Dlaczego nie może zostać odbudowany grekokatolicki kościół w Ground Zero?

Obrazek użytkownika Mufti Turbanator
Artykuł

Źródło (po ang.): http://www.gopusa.com/fresh-ink/2010/08/why-cant-the-greek-church-at-ground-zero-be-rebuilt.php Poniżej zgrubne tłumaczenie tekstu.

Dlaczego nie może zostać odbudowany grekokatolicki kościół w Ground Zero?

Gdyby to grekokatolicy wbili się uprowadzonym samolotem w World Trade Center, czy łatwiej uzyskaliby pozwolenie na odbudowę swojego kościoła?

Jeśli decydująca jest kwestia swobód religijnych – a tak utrzymują zwolennicy budowy meczetu – to czy władze Nowego Jorku i prezydent Obama nie powinni wspierać także odbudowy kościoła? Oczywiście! Ale, jak wszyscy wiemy, to nie swobody religijne grają pierwsze skrzypce w tej kontrowersyjnej sprawie.

[quote](za Fox News)

Grekokatolicka Diecezja Ameryki oskarżyła we wtorek władze Nowego Jorku o uchylanie się od odbudowy jedynego kościoła zniszczonego w zamachu z 11 września, podczas gdy kontrowersyjny meczet w pobliżu Ground Zero takich problemów nie napotyka.

Przedmiotem wykluczenia jest grekokatolicki kościół św. Mikołaja, niewielki, czteropiętrowy budynek zniszczony w 2001 r. kiedy jedna z wież WTC zawaliła się na niego. Chociaż nikt z kościoła nie został w ataku poszkodowany, to zgromadzenie bezskutecznie próbuje od ośmiu lat odbudować swój dom modlitwy.[/quote]Kościół, praktycznie zniszczony w islamskim ataku 2001 r., nie jest już mile widziany przez władze Nowego Jorku. Od 8 lat wierni nie są w wstanie otrzymać pozwolenia na odbudowę. Oczywiście nie dlatego, że nie próbowali; po prostu władze odmawiały nawet spotkań i rozmów na ten temat.

Kandydat do Kongresu, George Demos, napisał do prezydenta Obamy domagając się od niego takiego samego wsparcia dla kościoła, który już istniał w Ground Zero jak dla meczetu, który dopiero powstanie.
Stwierdził między innymi:
[quote]Możemy nie zgadzać się co do tego, czy meczet w tym miejscu jest właściwy, ale na pewno zgodzimy się, że jest sprawą wagi narodowej by jedyny dom modlitwy zniszczony 11 września 2001 r., kościół grekokatolicki pod wezwaniem św. Mikołaja, został odbudowany. Przez ostatni rok władze Nowego Jorku i New Jersey odmawiały spotkania z przedstawicielami Kościoła i stawiały biurokratyczne przeszkody jego odbudowie.

Świat przygląda się temu, czy skromny kościół, który stał jak cichy azyl na rozdrożach komercji powstanie ze zgliszczy fatalnego wrześniowego poranka, stając się żywym symbolem naszej wiary i żywotności jako narodu.[/quote]List (po ang.) dostępny jest tutaj.

Mam nadzieję, że pan Demos nie wstrzymał oddechu czekając na pozytywną odpowiedź.
A przy okazji edycji literówki: fajne nazwisko ma pan Demos ;-) Przypomina mi jak to kiedyś, w czasach słusznie minionych, u nas na przykład minister rolnictwa nazywał się Socha ;-)

Ocena polecanki: 
Brak głosów

Komentarze

jak wiadomo, mulat zostal prezydentem USA z woli i za pieniadze Swiatowego Kongresu Zydow, Rosji Putinowskiej, Niemiec i Chin..A jak wiadomo Grekokatolicy dla Rosji i Putina to wiekszy wrog niz Katolicy.. Mulat zas jak wiemy, musi splacac dlug wdziecznosci batiuszce Putinowi..Zbrodnia smolenska bez wzgledu jaki udzial w niej mial gubernatot Tusk i namiestnik Komoruski, musiala sie odbyc tez za zgoda mulata..Tak wiec Mufti, watpie aby mulat wydal zgode na odbudowe kosciola Grekokatolickiego...Trzeba poczekac do nastepnych wyborow w USA...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#407516

