Prof. Śpiewak-Cała piramidalna bzdura o polskości żydowskich oficerów bezpieczeństwa! Kolejny Cały gniot o żydokomunie!

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

"Może tylko w mundurze albo w gabinecie rządowym mogli żydowscy towarzysze poczuć się Polakami?"
Odkrywcze! Aj! Waj! Hamełyka!

Prof. Śpiewak to obecnie przełożony niejakiej dr Aliny Całej! Tej samej... znanej jako dr Cała, która za pieniądze polskiego podatnika systematycznie oskarża nas o zbrodnie.
Ten prof. znany także z zaprogramowanego opluskwiania Polaków już jako dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego usiłuje wybielić "pierwszych po diable" czyli pracowników aparatu bezpieczeństwa pochodzenia żydowskiego mających na sumieniu dziesiątki tysięcy polskich patriotów od 17 września 1939r.
Tych co mają krew na rękach Węgrów, Rumunów, Czechów i Polaków!
W swojej książce "Żydokomuna Interpretacje historyczne" ten socjolog postanowił się zabawić w historyka wybielacza.
Postanowił wybielić swoich ziomków.
Zero warsztatu historyka, błąd na błędzie, swobodny dobór
faktów!
Poszedł więc drogą swego kolesia opluwacza Grossa.
Co prawda nie oskarża Polaków wprost o kradzież żydowskich złotych zębów, ale metodą nadinterpretacji i niedopowiedzeń daje czytelnikowi gniot licząc na nadwornych, usłużnych salonowi III RP recenzentów!

Ten odmichnikowy salonowy krętacz usiłuje dać przekaz, że polscy Żydzi wręcz musieli zaczadzić się bolszewizmem-komunizmem!
Jego zdaniem nie mieli innego wyjścia
Czyżby?!
Polakożerczy profesor za pomocą frazesów i obiegowych opinii, że to rzekomy powszechny polski antysemityzm pchnął jego żydowskich ziomków w objęcia sowietów.
A katoendecki antysemityzm uznaje za przyczynę konfliktów
polsko-żydowskich.
Śpiewak tłumaczy wysoki % udział Żydów w ruchu komunistycznym, a potem aparacie przemocy, w bezpieczeństwie potrzebą dziejową tamtych czasów... obroną słabszych i wyzyskiwanych!
Ba!
Żydokomuna to był jego zdaniem wybór etyczny!
Stanęli po stronie słabszych!
Stalinizm, mordownie-katownie ub; całodobowe przesłuchania, brak snu, strzał w tył głowy, wyrywanie paznokci, sadzanie na nodze od stołka, trzymanie w fekaliach to jego zdaniem efekt wyboru wyższych wartości etycznych przez Żydokomunę; Jakuba Bermanna, brata szefa czerskiego GWna Stefana Michnika, Wolańskiej i im podobnych morderców!
W takim razie i dzisiaj, ci co na łamach czerskiego GWna też nam strzelają w potylicę tekstami Michnika, Pacewicza, Blumsztajna, Torańskiej, Wielowiejskiej, Bikont, Kublik robią to w imię wyższych wartości etycznych!

Śpiewak jak Gross, jak Bikont odkrywa, że oni nie są winni, gdyż działali z wyższych pobudek!
To my antysemici ich prowokujemy i zmuszamy do wyrywania paznokci!
I ten jego żałosny warsztat!
Niby profesor, ale jego konowalski warsztat odbiega nawet od najniższego poziomu studenta historii piszącego prace mgr!

Jego zdaniem żydokomuna "W głębi serca czuli się i chcieli być częścią narodu, z którym związali swoje losy..."
To ciekawe!
Jakiego narodu!?
Sowieckiego chyba, bo nie polskiego!
Jak płycizna!
Co za prostactwo intelektualne!
"W głębi serca czuli się i chcieli być częścią narodu, z którym związali swoje losy..."
Tysiące polskich patriotów, ich rodziny.
Moje wujostwo, mój znajomy starszy pan już nieżyjący od 15 lat, szef wywiadu AK, ks, akt łaski, Wronki, Potulice, Strzelce jakże odczuli te ich ...głębokie serca, przepełnione chęcią bycia częścią narodu!
Boże!
Jak się wzruszyłem tym odŚpiewak'owym duszoszcypatielnym zdaniem!:
"W głębi serca czuli się i chcieli być częścią narodu, z którym związali swoje losy..."
Jaka więż wspólnotowa mojego wuja aresztowanego przez nkwd/ub w Jeleniej Górze a Stefanem, bratem Adama Michnika, który tamże kończył przyśpieszony kurs prokuratora wojskowego!
Tyle, że mój wuj zmarł już w 1975 r. mając lat niespełna 40! był zrujnowany po śledztwie a potem pracy w kamieniołomach! Zostawił trójkę osieroconych dzieci!
Jaka szkoda, że ta książka nie ukazała się wcześniej!
Może byłoby mu lżej.... umierać!? po takiej interpretacji
zbrodni żydokomuny!

