Informacja o głosowaniach na podstawie zaświadczeń

Obrazek użytkownika Mufti Turbanator
Kraj

Jako ciąg dalszy kwestii poruszonej w poprzedniej notatce, podaję otrzymane dzisiaj z PKW dane liczbowe dot. głosowań na podstawie zaświadczeń.

PAŃSTWOWA KOMISJA WYBORCZA
ZPOW-603-263/10 [w nazwie załącznika ostatni człon jest uzupełniony małą literą "a" - MT]

Pan
*** **
***@***.pl

Państwowa Komisja Wyborcza, w odpowiedzi na e-mail, który wpłynął w dniu 6 lipca 2010 r. informuje, że przed głosowaniem w dniu 20 czerwca 2010 r. w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wydano 319.858 zaświadczeń o prawie do głosowania. W pierwszym głosowaniu na podstawie wydanych zaświadczeń głosowało 297.622 wyborców.

Jednocześnie Państwowa Komisja Wyborcza wyjaśnia, że przed pierwszym głosowaniem, zgodnie z art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2010 r. Nr 72, poz. 467), wyborcy otrzymywali dwa zaświadczenia: o prawie do głosowania w dniu pierwszego głosowania oraz o prawie do głosowania w dniu ponownego głosowania.

Przed ponownym głosowaniem wydano dodatkowo 516.470 zaświadczeń o prawie do głosowania. Zatem, w sumie uprawnionych do głosowania na podstawie zaświadczeń w ponownym głosowaniu w dniu 4 lipca 2010 r. było 836.328 wyborców. Na podstawie wydanych zaświadczeń w ponownym głosowaniu udział wzięło 758.816 wyborców.

Przewodniczący
Państwowej Komisji Wyborczej
Stefan J. Jaworski

Wg informacji o wynikach wyborów, różnica ilości głosów otrzymanych przez kandydatów w II turze wyniosła 1.014.753.

Opublikowano 2010-07-06 15:53:32 +0200

Brak głosów

Komentarze

Nie wierzę w taką liczbę, bo na mojej liście było 6 skreśleń czerwonym pisakiem z notką zaświadczenie, a na tych które widziałem "na oko" 20%.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70301

Pytanie brzmi, czy na tej podstawie można powziąć uzasadnione podejrzenie.
A jeśli można powziąć, to czy coś poza tym powzięciem zrobić.
A jeśli coś zrobić, to co.
I kto.

Bo czas jest o ile się nie mylę tylko do 8. lipca.

Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#70304

Napiszę coś bardziej ciekawego, jestem w zarządzie wspólnoty, na naszym osiedlu większość mieszkań należy do kilku osób, kupili jak była jakaś tam ulga budowlana i wynajmują, mimo iż jest 500 mieszkań walne zgromadzenie mieszkańców, możemy robić w sali klasowej, bo na podstawie upoważnień jedna osoba ma ponad 50% głosów. W mojej klatce na 15 mieszkań, tylko 3 właścicieli nie wynajmuje mieszkania. Nie wnikałem dokładnie o co chodzi w tej uldze, ale właściciele nie mogą mieszkać w tych mieszkaniach i nie mogą ich sprzedać przez 10 lat. W takim razie kto jest wpisany na listy wyborców? Wiem że mieszkam w dość specyficznym miejscu, ale takich sypialni jest na pewno więcej, a i wpisów o lewiznach z zaświadczeniami sporo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70330

Przyjmując, że otrzymane z PKW dane liczbowe dot. głosowań na podstawie zaświadczeń są zgodne z prawdą uważam, że nie ma podstaw do wniesienia oficjalnego protestu.

Zastanawiająca jest wysoka frekwencja tego "zaświadczeniowego elektoratu". W I-ej turze 93%, a w II-ej 91%. Ale twardych dowodów nie ma.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70494

Dziękuję. Właśnie tego rodzaju reakcji, tego rodzaju kilku-kilknastu wypowiedzi się spodziewałem, ale ku mojemu naiwnemu zaskoczeniu ich zabrakło.

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70537

Przeczytałam jeszcze raz odpowiedź PKW w Twojej poprzedniej notce. Niepokojące jest to, że komisja powołuje się tutaj na rozporządzenie Ministra SWiA w sprawie spisu wyborców oraz wydawania zaświadczeń o prawie do głosowania w wyborach Prezydenta RP (Dz.U. Nr72, poz 849). Komisja kończy swoją wypowiedź takim zdaniem: Jednakże zmiany te będą możliwe dopiero przy kolejnych wyborach.

Jednoznacznie wynika z tego, że planowane zmiany wzoru zaświadczeń będą dotyczyć następnych wyborów prezydenckich. A chyba nie o to chodzi.

Zasadne jest więc pytanie kiedy PKW wystąpi do MSWiA o dokonanie zmiany wzorów zaświadczeń oraz w jaki sposób PKW zamierza weryfikować numery PESEL osób głosujących na podstawie zaświadczenia (w myśl zasady 1 Nr PESEL = 1 głos) i których wyborów to ma dotyczyć?

Vote up!
0
Vote down!
0
#70605

No właśnie, doskonale to wypunktowałaś!

Wybory samorządowe i do parlamentu za pasem.

Tym bardziej ciekawe, czy i co PiS z tym zrobi - lub nie zrobi - i dlaczego... Ale to już podpada pod Spiskową Teorię Dziejów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70620

Biorąc pod uwagę przedstawione tu przykłady,należałoby rozważyc zgłoszenie protestu do PKW.Czasu rzeczywiście jest mało.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#70333

Mając na uwadze, że najprowdopodobniej nikt nie sprawdzał czy ilość wydanych zaświadczeń zgadza się z ilością skreśleń na listach wyborczych, oraz nie porównał z ilością pobranych kart do głosowania
śmiemmieć wątpliwości co do uniemożliwienia przez PKW "podwójnego głosowania" t.j w okręgach wyborczych gdzie wydano takowe zaświadczenia i w innych komisjach w których na podstawie takiego zaświadczenia pobrano karty do głosowania. Co przy ich ilości może mieć istotny wpływ na wynik.
Moim skromnym zdaniem nie sprawdzenie tego przez PKW podważa wiarygodność tych wyborów.

