Kto może, niech pomoże!

Obrazek użytkownika Mufti Turbanator
Kraj

Gdzie się podziało „Pokolenie JP2”? Pod krzyżem go nie ma!

Urwałem się z domu i od 22-giej przez blisko godzinę kręciłem pod Pałacem Namiestnikowskim. Ciepła sobotnia noc, dookoła kluby i restauracje. Na deptaku grubo ponad 500 osób, ale w oczy rzuca się przede wszystkim brak policji! Do tej pory gdy miałem okazję tam być, to na obrzeżach tłumu zawsze stało kilka dwuosobowych patroli w odblaskowych kamizelkach.
Nie dziś.
Wyszczerbiony rząd policjantów tkwi jedynie między barierkami a Pałacem.

Przeważają ludzie młodzi i bardzo młodzi. Część zebranych to mniej lub bardziej zaangażowani goście okolicznych lokali lub spacerowicze, traktujący całą sytuację jak atrakcję turystyczną.

Prawdziwi aktywiści są bliżej krzyża. Jedni trzymają prześmiewcze transparenty, inni zagłuszają głośnymi komentarzami modlitwy, robią sztuczny tłok, zdjęcia itp. Grupka z ryczącym, przenośnym magnetofonem wbiega raz po raz to z jednej, to z drugiej strony między zebranych. Powtarzające się akcje stojący dalej widzowie nagradzają brawami i salwami śmiechu. Kiedy ubrana w czarne t-shirty bojówka przebija się z mojej strony, nie wytrzymuję i proszę prowodyra o wyłączenie magnetofonu. Wywiązuje się słowna utarczka, ale niewysoka kobieta z siwymi włosami odciąga mnie delikatnie prosząc o zachowanie spokoju. Dobiega do nas młody, dobrze zbudowany mężczyzna w jasnej koszulce i podejmuje (stając po stronie obrońców krzyża) przepychankę. Równocześnie kilka osób półgłosem – na ile to możliwe w panującym harmiderze – ostrzega o możliwych prowokacjach.
Napięcie spada gdy podchodzi pani z włączoną kamerą. Nagrywa wypowiedź mężczyzny, który coraz spokojniejszym głosem opowiada o chuliganach (ci tymczasem wycofują się; prowodyr ma z tyłu koszulki pentagram) i o braku reakcji ze strony odpowiednich służb.

Skromny wianuszek modlących się osób, zebrany wokół krzyża i rozlanej przed nim plamy płonących zniczy, to niemal wyłącznie ludzie starsi. Widzę ks. Małkowskiego, ale nic nie słyszę z powodu hałasu. Pierścień modlących się, choć bardzo cienki, emanuje skupieniem i spokojem. Natomiast wokół niego trwa istne pandemonium, literalnie przywodzące na myśl opisy opętania: niepokój i chaos, szydercze okrzyki, śpiewy, wybuchy ordynarnego śmiechu zagłuszające modlitwę.

Szóstka z wyglądu „młodych wykształconych”, płci obojga, przeciska się tak blisko krzyża jak to możliwe. Zaczynają tańczyć w miejscu, obracając się i podskakując ze złączonymi nad głową rękoma. Śpiewają: „raz kółko, raz krzyżyk”.

W drodze powrotnej na przystanek mijam trzyosobową grupkę. Pani w ciąży żali się pozostałej dwójce, że „do takiej katoliczki to strach podejść, bo jeszcze zdzieli różańcem”. (Nie podsłuchiwałem. Ta pani mówiła wystarczająco głośno, bez fałszywego skrępowania własną głupotą.)

To już chyba nie jest tylko kwestia mentalności.
Pod Pałacem możemy obserwować zetknięcie się dwu różnych cywilizacji.

Mam bardzo niejasny pogląd na całą sprawę; zresztą wspominałem już, że jesteśmy ustawiani jedni przeciw drugim. Ale kontrast między cichą grupką obrońców krzyża a otaczającą ją rozochoconą tłuszczą trudno zapomnieć.
Jeżeli ktoś jest w stanie wesprzeć tych pierwszych, niech przyjeżdża na Krakowskie Przedmieście. Jeśli nie ma czasu, to niech udzieli wsparcia w innej formie - warto spytać osoby pilnujące krzyża o ich aktualne potrzeby.

Jeśli postulaty polityczne (wyjaśnienie tragedii smoleńskiej) nie są dla kogoś wystarczające, być może poruszy ją/go wyszydzanie krzyża i religii. Tego rewolucyjnego obłędu, mimo przykładów z historii, jest tam znacznie więcej niż haseł politycznych!
A jeśli i tego nie dość, to może wyniesiona z domu troska o osoby starsze, szacunek dla siwych włosów?

