Ks. Boniecki dostał zakaz wypowiadania się w mediach. O ile lat za późno?

Obrazek użytkownika tutejszy
Kraj

Lewicowe towarzystwo straciło chłopca do bicia. Zawsze, gdy trzeba było upokorzyć Kościół, albo wartości chrześcijańskie media sięgały po sprawdzonych duchownych: biskupa Życińskiego (RIP), biskupa Pieronka lub ks. Bonieckiego.

Jednym z ostatnich publicznych spotkań ks. Bonieckiego przed pójściem na emeryturę była promocja książki Grossa w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Oprócz księdza, dziennikarki Wyborczej, małżeństwa Grossów i jakiejś specjalistki od holocaustu, była tam redaktor prowadząca - Janina Paradowska.

Rozmówcy dokonywali ekspiacji nad antysemickim polskim społeczeństwem, specjalistka od holocaustu epatowała encyklopedycznymi pojęciami tylko po to, by nikt nie zrozumiał, że bełkocze. Zasmucała się nad Polakami dziennikarka Wyborczej, która "nieraz była świadkiem antysemickich wybryków". Grossowie z radością kiwali głowami, tych, którzy chcieli wyjąć transparent z nazwiskami Polaków "sprawiedliwych wśród narodów świata" zabrała ochrona.

I wtedy - jak w dobrym dramacie - punkt kulminacyjny. Janina Paradowska oddała głos "przedstawicielowi kleru" ze słowami:
- Proszę księdza, czy Kościół brał udział w szerzeniu antysemityzmu w czasie wojny, czy też tylko był na to obojętny?

Zamarłem. Ale pokładałem nadzieję w tym drobnym duchownym, nieraz w drobnej posturze kryje się wielki duch. Wyobrażałem sobie, że się oburzy, wstanie i wyjdzie, albo wielką mądrością zneutralizuje podłą insynuację.

Ale ksiądz zaczął kluczyć. Jak myszka kluczył między okropnymi razami kocich zakusów, mówił bardziej jak rabin: "no jeden powie, że był antysemityzm, a drugi powie, że nie było...".

Ale czegóż się mogłem spodziewać? Tak samo zatrudniwszy Romana Graczyka do napisania monografii na temat Tygodnika Powszechnego, gdy wyszło, że mocno była redakcja umoczona we współpracę z SB, ks. Boniecki także kluczył, także nie bronił Romana Graczyka, który przecież tylko napisał prawdę (choć łagodził jak mógł).

Tak samo odpowiedział ks. Boniecki przy kwestii Krzyża w sejmie. "Jedni i drudzy mają rację" - odpowiedział na pytanie Moniki Olejnik, czy Krzyż ma wisieć. Tak samo powiedział o Nergalu i reakcji biskupów "z jednej strony reakcja za ostra, ale z drugiej strony..."

I tak przez dziesiątki lat "Tygodnika Powszechnego" hodowano koncesjonowanych katolików w rodzaju Tadeusza Mazowieckiego, legitymując komunistyczne rządy, będąc listkiem figowym reżimu totalitarnego w Polsce. PRL mógł pokazać, że ma katolicką prasę, a to katolickie środowisko wcale nie szkodziło PRL-owi, tak jak gdyby prawda Chrystusowa mogła się pogodzić z komunizmem.

Nie wiem tylko czy - i napiszę to, co myślą i podejrzewają tysiące ludzi - ks. Boniecki sam był umoczony w jakieś zależności od służb specjalnych czy jest po prostu "pożytecznym idiotą" sił antykościelnych?

Jakkolwiek brzmi odpowiedź na to pytanie, decyzja o zamknięciu ust ks. Adamowi Bonieckiemu przez władze Zgromadzenia Księży Marianów, zapadła o kilka dekad za późno.

Brak głosów

Komentarze

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#196617

gdy już wszystko tracimy na tym świecie obdarci z wszystkich prawd zwracamy się ku Bogu a tu spotykamy kapłanów takich? ich jest wielu ale są dobrzy ich nie spotkałem dlatego przegrałem sam sobie jestem winien szukałem nie tam gdzie trzeba 

Vote up!
0
Vote down!
0
#196627

Choć trzeba przyznać ,że Marianie jako pierwsi zrozumieli ,że po wyborach w wyniku rozdwojenia jażni wśród środowisk kościelnych , właśnie Kościół Katolicki najwięcej straci.
Ciekawe czy to głębsze wnioski , czy tylko wynikające z zagrożeń, z uwagi na działalności gospodarcze jakie prowadzi Zgromadzenie Marianów?