Protest do SN o ile mi wiadomo może wnieść każdy uczestniczący w wyborach. Problemem jest tylko oddanie go w terminie na piśmie za zwrotnym potwierdzeniem odbioru i ...nie oddalenie go z powodów "formalnych" co już w przypadku ponad 20 wniesionych protestów miało miejsce. Stąd właściwym byłoby jego odpowiednie sformułowanie przez profesjonalistę - prawnika. Jak przypuszczam w PiS jest ich na pęczki i można by się zwrócić do nich w tej sprawie.
 

Czasu niewiele a i chętnych jakoś nie widzę :/

pozdrawiam właściciela turbanu :)

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#70362

Kto jest czyim właścicielem, to zdania są podzielone ;-)

A co do tematu, czyli głosowań na podstawie zaświadczeń, to ciekawie jest obserwować co się dzieje (a raczej nie dzieje) tutaj w ramach społeczności niePOprawni.pl i szerzej w różnych tam "niezależnych mediach". Wygląda na to, że dominuje pogodzenie się z istniejącym stanem rzeczy. Spodziewałem się jakiejś dyskusji, choćby i komentarzy, że nie ma co się brać za jakiekolwiek działania, bo wyniku nie zmienią - a tu... cisza.

Również pozdrawiamy!

Vote up!
0
Vote down!
0
#70373

Też jestem tym zaskoczony niemile zresztą. Ale kurka wodna nie wsiądę w pociąg "wiozący do Warszawy" ze świstkiem który bez opinii prawnika - profesjonalisty nie znaczy więcej niż makulatura :/.

Cholera! Może jednak  by do tego PiS-u napisać, tak dla spokojnego sumienia?

Żeby nie było że potrafimy tylko pyszczyć.

pozdrawiam wobec tego Was obu ^^

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#70406

PiS na pewno jest takich rzeczy świadom, inna sprawa czy ma "wolę polityczną" coś zrobić (obojętne, czy oficjalnie pod swoją marką, czy rękami takiej czy innej "niezależnej społeczności" lub pojedynczego obywatela). Poza tym na niepoprawni.pl jest dużo propisowskich aktywistów, tak że myślę że nie ma się co pchać przed szereg. Widocznie robienie zamieszania się obecnie "nie karkuluje".
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70511

jak mam interpretować "propisowskich aktywistów"?
kto zacz?

Vote up!
0
Vote down!
0
#70785

Ja czytam że 'chlopcy" z niepoprawnych już budują REPUBLIKĘ. Tylko opracują szczegóły , prezydent Komorowski podpisze [ jako świadomy człowiek doceni wyższość Republiki nad III RP] i abdykuje, aby republikanie mogli wybrać nowego "gubernatora" jewropejskiego na republike chyba jeszcze POLSKĄ.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#70439

No tak... Też jestem pod wrażeniem tej inicjatywy. ;-) Ale siedzę spokojnie, w końcu w gości tu przyszedłem, trzeba poznać i przestrzegać zwyczaje domu.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70441

jeśli, chłopcy, nie czujecie się tutaj dobrze, tzn. jak nie u siebie, to Was nie zatrzymujemy.

1) każdy obywatel może złożyć protest;
2) nie jesteśmy jakąkolwiek organizacją (a tych jest bez liku). my prowadzimy serwis niepoprawni.pl;
3) czy wszystkie Wasze pomysły niepoprawni.pl mają wprowadzać w życie? mamy mnóstwo własnych, kulejących projektów lub leżących odłogiem, bo pies z kulawą nogą się tym nie interesuje;
4) kto chce naprawdę działać, ten zawsze znajdzie swoje miejsce i drogę do niego

Vote up!
0
Vote down!
0
#70468

Popatrz na to z drugiej strony: załóżmy że coś urodzonego na niepoprawni.pl nagle nabiera pędu i znaczenia. Np. zamieszczony tu artykuł, apel, list otwarty zaczyna być cytowany, komentowany, powołują się na niego obywatele i media. To chyba WYPADAŁO BY uzgadniać takie potencjalnie znaczące przedsięwzięcia z Redakcją, a nie używać serwisu i "społeczności" instrumentalnie? A nie wleźć, skorzystać i nawet nie podziękować. Poza tym takie uzgodnienie byłoby też istotne dla sprawy, np. żeby nie sprawić nie chcianych kłopotów, żeby nagle artykuł nie zginął z sieci itp.

W każdym razie ja, gdybym taki serwis prowadził, tak bym wolał.

Bardzo dobrze, żeśmy sobie to wszystko wyjaśnili.

Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#70506

od sygnalizacji są odp. kanały i odp. miejsce: forum.
sprowokowana wymiana komentarzy temu nie służyła (w ogóle komentarze pod notką to zazwyczaj miejsce na "bicie piany").
forma zwrócenia uwagi na notkę też nieodpowiednia - stękania, narzekania, krytyka. a my obskakujemy serwis w wolnym czasie i nawet nie jesteśmy w stanie śledzić całości.

nie gniewamy się za instrumentalne wykorzystywanie serwisu - zdarza się i tyle. a właściwie nppl (niepoprawni.pl) w pewnym sensie temu służą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70516

Po pierwsze: nie chłopcy, tylko chłopiec - liczba pojedyńcza! Radzę czytać uważnie lub wziąć lekcje czytania ze zrozumieniem. Nawet chłop powinien to zrozumieć...

Po drugie: jak masz lepsze pomysły to zapraszam serdecznie do ich prezentacji. Czekanie na polską partię w celu złożenia uroczystego podpisu pod deklaracją członkowską jest baaardzo konstruktywne - delikatnie mówiąc! Kupa śmiechu!!!

Po trzecie: krytykowanie kogoś poza jego plecami, czyli mówiąc wprost obrabianie dupy jest zwykłym chamstwem i tchórzostwem!