Mulat zebrał miliony od białych, czarnych i latynosów. To co mu dał Soros (bo chyba o tego pana chodzi) to była niewielka część funduszy, które udało się zebrać z murzyńskich gett i amerykańskich suburbs. Jego machina propagandowa to był majstersztyk, maszynka do robienia grubej forsy. Nie wspomnę o "uniach", czyli związkach zawodowych, które przelały na fundusz mulata około 500 mln. dolarów.
Co do Putinowskiej Rosji opłacającej kampanię prezydencką... to się nieźle uśmiałem...
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#407543

Sam pomysł budowy meczetu właśnie w tym miejscu jest wyjątkowo interesujący (abstrahując od tego, że sprawa 09/11 ciągle jest dla mnie niejasna).
W zestawieniu z informacją powyżej jest interesujący porażająco...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#407517

a z jakiego powodu jest wedlug Ciebie "interesujaca budowa meczetu w tym miejscu"?...Czy to czasami nie to samo dzialanie i zamysl  jak namiestnika Komoruskiego w  sprawie budowy pomnika bolszewikom w Osowie?! Moim zdaniem to celowa robota Swiatowego Kongresu Zydow celem sklocenia "ordinary" amerykanow z  diasporami islamskimi...To samo sie tyczy pomnika w Osowie...Wiadomo bylo iz ten pomnik musi niesc oddzwiek w kregach polskich...Krotko mowiac POtsUBecja czyli Michnikowszczyzna, czyli chazarobolszewia POstanowila w ten sPOsob wsadzic kij POmiedzy Polakami i Rosjanami i bron Boze nie dopuscic do prawdziwego zblizenia tych dwoch bardzo skloconych nacji..A kto moze byc zainteresowany taka sytuacja? Ano Niemcy i chazarobolszewiki!! czyli Tusk i Michnik...a reszta to juz szczegoly...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#407541

Budowa meczetu, to pomysł radykalnych muzułmanów w USA (popierany z wielką radością przez fanatyków w krajach islamu). Włączanie w tę aferę "Swiatowego Kongresu Zydow" jest bez sensu i nielogiczne. Nie powiem, że paranoiczne.

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#407542

Nie ważne kogo to pomysł...Ważne kto ten pomysł podsunął i kto to opłacił na padawde..Zaraz po zburzeniu WTC, amabasador Izraela w Polsce p.Wais powiedzial bardzo madre słowa:" jesli chcecie wiedziec na prawde kto za tym zamachem stoi, obsrewujcie teraz kto na tym skorzystał!"..A teraz pytanie do pana, panie Danz...z perspektywy czasu, kto skorzytał na tym zamachu? Arabowie?, a może Eskimosi?  Chyba czas najwyzszy aby świat wytargał za pesjy tych Eskimosów...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#407547

Za wszelką cenę chcą konfliktu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#407550

No cóż, na pewno czyjaś celowa robota to jest...
właśnie dlatego jest to tak interesujące.
Czyja? Pewnie tych, którzy wykazali się już 09/11.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#407549

Stała retoryka okreslonych kregów w Polsce i nie tylko  jest kazda taka dywagacje mniej lub bardziej sensowna a okreslana jako "teorie spiskowe"..Mimo ze historia dowiodła iz wszystkie wieksze  wydarzenia na swiecie to własnie skutek spisków, knowań i temu podobne, to jednak wciąz dla całkiem dużej grupy dyskutantów "spisek" jest słowem który ma zdezawuować adwersarza, osmieszyc go..A teraz co do sprawy meczetu...oczywiscie że nie wiem na 100% kto za tym stoi...Zapewne jest wielu takich którym nastawienie przecietnego jankesa na araba i odwrotnie jest na reke..Na logike takie cos może byc opłacalne dla Zydow, Ruskich  czy nawet Niemcow ..Krótko mówiac wszystkim tym którzy sa zainteresowani osłabic USA i skłocic ich jeszcze bardziej ze światem islamskim..Moim zdaniem taki konflikt jest bardzo niekorzystny własnie dla islamistów...i oni raczej tego nie zainspirowali. A jesli jest inaczej, to oni sa w takim razie idiotami!! POdobna sytuacaja jest w Polsce z Krzyżem i pomnikiem dla bolszewików w Ossowie..Dla bardzo przecietnie inteligentnego Polaka jest chyba czytelne kto na prawde za tymi sprawami stoi, kto to zainspirował nawet jak GW i WSI24 mówia inaczej..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#407552