Vote up!
0
Vote down!
0
#196632

BINGO!! zacznijmy od tego, że episkopat KK w Polsce jest pod podwójnym (conajmniej) biciem. Gros biskupów (myślę że ok 80%) to TW z Cappino na czele i swoją rolę "utrwalaczy wadzy" rozumieja doskonale (pomniejsze rezonatory jak ks. Boniecki idą oczywiście za głosem pana-własciciela ich kwitów)

Żeby ich dodatkowo dognoić pozwolono im na ziemiach przekazanych przez Skarb Państwa budować apartamentowce i biurowce. w świetle wciąż się toczącego skandalizującego procesu, "biznesmani" w tiarach bedą dowolnie podlizywać się władzy rządzącej PRowskimi cynglami.

tak, powyższe to obraz uwiądu KK w Polsce...

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#196665

Kto będzie następcą ?

Ułomne i chore decyzje .
Na słowo działam słowem -

Jednakowoż. Polacy lubią "obciągać" .

Nie wnikam w bajania w/w Ks.
Tu coś nie teges - posłannicy sami się mianują.
Co na to 'światli" mężowie KK ?
czy to już sanhedryn ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#196634

polacy to napewno nie ty 

Vote up!
0
Vote down!
0
#196637

pytanie w kwesti formalnej .
Czy masz sprawną wentylację ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#196639

niczym mnie nie zastraszysz kacapie 

Vote up!
0
Vote down!
0
#196642

 Kto temu śmieciowi pozwala jeszcze tu pisać, przecież chce sprowadzić ten portal do poziomu chlewa. 
"Harcerz" - dobre, toz to zwykły zul nie harcerz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196730

 "Jednakowoż. Polacy lubią "obciągać" .

Polak o Polakach tak nie moźe pisać

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#196750

 Jeszcze śmiał zgłosil treść twojego postu za naruszenie, bo to na pewno on.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196764

Jak wchodzisz do kościoła, to se skarpety podciągnij, lewa ci opada!
http://ifotos.pl/zobacz/Harcerzjp_rppsspa.jpg
Na tym zdjęciu nie ma skarpet, ale czerwona koszula.

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#196690

Przez takich ludzi kościół traci swój wizerunek,twarz i dobre imię.

Ponieważ większość ludzi kościół utożsamia sobie z takimi zakałami i dla nich jest później be.Ale jak kościół przez 2000 tysiące lat istnienia właśnie teraz pozwolił sobie na tolerowanie takich właśnie Judaszy jak widzimy.To jest pytanie?

Jakie siły popierają takie zło w duchowieństwie?

Choć to marginalny przypadek,ale nie jedyny.

Pytałem o to księży i nikt mi nigdy nie dał jasnej odpowiedzi.

Jeżeli mnie by w domu żona opluwała tak bardzo to Good Bye.

Jeżeli kościół nie powoła wewnętrznej struktury obserwacji i kontroli to wiadomo,że chwasty szybko się rozsiewają na żyznej ziemi.

-----

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#196659

powody apoptazy KK w Polsce zasygnalizowałem powyżej.

pozdrawiam

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#196666

pewnie sie w klatce zamknie, tylko gdzie ta klatka/
z kim ona teraz będzie piać nad geniuszem grossa
Olejnik wzywa - larum!na facebooku

„Brońmy ks. Bonieckiego! Każą mu milczeć, ma zakaz występowania w mediach po poniedziałkowej „Kropce nad i”. Jak za komuny” - napisała Monika Olejnik na swoim profilu, która za komuny w stanie wojennym weszła do mediów.
kupa śmiechu, z przewagą kupy botoksu w kolorze blond

http://pl-pl.facebook.com/pages/Monika-Olejnik/155449451181502

Vote up!
0
Vote down!
0
#196661

Jeden z pomniejszego formatu sługusów, Hołownia, występując dzisiaj w przedpołudniowej TVN24 nadzwyczaj arogancko, mentorskim tonem skarcił zwierzchników o. Marianów, za ograniczenie niejakiemu Bonieckiemu, publicyście Gazety Wyborczej i TVNu a jednocześnie zakonnikowi tego zgromadzenia, pola działania tylko do Tygodnika Powszechnego.
Ach, jak on gorliwie, węsząc spisek hierarchów, przyganiał duchowieństwu zarzucając mu okrucieństwo cenzury, ach jaki on był oburzony, on prowadzący, jakby kto nie wiedział TVNowski program "mam talent". Tak, tak... pieniądz mu najwyraźniej nie śmierdzi, renegat ma duży talent zdrajcy.