Z lekkością Kalisza, Heni Krzywonos, dr Całej(całej oczywiście antypolonizmu!!!) i p'rezydentowej Dziadzi porusza się profesor Śpiewak w problematyce współudziału w prl'owskich zbrodniach będących współudziałem żydokomunistycznych psubratów!
Zdaniem profesora jakże szlachetny był ich współudział w tym co robili z jakże wysokich pobudek!
Z pobudki uniwersalizmu!

Michnik i jego czerscy kamraci tez nas walą pałą z tych samych pobudek!
Dla naszego dobra!
Oni nas bronią!
Wszak to oczywista oczywistość!, że są szlachetni!
I jak zmotywowani!
Śpiewak jak Ostrowski, z rewolucyjnym zapałem Majakowskiego na naszych oczach nie tylko wykuwa obraz swych zapracowanych żydokomunistycznych ziomków, ale usiłuje go jeszcze zahartować na trwałe przy pomocy pseudo naukowego szalbierstwa!
Śpiewak jak Gross bez poczucia wstydu, intelektualnego wstydu usiłuje zasiać kolejne zęby kłamstwa, fałszu!
Wbrew ogólnie znanym faktom, że na 450 najwyższych funkcjonariuszy aparatu przemocy w ;1944-1955 na szczeblu centralnym (M B P) 167 osoby to żydowscy towarzysze-niemal 40%!
Na poziomie województw( szef, i zastępca szefów U B 20,5 %!
Po roku 1945 na ziemiach polskich pozostało... ok 1 $(jeden procent!!!) Żydów!

Tak więc kolejny socjolog usiłował zostać historykiem!
I tak jak w przypadku Grossa klops!
Tyle, że kosztowny klops, bo prof. Śpiewak to wszystko czyni za pieniądze polskiego podatnika!
Na jego koszt, na mój koszt jako profesor UW a teraz jako dyr. Instytutu Żydowskiego!

Tak więc żydokomuna tak jak się miała dobrze, tak się ma dobrze! a nawet i lepiej!
"W głębi serca czuli się i chcieli być częścią narodu, z którym związali swoje losy..."
Tak!
Gross i jego złote zęby!, Śpiewak i jego wybielarnia żydokomuny co rusz usiłują przekonać mnie, że to ja nie mam głębi w sercu, ani też nie jestem częścią narodu!
Kim jestem w takim razie!?

pzdr

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Czemu to nikt nie ocenia tekstu? Ode mnie "10". Miesiac w miesiac Śpiewak dostaje przyzwoitą pensję z naszych podatków i mamy prawo domagać sie zaprzestania antypolskiej propagandy.

www.ratujemyroja.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#241385

marcopolo

Tekst wspanialy,Petronela zadaje pytanie "czemu nikt nie ocenia tekstu"?.Kiedys ja poruszylem podobny temat -zydow i zostalem "rozlozony" na "lopatki"za co? no,wlasnie za temat -zydow ,wynika z tego,ze jest tu kilku z tej grupy "nadludzi",ktorzy na codzien pisza,atakuja,linczuja,ale jak poruszy sie ICH temat-milcza,aby za kilka dni zaatakowac w innej sprawie!! PROFESOR SPIEWAK PAWEL,ktos kiedys powiedzial:"Matka Wielka-syn kundelek"!! syn poetki ANNY KAMIENSKIEJ,ktora przyjaznila sie z ks.TWARDOWSKIM,to dla niej napisal wiersz "Spieszmy sie kochac.........!! My go nie kochamy ,wiec....................!!!!Pozdrawiam!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#241409

