Służalczość do n-potęgi

Obrazek użytkownika Demokracja
Kraj

Ekspert obwinia pilotów tupolewa
Środa, 26 maja 2010 (06:41)
Polski ekspert akredytowany przy rosyjskiej komisji (MAK) badającej katastrofę pod Smoleńskiem jednoznacznie obwinia o wypadek załogę prezydenckiego tupolewa - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Jak za "dawnych czasów"....

Na szczęście:

Klub PiS złożył w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec ministra obrony narodowej Bogdana Klicha.

- To fatalny minister w fatalnym rządzie - mówił na konferencji prasowej PiS szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Minister Klich ponosi współodpowiedzialność polityczną za katastrofę smoleńską, ale zakres jego odpowiedzialności jest dużo szerszy - dodał Błaszczak.

Wniosek Prawa i Sprawiedliwości przedstawił poseł niezrzeszony, Ludwik Dorn. Przypomniał on, że za kadencji ministra Kicha w katastrofach lotniczych zginęło 121 osób. - W czarnej serii katastrof, Bryzy, Mi-24, CASY i Tu-154 zginęło, w latach 2008-2010, 121 osób. Zginęła elita Rzeczpospolitej i prawie całe dowództwo sił powietrznych. Bogdan Klich odpowiada także za fatalny stan szkolenia pilotów, za sytuację w 36. pułku oraz spóźnione zakupy dla wojska - przypominał Dorn.

Dorn zaznaczył, że mając jakiekolwiek pojęcie o Rosji, należało się spodziewać, że w sprawie raportu Rosja "idzie na ostro, na twardo" i wszyscy ministrowie, łącznie z premierem, powinni być przygotowani ma odpowiedź wobec zarzutów strony rosyjskiej. PiS podkreśla, że Klich milczał, gdy w świat poszła informacja, że do katastrofy doprowadzili poddani presji psychologicznej polscy piloci i pijany generał.

Oprac. Maciej Marosz / Źródło: Niezależna.pl, onet.pl

Brak głosów

Komentarze

" (...)że w sprawie raportu Rosja "idzie na ostro, na twardo" (...)"

Raczej "na chama"...

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#131517