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#70442

Traktuj troche z humorem. Ja myslałem że jak piszę na niepoprawnych to nie za dupą tylko w centrum. Jak widzisz nie złośliwie tylko na odpowiedz Turboratora. Bo on się martwi o "żle' policzone głosy. Więc odpowiadam aby sie nie przejmowal tym że nikt się tymi glosami nie interesuje. bo "chłopcy" już budują Republikę. Czy gdzieś skłamałem. Wilku śmiałeś się z budowy POLSKIEJ partii że trzeba ze 200 lat [ ktoś odpisał] .a republikę ile będziesz budował.  Wychodzi mi z tego że dużo szybciej.Może skorzystaj z wzorów budowy  Republiki francuskiej, to niewątpliwie przyśpieszy działania. Jeśli nie musisz nie pisz do mnie o zrozumieniu tekstu bo to domena zydowska zwracania uwagi ciemnogrodowi polskiemu na onecie, interi mozliwe ze i tutaj. Pozdrawiam budowniczego. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#70444

Poczucie humoru wyłącza mi się za każdym razem, gdy ktoś obrabia mi dupę! Taki ze mnie cham i prostak...

Rozumiem, że dręczy Cię brak jakiejkolwiek reakcji w temacie liczenia głosów. No to posłuchaj: mam to w głębokim poważaniu! Z przyczyn obiektywnych. A gdy ktoś taki jak Ty, który pieprzy za przeproszeniem o "mniejszym złu", kpi potem z braku reakcji na "aferę" z liczeneniem głosów jest dla mnie zwykłym hipokrytą, bo w sumie, biorąc pod uwagę Twoje stanowisko, nie powinno Cię to w ogóle obchodzić!

To nie ja pisałem o 200 latach - sam zaznaczyłeś, że to ktoś inny. Więc dlaczego używasz tego jako argumentu w rozmowie ze mną? Może jednak potrzebujesz korepetycji z czytania ze zrozumieniem? I to własnych słów! Tak więc Ty buduj polską partię, a ja będę robił swoje!

Pozdrawiam

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#70454

może zakonczę to tak , nie pogryz się przed snem. Sądząc po Twoich nerwowych reakcjach , czyż bym zgadł z tym kto to pisze o 'czytaj ze zrozumieniem", kto to nie chce słyszeć o Polskiej partii czy martwi się ,a co jak np dziadkowie byli żydami.  Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#70458

Jesteś w błędzie, chłopie! To nie są nerwowe reakcje. Obiektywnie rzecz biorąc obrabianie komuś dupy jest chamstwem. Piszę to będąc zupełnie spokojnym... I znów muszę się powtórzyć: nigdy nie wyśmiewałem Twojego pomysłu nowej  partii, tylko kryterium polskości. No bo co byś zrobił z takim biednym Polaczkiem jak ja, który miał dziadka służącego w hitlerowskim wojsku? Łapie się czy nie?

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#70460

W końcu ktoś z Redakcji się pojawił :-)

Możesz się ustosunkować do tematu (głosowania na podst. zaświadczenia)? Zapominamy o temacie? Czy może jako "społeczność niepoprawni.pl" coś działamy? Albo Redakcja jako Redakcja?

Niechby nawet tylko zwrócić uwagę oficjalnych mediów na potencjalny problem? Przy okazji byłaby reklama dla niepoprawnych.pl
Przecież tak łatwo znaleźć ewentualnych oszustów... W każdym razie to dziwne, że państwo nie jest w stanie zapewnić sprawdzenia unikalności PESELi dla głosów oddawanych na podstawie pozbawionych elementarnych zabezpieczeń zaświadczeń. Taką aplikację można zrobić w dwie godziny i udostępnić przez sieć. Członkowie komisji mogli wklepać te PESELe i automat by wyłapał ewentualne powtórzenia... Mamy XXI wiek. Środek Europy. A jedyne co PKW obiecuje, to że zwróci się o lepsze zabezpieczenia zaświadczeń przed fałszerstwami na następny raz...

Vote up!
0
Vote down!
0
#70445

Już wyżej wyraziłem swoje zdanie... Ale może inni się tym zainteresują! Po przegranych wyborach przegrani, którzy skamlą na to, że przegrali stają się jeszcze większymi przegranymi. Rozumiesz?

Swoją drogą naigrywasz się z mojego pomysłu, a piszesz o zainteresowaniu mediów sprawą liczenia głosów i jeszcze twierdzisz, że byłaby to reklama dla Niepoprawnych. Z całym szacunkiem, ale kto tu jest naiwny?

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#70456

Co do pierwszego akapitu, to brzmi jakbyś się bardziej troszczył o tak zwany "wizerunek' niż o to, czy tak naprawdę ktoś Cię za przeproszeniem nie ... od tyłu. Jakie to GazWyborcze! "Niech sobie ... od tyłu, byle mu z ust nie śmierdziało"? Tak się przejmujesz, żeby broń Boże nikt nie uznał, że "skamlesz"?

Nie widzisz, że w XXI wieku to GRANDA, jak niedbale zostały przeprowadzone sprawy związane z głosowaniem na podst. zaświadczeń? Byle kopie na ksero nie do odróżnienia od oryginałów, a przede wszystkim BRAK SPRAWDZENIA, CZY PESELe SIĘ NIE POWTARZAJĄ? I to w XXI wieku, kiedy można niemal od ręki zrobić aplikację, która pozwoliłaby członkom komisji wklepać te numerki choćby przez internet i wyłapałaby ewentualne powtórzenia? Dziwi mnie, że na temat za przeproszeniem pierdół wiele osób tutaj potrafi toczyć pianę z ust, a jak się pojawia KONKRET to jakoś zainteresowanie jest niewielkie. Wybacz że tak to wałkuję, ale jestem tym zaskoczony.

Nie naigrywam się z Twojego pomysłu, jestem w szoku z powodu tego, kiedy się on pojawił i z powodu (braku) reakcji niepoprawnych tutaj.

Nie rozumiem co masz na myśli pisząc o naiwności? Nie jesteście zainteresowani w darmową reklamą serwisu? Nie byłoby reklamą serwisu, gdyby jakieś urodzone na nim przedsięwzięcie wyciekło do mediów głównego nurtu?

Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#70529

Krótko: jaką darmową reklamą serwisu??? Na jakim Ty świecie żyjesz? Właśnie dlatego napisałem o tej nieszczęsnej naiwności!!! Wiesz ile różnych akcji przeprowadzała Redakcja zanim ja czy Ty się tu pojawiliśmy? I jaki był odzew? Czy to oznacza, że nie mamy próbować? Oczywiście, że nie! Tylko w tym wypadku jest to bez sensu! I to nie chodzi czy ktoś uzna taki protes za skamlanie czy coś podobnego. (porównanie do GW daruję, zdaję się, że chciałeś mnie sprowokować). To jest zwyczajnie strata czasu, którego nie mamy za wiele. I żeby było jasne: mówię za siebie!

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#70728

Ehh... Znowu mam tłumaczyć? "Darmowa reklama" to nie musza być billboardy i ogłaszanie adresu w wieczornym wydaniu dziennika telewizyjnego. Ale może to być choćby różnica między kilkuset a kilku tysiącami wyświetleń danej strony. Co do naiwności, to masz rację, tylko nie rozumiem czemu pretensje? Co do Redakcji, to Kuki mówi, że takiego bytu nie ma, więc już jestem skołowany, może uzgodnijcie zeznania? Porównanie do GW jak najbardziej uzasadnione, chciałem Ci zwrócić uwagę na koleiny myślowe, w jakie wpadasz jako dumny wilk. Nikogo z czasu bez jego woli nie obessę, bo i jak, więc cóż to za zarzut? Nie to nie. A koniec końców to jakaś zaraza na nppl, że "mówicie za siebie" w liczbie mnogiej? (patrz Jurand) Generalnie to widzę że tu wrażliwi ludzie są, to dobrze, ale trzeba to umieć używać wrażliwości, bo inaczej bywa mało konstruktywna i pozwala manipulować.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70737

Twój tekst wisi na pierwszej stronie, bo ktoś z redakcji zmienił datę na jutrzejszą!!! Tak się robi, gdy coś ważnego mamy do zakomunikowania Czytelnikom! Czyli de facto osiągnąłeś swój cel. Poza tym masz chyba błędne wyobrażenia na temat funkcjonowania redakcji jako takiej... Każda para rąk potrzebna, tak więc jeżeli masz ochotę na współpracę to daj znać.

Co do kolein, w które niby wpadam to nie rozumiem o co Ci chodzi, więc nie skomentuję...

I żeby było jasne (po raz kolejny): tutaj cały czas mówiłem za siebie, w liczbie pojedyńczej, co nie znaczy, że uchylam się od odopwiedzialności.

 

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#70739

gdzie Kuki mówi, że takiego bytu nie ma?
twierdzę, że redakcja nie jest żadną organizacją; dodam jeszcze, że nie jest też związana z żadną organizacją.

a tak btw
czy przyłapałeś nas na kłamstwie w prowadzonym przez Ciebie śledztwie, że mamy uzgadniać zeznania?

Vote up!
0
Vote down!
0
#70782

Redakcja to 10 osób, które codziennie poświęcają od paru do parunastu godzin pracując dla portalu. Wszystko "pro publico bono". Dodatkowo, mamy obowiązki zawodowe, często studia, rodziny, znajomych, samochody i ogródki, problemy i choroby, itp., itd.
Zapraszamy wszsytkich do współpracy. Każdą inicjatywę staramy się wesprzec, nagłośnić. W tej chwili pracujemy nad unowocześnieniem serwisu i zwiększeniu jego funkcjonalności.
Prosimy o zrozumienie i pomoc, a także dobrą wolę.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#70793

Pozwole się wtrącić, poniewaz to ja napisałem o 200 latach realizacji.

Obaj Panowie macie szansę zrealizować swoje pomysły, TYLKO I WYŁĄCZNIE po KRYTERIUM ULICZNYM. A do tego potrzeba Wam LUDZI. NIE LEMINGÓW. Ludzi.

Inaczej, LUDZIE NIE ŻYJĄ TAK DŁUGO, aby to zrealizować.

Dlatego, zamiast drapać się nawzajem w tej piaskownicy, pomyślcie, jak z tych lemingów zrobić ludzi.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70461

Problem jest z ich zagospodarowaniem. A tym, że ludzie są, przekonałem się podczas mojej niedawnej wizyty w Polsce.

Powtórzę raz jeszcze. Do zagospodarowania po prawej stronie jest w granicach 20-25% wszystkich wyborców.

Jest również faktem, że giertychowcy nie mają czego szukać wśród tych ludzi, jeśli się takowy pojawi, to poprostu dostanie po pysku. O LPR wypowiadają się również bardzo niepochlebnie, PO nienawidzą, a PiS-owi są niechętni. Nikt z teraźniejszych "liderów prawicy" nie będzie w stanie ich zagospodarować, nie mówiąc już o PiS. To musi być ktoś nowy. Nowy lider, nowa siła polityczna, nowa idea. A taką jest właśnie idea republikańska. Zdecydowanie najlepsza i najbezpieczniejsza dla Polski.

A jeśli ktoś nie wie co to jest ta idea republikańska i Republika, to niech trochę poszpera na niepoprawnych, a znajdzie odpowiedź.

Pozdrawiam.

PS. Korzystając z okazji podaję do wiadomości kilku na tym forum. Forum to nazywa się niepoprawni.pl, a nie niePOprawni. I jeśli o tym nie wiedzą, to dobrze byłoby, aby to sobie zakonotowali i przestrzegali lub poprostu opuścili nasze forum.

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#70464

Tylko WODZA brak.  Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#70553

niePOprawni.pl? Mufti, jak to mam interpretować?

Vote up!
0
Vote down!
0
#70784

Najlepiej nie reagować.;)
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#70795

Trudno nie zgodzić się z Twoją wypowiedzią bo to co napisałeś jest dla mnie oczywiste.
A pomijając nawet "elektroniczny" sposób weryfikacji jako "zbyt skomplikowany"  istnieje jeszcze prostsza droga "na piechotkę". Niewątpliwie bardziej uciążliwa i czasochłonna ale efektywna. Tyle że jak każda z nich wymaga jednego - trzeba chcieć.
Pozwolę sobie w tym miejscu na małą refleksję której nie mogę się oprzeć. A że nie mogę założyć "wątku" samodzielnie dlatego uczynię to tutaj.

