Szloch, płacz i zgrzytanie zębów

Obrazek użytkownika Nessun Dorma
Blog

Propagandowy cel pielgrzymki do Smoleńska doskonale zreferowała reporterka "Rzepy" Justyna Prus-Wojciechowska.

http://www.rp.pl/artykul/547972.html

Bezkompromisowa dziennikarka nie pozostawia najmniejszej niejasności, na którą mógłby paść choć cień jakichkolwiek zastrzeżeń. Dowiadujemy się, jakim "cynizmem i chamstwem jest używanie tragedii smoleńskiej do najróżniejszych rozgrywek: politycznych, społecznych, czy prywatnych". Jak szlachetnym gestem był udział w uroczystościach Prezydentowej Rosji i kwietniowa obecność Putina w Katyniu. Jest mowa o pojednaniu i dezaprobata dla podważających przez ostatnie pół roku tę jedyną opcję wichrzycieli. Na koniec podaje nam się pogłoskę o możliwości pojawienia się w Katyniu w 2011 roku prezydenta Rosji w celu ujawnienia pozostałych materiałów archiwalnych zbrodni oraz rehabilitacji wymordowanych przed siedemdziesięciu laty oficerów. Ma to być "ostatecznym zamknięciem sprawy katyńskiej". Czyżby to było wszystko, na co możemy liczyć? Czy takie jest oblicze miłości, którą mamy wypełnić nasze roztrzaskane serca?
Przekaz jest więc jednoznaczny: powinniśmy za wszelką cenę dążyć do "pojednania" - cokolwiek to słowo ma znaczyć - nauczyć się dobrych manier i nie zadawać pytań na temat przyczyn katastrofy. Kto pyta, daje bowiem świadectwo cynizmu i chamstwa….
Szkoda tylko, że taką propagandową tubą Moskwy staje się "Rzeczypospolita".
Jeszcze nie tak dawno, naiwnie sądziłem, że czasy "Trybuny Ludu" i "Rudego Prawa" skończyły bezpowrotnie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

gwiazdy wczorajszego dnia (i nocy) wypaełniały wszystkie wiadomości w tv, żeby lud  wiedział i nie zapomniał, że tylko tchórze nie polecieli.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#93115

Nie czytałem tego artykułu i nigdy go nie przeczytam. Jako świadomy i wolny patriota nie biorę takich gazet w ogóle do ręki, pozostawiam je POpierającym ją fanom, ale nie oznacza to, że krytykuję tych, którzy mają jeszcze na tyle nie zszarpane nerwy i tak jak autor tego blogu mają odwagę przekazać nam streszczenie lub kwindesencję zawartego w nim jadu z własnym komentarzem. To nie jest ani mój rząd ani mój prezydent bo ja ich nie wybierałem i fakty pokazują, że nie mam się czego wstydzić, chociaż jako Polaka boli mnie serce bo oni zamiast serca mają chyba tylko pompy tłoczące jadem zatrutą krew.
Po tej narodowej tragedii, którą boleśnie przez cały okres żałoby przeżywała znaczna część naszego narodu, ich grupkowe manifestacje i popisy przy grobie bestialsko zamordowanych przez NKWD, do których dołączyło 10 kwietnia br. następne 96 ofiar - prawdziwych patriotów, którzy za życia byli przez uczestników obecnych uroczystości opluwani we wszystkich mediach i wystąpieniach na sejmowych konferencjach prasowych, na ich grobach ważą się grzebać również ich ideały. To już nie jest niewinne przedstawienie dla uzyskania poparcia w wynikach sądaży ale jawna prowokacja granicząca z profanacją wobec ofiar Katynia i wszystkich ofiar sowieckiej niewoli, ponad stuletnich carskich zsyłek naszych patriotów na sybir i wobec ideałów takich jak ja wolnych obywateli, którzy ceniąc sobie ponad wszystko wolność nie po to narażali się poprzedniemu ustrojowi budując Solidarność i torując drogę obecnym rządom do niepodległego rządzenia naszym krajem, żeby za cenę umizgów stał się on wasalem jakiegokolwiek państwa a Rosji z wiadomych historycznie względów w szczególności.
niezależny Poznań

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#93130

Dziękuję za trafiające w sedno uzupełnienie mojego krótkiego komentarza! Propagandystów nie przekonamy, ale może uda się otworzyć oczy paru zmanipulowanym osobom...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.nessundormablog.com

#93190

Jan Bogatko

...Dawid wygrywa z Goliatem...

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#93265

Ja się nie dziwię, w końcu kto jak kto, ale partia miłości wie najlepiej jak kochać i żadni patrioci nie będa jej uczyli.
Miłość platoniczna to przecież miość bezinteresowna, lojalna i wierna a do tego najczęściej jednostronna. Na taką właśnie miłość zapadły polskie elyty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#93288

Jak oni się mogli tak haniebnie pomylić: wykorzystać Polskę i Solidarność do przewrotu komunistycznego- dodajmy bezkrwawego obalenia komuny!- itd. używając do tego właśnie haseł wolnościowych, tak Polakom bliskich?! oni są pewni, że to co zaproponowali po 80- 89 roku tak nas urzecze, że nikt się nie zorientuje, że jest może i wszystko ale nie ma właśnie wolności... Stąd to zniecierpliwienie Wajdy. Stąd ten niesmak.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93447