Polacy muszą patrzeć, kto pracuje w budzecie i dostaje wypłaty z ich podatków. Na ogół posadki budżetowe przechodzą z pokolenia na pokolenie. Sprawdzajmy życiorysy. Ilekroć ktoś uparcie milczy, tylekroć warto sie upierać, bo nikt nie milczy bez przyczyny, zwłaszcza jeśli chętnie mówi o bohaterskich historycznych przodkach. Ot choćby taki Bredzisław chętnie bajdurzy o mitycznych rodzinnych bohaterach, a o Z-Dziadziach ani mrumru.

www.ratujemyroja.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#241469

Wrażliwa Wisia też się uwiesiła Stalina. To co prostemu chłopu przychodzi łatwo, intuicyjnie, "im" zajmuje dziesięciolecia, a takim Śpiewakom nie przychodzi nigdy.

Bo to nie żadna "głębia", to otchłań zła, z której już nie sposób wychynąć. Choćby po to by wyznać winy, ukorzyć się i prosić łaski odpuszczenia.

Czy takie zło też można "dobrem zwyciężyć" ...

 

W Austrii skasowano właśnie grób rodziców Hitlera. Rodziców! To co by tam zrobiono z grobem samego tego zbrodniarza... A grób stalinowskich zbrodniarzy - rodziców Michnika ma być nietykalny po wsze czasy ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241408

Pewnie ktoś chce ostatecznie ukryć związek A.H. z narodem wybranym.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Anna_Schicklgruber

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241415

A rotmistrz Pilecki i żołnierze wyklęci nie mają grobu!

www.ratujemyroja.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#241467

Doprowadzili do tego, że każdy woli "obejść bokiem", odwrócić wzrok, przemilczeć...
Dla świętego spokoju.
Jednak, oni dobrze wiedzą, że to tylko pozory i dlatego co i rusz sprawdzaja jakąś prowokacją, jak daleko zaszli Polacy w tej swojej "wstrzemięźliwości".
Boją się nas...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241413

1) Śpiewak pisze do swoich, po swojemu. Tworzy podglebie do tzw. odnośników w kolejnych zmanipulowanych "opracowaniach". Jego prawnuki krwi będą obficie cytować z tego paszkwilu.
2)Istotą jest diametralnie różna mentalność chrześcijan i żydów.Chrześcijanin czyniąc zło nie przestaje dostrzegać swego czynu jako zło. Żyd różnicuje występek w zależności od kontekstu. Zło uczynione gojowi a przynoszące korzyść żydowi przestaje być złem, a staje się zasługą.W rozumieniu żyda nad pojęciem bliźni góruje pojęcie współplemieniec. To decyduje o ocenie moralnej działania.
Śmiała teoria potwierdzająca genialny umysł:
Tylko w mundurze UB,
tylko będąc katem
Żyd Polakowi bratem.

Łopatologicznie przedstawił to Sienkiewicz: Żyd zabić Polaka dobrze, Polak zabić Żyda źle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241420

W następnych opracowaniach Jakub Berman i jego kompani będą przedstawieni jako nie tylko Polacy,ale fanatyczni "katole" i antysemici. Tfu,wszy zakłamane.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241440

 Myślę, że nie ma drugiego, takiego narodu, jak żydzi.Dziwnym trafem na przestrzeni tysięcy lat ponieważ w/g własnych(?)przekazów są narodem wybranym, pozwalają sobie na zagarnianie bezprawnie miejsca życia innych narodów. Są w swoim przekonaniu narodem wybranym, tyle, że w/g jakich proroków, kim oni byli? Nienawidzą Palestyńczyków, tyle, że pochodzą razem z nimi ze wspólnego pnia narodowościowego, zagarnęli Palestynę dzięki po pierwsze dużej akcji emigracyjnej finansowanej przez hitlerowców, po drugie dzięki m.in. brytyjczykom i amerykanom a w zasadzie pieniądzom płynącym od środowisk żydowskich w tych krajach. Mają pretensje o holokaust, tyle, że z tej niezaprzeczalnej tragedii ciągnęli zyski m.in. przedstawiciele ich własnego narodu. Przeżyło ich tyle m.in. dzięki akcji "Żegota", ale to nigdy się nie zdarzyło. Czy ktoś policzył ilu Polaków zamordowano za ratowanie żydów a ilu żydów za ratowanie Polaków? Dzięki któremu państwu czy narodowi zawdzięczają możliwość osiedlania się na wschodzie, a mówimy o procesie XIII/XIV wieku, gdy goniono ich z całej niemalże Europy? Teraz z" wdzięczności", mają ambicję zarządzać znowu czyjąś ziemią, ziemią Narodu, który tyle razy na przestrzeni historii podawał im rękę...Uczestniczyli w dalszym etapie eksterminacji elit narodowościowych, będąc najgorliwszymi wykonawcami poleceń Stalina...I mają czelność pisać o swojej polskości...I jak tu NIE być antysemitom mimo swojej tolerancji graniczącej okazuje sie z głupotą?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241481

