wysoko, szczególnie zaś za to jego bezkrytyczne i uwielbienie dla niszczyciela Balcerowicza. Do dziś nie rozumiem jak może Ziemkiewicz tak bezrefleksyjnie oceniać tego szkodnika.!?
Ale też życzliwie rejestrowałem wiele ciekawych w ostatnich latach publicznych wypowiedzi i zachowań Ziemkiewicza.
Oczywiście bez przesadnej euforii, gdyż to dziennikarz bardzo nierówny, kapryśny i domagający się nienależnych mu hołdów.
A ja takich traktuję krótko.
Do parteru bez względu na nazwisko czyli tak jak na to sobie zasługują!
Rafał Ziemkiewicz swymi publicznymi mocno rozmemłanymi wypowiedziami przypomina mi niestety rozhuśtanego emocjonalnie i nieobliczalnego P. Kukiza!
Oni obaj są jakby po tych samych ... pieniądzach jak mawia mój sąsiad.
Jakże ochoczo razem z tymi z czerskiej i tych od Janki wlazł Ziemkiewicz w buciorach a żółte tulipany!
I zrób takiemu ... dziecko! jako mawiał Kisiel!

pzdr

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

tak od dawna nazywam Ziemkiewicza, on robi wszystko aby nie narazic sie rzadzacej bandzie, to co wygaduje jest POlszewikom bardzo na reke. On do tej pory nie "jest pewien" czy w Smolensku byl zamach, czy tam mial miejsce wybuch, no bo wiecie nie mamy wraku itd. Dowodow na wybuch jest wiele ale dla myslacego czlowieka powinien wystarczyc jeden a mianowicie 30 tysiecy czesci rozrzucone w promieniu 2-ch km. Tu powinny rozwiewac sie wszelkie watpliwosci i konczyc dyskusja, dla Ziemkiewicza to za malo. Takze w konflikcie pomiedzy oj. Rydzykiem a T. Sakiewiczem, staje po stronie Sakiewicza. Dlatego zrazil do siebie wielu ludzi, ktorzy zaliczaja Ziemkiewicza do uczciwych inaczej.

Vote up!
5
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1422945