Anatomia kłamstwa

Obrazek użytkownika Nessun Dorma
Świat

Uznanie i entuzjazm, z jakim przyjęliśmy rozpowszechnienie filmu Anity Gargas "Anatomia upadku" nie powinien przesłonić przygnębiającego sukcesu filmu National Geographic,

którego tytułu, by się dodatkowo nie denerwować, nawet nie chcę wymieniać. Sukces ten ma skalę światową i takie też kręgi zatacza bezczelne kłamstwo smoleńskie. Z przykrością trzeba stwierdzić, że wielki wkład do tej powszechnej dezinformacji mają Polacy, jak choćby ten, umieszczający na YouTube angielską wersję propagandowej manipulacji National Geographic
http://www.youtube.com/watch?v=LBdP1IaxbAk.
Z pozoru stara się obiektywnie zaprezentować oba filmy na temat tragedii smoleńskiej, nawet osobno zamieszczając wypowiedź Anity Gargas, krytykującej kanadyjską produkcję. Co z tego: nie dopuszcza na swoim kanale komentarzy video i blokuje krytyczne uwagi internautów. Już prawie 200 000 osób obejrzało film National Geographic w wersji angielskiej (dlaczego nie można znaleźć na YouTube przetłumaczonej wersji "Anatomii upadku"?), a większość naiwnych i bezkrytycznych afirmatorów rzetelności NG ocenia go z uznaniem, często naigrywając się z polskiej nieudolności. Kanał Grzegorza P. nie jest jedynym, dokonującym "pirackiej" prezentacji gniota "ekspertów" popularnej serii o katastrofach lotniczych.. Oczywiście producent nie protestuje, tak, jak się to dzieje w przypadku niewygodnych materiałów ściągniętych chociażby z TVP. Nie wiem, jakie stacje zaprezentowały już film, nakręcony według rosyjskich oczekiwań, pewne jest jednak, że propagandowa prezentacja będzie systematycznie umieszczana w ramówkach światowych telewizji.

Mimo tej zmasowanej, zapewne sprawnie dowodzonej ofensywy musimy być silni, przygotowani na wieloletnią walkę o prawdę. Wygląda na to, że diabelski, katyński scenariusz realizowany jest ponownie. Najbardziej przygnębia, że toporne metody ukrywania zbrodni okazują się znowu skuteczne, natrafiając na podatny grunt obojętności świata, zafascynowanego "wielkością i demokracją" Rosji. Gerard Depardieu nie jest osamotniony, a kolejka do tańca z gwiazdami KGB jest długa i wytrwała.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Prawdziwy POLAK nie przechrzta - powtarzam POLAK jest katolikiem, człowiekiem Boga. Papież Benedykt XVI obejmując Tron Piotrowy osiem lat temu podczas jednej z audiencji powiedział mniej więcej takie słowa: " Wy Polacy macie największe zadanie z pośród wszystkich narodów - odbudować i obronić Kościół Katolicki w Europie ". Dlatego żydostwo i masoneria za wszelką cenę dożyna Polskę.

http://web.archive.org/web/20080615153250/http://www.polonica.net/KATYN_zbrodnia_ludobojstwa.htm

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#339089