Wiem jak odsunąć PO od władzy...

Obrazek użytkownika RP
Kraj

W sondażach Platforma Obywatelska trzyma się mocno (choć mięśnie w nogach coraz bardziej jej drgają), komentatorzy zachodzą w głowę jak to możliwe, a niechętni Platformie rodacy (dotyczy to także dziennikarzy i blogerów) radzą co zrobić, aby poparcie jej spadło.

Niestety duża część zatroskanych osób nie ma czasu (a może i ochoty) na to, aby samodzielnie wcielić w życie swoje dobre rady. Ich pomysły przeważnie ograniczają się do konstatacji, że mają pomysł jak odsunąć Platformę od władzy, ale realizacja należy do PiS-u. A PiS nie ma tłumu etatowych wykonawców pomysłów wszystkich zatroskanych.

19 stycznia 2011 r. przed Urzędem Rady Ministrów w Warszawie odbyła się manifestacja w obronie wolności słowa w Polsce. Przyszło kilkaset osób, ale efekt byłby dopiero wtedy widoczny, gdyby było tysiąc, a jeszcze lepiej pięć tysięcy osób. Nawet najbardziej usłużni dziennikarze nie byliby w stanie przemilczeć demonstracji, w której wzięłoby udział pięćdziesiąt tysięcy osób! Przeciwni Platformie rodacy chcieliby oglądać tłumną pikietę, ale sami d... nie ruszą. W wyborach na prezydenta Warszawy Czesław Bielecki uzyskał blisko 150000 głosów. Jaka część z nich podziela obawy artykułowane podczas środowej pikiety? Przyjmując, że tylko 1 % wyborów Bieleckiego zgadza się z oceną organizatorów, to na pikiecie powinno się zjawić co najmniej 1500 osób. Domyślam się, że przynajmniej wyborcy Janusza Korwin-Mikke, Piotra Strzembosza, czy Romualda Szeremietiewa (blisko 42 tys. osób) też nie przepadają za rządem Platformy Obywatelskiej i gremialnie rozpaczają nad polityką programową mediów publicznych.

Są oczywiście osoby, które i mówią i robią. Ale jest ich mniejszość w ogromnym tłumie osób zatroskanych. Niestety mamy liczną rzeszę pomysłodawców, gorzej z wykonawcami... Niekiedy padają np. zarzuty, że w PiS-ie nie dokonuje się (lub dokonuje się za wolno) zmiana „mało aktywnych” działaczy na „bardziej aktywnych” (a używając skrótu myślowego: „gorszych” na „lepszych”). Dlaczego więc głosujecie na pierwszych z brzegu? Kto Wam broni, aby z grona kandydatów na liście wyborczej wybrać tego najbardziej wzorcowego i głosujecie po najmniejszej linii oporu? Nawet nie będąc członkami PiS-u macie wpływ na struktury tej partii. Niemożliwe? Ależ możliwe. Np. radni (nie wspominając o posłach!) trafiają automatycznie do Zarządów Okręgowych PiS i mają wpływ na jakość i aktywność partii w danym Okręgu (lub jej brak). Więc chcecie lepszego PiS-u? Próbujcie dokładnie przyglądać się listom wyborczym. Głos oddany na pierwszego, dziesiątego, czy dwudziestego piątego na liście jest tak samo ważny, a dla obdarowanego Twoim głosem jest tym cenniejszy, że nawet jeśli nie zdobędzie mandatu, to zauważy iż ktoś go docenia. Zauważą też Ci, którzy układają listy.

Od dłuższego czasu obserwuję różne środowiska zatroskanych rodaków. Nie wątpię, że ich troska o przyszłość Polski jest autentyczna, jest jednak niewiele warta jeśli ogranicza się wyłącznie do dawania rad. Bardzo często Ci najwięksi „doradcy” sami palcem nie kiwną. Mam przed oczami takich „zatroskanych”, naburmuszonych rodaków, którzy po katastrofie smoleńskiej ruszyli może koniuszkiem malutkiego palca (np. podpisali się pod listą poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego), ale pretensji do PiS-u mają co niemiara. Nigdy nie zapytają się w czym pomóc? Nie zawieszą plakatu, nie rozniosą ulotek, nie pojawią się na pikiecie. No czasem może zmarszczą brwi na widok Donalda Tuska opowiadającego androny...

Scenka z życia wzięta (wybory prezydenckie, ale i samorządowe 2010 r.), mimo wszystko optymistyczna:
RP: Pomożesz roznosić ulotki?
„Zatroskany”: Tak! Jak najbardziej! No musimy im pokazać!
RP: No to SUPER!!! Ile weźmiesz?
„Zatroskany”: 5!
RP: (w myślach) te pięć ulotek to sobie możesz... (na głos, nie chcąc zrażać „zatroskanego”) jak to dobrze, że mogę na Ciebie liczyć...