Każdy z nas niezależnie od siebie, na swoją rękę zdecydował się by zainteresować się bliżej problemem "zaświadczeń". Bo że jest to problem nie ulega wątpliwości. A to z uwagi na ich liczbę i brak należytego zabezpieczenia przed możliwością dwukrotnego oddania głosu, oraz brakiem możliwości zweryfikowania prawidłowości wykonania i skorzystania z tej procedury. Jest to o tyle istotne, że w sposób znaczący może wpłynąć na wynik głosowania. A co za tym idzie  (moim zdaniem) podważa jego sens i wysiłek tych którzy zdecydowali się na uczestniczenia w wyborach.
Zatem pierwszym naturalnym krokiem było zwrócenie się do PKW z prośbą o stanowisko w tej sprawie. Mnie co prawda "zbyli", ale Tobie @mufti się udało i to dwukrotnie :) Wyjaśnienia które zostały Ci udzielone w pełni potwierdzają możliwości skorzystania z wykorzystania tej drogi w celu wpłynięcia na wynik. Naturalną konsekwencją tego byłoby złożenie protestu wyborczego do SN. A że jest to związane z zachowaniem prawidłowo  ( w sensie prawnym) sformułowanego wniosku i terminu jego złożenia zastanawiałem się nad zwroceniem się o pomoc prawną do struktur partyjnych PiS gdzie z pewnością takowi się znajdują. A że swe rozważania na ten temat czyniliśmy publicznie na forum gdzie ludzi tym zainteresowanych zdawałoby się jest więcej i można byłoby spodziewać się że wiedzeni naturalnym odruchem zechcą współuczestniczyć w działaniu na rzecz wyjaśnienia tej sprawy.  Już to poprzez swe "kontakty" w strukturach o których wspomniałem, lub w inny sposób mogący służyć ułatwieniu tego wydawałoby się banalnego przedsięwzięcia.
Tymczasem spotykamy się z czym?

- Mufti nie zawracaj gitary "dodatkowymi głosami"
chlop ze wsi
- Kuki
jeśli, chłopcy, nie czujecie się tutaj dobrze, tzn. jak nie u siebie, to Was nie zatrzymujemy.
- Rozumiem, że dręczy Cię brak jakiejkolwiek reakcji w temacie liczenia głosów. No to posłuchaj: mam to w głębokim poważaniu!
-Korzystając z okazji podaję do wiadomości kilku na tym forum. Forum to nazywa się niepoprawni.pl, a nie niePOprawni. I jeśli o tym nie wiedzą, to dobrze byłoby, aby to sobie zakonotowali i przestrzegali lub poprostu opuścili nasze forum.

Przyznam się że ..mnie szczena opadła. Pomijam już fakt, że w wielu wypowiedziach nie spotkałem się z jakąkolwiek konstruktywną formą woli współpracy. Za to znalazłem odniesienia do wątków o których nie miałem pojęcia
np. "tworzenie republiki". Czy też dowiedziałem się że sympatie skierowane w jakąś część politycznej strony mnie "wykluczają" itp

Ludzie opamiętajmy się! Toż to istna wieża Babel. Powielamy utarte stereotypy dla których prawica w tym kraju nigdy tak na prawdę nie miała szans zaistnieć i stać się liczącą siłą przemian. Bowiem zawsze była skłócona i ..zajęta samą sobą.

Może tylko ja już nic nie rozumiem, może inteligencji mi na to nie staje by ogarnąć całość. Dlatego podążę za Sokratesem w myślach powtarzając "wiem, że nic nie wiem" (choć niektórzy uważają że nie on był autorem sentencji)

pozdrawiam @muftiego z nieodłącznym turbanem
wszystkich innych forumowiczów
i życząc zdrowia oraz pomyślności znikam
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#70504

O właśnie, doskonale i na spokojnie to wszystko podsumowałeś (tyle, że wypowiedź Chłopa ze Wsi to była ironia, Chłop widzi sprawy podobnie jak Ty i ja).

Żeby móc pisać artykuły (bloga) trzeba się zwrócić do administratora. Kontakt jest gdzieś w ustawieniach konta. "Don't give up!", jak to śpiewała Kate Bush :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#70517

Zdaję sobie z tego sprawę. Tak jak i z możliwości co do prowadzenia bloga. Ale nie mam takich aspiracji ani też zbyt wiele czasu by tym się zająć. A "podpiąłem się" jednorazowo bo czara goryczy się przelała. Ale to się nie powtórzy.

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#70522

temu podczepianiu. Ja też nie piszę bloga , a lubię Ciebie poczytać. Moim skromnym zdaniem człowiek [nie napompowany] czuje automatycznie drugiego czlowieka podobnie myslącego. Podobnie to nie koniecznie tak samo. Nawet wprost mówiąc 'kosa na kamień" jak trafi i idzie normalnie podyskutować to jest dobrze. Ja już o tym pisałem i nikt mi nie odpisał - czy niepoprawni to niepoprawni i ja wtedy wiem co mam pisać. Czy niepoprawni to PiSowcy i wtedy tez bedę wiedział co pisać, czego nie pisać i czy warto wogle pisać. Narazie piszę co chcę i nikt mi z "szefów" nie zwracał uwagi, niczego nie blokował.  Jest ok tylko ja bym się czuł bardzo dobrze gdy bym wiedział że moje poglądy są na tym portalu - nie tylko tolerowane, a wręcz wskazane.Jako poglądy jedne z tysięcy jednak takie jak by inne. Czasami jak czytam pewne mądrości , śmiać mi się chce. Nie zabieram wtedy z zasady głosu. Bo co może powiedziec "inteligentowi" chłop ze wsi , jak ten inteligent wie że rząd polski, że powinien zrobić tak,  że powinien to czy tamto, że sejm polski powinien, że ministerstwa polskie powinni to czy sro [przepraszam]. Już nie wspomnę o tym czym PiS powinien się zainteresować. To jest robienie durni z tych ludzi w ww instytucjach a to są TYLKO wrogowie POLSKI i POLAKÓW , doskonale wiedzący czyje rozkazy wykonują i do czego to prowadzi [nie wszyscy mogą to rozumiec ,ale oczy mają wszyscy, a jeśli już ślepi widzą to...} . Wystarczy Pozdrawiam Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#70532

