Polscy architekci oferują projekt pływającego stadionu...

Obrazek użytkownika maciej1965
Świat

Przydadzą się doświadczenia zdobyte podczas budowy Basenu Narodowego w Warszawie na Euro 2012! Właśnie przeczytałem w INTERIA.PL, że podczas wizyty prezydenta Komorowskiego w krajach arabskich padła propozycja wybudowania przez Polskę w Katarze pływającego stadionu na mistrzostwa świata w 2022 roku. (http://biznes.interia.pl/budownictwo/news/polscy-architekci-oferuja-projekt-plywajacego-stadionu,1971950). Stadion taki można by było przeholowywać w miarę potrzeb z miejsca na miejsce.

Pomysł w sumie dobry. Ba, nawet genialny i nowatorski. Jedyne, czego się obawiam, to wykonanie, szczególnie, jeśli odbędzie się zgodnie z doświadczeniami wynikającymi z budowy warszawskiej areny.

Po pierwsze, szejkowie mogą splajtować, jeśli koszty podobnie jak u nas kilkakrotnie przekroczą planowany budżet. Po drugie, jeśli zostaną zachowane wysokie standardy techniczne ze Stadionu Narodowego, to nie wiadomo, czy obiekt nie utonie w najsuchszym miejscu bo dach się nie zamknie lub murawa zacznie przeciekać od spodu...

A po trzecie ten prezydencki patronat. Żeby nie wyszło, jak z możełem z czekolady...

Można by mi zarzucić, że niepotrzebnie narzekam. W sumie projekt niezgorszy i nowatorski, mamy zdolnych inżynierów, a nasze firmy za granicą pracują skutecznie i są cenione. Do tego bogaty w petrodolary inwestor.

Tylko, dlaczego po sześciu latach rządów Platformy tak trudno mi zdobyć się na optymizm...

 

PS.

I uśmiechnijcie się! Dotyczy zwłaszcza redakcji Niepoprawnych. Zbliża się Wigilia. Pogódźcie się, bo szkoda tego portalu...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

platfusów, chociaż, niech robią ten pływ/stadion.
Oni są przekonani, że z szejkami uda się jak z nami-durniami. Wywindują koszty na dziesiąte piętro i szlus. Okradną wykonawców i szlus. No nie, mam nadzieję, że tamci ich drapną i będzie "kęsim"dla owadopodobnych, nawet Bieńkowska nie obroni przed rozjuszonym szejkiem.
Jeszcze jedno: kim jest ten Rutz /takie polskie ...nazwisko/
...może TO jest ten możeł.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Joanna K.

#396090

Ty już nie masz o czym pisać, brak inwencji twórczej można jakoś wytłumaczyć, na przykład niskim ilorazem IQ, ale po co do k-y. n-y. zaśmiecasz ten portal tym spamem, który zlecono ci tutaj umieścić? Spadaj chłopie i nie zapomnij pozdrowić swoich prowadzących.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#396108

Mogę dyskutować o konkretnych zarzutach a nie i IQ czy k...wach. A może nie podobał się PS.?
I jeszcze jedno. Tekst musiał Cię JJ potwornie wkurzyć, skoro specjalnie, żeby mi odpowiedzieć, założyłeś nowe konto na "Niepoprawnych". Sprawdziłem. Konto JJ powstało 5 godz. i 30 min. temu, czyli tuż przed publikacją tego komentarza! Kto więc ma tu swoich prowadzących i w mało kulturalny sposób zaśmieca portal? Zaczynam wierzyć, że na portal spada desant rozbijaczy, którzy atakują wszystkich na prawo i lewo, a przede wszystkim karczemnym językiem psują atmosferę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

M-)

#396184