Pogrzeb "Kartofla"

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Zapewne Jan Jakub Kolski nie czyta tego bloga, a jeżeli już, to mam nadzieję, że wybaczy posłużenie się tytułem jego filmu. Zginął, bowiem mój prezydent i mój „Kartofel” jak się o nim wyrażały niemieckie media przy aplauzie polskiej gawiedzi. Rymarz Mateusz z filmu Kolskiego to taki Lech Kaczyński, którego zwolennikami według wiodących mediów mogliby być tylko ludzie pokroju przygłupawego Pasiasia.

Choć był wyższy od Miedwiediewa i Stalina o całe 5 cm, a od Sarkozego o 2, niższy od Wałęsy i Kwaśniewskiego o zaledwie 1cm, okrzyknięto go wyjątkowym „kurduplem” wśród światowych przywódców.

W TVN24 i nie tylko zadbano, aby jego sylwetka zawsze filmowana była od dołu wbrew 10 letniej tradycji z czasów Kwaśniewskiego, kiedy obowiązywały plany z „góry”.

Był również „durniem” dla Wałęsy i jednym z „dyplomatołków” dla Bartoszewskiego, który zwolenników PiS-u przyrównywał do bydła. Media niesłychanie się ekscytowały i nie kryły radości, kiedy niejaki Palikot okrzyknął go „chamem”, pił „małpki” na oczach uradowanej gawiedzi czy recytował fragmenty pracy doktorskiej prezydenta. Wśród chorób, o które był podejrzany znalazł się nawet alkoholizm i Alzhaimer.

Do walenia w Lecha Kaczyńskiego zaprzęgnięto media III RP z TVN na czele, a programy „Szkło kontaktowe” czy „Szymon Majewski show” ukazały nam, do czego zdolni są nasi rodzimi, dyspozycyjni komedianci. Odsunięcie Lecha Kaczyńskiego od władzy stało się mottem przewodnim „dziennikarza” Jacka Żakowskiego i podobnych mu salonowych sługusów. Potem miało nas czekać tylko szczęście.

Nikt tak jak oni nie zrozumieli, że jeżeliś z salonu to choć żeś błazen to się nie zbłaźnisz.

„Dobry Kaczyński to martwy Kaczyński”- sprawdziło się stare, sparafrazowane amerykańskie przysłowie dotyczące Indian.  Dziś w „rezerwatach” można już mówić prawdę o byłym Apaczu „Kartoflu”.

Dzisiaj już ci, którzy zawsze o tym wiedzieli i z wiadomych powodów milczeli, mówią, że to profesor i wybitny znawca prawa pracy. Dziś, kiedy już Indianin jest martwy można powiedzieć, że był to dusza człowiek, znawca polskiej historii i jej fanatyk. Normalny gość z humorem, niepowtarzalny gawędziarz i dowcipniś. Lech Kaczyński dzięki swojej nagłej, tragicznej i tajemniczej śmierci z nacjonalisty awansował na patriotę, z którym każdy chciałby dzisiaj wypalić fajkę pokoju..

Dzisiaj Już można.

Hołdy biją mu Niesiołowscy, Komorowscy i Millerzy. Póki, co milczy jeszcze Palikot, ale to tylko kwestia czasu, kiedy pojawi się w TVN24 z jakimś zniczem, większym od tego, jaki zapalił Giertychowi.

Panie Prezydencie Lechu Kaczyński, mój Prezydencie. Musiałeś zginąć tak nagle i tragicznie, aby salon powiedział o Tobie, choć odrobinę prawdy.

Jestem pewien, że tak jak po tragedii na Gibraltarze część historyków, dziennikarzy i badaczy-amatorów będzie analizować tą niewiarygodną katastrofę latami. Na pewno nie pominą misternej gry rosyjskiej dyplomacji, która działała na zasadzie „to co się da podziel na dwa” i „oddziel ziarna od plew”. Zastanowią się nagle nad nagłą empatią czekisty Putina dla martyrologii polskich oficerów w Katyniu i jego ostatnich zachowań przeczących logice i temu wszystkiemu, co w Rosji czyniono pod jego rządami wcześniej.

Dla wielu  uroczystości 7 kwietnia dzięki którym później na pokładzie pechowego samolotu nie znalazł się żaden znaczący polityk koalicji PO-PSL, marszałek sejmu i senatu , wydadzą się podejrzane i wielu nie zaprzeczy, że były dziwne.

Nie wiem czy i tym razem postawienie na naiwność i głupotę Polaków przyniesie oczekiwany skutek. Mam nadzieję, że tym razem nie, choć końcowy raport rosyjskiej komisji, w której posiadaniu są „czarne skrzynki” jest z góry do przewidzenia.

P.S. Wiadomo, że badania przyczyn katastrof lotniczych trwają miesiącami, a nawet latami. Każdy może to zobaczyć w serii filmów "Katastrofy lotnicze" na Discovery.

Jak mam rozumieć podany przed chwilą komunikat?

"Rosyjska prokuratura, badająca przyczyny katastrofy, wykluczyła, że samolot TU-154 mógł się rozbić z powodu problemów technicznych na pokładzie - podała agencja Ria Nowosti".

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ale smutne i prawdziwe, a my niczym polityczne sieroty........10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#54972

Oczień interesno co mówią o tym nasi druzja zza wschodniej granicy, zwłaszcza ci, którzy trochę znają się na rzeczy, jak ten były pracownik lotniska Wnukowo:

http://ment52.livejournal.com/178989.html
(moim zdaniem warte przeanalizowania, przetłumaczenia i rozpropagowania)

albo gdy zwracają uwagę, że lądowanie na WOJSKOWYM lotnisku dla cywilnego samolotu obcego państwa jest absolutnie nienormalne i nie mogło odbyć się bez udziału GRU...: http://www.rupor.info/news-v-mire/2010/04/10/gru-zamanilo-samoljot-kachinskogo-v-lovushku/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54973

Taka okazja jak uroczystości Katyńskie, jedna impreza dla pachołków a druga dla patriotów. Patriotów, których z trudem dorobiliśmy się, mimo Sowieckiej niewoli. Należało zorganizować wszystkich w jedno miejce i w plugawy, bezduszny,zbrodniczy sposób zlikwidować jak wtedy 70 lat temu napluć nam w twarz, a my nic nie możemy zrobić??? Tylko płakać, rozpaczać i nastawiać następny policzek. Agenci mogli w prosty sposób przed odlotem wprowadzić fałszywe wskazania urządzeń pomiarowych np. pomiar położenia wysokości o kilka metrów, który powoduje zbyt wczesny kontakt z ziemią, po wypadku nie do wykrycia. Nigdy nie pogodzę się z myślą, że to był zbieg okoliczności??? Nigdy nie pogodzą się z żadną inną wymyśloną historią, którą już teraz próbuje się nam imputować. Był to ponowny zamach na naszą próbę odzyskania niepodległości i pokazania nam(zastraszenia) byśmy nie próbowali, bo nas wszystkich i każdego z osobna może spotkać!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#55013