STARSI PANOWIE CORAZ MNIEJ KULTURALNI

Obrazek użytkownika Obywatel Cohen
Kraj

Sprawa jest naprawdę poważna. Dla mnie osobiście tym boleśniejsza, że to już tuż tuż, zdecydowanie bliżej niż dalej. Niby dwaj eleganccy starsi panowie pocieszali, że „wesołe jest życie staruszka”, ale to było dawno, jakby w innych czasach. Czy ktoś widział ostatnio na mieście kogoś we fraku z cylindrem na głowie i laseczką w ręku nucącego „Kaziu zakochaj się”? Tak słodko to mogło być dawno temu w PRL-u. Dziś Kaziu jest dużo starszy od starszych panów. Przez tych kilkadziesiąt lat może się i zakochał, ale jego dzisiejsze życiowe, niestety upublicznione, przesłanie nie ma nic wspólnego z niewinnym poszukiwaniem miłości, za to wszystko z toczeniem z ust nieprzyjemnej piany i nienawistnym opluwaniem. Może to tylko znak czasu, ale może też wieku. No i właśnie w tym problem, tego się boję u progu starości. Z trudem trawiąc kolejne haniebne wyskoki Kutza, Wajdy, Bartoszewskiego - ich paranoiczne wizje politycznej nekrofilii, śmiesznej żałoby, wojny domowej – zastanawiam się, czy to nieuniknione? Czy w parze z naturalną dla starszego wieku demencją, którą ludzie bez kultury zwą zidioceniem, iść musi po stokroć jeszcze gorsze znikczemnienie? Czy tak być musiało, czy tak być musi?

Dobre wychowanie tudzież chrześcijańska cnota nakazują przyjmować dziwactwa wieku starczego łagodnie i ze zrozumieniem. Pytanie, co należy zrobić mając do czynienia ze starczą nikczemnością. Wydaje się, że niewiele więcej. Nic poza nazwaniem rzeczy i ludzi po imieniu.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

trzeba umieć!
Zresztą Wajda i Kutz przez całe swe dorosłe życie, od zawsze
byli dziwkami męskimi na usługach komuny, potem salonu.
Więc na starość skąd niby mieli zachowywać się przyzwoicie.
Zaś Bartoszewski, to osobna kategoria starego osmarkańca, obrzydliwca.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#95281

Na stare lata po prostu wyłazi z nich to, co zawsze było w środku, lepiej lub gorzej ukryte.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#95285

ślinią się obrzydliwą żółcią,w koncentracie.  

Wyłazi z nich -( tak - PP - )nikczemność, również na visus - odrażająco wstrętne fizjonomie, oni niebawem odejdą, smród na dłużej zostanie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

prowincjuszka

#95367

 Pojecie staruszkowie kojarzy mnie sie tez z obrazem statecznosci i wynikajacej z doswiadczenia zyciowego madrosci. Tego niestety nie mozna o ww pieniaczach klamcach i opluwaczych powiedziec. Ale jeszcze wiekszy problem widze w tym, ze sa oni ustawiani na piedestale autorytetow nie tylko przez rzadzacych, ale tez przez wszelkie media wykorzystujacych glupote tychze "Autorytetow" wyglaszajacych teorie na zamowienie. Czyje? Kto steruje ta cala akcje?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#95385