Znowu Hanna Gronkiewicz-Waltz oszukuje

Obrazek użytkownika Demokracja
Kraj

Hanna Gronkiewicz-Waltz kolejny raz wobec propozycji

postawienia pomnika ofiar Smoleńska powiedziała: Ja ze zdziwieniem słyszę kolejne inicjatywy dotyczące Krakowskiego Przedmieścia. Jest ono po pierwsze pod szczególna ochroną od 1994 roku; jest w otulinie zabytku UNESCO, jakim jest Starówka. W związku z tym żadnego pomnika. I nie to, że chodzi o ofiary, żadnego pomnika, ostatni był za czasów lat 80, źródło - http://www.fakt.pl/Gronkiewicz-Waltz-Krzyz-nie-byl-symbolem-religijnym,artykuly,82587,1.html

Tymczasem... Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego to placówka naukowa powołana do życia w roku 1930. Wchodzi w skład Wydziału Historycznego UW. Obiekt zabytkowy z odznaką zabytku. Znajduje się na terenie Krakowskiego Przedmieścia – wpisanego na listę UNESCO. I właśnie w czasie, prezydent miasta kategorycznie zabranie dodawania jakichkolwiek nowych elementów na Krakowskim, przed tym gmachem Historii, po ciuchu buduje się – z inicjatywy Hanny Gronkiewicz Waltz oraz Pani konserwator Nekandy-Trepke jakiś nowy budynek, wciśnięty w wąski korytarz między kamienicą mieszkalną, a Instytutem Historii. Wyrżnięto najpierw wszystkie stare, przedwojenne klony, kasztany oraz akacje. Od lipca trwa budowa, będąca obecnie na etapie wbijania 7 – metrowej śruby w ziemię, celem ustawienia fundamentów. Kamienica przylegająca bezpośrednio do budynku UW, dosłownie chwieje się w posadach, pękają ściany, spadają dachówki i kruszą się mury. Dodatkowym udręczeniem mieszkańców jest straszny huk i kurz, pył wdzierający się do mieszkań. Dziwi poparcie tej inicjatywy przez konserwatora m.st. Warszawy, skoro ów tajemniczy budynek całkowicie zasłoni okna zarówno mieszkalnej kamienicy, jak również okna wydziałowych bibliotek i czytelni Instytutu Historii. Zupełnie przeczy to wreszcie owej „nietykalności terenu Krakowskiego Przedmieścia” tak żarliwie bronionego przez Hannę Gronkiewicz Waltz. Mimo protestów mieszkańców, budowa trwa nadal, a kamienica się sypie. Z przeprowadzonego dochodzenia okazało się, że budowa ta odbywa się za zezwoleniem prezydenta warszawy i konserwatora głównego. Nie wiemy do kogo się zwrócić o pomoc i ochronę zabytków.

Poniżej zamieszczona została dokumentacja terenu bezprawnie zniszczonego, dźwig podchodzący pod same okna mieszkańców, wyrywający drzem gałęzie i pękające ściany od 7-metrowego wiertła wbijanego pod fundament kamienicy vis a vis Instytutu Historii UW.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To wszystko demagogia i podpieranie autorytatywnych decyzji przepisami, interpretowanymi według własnych potrzeb.Pisałem kiedyś o potrzebie rozpisania międzynarodowego konkursu na pomnik, by nagłośnić sprawę w świecie i nadać przedsięwzięciu światową rangę. Zainteresowanych odsyłam do tekstu:
http://www.niepoprawni.pl/blog/2160/pomnik-dobrej-woli

Pozdrawiam pięknie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.nessundormablog.com

#86941

#98473

poliszynel.wordpress.com is no longer available.

The authors have deleted this blog.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#131824

 

śmierdzący gescheft skoro brak tablicy informacyjnej o inwestorze, wykonawcy i nadzorze budowlanym.

