Katar i Rosja

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

Dzisiejsza notka jest uzupełnieniem wczorajszej [z dnia 7.06.2017], zatytułowanej "Blokada Kataru, czyli nieoczekiwany skutek wizyty Trumpa w.. [Arabii Saudyjskiej]" {TUTAJ}.  Wczoraj nie wspomniałam wcale o Rosji.  Uczyniłam tak, mimo że CNN donosiła o tym, iż rzekomy, wychwalający Iran wywiad emira Kataru [posłużył on jako pretekst do ustanowienia blokady Kataru] był w istocie dziełem rosyjskich hakerów.  Ta niepoparta niczym informacja wydala mi się niezbyt wiarygodna.  Zmieniłam jednak zdanie po przeczytaniu dziś rano w Salonie24 {TUTAJ(link is external)} tekstu blogera Marka Budzisza "Moskwa chce mieć Katar"

  .  W tym obszernym artykule  autor opisuje interesy Moskwy i Kataru, ich związek z wojną w Syrii, a także dotychczasową współpracę  tych państw.  Ów wpis kończy się konkluzją:

  "Rosjanie mówiąc o większym otwarciu na inwestycje zagraniczne wcale nie chcą zrezygnować z decyzji, z jakich krajów pochodziły będą kapitały płynące do ich kraju. Uważają przecież, i mówią zresztą o tym, wprost, że kapitał ma nie tylko narodowość, ale jest również narzędziem wywierania politycznego wpływu. I w tym sensie, Katar, zagrożony przez Arabię Saudyjską i Stany Zjednoczone, a wspierany, choćby po cichu przez Moskwę, Katar bogaty w gaz i wolne kapitały, Katar kontrolujący najbardziej wpływową w świecie islamu stację telewizyjną, i Katar przyjaźniący się z Moskwą, jest im jak najbardziej na rękę.".

  Warto przeczytać artykuł Marka Budzisza.  O prawdziwości "rosyjskiego śladu" przekonała mnie ostatecznie dzisiejsza informacja podana przez turecki portal TRTWorld {TUTAJ(link is external)}:

  " Qatari Foreign Minister Sheikh Mohammed bin Abdulrahman al Thani will hold a meeting with Russian Foreign Minister Sergei Lavrov during a visit to Moscow on June 10.".

  Widać, że Katar, który uzyskał już wsparcie Turcji oraz Iranu, będzie pojutrze starał się o pomoc Rosji.  Warto na zakończenie dodać, że Katar odrzucił wszelkie żądania ze strony Arabii Saudyjskiej, Emiratów Arabskich, Bahrainu oraz innych państw biorących udział w blokadzie.  Konflikt trwa.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

- mcnn pzycj n Blskm Wschdz - jk wybchn wjn t będz gdz ksprtwć brń - prwrsyjn drzn w lgndę Lch Kczyńskg, b w gzprt jg mn - z kl w rn mż djść d kljnych dbdwy zkłdów nklrnych, c tż tn n jst

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1541576