Skandal w wykonaniu antypolskiego rządu

Obrazek użytkownika kokos26
Gospodarka

Zmarły niedawno profesor Julian Sokołowski, światowej klasy geolog i odkrywca polskich złóż gazu był hołubiony przez ówczesne władze, nagradzany i obwieszany medalami. Wszystko zmieniło się, kiedy odkrył nasz narodowy skarb-złoża geotermalne. Lobby węglowe, gazowe i naftowe zaniepokojone odkryciem skutecznie odcięło profesora od mediów i wpływów.
Wtedy to zwrócił się do redemptorystów w Toruniu z prośbą o możliwość przedstawienia wyników swoich prac. To właśnie z atakowanego ze wszystkich stron jedynego tak dużego i w 100% polskiego medium Polacy mogli się dowiedzieć, że jesteśmy ewenementem na skalę światową. Pod 80% naszego terytorium zalegają niezwykle bogate zasoby podziemnych gorących wód.
Świat panicznie szuka alternatywnych źródeł energii i ciepła. W Niemczech, które w porównaniu z Polska są kopciuszkiem po względem zasobów geotermalnych w samej Bawarii jest prowadzonych 400 odwiertów suto dotowanych przez państwo i UE.
Polski wielki biznes nie kwapi się do ryzyka przywykły do żerowania na zamówieniach i mało ryzykownych kontraktach rządowych.
Ojciec Rydzyk przez lata goszczący wspaniałego profesora postanowił niejako zrealizować jego testament i udowodnić, jakim skarbem dysponujemy i jakie korzyści możemy wszyscy odnieść. Mało tego, zastosował nowatorskie metody i rury z materiału, jakiego jeszcze nikt na świecie nie użył do tych celów.
Najpierw polski rząd wykorzystując kruczki prawne i rozpętując nagonkę zablokował unijne pieniądze na rozwój toruńskiej uczelni. Następnie postawił w kłopotliwej sytuacji dzielnego księdza pozbawiając go przyznanych już środków na odwierty. Teraz szef MSW i biznesmen Schetyna próbuje uniemożliwić obywatelom demokratycznego kraju przekazanie własnych pieniędzy na cel, który uważają za słuszny.
Jeśli ktoś myśli, że to tylko złośliwość to jest w wielkim błędzie. Lobby energetyczne i paliwowe czuwa. Co stałoby się gdyby po sukcesie ojca Rydzyka za jego przykładem poszły setki gmin i miast? Zyskaliby obywatele, a straciliby potentaci w dostarczaniu energii i ciepła. Jeśli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, kogo reprezentuje ten rząd to ma teraz dowód podany na tacy.
Póki, co odwierty w Niemczech idą pełną parą, a Kanclerz Merkel ma głęboko gdzieś informację, jakie poglądy polityczne mają wiercący. Ważne, że wykonują dobrą robotę dla jej kraju. Niemcy to kraj poważny, a Polska? No cóż, jaki jest koń każdy widzi.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

Potwierdź informację o wielkości złóż geotermalnych w Polsce.
"Pod 80% naszego terytorium zalegają niezwykle bogate zasoby podziemnych gorących wód"
Zaangażujemy się w promocję!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#9958

http://www.ekologika.pl/modules.php?name=News&file=print&sid=161
to artykuł z 2002 roku. Sporo się zmieniło od tamtej pory . Na stronie Radia Maryja są audycje ze śp prof Sokołowskim, artykuły, mapki. Są nawet wykonane przez profesora gotowe projekty wykorzystania złóż dla poszczególnych miast, np. Szczecina. To nie żadne naukowe mrzonki, ale udokumentowane i naniesione na mapę miejsca występowania złóż.
pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#9961

i trzeba go poruszać jak często się da. Korzystanie z geotermii to oszczędność miliardów (?) złotych w skali globalnej rocznie.

Zamiast inwestować pieniądze w badania i projekty mogące przynieść oszczędności rząd bierze pożyczkę na ponad 975 milionów euro!! Sprawa się nadaje do Trybunału Stanu!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#9969

mona
Na miłośc boska, tego jest mnóstwo! Jak możecie o tym nie wiedzieć, myslałam, że wszyscy sa świadomi. To tajemnica poliszynela.
http://szukaj.onet.pl/query.html?qt=wody+geotermalne+Polska

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mona

#9973

mona
http://kmiue.imir.agh.edu.pl/oze/geo/dgeo2.htm
W kazdym razie mapa z wartościami energetycznymi tych wód - jest w artykule.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mona

#9976

mona
Na Mazowszu się to robi bez wielkiego hałasu. W takim małym mieście (budżet) jak Gostynin powstaje kompleks basenów, w których wykorzysta się żródła geotermalne. I MA NA TO PIENIĄDZE!
One biegną pod całą środkową Polską, tak - od Buska Zdroju do Bydgoszczy ( po lewej stronie Wisły), ale basen rozciąga się też odnogą w kierunku Szczecina.
Wiem, bo na nich "siedzę".Mam na myśli te opłacalne, powyżej - czasem znacznie powyżej - 50 st. C.
Ale na tych źródłach ( mniej opłacalnych) położona jest bez mała cała Polska, nie ma ich tylko w kilku krańcowych (granicznie) miejscach.
Jejku, Kokos, a jak myslisz, po co Tusk poleciał z pierwszą wizytą do Moskwy wycierać antykamery? Schroederowi się udało - czemu jemu ma się nie udać? Pierwsze, o czym ta paka mysli - to o jakiejś "chłodni", w której ktoś z nich się przechowa na ew. lepsze czasy. Już tak wycwancykowali głupią UD - ale jakoś nie rozpaczam z tego powodu.
Tyle, że po co komu Tusk jako "post-Tusk"? Potrzebny jest teraz. Stąd problem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mona