tlumaczy.
Dla tych co chca rozszerzyc swoja znjomosc tematu proponuje
ten link:

http://katerina.nowyekran.pl/post/57984,b-nai-b-rith-i-jej-terrorystyczne-zbrojne-ramienie-o-nazwie-anti-defamation-league-adl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241496

. Żydowski Instytut Historyczny w Warszawie ma od 3.10.2011 nowego dyrektora: z nominacji ministra kultury został nim Paweł Śpiewak. Z tej okazji dziennik „Rzeczpospolita” (26-27.11.2011) zrobił z nim wywiad, którego głównym akcentem jest pewna liczba. Nowy dyrektor, powołując się na książkę o stosunku polskich chłopów do Żydów wydaną przez Barbarę Engelking, oznajmił tam: „z tych badań wynika, że z rąk Polaków zginęło w czasie wojny 120 tys. Żydów”. Dalej zaś powołuje się już na tę liczbę jak na ustaloną („skoro historycy wyliczyli, że było 120 tys. ofiar żydowskich …”) i wzywa Polaków do „prawdziwej refleksji” nad nią.....

...Jak działa Centrum, to pokazuje wywiad z jego szarą eminencją Aliną Skibińską, od 1996 r. pracowniczką Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie i jego przedstawicielką na Warszawę. Wywiad z nią ma tytuł „Chłopi mordowali Żydów z chciwości” („Rzeczpospolita” 13.01.2011) i usilnie broni Grossa. Na pytanie „czy Gross te 200 tysięcy wymyślił”, Skibińska odpowiada: „Nie, to jest oparte na pewnej kalkulacji. Szacuje się, że około 10 procent polskich Żydów uciekło [Niemcom]. Daje to więc co najmniej 250 tysięcy osób. Spośród tych […] po wojnie zarejestrowało się nie więcej niż 60 tysięcy”. – „Co się stało ze 190 tysiącami?” pyta dziennikarz, – „Zginęli”, odpowiada Skibińska. Potem kręci, że nie wszyscy wprawdzie z rąk Polaków, ale wielu. A ilu? – „Kilkadziesiąt tysięcy. I raczej więcej niż mniej – na pewno nie 20 tysięcy”.

Skąd taka pewność u tej Skibińskiej i owe „10 procent”? Engelking-Boni w rozmowie z PAP-em 10.02.2011 tak tłumaczy ową liczbę Żydów, którzy próbowali się ratować: „historyk Szymon Datner oceniał, że było ich około 10 proc., czyli około 250 tysięcy Żydów. 40 tys. z nich przeżyło wojnę”. (Miesiąc wcześniej u Skibińskiej było 60 tys., ale tę rozbieżność pomińmy.)

5. Praźródłem Śpiewaka jest więc Datner. Bezpośrednim zaś źródłem jest wstęp do wymienionego „Zarysu krajobrazu” napisany przez Krzysztofa Persaka z IPN-u, przedtem wydawcę wraz z P. Machcewiczem krętackiej pseudomonografii „Wokół Jedwabnego” (omawiamy ją w naszej „Ksenofobii i wspólnocie” wydanej z Z. Musiałem, s. 233-240). Wątpliwy to zresztą historyk, skoro niemiecki kryptonim eksterminacji Żydów w GG „Aktion Reinhard” pisze stale błędnie „Reinhardt”...