Ruszcie swoje cztery litery i cokolwiek ze swoich wspaniałych rad próbujcie samodzielnie zrealizować. Nie mów, co PiS powinien zrobić, aby odsunąć Platformę Obywatelską od władzy, zaproponuj w czym Ty możesz pomóc, aby to się ziściło? Do tego nie potrzeba kolejnych strategów, potrzebni są za to wolontariusze, którzy nad urną wyborczą pokażą Platformie czerwoną kartkę i odeślą ją na zieloną trawkę... Tam jest wszak jej ulubione miejsce.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To jest najwazniejsze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

miro

#128618

i jeszcze raz pilnować .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

korab57

#128634

lICZENIE GLOSOW TO JUZ KONCOWY EFEKT, OBECNEJ - TERAZ PRZEZ TE 2 -4 MIESIACE, BO WYBORY CHYBA BEDA PREDZEJ. POCZYTAJCIE HOPCIA WPISY, DAJE RECEPTE JAK NA TALERZU, SAM NIE MOGE TEGO ROBIC BO ZYJE BARDZO DALEKO OD OJCZYZNY, ALE KIEDYS TO ROBILEM KIEDY ODWAGA BYLA W CENIE I DLATEGO 29 LAT JESTEM NGDZIE JESTEM. BIBULA MUSI SIE ZAJMOWAC; GOSPODARKA, FINANSAMI, BEZROBOCIEM, OPIEKA SPOLECZNA - BRAKI I WADY, STATYSTYKI PLACOWE NETTO W GRPACH ZAWODOWYCH I KOSZTY UTRZMANIA, CZYLI ILE 70% SPOLECZENSTWA MA NA JEDZENIE, ODZIEZ OBUWIE, LEKI - TO JEST W ROCZNIKU STATYSTYCZNYM I WYLICZENIACH GUS GOTOWE TYLKO ZREDAGOWAC, ROZESLAC PO STRUKTURACCH; PIS,KLUBACH GAZETY POLSKIEJ I INNYCH STOWARZYSZENIACH - SA FAKSY I XERA I JUZ ROZNOSIC PO SKRYKACH POCZTOWYCH, ULICA I TAK DALEJ... POLACY DO ROBOTY! INTELIGENCJO SWOIM INTELEKTEM POMOZ NARODOWI POLSKIEMU! W BIBULE WSKAZ PRZEWIDYWANE DROGI WYJSCIA Z TEGO BAGNA! NAPRZYKLAD; DO EKONOMISTOW I PRAWNIKOW - EMERYTURY I RENTY PODWYZKI PRZEZ 3 LATA KWOTOWE! NP; ZASTOSOWAC PROGI; EMERYTURA DO 1000ZL NETTO - PODWYZKA 150ZL NETTO ......EMERYTURA 3500ZL NETTO BEZ PODWYZKI PRZEZ 3LATA, DOTRZYMAC PRZEDWYBORCZEGO SLOWA I ULZYC LUDZIM STARY I CHORYM W GODNYM DOGORYWANIU!!!! zLIKWIDOWAC FUNDUSZE DOCELOE, KOMITETY POLITYCZNE W ADMINISTRACJI CENTRALNEJ I SAMORZADOWEJ, A ZRESZTA WY MACIE DOKUMENTY I WYKSZTALCENIE EKONOMISCI! TERAZ PRZEDSTAWICIELKA PIS ZNOWU MOWI O PODWYZKACH PROCENTOWYCH I TU BLAD, BO ZUS NIGDY SIE NIE DOPNIE. MOJA PROPOZYCJA Z DALA OD POLSKI CHYBA JEST MADRZEJSZA. NIESTETY KIEDY JEST KRYZYS, ZAMOZNIEJSI TEZ MUSZA PONIESC ZDZIEPKO CIEZARU. JEZELI OPOZYCJA NIE BEDZIE CHCIALA ZAUWAZYC NEDZY LUDU, POWIEJE WIATR SPRAWIEDLIWOSCI JAK W TUNEZJI, GRECJI, ALBANII... ITD.....!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#128750