Teraz czekamy na "Wiktora" dla Bonieckiego - Hołownio, odwagi, szczytnym dla ciebie powinno być zadanie uhonorowania, tego mentalnego brata Czajkowskiego, Bartosia, Obirka jakimś, odpowiedniej wagi splendorem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196670

Nie wiedzą, co właściwie przekazują wiernym. Z jednej strony mają Pieronków i PAXowych dziadków, ale jest Rydzyk, Isakowicz, był Wielgus, teraz znów inny TW obejmuje stołek w Katowicach... A wszyscy grają w jednej drużynie jaką jest kościół katolicki!
Ten nasz niezbyt mądry "Kowalski" nagle postrzega kościół jak bar mleczny - nie lubi leniwych, to zamówi ruskie. Inny, raczej weźmie sznycelka.
Skołowany i skażony Gaz-Wybem wierny, wybiera sobie tych kościelnych dygnitarzy, których powinien lubić, albo wydają mu się "fajni". Mądrzejsi mają innych faworytów.
Jak więc może być inaczej? I znów wracamy do prostego faktu: nieleczony przez lata wrzód zatruwa organizm, a niezlustrowane siedlisko agentów nie będzie rządzić duszami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196674

Skoro zakon to ojciec Boniecki zacznie pisywać obecnie pod pseudonimem w GW, o ile nie robił tego dotychczas.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196676

gość z drogi

i Wiernym

Jestem za Kosciołem ,ale lepiej,by tacy kapłani jak X Boniecki

u pani MO głosu nie zabierali bo szkodzą sobie i nam Wiernym Kosciołowi

Dawno temu,było okreslenie panstwowi księża,cos w tym jest merdialna gazeta

i wypowiedzi u olejnikowej

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#196684

To środowisko TK, ich krecią robotę, made in księża patrioci przeciw polskiemu / i nie tylko/ Kościołowi świetnie opisywał w swych Dziennikach Kisiel!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#196685

we WSI-wizji już jest ujadanie z niePOślednią rolą towarzysza "księdza" K. Sowy.

http://www.tvn24.pl/12690,1722981,,,zostal-potraktowany-po-sztubacku--jak-uczen,wiadomosc.html

oj musiało to salon zaboleć. Do opluwania Polski POzostał już tylko towarzysz liejtnant Pieronek roboczo nazywany też biskupem (nie wiadomo jakiego kościoła).

Vote up!
0
Vote down!
0
#196689

Zawsze traktowałem Bonieckiego jak Judasza, bo taką miał rolę w kościele katolickim. Judasz też miał swoją rolę do wypełnienia u boku Chrystusa.

Vote up!
0
Vote down!
0

Paul

#196713

jak KK sam rozkłada się od wewnątrz. Takich funkcjonariuszy Bonieckich jest niemało, jednych znamy, wielu jeszcze siedzi w ukryciu i odwala brudną robotę. Zamiast pilnować krzyża, właściwie go plugawią. Czy zdają sobie z tego sprawę ?
Pozdrawiam.
contessa

PS. Za komuny czytywałam Tygodnik Powszechny ale raz coś mnie w nim ubodło i fałszywie zabrzmiało. Przestałam kupować i nie czytam do dziś.

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#196737

Katecheza z Wyższego Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie. Temat katechezy: "Dlaczego modlimy się za kapłanów w pierwsze czwartki miesiąca?".
ks. Tomasz Raćkos SDS - dyrektor studiów WSD Salwatorianów w Bagnie (2011-11-03)
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=28035

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#196735

min. 15!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#196741

I z satysfakcją oglądam ujadającą i pieniącą się ze złości sforę.
Najbardziej ubawił mnie Morozowski, twierdząc, że gdyby wszyscy księża byli tacy jak Boniecki, to zostałby wierzącym.
Niezwykłe, ateistyczne warunkowe wyznanie wiary!
Dlaczego jeden Boniecki mu nie wystarczył?

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#196835

 Nosił wilk razy kilka - ponieśli i wilka. Szkoda tylko że tak późno.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196843

ooone:

zmije wyhodowane na wlasnej piersi...

...Boniecki, Turowicz* et consortes...

...ale, ale...

kto to im milosciwie panowal z wawelskiej katedry?

===============

* niech mu ziemia lekka bedzie

Vote up!
0
Vote down!
0

ooone

#196875

gdy w Chicago właśnie ogłoszono nabór do reality-show, którego najważniejszą misją wydaje się być budowanie mitu Polaka-prymitywa i prostaka:

http://sejsmoantypolonizmu.nowyekran.pl/post/36212,nowy-reality-show-warsaw-chicago-w-amerykanskiej-telewizji-pelen-polonofobii
//
6. W jakim stopniu jesteś dumny ze swojego polskiego pochodzenia i pochodzenia swojej rodziny bez względu na to czy urodziłeś się w Polsce czy w Stanach Zjednoczonych. Jaki jest Twój stosunek do polskiej historii, religii, tradycji, czy masz jakiekolwiek historie do opowiedzenia na temat historii swojej rodziny dotyczącej wydarzeń z przeszłości jak II Wojna Światowa, mord żydów. Jakie jest twoje zaangażowanie w organizacje polonijne i życie polonijne?
//
___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#196879