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70611

kto rozpoczął narzekania na obsługę nppl? wytłumaczyłem już, że nie jesteśmy żadną organizacją. dla nas serwis jest najważniejszy, a komu się tu nie podoba, to droga wolna (powtarzam się, ale to dla Waszego dobra. szukajcie czegoś, co będzie Wam odpowiadało).
nikt nie zabrania przeprowadzać akcji na nppl. co zrobiliście oprócz rzucenia pomysłu na SG? postękaliście.

to jest właśnie bicie piany i czekanie na cud.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70525

Miałem już nie zabierać głosu ale niestety trudno na takie dictum zachować zimną krew. Nie wiem czy zauważył Pan, Panie @Kuki jedną małą, maluteńką rzecz. Otóż w żadnej z moich wypowiedzi nie znajdziesz Pan ani słowa krytki czy nieukontentowania z obsługi serwisu nppl. To zaś co napisałem odnosiło się do dużej części wypowiadających się na forum. A szczególnie tych którzy w niezwykle "merytoryczny" sposób odnieśli się do wątku @muftiego.
Pisze Pan : "..co zrobiliście oprócz rzucenia pomysłu na SG? postękaliście.."
Można to widzieć i w ten sposób. Ale nie wątpliwie "coś" w tej sprawie jednak zrobiliśmy (choć niewiele, bo i nasze możliwości są niewielkie).
W każdym razie przejawiliśmy jakąś wolę konkretnego działania co wywołało reakcję na miarę ugrupowania sympatyków Kammorrosia i Pluska na "wiodącym portalu" onetu.
Nie chcę się dalej rozpisywać by już nikogo broń Boże nie urazić bo w sumie to moja wina gdyż gdybym tylko ograniczył się do wylewania atramentu (przepraszam czcionki) nie byłoby całej afery. Zrozumiałem i jak napisałem wcześniej -znikam. Tyle że proszę nie imputować mi czynów których nie popełniłem ani słów których nie wypowiedziałem.

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#70577

zimna krew przede wszystkim :)

przecież pytam, kto zaczął narzekania, a nie przypisuję tego Panu, Panie w. red.

ja odniosłem się w merytoryczny sposób do utyskiwania na redakcję, czyli m.in. na mnie. czasu mam akurat tyle, żeby bronić serwisu, a pomysłów niech bronią sami pomysłodawcy.

wola konkretnego działania znalazła przemożny wyraz w publicznej krytyce serwisu.

wyraziłem już ubolewanie, że Pan odchodzi i powtórzę je teraz. jeśli ma Pan coś do zaoferowania społeczności nppl, to wielka szkoda, że ją pan opuszcza.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70781

Nie opuszczam społeczności niepoprawnych tylko odchodzę na pozycję obserwatora - czytelnika. Satysfakcjonując się lekturą wielu ciekawych wypowiedzi na blogach. I po raz ostatni powtarzam i proszę to zauwazyć że nie krytkowałem serwisu lecz określoną postawę ludzi utyskujących na "skrzeczącą rzeczywistość". Ale nie wykazujących najmniejszej woli działania by ją zmienić. Lub choćby w minimalnym stopniu na nią wpłynąć. Nawet wówczas gdy wydawałoby się że sytuacja tego wymaga i jest po temu nie tylko okazja ale wręcz uzasadniona konieczność. Wbrew pozorom nawet to nie jest zarzut pod ich adresem lecz prośba o refleksję. A że miała ona miejsce to było widać po komentarzach.
A że przy okazji "oberwałem" (choć nie zasłużenie) to uważam że było warto.
Bo pokazało to jak wiele jako społeczność mamy do zrobienia by przezwyciężyć skutki podziałów którym nas poddano.

pozdrawiam administrację
i współużytkowników
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#70813

jeśli oberwał Pan ode mnie, to niechcąco - gdzie drwa rąbią... (przepraszam)
btw zostałem wywołany przez Pana, a nie na odwrót (zdanie o chłopcach, którym się na nppl nie podoba nie było skierowane do Pana i nie dotyczyło meritum, a jedynie niezasłużonej krytyki ludzi, którzy dla społeczności nppl działają).

wszystko co dotyczy bierności utyskiwaczy (w całej rozciągłości) potwierdzam.

proszę zaglądać i komentować
serdecznie pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#70818

Szanowny Panie, niech Pan z nami zostanie.
Moim zdaniem nastąpiło tutaj nagromadzenie złych emocji, zupelnie niepotrzebnie.
Dodam od siebie, że również czuję się poirytowany od paru dni (dokładnie od niedzieli).
Pozdrawiam serdecznie.
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#70797

Być może zrozumiesz, że na tym forum prowadzimy dyskusje na argumenty nie na wycieczki osobiste, czy wyśmiewanie się z czyichkolwiek zapatrywań. Ustawianie się w roli "mentora", który to wszystko wie i ustawającego resztę "chołoty" według swojego widzimisię. Nie wypada! I co najdziwniejsze, nie będzie tolerowane!.

Chcesz dyskutować? Proszę bardzo! Chcesz włazić na beczkę i ogłaszać "prawdy objawione" bez najmniejszego szacunku dla reszty? Szlaban!