A może ta Geheimnis to niespodzianka, to rekonstrukcja KL Warschau dla resztek ocalałych tubylców ( opóźniło się tylko wykonawstwo 1 - 17 września),skoho nie budzi zdziwienia pani łże phezydent?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#86943

 walc.Warszawianie Myślicie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#86944

"Żydzi rozsypani po całej Polsce, wszędzie ze swym duchem wyłączności, z naszym ludem pomieszani, tylko zapluwają cały naród, zapluwają cały kraj, a zmieniając go w kraj żydowski, wystawiają w Europie na pośmiewisko i wzgardę."
fragment z "O Przyczynach Szkodliwości Żydów" - ks. Stanisław Staszic, 1818 r.

 

"W którym tylko kraju osiedlili się żydzi, zniżyli jego poziom moralny, zburzyli jego standard kupiecki, szydzili z jego religii, podkopywali ją. Stworzyli państwo w państwie.

Są oni wampirami - a wampiry nie żyją z wampirów. Nie potrafią oni nigdy żyć i utrzymać się wśród samych siebie.  Utrzymać się i żyć potrafią tylko wśród chrześcijan i innych narodów, które nie należą do ich rasy."   Benjamin Franklin
 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98474

łże jak pies.
Jak jej zasmarkana konserwator może jeszcze otwierać gębę po kilku wpadkach, po których powinna wylecieć na zbity pysk?
Jakim cudem przed Domem Polonii na Krakowskim Przedmieściu sterczą paskudne, plastikowe, sztuczne bryły? Wystają z chodnika!!!!
I generalna uwaga: jak tuman jeden z drugiem (HGW plus konserwatorka) nie rozumieją jakiej skali katastrofę trzeba uczcić, to trzeba obie pogonić kijami!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#86952

... często gęsto rżnie głupa. Taką wytyczną ma z ramienia partii. Jedno, co trzeba jej przyznać - rzeczywiście robi to z wdziękiem... bufetowej.
Pozdrawiam.

contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#86955

 wybiera sobie do rządzenia taką osobę.To wstyd.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#87051

czuje się Polką.Myślę że nie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#95542

Dekalog Emigracji, Polonii

Wskazania Papieża Jana Pawla II dla Rodaków poza Polską

1. Nie zapominaj, że najwyższym dobrem jest Bóg i bez Niego nie zrozumiesz samego siebie i nie odnajdziesz sensu życia.

2. Nie zapieraj się imienia swojego narodu, ani jego historycznych doświadczeń, bo są to jego własne korzenie, jego mądrość, choćby i gorzka, jego powód do dumy.

3. Pamiętaj o tym, że gdziekolwiek rzucą cię losy, zawsze masz prawo, aż po kres dni twoich, pozostać członkiem swej narodowej rodziny.

4. W najgorszych nawet okolicznościach, zmieniając środowisko, obywatelstwo, nie wypieraj się nigdy wiary i tradycji twych przodków, jeśli chcesz, by twoi nowi bracia i twoje dzieci nie wyparly się ciebie. Rodzino, stań się tak, jak wielki Kościół, nauczycielem i matką.

5. Szanuj swój naród, pomnażaj jego dobre imię i nie dozwól, aby było nadużywane dla politycznych, nacjonalistycznych, czy jakichkolwiek innych celów.

6. Nie dozwól, aby twoja rodzina, naród, był przez kogokolwiek okradany, lżony, niesłusznie oczerniany.

7. Nie wywyższaj siebie i swojego narodu ponad jego rzeczywiste zasługi i ponad narody inne; raczej pokaż innym to, co w twoim narodzie jest najlepsze.

8. Ucz się od innych narodów dobrego, ale nie powtarzaj ich błędów.

9. Pamiętaj, że mieć rodzinę - naród, jest to wielki przywilej wynikający z przyrodzonego prawa człowieka, ale i nie zapominaj o tym, że "Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek".

10. Pamiętaj, że jesteś dzieckiem narodu, którego Matką i Królową jest Bogurodzica Maryja "dana jako pomoc ku obronie". Powtarzaj często modlitwę serc polskich

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98475