Równolegle z gorącym apelem o włączenie się na miarę swych możliwości w akcję obrony krzyża, proszę i podkreślam, by decyzję dotyczącą przyjazdu podjąć bez emocji, zgodnie z dobrze rozpoznanym, własnym przekonaniem. Rozbudzone pod Pałacem Namiestnikowskim demony mogą zerwać się ze smyczy.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

http://niepoprawni.pl/content/policja-grupa-bandytow-napadajaca-na-osoby-przy-krzyzu-aandy

Vote up!
0
Vote down!
0
#78154

Niestety, prawdziwa elita zginela w czasie II wojny, wymordowana swiadomie przez Rosje i Niemcy oraz w czasie Powstania Warszawskiego. Nowa elita po wojnie nie miala szans sie utworzyc. Nie mysle tutaj o rzeszy osob z wyzszym wyksztalceniem i zerowym poczuciem patriotyzmu i poszanowania pewnych wartosci. Jaka jest teraz ta "elita" PO mialam okazje poobserwowac bedac mezem zaufania w jednej z komisji wyborczej. Mniej wiecej godzine przed zamknieciem lokalu wyborczego (a byla to goraca niedziela) zaczeli sciagac znad wody ogoleni, wytatuowani i podchmieleni mlodziency, zeby jeszcze szybko zaglosowac na Bronka. Skad to wiem, mimo "tajemnicy wyborczej"? Ano, juz od progu wydzierali sie: "Dawajcie szybko karte do glosowania, zeby nie dopuscic kaczke do rzadzenia!", "Jak ja tego Kaczynskiego nienawidze! Szczescie, ze jeden tylko zostal!" Mysle, ze pewne "otrzezwienie" moze przyniesc tylko jakis krach ekonomiczny, inaczej Polacy sie nie opamietaja.

Vote up!
1
Vote down!
0

kkatarzyna

#78159

Całkowicie się z Tobą zgadzam.Elita wyginęła i bardzo trudno odbudować nowe elity.Na Węgrzech Orban wygrał wybory dopiero w obliczu bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej.Jeśli tak zdarzy się w Polsce to Tusk i chłopaki z boiska będą już daleko,zabezpieczeni na przyszłość.Wtedy pewnie nikt się nie przyzna ,że na nich głosował.

pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

Korsak

#78171

To prawda, że elity zostały wymordowane w czasie II wojny, a PRL zrobiła swoje, żeby stłamsić resztki, które zostały. Ale jest i kolejna cezura: 2005 rok, gdy PO zaczęła bezprecedensową akcję niszczenia przeciwnika politycznego, używając do tego celu m.in. rozmaitych metod socjotechnicznych. To świadoma i drobiazgowo zaplanowana akcja, której ofiarą jest społeczeństwo, odmóżdżane, planowo demoralizowane  i degradowane. To trwająca od 5 lat świadoma i planowa gra na najniższych instynktach, premiująca to, co w normalnych warunkach byłoby potępione. Zalana w trupa hołota pod Krzyżem, profanująca go i znieważająca modlących się ludzi, to towarzycho wychowane na Kubie Wojewódzkim i Szkle Kontaktowym; hołota, która już wie, że za plucie na Kościół, na Polskę i miłość Ojczyzny, na PiS i propagowane przez niego wartości nie tylko nic nie grozi, ale wprost przeciwnie, jest przepustką do stada. Mam tylko nadzieję, że kiedyś obróci się to przeciwko Platformie, w myśl zasady "kto mieczem wojuje, od miecza ginie".

Mieszkając na drugim końcu Polski nie mogę niestety być pod Krzyżem - ale cały czas trwam modlitwą przy tych, którzy tam klęczą.

Vote up!
1
Vote down!
0
#78265

[quote]
W drodze powrotnej na przystanek mijam trzyosobową grupkę. Pani w ciąży żali się pozostałej dwójce, że „do takiej katoliczki to strach podejść, bo jeszcze zdzieli różańcem”.
[/quote]
Takie akcje przyciągają ludzi, agresywnych czy szukających jakiejś awantury, niestety stają oni również po stronie obrońców krzyża. Nie oszukujmy się, że tak nie jest.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#78161

Kto cię tu przysłał, Lemingu, żeby takie brednie opowiadać?

444Polska.bloog.pl

Vote up!
1
Vote down!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#78190

I nie nazywaj mnie przyslanym lemingiem, bo sam sobie wystawiasz świadectwo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78224

To wlasnie o to chodzi, zeby sprowokowac zamieszki, zeby uzasadnic usuniecie sila krzyza! Moim zdaniem trzeba fotografowac sprawcow prowokacji i wstawiac do internetu! Ciekawi mnie, czy jest jakis komitet obrony i pomocy tym ludzim, ktorzy tam na posterunku traja! Mieszkam daleko, ale chetnie chociaz finansowo pomoge! Prosze o informacje!

