Już kiedyś było głosowanie w sprawie Krzyża

Obrazek użytkownika tutejszy
Idee

Paweł Deresz poinformował, że w sprawie Krzyża odbędzie się głosowanie w Pałacu Poncjusza Komorowskiego:

15 A był zwyczaj, że po tragicznej śmierci stawiało się Krzyż. 16 Trzymano zaś wtedy znacznego więźnia przed Pałacem Prezydenckim - drewniany Krzyż ustawiony przez harcerzy 17 Gdy się więc zebrali, spytał ich Komorowski: «Którego miejsca chcecie, żebym wam Krzyż postawił, przed Pałacem czy w Smoleńsku 18 Wiedział bowiem, że przez zawiść Go wydali. 19 A gdy on odbywał przewód sądowy, żona jego przysłała mu ostrzeżenie: «Nie miej nic do czynienia z tym Sprawiedliwym, bo dzisiaj we śnie wiele nacierpiałam się z Jego powodu». 20 Tymczasem dziennikarze i politycy namówili tłumy, żeby prosiły o Smoleńsk 21 Pytał ich namiestnik: «Które z tych dwóch miejsc chcecie, Pałac czy Smoleńsk?» Odpowiedzieli: «Smoleńsk». 22 Rzekł do nich Komorowski: «Cóż więc mam uczynić z miejscem przed Pałacem» Zawołali wszyscy: «otoczyć barierkami» 23 Namiestnik odpowiedział: «Cóż właściwie złego Wam ten Krzyż uczynił?» Lecz oni jeszcze głośniej krzyczeli: «otoczyć barierkami!» 24 Komorowski widząc, że nic nie osiąga, a wzburzenie raczej wzrasta, wziął wodę i umył ręce wobec tłumu, mówiąc: «Nie jestem winny przeniesiena tego Sprawiedliwego. To wasza rzecz». 25 A cały lud zawołał: «Hańba ta na nas i na dzieci nasze».
26 Wówczas przeniósł Krzyż postawiony przez harcerzy do Smoleńska

Tylko, że Komorowski jest gorszy od Piłata... Bo on umył ręce po czasie, a wcześniej to zainspirował...

http://www.tvn24.pl/-1,1675566,0,1,rodziny-zaglosuja-ws-krzyza,wiadomosc.html

Brak głosów

Komentarze

skąd te oceny? :-) Albo to Ty nie masz poczucia humoru, albo komuś tu wydaje się, że "atakujesz świętości". A to jest przecież znany dokument - apokryf znaleziony w Sa...desie, do którego wrzucono demokrację w tym kraju... Widziałem ten rękopis. On istnieje i jest o wiele ciekawszy niż wszystkie historyjki o Judaszach jakiegoś Returna. I w większości zgodny z Nauką Kościoła.

Uczciwy człowiek po to żyje, aby mieć wrogów.

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#89549

Bronek ma ząbki jak jego brat w ruskiej kreskówce! ;P;P
Pozdrawiam z rozbawieniem.

contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#89598

Poza tym tego typu apokryfy, były popularne w okresie staropolskim, tak się robiło paszkwile polityczne;) No cóż, widać pełno tu ludzi nowoczesnych;)

Vote up!
0
Vote down!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#89604

Przemawia do mnie... tyle że Comorro to nie Piłat, a idealny faryzeusz. Piłatem był tu Kościół... ale tylko na początku - później było dużo gorzej - z pewnymi wyjątkami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89689