PS. Muszę powiedzeć, że lubię Cię czytać. Tylko przestań być arogantem, a zacznij być jednym z nas. Czy to znaczy, że masz zmienić poglądy? Nie! Byłoby nudno, gdyby wszyscy mieli te same poglądy! Jeden z nas, to znaczy dyskutant na argumenty! Mam nadzieję, że dotarło to do Ciebie. Mam nadzieję, że zrozumiesz, że obrażanie się, to nie sposób na udawadnianie swoich poglądów. Mam nadzieję, że nawet w najbardziej gorącej dyskusji nigdy nie zapomnisz, że rozmawiasz z ludźmi stojącymi po tej samej stronie barykady, co Ty. Bo jesteśmy po tej samej stronie barykady. Czy Tak?.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#70609

I kto to mówi? Proszę poczytać siebie w paru ostatnich komentarzach do moich wypowiedzi. Kończą się argumenty - zaczynają wyzwiska a nawet (groteskowe w kontekście internetu) groźby. I jeszcze ten pluralis maiestatis...
Już raz po jednej pana pienistych szarż spytałem: "LOL?" Potem już nie pytałem, bo widziałem co się dzieje. Ale Pan nie wykorzystuje szansy. Przykre.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70632

Uprzejmie proszę o wskazanie w moich wypowiedziach insynuowanych mi nadużyć:
-Ustawianie się w roli "mentora", który to wszystko wie i ustawającego resztę "chołoty" według swojego widzimisię.
-ogłaszanie "prawdy objawionych" bez najmniejszego szacunku dla reszty.

Tylko tyle czy aż tyle?

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#70636

Przepraszam, użyłem Ciebie, trochę jako odskoczni. Odpowiadając Tobie odpowiadałem kilku innym. Pozwól, że nadużyję jeszcze trochę tej możliwości i Twojej cierpliwości. Przyrzekam, że to po raz ostatni.

Nie interesuje mnie dyskusja o niczym. Typowa dyskusja "światłej" prawicy. Jeśli "światła" prawica ma na to ochotę, przy okazji medialnie waląc się po zębach czy kopiąc po kostkach, tudzież dokładając PiS-owi w stylu, PO to łobuzy, ale większe łobuzy to PiS. Wybaczcie, ale dla mnie to nie tylko śmieszne, to tragiczna głupota.

Nikt z owych "światłych" jeszcze nie nauczył się, że między słowami polityka, a jego czynami jest potworna różnica. Większość Polaków bierze słowa za czyny, a bardzo dobrego polityka nie rozlicza się z tego co powiedział, tylko z tego co zrobił, ale ta prosta prawda jakoś nie może dojść do świadomości wielu ludzi. W Polsce opowiadaczy i bajkopisarzy można liczyć na tony. Ludzi robiących cokolwiek, jak na lekarstwo.

Powtórzę raz jeszcze. Nie interesuje mnie co kto opowiada, a tym bardziej co on, ona, ono zrobi,  niech mi pokaże co zrobił! Czym może się pochwalić.  Ot i wszystko.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#70648

Większość Niepoprawnych to bardzo inteligentne osoby i nie potrzebnie robimy drakę między sobą. Zdaję sobie sprawę, że każdy jest inny i nie każdy ma takie same poglądy, lecz jestem pewny, że możemy znaleźć wspólne wartości i stworzyć coś razem. Jak? Nie wiem, każda inicjatywa będzie miała zwolenników i przeciwników, a my musimy wybrać najbardziej spójną.
Czysta teoria, jednak szkoda czasu i energii na bicie piany. Sam czekam na dobry pomysł, bo nie mam swojego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70527

szkoda, że - imho - normalna reakcja na nieuzasadnioną krytykę obsługi serwisu spowodowała (jak sądzę) odejście użytkownika, który miał coś do zaoferowania społeczności.

rzuca się pomysł w notce, a potem narzeka, że nikt się nie interesuje i krytykuje innych.
codziennie spotykamy się z obojętnością na wyrażaną z naszej strony wolę współpracy w przeróżnych sprawach i nie atakujemy nieaktywnych, bo to raczej bezcelowe.

btw nikogo nie wyrzucałem z nppl.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70530

świetnie że i ja mogę pisać, ale jak dla mnie, jest to taki mały upust złości, nie mogę walnąć w ryja tego którego bym chciał, to przynajmniej uszczypnę kolegę obok, tak to wygląda

Vote up!
0
Vote down!
0
#70535

Art. 73. pkt. 3 Ustawy z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej brzmi: "Wnoszący protest powinien sformułować w nim zarzuty oraz przedstawić lub wskazać dowody, na których opiera swoje zarzuty."

Zatem ja pasuję. Nie jestem prawnikiem i nie mam możliwości przygotowania w terminie pisma, które dawałoby przynajmniej szansę na weryfikację tych głosów i uszczelnienie procedur.

Pozdrawiam!

PS Doklejam jeszcze kawałek celnej uwagi Panawsioka z komentarza http://niepoprawni.pl/blog/1640/kalkulacje-wyborcze#comment-79422 "ŚMIERDZI COŚ":
"Po jaką cholerę 500tys zaświadczeń? Bierzesz zaświadczenie gdy jesteś na urlopie. wg. biur podróży wyjechało nas około 43tys."

Vote up!
0
Vote down!
0
#70556

fakt, że coś z tymi zaświadczeniami nie gra. organizacyjnie jest to całkowicie spaprane.

ale my nie przegraliśmy - przegrał Jarosław Kaczyński, który jest wodzem partii. gdyby chciał sprawę ruszyć, to by ruszył. sądzicie, że ludzie w PiS nie myślą?

Vote up!
0
Vote down!
0
#70560

chciałbym tylko wiedzieć ile w końcu było wydanych zaświadczeń i ile oddano głosów na ich podstawie

Vote up!
0
Vote down!
0
#70564

Przecież właśnie te informacje podałem cytując pisma otrzymane z PKW! Przeczytac Ci na głos?

Vote up!
0
Vote down!
0
#70570

Ależ skąd! Dałem zresztą temu wyraz w jednym z komentarzy.

Tylko że idzie o coś innego, niż "ludzie w PiS" czy cztery litery pana Jarka. Wygląda na to, że nawet fasady demokracji nie są traktowane serio. Także przez nas samych.

Ale, że pozwolę sobie na sarkazm, mniejsza o to! Budujmy republikę!..