Vote up!
1
Vote down!
0
#78165

zdjęcia w tym wątku:
http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3593825

przedstawiają ponoć organizatora ("organizatora"?) szykowanej na jutro akcji pod krzyżem...

Vote up!
0
Vote down!
0

tad9

#78170

Do prezydent Warszawy - podobno to bardzo religijna dama. Odpowiada za porządek w tym miejscu.

Do arcybiskupa Nycza - niech nie umywa rąk jak Piłat.

Do premiera Tuska - sprawuje nadzór nad policją.

Trzeba też gromadzić materiał dowodowy i składać zawiadomienia o przestępstwie.

Wąż Wystygły

Vote up!
0
Vote down!
0

Wąż Wystygły

#78172

ossala
naszych najmiłościwiej nam panujących władz: podjudzać ludzi przeciw sobie i nie robić nic.
Służby porządkowe, owszem były, ale się zmyły - jak się krzyża nie udało przenieść.
Tak to działa.

Vote up!
1
Vote down!
0
#78175

jakie to szczęście, że mieszkam na "zadupiu"

Vote up!
0
Vote down!
-1
#78185

Nie ciesz sie, po duzych miastach przyjdzie kolej na zadupia! Tylko kto wtedy bedzie Ciebie bronil???

Vote up!
0
Vote down!
0
#78198

Sam się obronię. Mam co trzeba dobrze zakonserwowane po dziadku, a u sąsiada za stodołą spoczywa już jeden NKWdzista :-) Jego ojciec się przyznał do tego zbożnego czynu na łożu śmierci parę lat temu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78209

PROSIMY O WSPARCIE CZUWAJĄCYCH NA WARCIE POD KRZYŻEM.

9 VIII APEL

Vote up!
0
Vote down!
0
#78236

LangDetectfr>pl YahooCerror
9 VIII APEL

Strona się otworzyła z linka z meila, ale razem z tym okienkiem, które sugeruje chyba, że yahoo cenzuruje tę stronę (???)

Vote up!
0
Vote down!
0
#78254

... JP2 nie wierzył.

No, chyba że zrozumiemy przez to kicz, szmirę i niemęski masochizm.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#78288

Pytanie było w zasadzie retoryczne ;-) Kolejny medialny humbug i pięciominutowy zachwyt mas (samymi sobą).
Również pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78441

Czytajcie na www. niezależna.pl komentarze ludzi artykułu Przyjdą pod krzyż z bronią?Obawiam się do czego może dojść.W komentarzach ktoś opisuje jak na facebooku umawiają się co trzeba jutro zabrać ze sobą(noże,broń?).Przeczytajcie sami komentarz Aga23

Vote up!
0
Vote down!
0
#78293

Jakaś tragedia może się tam zdarzyć niemal w każdej chwili. W takim tłumie! Mało to czubków chodzi po ulicach? O naćpanym dziadostwie była już mowa.
Jeśli nowy prez. nic jutro rano nie ogłosi, to może jednak należałoby uderzyć w innym miejscu i pójść jak najszybciej pod Belweder (albo Sejm, nie wiem)? Zaprotestowalibyśmy przeciwko bierności Komorowskiego i zażądali szybkiego rozwiązania sprawy poprzez złożenie jasnej dekalracji co do pomnika itd. Należałoby również wypunktować całe to chamstwo wobec osób starszych, mowić o potencjalnym zagrożeniu ze strony świrów i uświadomić Komorze, że ponosi pełną odpowiedizlaność za życie i zdrowie ludzi. Gdyby udało się na siebie zwrócić uwagę, to mogłoby zdezorientować "towrzystwo" z KP a może nawet je cześciowo stamtąd odciągnąć.
 Chodzi o zorganizowanie drugiej manifestacji bez osłabiania obrońców krzyża. Wiele jest osób, które słabo panują nad nerwami i lepiej żeby nie szły na KP - niech pójda pod Belweder. Są też tacy, co nie czują obrony krzyża - ok, ale chyba nikt tutaj nie zgadza się na takie poniżanie ludzi.
Co myślicie?

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#78318

  Niech by tylko sprubowali profanowac i wyszydzac MUSLIMOW ,TO BYLA BY INNA ROZMOWA. Bojowki PO i ich przywodcy mieli by bardzo duzy klopot. Ochrona by nie pomogla. Mamy nadzieje,ze abp. z Gdanska (obecny) stanie w obronie KRZYZA.polonia czeka na tych "panowe". Czyli przyjaciol Jaruzela i komuny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78325

... muślimów zaangażować.

W gdańsku jest pono 1500 rodzimych Tatarów, sam jednego kiedyś poznałem. To było niestety dość dawno i teraz żadnego nie znam.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#78359