Obrońcy standardów stacjonują przy Czerskiej

Obrazek użytkownika kokos26
Kraj

Kiedy w Gazecie Wyborczej pada złowrogie nazwisko Jerzy Robert Nowak, to okraszone ono musi być już tradycyjnie znanym od lat wstępem „znany z antysemickich wypowiedzi ideolog Radia Maryja”.

To taki współczesny odpowiednik "zaplutego karła reakcji".
Tym razem wrażliwa redakcja zbulwersowała się jego cyklem emitowanym w radiu Maryja, zatytułowanym „Euroleksykon” i bije na trwogę zgorszona, że „Ideolog Radia Maryja obraża kandydatów PO”.

Nie jestem pewien czy administrator portalu przepuści te zacytowane za gazetą obelgi, ale zaryzykuję:niedołęga, partacz, fanatyk.

W czasach, kiedy z anten stacji telewizyjnych rzuca się mięsem i wnosi się je do studia w postaci świńskich ryjów. Kiedy prezydenta kraju nazywa się chamem, s…….nem, alkoholikiem. Gdy z „kultowego” programu polskiej inteligencji „Szkło kontaktowe” padają pod adresem Kaczyńskich takie określenia takie jak „parchy” albo dzwoniący sympatyk PO zwraca się do prowadzących „jesteście kochani, błagam was utopcie ich”,na Czerskiej panuje błoga cisza.

Kiedy swój jad wylewa niemal, co dnia Stefan Niesiołowski, a Palikot rzuca chu…i w ostatnim programie Moniki Olejnik nie widzimy wielkich, wypasionych tytułów w GW, świadczących o oburzeniu redakcji.

Być może wtedy dziwnym zbiegiem okoliczności nieobecny jest Adam Michnik, który akurat musi w tym czasie być w sądzie za oszczerstwa rzucane z łam jego gazety na Jana Kobylańskiego, oczyszczonego z zarzutów polskiego biznesmena polonijnego, którego posądzono w GW o szmalcownictwo i współpracę z faszystami?

Kobylański to wieloletni więzień Pawiaka, Auschwitz i wielu innych obozów koncentracyjnych, ale przecież jednocześnie to „znany z antysemityzmu ideolog polonijnej organizacji USOPAŁ”.

Jak wiemy dziennikarze z Czerskiej brzydzą się grzebaniem w ich własnych życiorysach, co jednak nie przeszkodziło im w nagonce na byłego ministra edukacji Romana Giertycha i prześwietleniu jego przodków, aż do pradziadka włącznie. Ta kampania nienawiści zakończyła się pełnym sukcesem uwieńczonym pamiętną manifestacja szkolnej dziatwy i pedagogów z zabawnym transparentem „Giertych do wora i do jeziora”, nawiązującym do losu księdza Popiełuszki, szczutego przez przyjaciela Michnika, Jerzego Urbana i zamordowanego przez ludzi „Człowieka honoru”, Kiszczaka.

Hipokryzja, zakłamanie, dwulicowość, faryzeizm tych ludzi mieniących się demokratami i obrońcami wolności słowa pobiły wszelkie światowe rekordy.

Jak Adam Michnik kocha demokrację mogliśmy się wszyscy przekonać po wygranym referendum akcesyjnym w 2004 roku. Komplementów wobec mądrego narodu nie było końca. Bywało jednak i tak, że kiedy werdykt była niezgodny z oczekiwaniami redaktora naczelnego GW to Polacy byli tymi, którzy do demokracji nie dorośli.

A co demokrata Michnik mówił o przegranym referendum w Irlandii?

„Hasło demokracji plebiscytarnej, która preferuje emocje i przyzwala na triumf ignorancji zespolonej z demagogią obraca się w konsekwencji przeciw porządkowi demokratycznemu”

Oto macie jak na dłoni stacjonujących przy Czerskiej „demokratów”, „obrońców wolności słowa” i ludzi niesłychanie wyczulonych na kulturę języka w debacie publicznej.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Skoro o pewnych ludziach żołnierze (a może cyngle) z Czerskiej nie potrafią pisać bez dookreśleń, to mam propozycję aby zawsze pisać o

Adamie Michniku - bezpartyjnym demokracie

To niewinne określenie ma całkiem spory ładunek informacyjny i emocjonalny:

gdy sowieci zabiegali u zachodnich aliantów o uznanie władz lubelskich, to Bolesława Bieruta określali takim właśnie mianem - żaden komunista, nikt z
PPR - prosto "bezpartyjny demokrata" (człowiek bardziej z NKWD niż PKWN).

Określenie to, w odniesieniu do A.Michnika, pasuje na wielu płaszczyznach jednocześnie:

1. odpowiada publicznemu przekazowi na temat jego osoby - szczery demokrata, nie należy do żadnej partii;
2. określa go jako spadkobiercę tej samej co Bieruta duchowej formacji "strzelców katyńskich". Bierutowi może nieco bliżej było
do formacji militarnej;
3. pomaga właściwie postrzegać cel nominalnej demokracji Michnika jako
tej, o której wcześniej marzyli inni bezpartyjni demokraci.

To takie pierwsze przybliżenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#21422

Wczoraj był w TVP wielki reportaż o tym jak to straszny ksiądz Rydzyk znów popiera PiS i jaka to zbrodnia z jego strony.

Ciekawe że jakoś nigdy nie mogę obejrzeć programu jak to walterowcy, GW, zeg-sat ordynarnie po chamsku w spierają PO.

To jakoś nikogo nie oburza.

Rozumiem więc że nie chodzi o to że media ojca Rydzyka wspierają partię polityczną tylko że wspierają tę niewłaściwą w przeciwieństwie do funkcjonariuszy mainstreamowych mediów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#21432

niektórych posłów PIS.
Mówił to wielokrotnie.
Nie wolno nam byle jak słuchać i byle jak mówić, bo szkodzimy Prawdzie.

,,Rozumiem więc że nie chodzi o to że media ojca Rydzyka wspierają partię polityczną tylko że wspierają tę niewłaściwą w przeciwieństwie do funkcjonariuszy mainstreamowych mediów.''

Żle więc Pan rozumie idąc za podpowiedzią mediów, bo o. Rydzyk nie popiera żadnej partii.

Jeśli bierzemy udział w poważnej debacie politycznej nie uprawiajmy paplaniny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#21434

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#21440

To wrog Polski i polakow.To ktos ktory w czasie kiedy nie ma wojny jest Adolfem H.dla polakow.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pat

#21490