Dokładnie 26 lat temu zamordowano ks. Popiełuszkę

Obrazek użytkownika tutejszy
Blog

I tamto morderstwo, i to dzisiejsze - żywiły się nienawiścią. Skrzętnie podsycaną, medialnie przygotowywaną. Popiełuszko podobno miał romans - Jarosław Kaczyński podobno strącił samolot (telefonem komórkowym). Obaj zachłanni, burzyciele porządku społecznego. Nie, nie - broń Boże nie porównuję Kaczyńskiego do błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki - ja tylko porównuję mechanizmy nagonki.

Mechanizmy? Przecież to jeden mechanizm. Ten sam. Wtedy Urban, dziś Michnik. Wtedy biedny Jaruzelski, zatroskany i pełen obaw o odwet, teraz biedny Tusk. Tyle, że dziś nie udało się zabić Kaczyńskiego. Historia powtórzyła się jako bardzo tragiczna farsa.

Udowadniałem już wcześniej, że przed i po 10 IV Gazeta Wyborcza z uporem maniaka realizowała ten sam scenariusz - gorącego pojednania. Ani na jotę nie zmienili swojej taktyki, tylko myśmy przez ten wstrząs z 10 IV nie pamiętali, że przed chwilą mówili to samo - o konieczności pogodzenia się z Rosjanami.
http://www.niepoprawni.pl/blog/2005/pojednanie-gazety-wyborczej

Wśród nas, patriotów zatroskanych o losy Ojczyzny, są jednak ludzie, którzy tejże Ojczyźnie szkodzą. Łatwo ich rozpoznać - oni sądzą, że tragiczna śmierć coś zmieni, że winni tej agresji się uspokoją i nawrócą. A jednak doświadczenie wskazuje coś innego - ani Jaruzelski z Kiszczakiem, ani Urban, ani Michnikowszczyzna po katastrofie smoleńskiej - nikt z nich nie przeprosił.

Pora jednak wydorośleć i odłożyć na dolną półkę bajki z dzieciństwa - happy end nie przyjdzie sam. Nie przyszedł w 1980 roku, nie przyszedł w 1984 roku (morderstwo księdza Jerzego), nie przyszedł w 1989 roku (za to przyszła gruba kreska), ani w 2010 roku nie przyjdzie. Samo nic nigdy nie przychodzi.

Reakcje ludzi też nie są takie, jak byśmy oczekiwali. Dziś w tramwaju słyszałem jak dwoje młodych ludzi zakładało się kiedy zginie Kaczyński. O skrzynkę piwa. Myślicie, że to odosobniony przypadek?

"Żadnych złudzeń, Panowie. Żadnych złudzeń."

Polskę musimy odbudować tylko i wyłącznie o własnych siłach.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

zleceniodawcy głowni tez są znani; Tusk i Komorowski.
Ale łżePOdgrzewaczy cała chmara, wielka zgraja.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#95751

Wystarczy poczytac komentarze mlodych wyksztaconych z Onetu. Oni to sa jednak tylko ci mlodzi, oglupieni, z duzych miast. Onet do kazdego newsa dodaje link do tzw "dziennikarstwa obywatelskiego", to dopiero sa teksty. Tak jakby cofnac sie o 25 lat do czasow niezapomnianego Jerzego Urbana.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#95765

Niestety Panie Bracie - rządzi ghandyzm. I nic się nie zmieni :-(

Dalej będą składać kwiatki, palić znicze, odmawiać modlitwy... Bez obrazy - ale chyba OBECNIE nie tędy droga.

Wielokrotnie się już pytałem i dalej będę pytał - na co liczycie pisowcy, na co???

Miłość zwycięża nienawiść? Tak, ale nagrodą jest w takim wypadku życie wieczne. Skoro myślimy takimi kategoriami to na co liczymy w doczesnym?

Ps. A wracając do tej d..kracji. Patrząc na rozwój pijaru w moim mieście CUDEM są tak wysokie wyniki PiSu. Wystarczyłoby tylko trochę popracować i dla innych ugrupowań zakończyłoby się to apokalipsą. Ale po co - skoro kilku wejdzie za darmo? :-)

Uczciwy człowiek po to żyje, aby mieć wrogów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#95800