#9972

jesteśmy bogaci w wody geotermalne, jest to jednak przesłonięte zasłoną milczenia.
Lobby węglowe, gazowe robi wszystko celem uniemożliwienia wykorzystania tych bogactw.
Nie tylko oni, ci co mają dojścia do takiej wiedzy mogą kupować grunty w odpowiednich miejscach z myślą o przyszłości.
POpaprańcy będą pierwsi do tej kasy, po jakie licho im RM?!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#9993

Aktualizacja: 2008-12-19 12:47 pm

Republika Armenii otrzymała wsparcie ze strony Banku Światowego na badania geotermalne. Projekt Armenia Geothermal Project, mający rozpocząć się w kwietniu 2009 roku i trwać do października 2010 roku, ma za zadanie “ocenę możliwości eksploracyjnych wierceń geotermalnych”. - stwierdza raport Banku Światowego.

Dotychczasowe badania “oceniają geotermiczny potencjał kraju sugerując wielkie prawdopodobieństwo istnienia geotermalnych źródeł, które mogą być użyte do wytwarzania energii elektrycznej.”

Bank Światowy (World Bank) utworzył specjalny fundusz GeoFund, “z jedynym celem: pomocy krajom europejskim i Centralnej Azji w zwiększeniu użycia energii geotermalnej. [...] Bank Światowy dysponuje wiedzą i znacznym doświadczeniem w prowadzeniu geotermalnych projektów w skali globalnej.”

Wiele krajów świata wspiera badania geotermalne. W Toruniu prowadzony jest przełomowy i jedyny geotermalny projekt badawczy, zainicjowany przez dyrektora Radia Maryja, ojca Tadeusza Rydzyka. Rząd premiera Donalda Tuska, działając wbrew interesom polskim i kierując się m.in. względami czysto ideologicznymi, cofnął przyznane wcześniej fundusze zrywając umowę na dofinansowanie projektu. Uniemożliwia też publiczną zbiórkę pieniędzy na projekt badawczy.
-----------------------------
Spora ilość wiedzy nt polskiej geotermii /Artykuły/:
http://www.bibula.com/?p=2441

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

basket

#9996

Autorze! Dzięki za ten post!

Mona, dzięki za linki! Nie zdawałam sobie z tego wszystkiego sprawy!
Tym bardziej nie rozumiem, dlaczego media nie biją na alarm! Przecież to podniosłoby ich sprzedaż/oglądalność, a przede wszystkim tego wymaga POLSKA RACJA STANU!!!!
Rozumiem, że to nie jest racja "Der Dziennika" ani GW, ale inne?!?
Dlaczego pod biurami Schetyny nie ma demonstracji?! Dlaczego nie zaskarżono tej decyzji Schetyny gdzie się tylko da?!? Dlaczego nie zaskarżono już wcześniejszej decyzji pozbawiającej o.Rydzyka dotacji z UE?!?
Koniecznie należy utworzyć platformę ogólnopolską poświęconą tylko temu tematowi!
Powinno się drukować ulotki i rozdawać ludziom na ulicach! powinno się zbierać podpisy pod żądaniem odwiertów! I to nie tylko w Toruniu, ale wszędzie tam, gdzie takie wody geotermalne występują!
Musi powstać społeczny ruch obywatelski na rzecz wód geotermalnych!

Pozdr.
JMW

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdr.
JMW

#9998

Cynim Tuska i jego "rządu" jest bezdenny:

"Oby ten rok był dla ojca Rydzyka lepszy niż ubiegły" - takimi słowami Donald Tusk skomentował zarzuty, że rząd źle życzy dyrektorowi Radia Maryja. Chodzi o odrzucenie prośby redemptorysty o zgodę na publiczną zbiórkę mogącą pomóc mu w eksperymentach naukowych. "W tak wrażliwej kwestii jak pieniądze dla Rydzyka trzeba być ostrożnym" - bronił się premier.

Pozdr. dla wszystkich ludzi dobrej woli
JMW

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdr.
JMW

#10000

Po co geotermia. Kupując dwie elektrownie od Francji wierchuszka PO ustawi się na pokolenia. Za taki kontrakt "wziątki" zapewne będą gigantyczne. Teraz tylko po opanowaniu TVP trzeba odebrać koncesje Radiu Maryja i telewizji Trwam, żeby nie paplali o tej całej geotermii.
Musimy nagłaśniać i pisać o tym do znudzenia. Trzeba odsunąć tych szkodników od jakiejkolwiek władzy

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#10003

Niedawno pisałem o elektrowniach wodnych. Przypuszczam, że wykorzystywanie ciepłej wody spod ziemi jest kompatybilne z wyłapywaniem wody z atmosfery i zostawianiem ich naszych granicach. Tyle w dyskusji. Będę o tym pisał u siebie. O wodę trzeba dbać
AW

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#10006