Vote up!
0
Vote down!
0
#70568

@Mufti Turbanator
jestem zwolennikiem czarnego humoru i bez podtekstu ironicznego chciałbym to potwierdzić, bo jak napisałem w pierwszym poście, nie wierzę w takie cyfry, jednak będę musiał, bo nikt z komisji i mężów zaufania nie wniósł protestu

Vote up!
0
Vote down!
0
#70578

Teli, w takim razie to ja nie zrozumiałem co piszesz. W jakie liczby nie wierzysz? O co chodzi?

Vote up!
0
Vote down!
0
#70591

836.328 tyle było wydanych zaświadczeń, 17 054 690 oddanych głosów, a różnica między kandydatami to jeden milion, teoretycznie zaświadczenia nie zmieniłyby wyniku dlatego czy, na pewno było tylko 758.816, bo na moich kartach było zdecydowanie więcej czerwonych skreśleń, jeśli uda się potwierdzić taką liczbę to bez sensu walczyć

Vote up!
0
Vote down!
0
#70601

przecież spasowałeś - sam widzisz, jak ciężko cokolwiek zdziałać. wyżej d... nie podskoczysz.

Twego zaangażowania w sprawę "zaświadczeń" nie krytykuję i doceniam każdą sensowną aktywność.

czepiłem się jedynie sposobu wywierania nacisku na obsługę nppl poprzez połajanki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70783

Odnoszę jakieś dziwne wrażenie, że Jarosławowi Kaczyńskiemu wcale nie zależało na wygraniu tych wyborów. Przez cały czas trwania kampanii prezydenckiej miełem wrażenie, że prowadzona jest kampania wyborcza do Sejmu i do Samorządów.  Między innymi chyba dlatego jest ta cisza. Nikt z PiS nie protestuje, bo i po co?

Aby to zrozumieć trzeba wsłuchiwać się w wypowiedzi powców, którzy to wycofują się rakiem ze wszystkich obiecanek wyborczych. Takich rzeczy się nie robi, o ile nie ma się zamiaru rozpisać wcześniejsze wybory do Sejmu. Najlepiej razem z samoeządowymi, czyli już na jesieni.

Patrząc od strony PiS, wszelkie protesty niezdałyby się na nic, albowiem i SN, i TK, i Sejm potwierdziłyby stan na dzień dzisiejszy, co spowodowałoby utratę wiarygodności przez PiS oraz przyklejenie łatki pieniaczy wyborczych.

A zatem odpowiadam tym sfrustrowanym. Z politycznego punktu widzenia wszelkie protesty wyborcze są na dzień dzisiejszy nie wszkazane, a nawet szkodliwe. Polityka, drodzy panowie to nie dodawanie i odejmowanie, to conajmniej całka i różniczka.

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#70615

ja osobiście pogodziłem się z wynikiem wyborów, jednak wolałbym wiedzieć czy na pewno ich nie wypaczono,a na pewno lepiej być premierem niż prezydentem bo to różniczka, ale żeby nie było całki czyli całej władzy w po

Vote up!
0
Vote down!
0
#70630

Myślę, że drobne retusze tu i tam były. Nie zapomnij, że masz do czynienia z Paradą Oszustów. Nie wiem czy te "retusze" wypaczyły wynik wyborów, wiem, że nie było protestów ze strony "mężów zaufania". I taki jest stan na dzień dzisiejszy. Niestety, niezmienialny! Więc po co się szarpać? Czy nie lepiej przygotować się do następnego wyścigu?

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#70650

Nie pamietam na czyim blogu, że trzeba zapytać w "Batorym" kto miał wygrać ten wygrał.Tylko one oczywiście nic o tym nie wiedzą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#70715

wygrał ten który miał wygrać, zresztą jeden i drugi uważa się za wygranego, i niech tak zostanie, ja nie lubię jak mnie robią w ciula

Vote up!
0
Vote down!
0
#70735

.... , że to nie TY zostałeś zrobiony w ciula. W ciula, i to ogromniastego, zrobili się ci co głosowali na Komorowskiego. Ale wiesz co, wcale mi ich nie żal, bo to same ciule.

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#70790

Mi ich jednak troszkę szkoda, bo podniecają się ośmiornicą, która ma lepszą skuteczność w prognozowaniu wyników, niż nasze sondażownie i godzą się na taką POpierdółkę.

p.s. nie wiedziałem, że popierdółka jest lepsza od popierdułki, przepastny słownik internetowy mnie oświecił

Vote up!
0
Vote down!
0
#70939

Nie pasuj, bądź facetem w pełnym tego słowa znaczeniu i ciągnij sprawę dalej. Tylko zakreśl plan, kto, co i kiedy.
Te osoby, które będą chciały pomogą Ci prawda?
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#70799

 

  Do PKW nalezy taka organizacja wyborów aby jeden wyborca=jeden głos. Brak odpowiedniej procedury w stosunku do prawie miliona głosów jest powaznym naruszeniem. Podkreślę brak procedury. Chociaż wydaje się że to nie ma wpływu na wynik  z punktu widzenia liczby głosów na zaświadczenie to sprawa nie jest tak prosta. Jesli stworzono rozwiazania umozliwiające wielokrotne głosowanie to nierzetelnośc PKW w jednej kwestii rodzi watpliwość w innych. Tym bardziej że jest jeszcze kwestia głosowania za granicą gdzie przyjete rozwiazanie tez budzi podobnie fundamentalne watpliwości.   Powinieneś zgłosić protest.Chocby dla własnej satysfakcji doprowadzenia sprawy do konca. Nie wydaje mi się aby strona formalna protestu była aż tak istotna. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#70722

przeczytałam uważnie artykuł , przepychanki słowne w komentarzach mniej uważnie ( taki żart ) . Dodajmy do tych zezwoleń ponad 197 tys głosów nieważnych . To sporo .
Pewnie się mylę , ale wydawało mi się ,że p. Kaczyński nie za bardzo zmartwił się wynikiem wyborów .Pogratulował konkurentowi i poprosił komisję o uważne liczenie głosów .

Vote up!
0
Vote down!
0
#70907