NE kontra S24- jak zostałem kombatantem współczesnej cenzury

Obrazek użytkownika raven59
Blog

O cenzurze w blogosferze. Drobna sprawa dotyczy jednej drobnej notki ale czy rzeczywiście sprawa jest drobna?

Wczoraj zamieściłem jedną drobną notkę, której przekaz oparłem na podstawie wywiadu jakiego udzielił Łukasz Kamiński, kandydat na prezesa IPN, dziennikarzowi Konradowi Piaseckiemu (link do wywiadu: Łukasz Kamiński: Nikt nie zanegował tezy, że Wałęsa to TW ,,Bolek", ja też nie). Rzecz dotyczyła fragmentu tego wywiadu, w którym nawiązano do słynnej książki panów Cenckiewicza i Gontarczyka o Lechu Wałęsie.

Notka została zamieszczona na dwu portalach:

NowyEkran - http://kruk.nowyekran.pl/post/16336,walesa-to-nie-podlega-dyskusji-byles-bolkiem
i Salon24 - http://kruk.salon24.pl/312166,walesa-to-nie-podlega-dyskusji-byles-bolkiem

Notka na obu portalach była identycznej treści. Na NowymElranie, zamieszczona o godz.: 03:06, „wisiała” przez cały dzień i jeszcze w tej chwili - 02.06.2011, godz.: 17.00 – „dogorywa” na stronie głównej.

Na salonie24 zamieszczona tego samego dnia o godz.: 17:47, po ok. 1,5 godzinie została ukryta, a więc widoczna w taki sposób: „Treść ukryta. Rozwiń”. Dopiero kliknięcie w słowo Rozwiń powoduje ukazanie tytułu i autora notki. Znaleźć ją teraz - inaczej niż po nick'u autora - nie sposób.

Jakie było uzasadnienie ukrycia na portalu Salon24 notki, której treść oparta była na podstawie odpowiednio udokumentowanego cytatu nie wiem.

Nie do końca też orientuję się na których platformach blogerskich panuje, że zacytuję słowa pewnego znamienitego blogera, „atmosfera moczaryzmu i woń sowieckich onuc". Ja mam wrażenie, że po trochu na wszystkich i próżno tu szukać jakiegoś szczególnego wyjątku. Natomiast wyraźnie widać, że na portalu Salon24 smród z ulicy Mysiej roznosi się wyjątkowo szeroko.

Nie to, że portalowi NowyEkran nie zdarzyły się (nazwę to eufemistycznie) pewne grzeszki cenzorskie.

Mam jednak wrażenie, że odporność Łążącego Łazarza w tym względzie jest większa od administratorów Salonu24.

Choć obiecuję, ze w najbliższym czasie i tę cierpliwość zamierzam przetestować…

PS. Ta notka została ukryta na S24 po 24 minutach od opublikowania

Brak głosów

Komentarze

???

Vote up!
0
Vote down!
0
#162702

To było testowanie S24 - tak źle się pisze o NE...

Vote up!
0
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#162736

Przecież od początku było wiadomo KOMU i DO CZEGO jest potrzebny szalom24

Swego czasu popełniłem tekst Fora fałszywych prawd – i z góry zaplanowanych autorytetów. Opisałem tam sytuację całego polskojęzycznego internetu. Oczywiście polecam gorąco lekturę całego tekstu, ale w skrócie chodzi o to:

(...)Czyli mamy – po okresie “twórczego chaosu”, który zwabił ludzi – realizację pierwotnego celu propagandowego – w wygenerowaną społeczność wstrzelono w sposób kontrolowany kastę (z góry zaplanowanych) mówców. (...)

Vote up!
0
Vote down!
0
#246254