Co dla nas robi samorząd?

Obrazek użytkownika Kuki
Blog

Miasto Olsztyn. Pewna krakowska firma za 200 tys. zł pobranych z magistratu opisała na prawie 150 stronach jak po trzech konsultacjach społecznych doszła do promocyjnego hasła: "Olsztyn. Przestrzeń radości" i wymyśliła opisane na kilku stronach święto latawców, festiwal serów i świeto wiosny. Do wzięcia kolejne 1,5 miliona. Smaczku całej sprawie dodają wysuwane oskarżenia o plagiaty w tym loga nowojorskiego "The Lesbian, Gay, Bisexual & Transgender Community Center", czyli stowarzyszenia lesbijek, gejów, biseksualistów i tranwestytów.

Eskadra-sprzedaje-Olsztynowi-odgrzewane-pomysly
Bardzo-drogi-drogowskaz-z-Krakowa
+ inne linki na ww stronach www

Sprawa promocji nabrała tempa. Uprzednio natchnione Starostwo Powiatowe przystąpiło do akcji:

Już w lutym pojawi się kilka tysięcy gadżetów z podobizną Kopernika w berecie a la Che Guevara. Zarząd powiatu olsztyńskiego zaakceptował we wtorek projekt, którym zainteresowały się media, szkoły i firmy z całej Polski. — Zrezygnowaliśmy jedynie z uszminkowanych ust, bo Kopernik był Warmiakiem, a nie Warmiaczką — mówi wicestarosta olsztyński.http://gazetaolsztynska.wm.pl/Kopernik-nie-bedzie-kobieta,62949
http://gazetaolsztynska.wm.pl/Kopernik-ikona-popkultury,62636%3Cbr%20/%3E

btw: wkrótce Wielkanoc a "Mikołaje" w berecie nadal wiszą.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A ten Kopernik to też jakiś sfeminizowany, czy mi się wydaje?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13389

kochający inaczej

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13391

Raczej "drag queen".

http://en.wikipedia.org/wiki/Drag_queen

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13392

Chamstwo chce coś po sobie zostawić, no i zostawi jedynie to co potrafi - gówno.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13406

Geje potrafia wiele rzeczy popsuć. Kiedy byłem małym chłopcem zaczytywałem się w komiksach z Batmanem, i bardzo lubiłem ekranizacje komiksów zrobione przez Tima Burtona, mimo iż były mroczne, to po prostu były fajne.

A "Batman Forever" z 1995 roku i późniejszy "Batman i Robin" były totalnie do bani, kiczowate, bzdurne (nawet jak na standardy filmów o bohaterach komiksów) itd. Kostiumy to już tragedia, wyglądają - nomen-omen - jak z gejowskich fantazji:

 

(więcej info tutaj: http://agonybooth.com/recaps/Batman_Forever_1995.aspx) 

I co tu się dziwić, Joel Shumacher (reżyser tego dziadostwa) jest gejem. A teraz się wzieli za Kopernika, pardon, Koperniczkę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13454