LICZENIE GLOSOW TO JUZ KONCOWY EFEKT, TERAZ PRZEZ TE 2 -4 MIESIACE, BO WYBORY CHYBA BEDA PREDZEJ. POCZYTAJCIE "HOPCIA" WPISY, DAJE RECEPTE JAK NA TALERZU, SAM NIE MOGE TEGO ROBIC BO ZYJE BARDZO DALEKO OD OJCZYZNY, ALE KIEDYS TO ROBILEM KIEDY ODWAGA BYLA W CENIE I DLATEGO 29 LAT JESTEM GDZIE JESTEM! BIBULA MUSI SIE ZAJMOWAC; GOSPODARKA, FINANSAMI, BEZROBOCIEM, OPIEKA SPOLECZNA - BRAKI I WADY, STATYSTYKI PLACOWE NETTO W GRUPACH ZAWODOWYCH I KOSZTY UTRZMANIA, CZYLI ILE 70% SPOLECZENSTWU ZOSTAJE NA JEDZENIE, ODZIEZ OBUWIE, LEKI - TO JEST W ROCZNIKU STATYSTYCZNYM I WYLICZENIACH GUS, GOTOWE TYLKO ZREDAGOWAC, ROZESLAC PO STRUKTURACCH; PIS,KLUBACH GAZETY POLSKIEJ I INNYCH STOWARZYSZENIACH - SA FAKSY I XERA I JUZ ROZNOSIC PO SKRYKACH POCZTOWYCH, ULICA I TAK DALEJ... POLACY DO ROBOTY! INTELIGENCJO SWOIM INTELEKTEM POMOZ NARODOWI POLSKIEMU! W BIBULE WSKAZ PRZEWIDYWANE DROGI WYJSCIA Z TEGO BAGNA! NAPRZYKLAD; DO EKONOMISTOW I PRAWNIKOW - EMERYTURY I RENTY PODWYZKI PRZEZ 3 LATA KWOTOWE! NP; ZASTOSOWAC PROGI; EMERYTURA DO 1000ZL NETTO - PODWYZKA 150ZL NETTO ......EMERYTURA 3500ZL NETTO BEZ PODWYZKI PRZEZ 3LATA, DOTRZYMAC PRZEDWYBORCZEGO SLOWA I ULZYC LUDZIM STARYM I CHORYM W GODNYM DOGORYWANIU!!!! ZLIKWIDOWAC FUNDUSZE DOCELOE, KOMITETY POLITYCZNE W ADMINISTRACJI CENTRALNEJ I SAMORZADOWEJ, A ZRESZTA WY MACIE DOKUMENTY I WYKSZTALCENIE EKONOMISCI! TERAZ PRZEDSTAWICIELKA PIS ZNOWU MOWI O PODWYZKACH PROCENTOWYCH I TU BLAD, BO ZUS NIGDY SIE NIE DOPNIE. MOJA PROPOZYCJA Z DALA OD POLSKI CHYBA JEST MADRZEJSZA. NIESTETY KIEDY JEST KRYZYS, ZAMOZNIEJSI TEZ MUSZA PONIESC ZDZIEBKO CIEZARU. JEZELI OPOZYCJA NIE BEDZIE CHCIALA ZAUWAZYC NEDZY LUDU, POWIEJE WIATR SPRAWIEDLIWOSCI JAK W TUNEZJI, GRECJI, ALBANII... ITD.....!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#128758

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Pisałem tu kilka razy ,działać,działać i jeszcze raz działać, nie tylko ulotki,wyjaśniać,spierać się ,piętnować patologię i działania PO,przekonywać znajomych,rodzinę i innych,samo się nie zrobi,nie wolno dać się zastraszyć,czy pozwalać aby nas wyśmiewano,reagować na najmniejsze poniżanie nas,albo wartości które reprezentujemy,nie dajmy szkalować patriotów i ludzi którzy działają na rzecz Polski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#128991

Tak właśnie. Jest nas wielu. Jednak wielu z nas z przyczyn mniej, czy bardziej usprawiedliwionych nie angażuje się. Sposobów angażowania jest wiele, ale niektórzy czekają na ekstra zaproszenie. Sami z własnej inicjatywy nie pomogą. Ale na krytykowanie czas znajdują. Są jednak też tacy, którzy robią wiele i chwała im za to.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#129447

Słuszne uwagi! My byśmy bardzo chcieli aby wywalczyć wolność i niepodległość, ale nasz ofiarność sprowadza się do jednej kropli krwi i dwóch groszy! Natomiast jak przyjdzie ruszyć swoje cztery litery i to w czasie wolnym to jest wielki problem! Zakładając nawet optymistycznie, że PIS wygra wybory. Euforia. I wszyscy rozejdą się do domów! A przecież chcemy demokracji! A demokracja to rządy nasze! To my mamy obowiązek patrzeć władzy na ręce! Nawet tej z którą sympatyzujemy! Po to aby nas nie okradała taka władza i nie kompromitowała! Jeżeli rządzą nasi to kontrolując ich pomagamy utrzymać w ryzach przywódcy jego aparat! To nasz obowiązek!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#129514