We wstępie Persaka (ss. 24, 26/7) czytamy: „idąc tropem Szymona Datnera historycy przyjmują zwykle, że próbę ucieczki z gett podjęło 10 procent Żydów. […] Podejmijmy próbę bilansu ‘brakujących’ Żydów dla obszaru [akcji Reinhard]. Liczba żydowskich mieszkańców wynosiła [tam] przed akcją […] łącznie około 1,6 mln. Domniemana liczba uciekinierów to zatem mniej więcej 160 tys. osób. […] Liczbę ocalałych można szacować na nie więcej niż 30-40 tys. Oznaczałoby to, że liczba ofiar polowania na Żydów […] wynosiła co najmniej 120 tys.”.
Persak dodaje: „nie wiemy […] ilu mają na sumieniu Polacy”, ale jego zdaniem „nie wydaje się przesadne oszacowanie, że [były to] dziesiątki tysięcy”. Jak widać, Śpiewak przelicytował nawet Persaka, całe te 120 tys. przypisując ryczałtem Polakom i pod firmą ŻIH puszczając tę liczbę w świat. Złą wolę tu widać, ale nam chodzi o co innego: o te 10%, na których całe to żydowskie oszczerstwo stoi.

.....

7. Odesłania do Datnera są zawsze bezkrytyczne i niejasne. Nie cytuje się słów, jakimi ów procent wymieniał; ani nawet miejsca, gdzie u niego są. By tę sprawę wyjaśnić, spędziłem pół dnia w Bibliotece Narodowej i okazało się, co zawsze podejrzewałem: u Datnera tych „10 procent” nie ma. Sfingowano je później."

itd

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241497

jak nie walki z Polakami.
POto tego antypolka tu w Polsce zainstalowano
on jest zalozycielem razem z Litynskim tej organizacji mafijnej jaka jest B`nai Bìirth,
Oto link ktory duzo wyjasnia jak to wszytko dzila.

http://katerina.nowyekran.pl/post/57984,b-nai-b-rith-i-jej-terrorystyczne-zbrojne-ramienie-o-nazwie-anti-defamation-league-adl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241499

tutejsi "prawicowcy":))))))))))).

Jeden mi napisał, jakby w odpowiedzi na znacznie skromniejsze i mniej emocjonalnie uwagi, niż powyższa:

"to żydzi nam zagrażają, godzą w naszą wolnośc i niepoodległość - taka jest twoja J23 główna "myśl polityczna"??

weź się chopie nie kompromituj - pisz se te brednie na sralonie24 albo w GWnianym organie szechtera ;/"

Tacy to spostrzegawczy bywają tu "prawicowcy":)))))))))))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241505

Po przeczytaniu włos zjeżył mi się na głowie.
Czy jest szansa oprzeć się tej sile?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241544

sami swoi!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#241536

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Persak

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (1995). Jego praca magisterska Odrodzenie harcerstwa w 1956 roku napisana pod kierunkiem Marcina Kuli została wyróżniona Nagrodą im. Jana Józefa Lipskiego i wydano ją drukiem nakładem Wydawnictwa Trio w 1996. Od 1996 pracuje w Instytucie Studiów Politycznych PAN, a od 2000 równocześnie w Biurze Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej. Jest również wykładowcą Collegium Civitas[1]. Od czerwca 2011 pełni funkcję dyrektora sekretariatu Prezesa IPN[2].

W 2002 wspólnie z Pawłem Machcewiczem zredagował dwutomowy zbiór studiów i dokumentów Wokół Jedwabnego...

******** Kim są rodzice Krzysztofa Persaka? Dlaczego nie ma o tym mowy w Wikipedii?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#241626

 pierwiastek polski już jako dobijający na zlecenie światowego bogatego żydostwa korporacyjnego,które wywołało IIw światową,także przeciwko lumpenproletariatowi żydowskiemu,w ramach czyszczenia rasy żydowskiej

  Polacy ratujac ich krzyżowali te plany,i wywoływali ich wściekłość.

Zawsze żydostwo bogate będzie nas ograbiac a biedniejsze wyrywać nam paznokcie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 NSZ-ZJ

#241527

 http://www.iamthewitness.com/DarylBradfordSmith_Rothschild.htm

Po przeczytaniu tego, moje przekonanie, że głównymi zleceniodawcami zamachu na Jana Pawła II byli sowieci bardzo, bardzo zmalało.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241546