Negocjatorzy w sprawie krzyża

Obrazek użytkownika Koteusz
Kraj

Kościół ustami swego rzecznika oznajmił, że w sprawie krzyża przed Pałacem Prezydenckim potrzebni są negocjatorzy, bo nie wiadomo z kim rozmawiać na ten temat.
To ja się pytam: po co negocjatorzy?
I uzupełniam o co mi chodzi stawiając kolejne pytania: Czy Kościół nie ma już pasterzy, którzy potrafią rozmawiać z wiernymi? Czy Kościół stał się z dnia na dzień jakąś firmą, a krzyż jest logo tej firmy, żeby do obrony Krzyża trzeba było zatrudniać negocjatorów spoza Kościoła?
Nie będę pisał o hierarchach, bo nie tylko i wyłącznie oni stanowią Kościół. Kościół to także każdy z nas.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Może według hierarchów, to to juz jest PPKK?
Polskie Przedsiębiorstwo Kościół Katolicki?
A oni robią za prezesów?
Chyba przydałoby się trochę wietrzenia w tym towarzystwie.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79401

Tak jakoś właśnie to wygląda. Ale to jest żałosne.

pozdr
Koteusz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#79572

Widać, że wyczerpała się zdolność do zdrowej oceny rzeczywistości.
W sprawie krzyża nie dziwią mnie wypowiedzi i opinie abpa Życimskiego, bpa Pieronka czy też innej drobnicy wstydzącej się pokazywać w miejscach publicznych w sutannie.
O. Zieji też nie, bo on już chyba?! dokumentnie się zatracił
w swej nowej świeckiej roli rozbijanie, rozmywania pamięci o "S".
I oni wszyscy razem wzięci od lat zarażają się bakteriami roznoszonymi przez Michnika, co zgorsza roznoszą tę czerską ebolę wśród często zdezorientowanych wiernych polskiego kościoła, zapewne nie tylko katolickiego.
Natomiast dziwią mnie te komunikaty płynące ze stron organów roboczych episkopatu czy słowa z dzisiejszej homilii ks prymasa Kowalczyka.
Bo to słowa nie tylko niezrozumiałe, ale gorszące brakiem wyczucia i troski o krzyż, o wiernych, którzy go bronią tak jak potrafią najlepiej.
Są to wreszcie słowa naiwno-niebezpieczne oddające wręcz inicjatywę tym zbydlęconym, zapijaczonym i podpuszczanym klientom z lokalu "przekąska".
Podobnież ma się z RAZ, który chyba zbyt mocno się spiekł na słońcu używając niewłaściwego, niskiego faktora, albo może trąba powietrzna dotkliwie nawiedziła jego krus'owe hektary pod Białobrzegami oraz go osobiście, gdyż wrócił znów w swe koleiny poznawcze uznając znaczącą obecność prezesa PiS oraz O. Rydzyka w polskiej przestrzeni publicznej za główne zło.
I mam nadzieję, że tak przewielebnych opuścił Duch Swięty tylko na moment, na chwilę to i RAZ'a ten słoneczny udar opuści bez większych, grożnych komplikacji!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#79416

Księża to podobno tez ludzie niestety dziś to widać jak na dłoni :) A przecież to ludzie są kościołem bez nich ksiądz jest tylko kościelnym !
pozdrawiam ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79428

"gorszące brakiem wyczucia i troski o krzyż, o wiernych, którzy go bronią tak jak potrafią najlepiej"

A co myślą o tym hierarchowie, to konkretnie nie słychać. Głos zabierają rzecznicy prasowi, a biskupi nie potrafią przemówić do owieczek.

pozdr
Koteusz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#79575

Za kapłanów trzeba się modlić i ich upominać!!! Nie sztuka modlić się za przyjaciół (co nie znaczy ze kościół jest naszym wrogiem...powiedzmy przechodzi trudniejszy czas). Nie na darmo Benedykt XVI ustanowił 2010 rokiem kapłaństwa, Przecież chyba nie dlatego, że tak świetnie się układa w KK ale właśnie dlatego że Kościół przeżywa kryzys. Z kapłanami trzeba rozmawiać. Mówić im bezpośrednio jakie są nasze wyobrażenia.....np: czemu z jednym wyjątkiem nie było kapłanów pod krzyżem? Czemu hierarchia nie ujęła się za osobami broniącymi krzyża?

Wszyscy jesteśmy rozczarowani postawa KK ale nie można zapominać, że to nie oni są wrogami polskości, tradycji, wiary i nie oni usunęli protestujących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„U boku Boga cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie”

#79468

"Z kapłanami trzeba rozmawiać. Mówić im bezpośrednio jakie są nasze wyobrażenia"

Masz okazję bezpośrednio, to im powiedz. ja nie mam takiej możliwości więc czynię to na blogu. Opisuję swoje wrażenie. To nazywasz rozpalaniem emocji? Podpowiedz mi zatem inne rozwiązanie, żeby bezpośrednio powiedzieć.

pozdr
Koteusz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#79579