Tym razem Neron!

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

W nieustającym konkursie na najbardziej oryginalną i kwiecistą inwektywę dla Jarosława Kaczyńskiego na prowadzenie wysunął się niejaki, sprawdzam w gazecie, Stasiuk.

Niestety nie znam gościa, może daję tym dowód skrajnego ciemniactwa, może to jakiś geniusz pióra, gitary, albo pędzla, nie wiem, co więcej, nie chcę wiedzieć, dość, że Tołstoj, ani Tarantino wersja 2.0 to raczej nie jest, bo by mi się obiło o uszy. Jednak jedyny sposób, w jaki pan Stasiuk zawiadomił mnie o swoim istnieniu na tym łez padole to to, że powiedział w wywiadzie, ze Kaczyński chce podpalić Polskę, niczym Neron.

I to wystarczyło, by świat o nim usłyszał, podobnie, jak o Pani Krzywonos, łamistrajku z Sierpnia, która została człowiekiem Roku „Wprost” za to, że nabluzgała Jarosławowi Kaczyńskiemu w przedzień promocji swojej, a raczej napisanej w jej imieniu książki. Teraz redaktor Liz/Lis i jego kamanda ma problem, bo tytuł można dać, jak sama nazwa wskazuje, raz w roku, do grudnia na Stasiuku zarosną pajęczyny, a jego szalonej odwagi i oryginalności wypowiedź przykryją następne. Piszę „odwagi”, bo , jak wiadomo, Jarosław Kaczyński , mimo, iż pozbawiony jakichkolwiek środków przymusu konwencjonalnego, jak wojsko, lotnictwo, marynarka wojenna, służby specjalne, policja, służby skarbowe, możliwość przyjęcia , lub wyrzucenia z jakiejkolwiek pracy, szkoły, mieszkania, żłobka, szpitala, nasłania szwadronów śmierci ( jedyny znany przypadek takiego mordu dokonał były członek PO na członku PiS, jak być może jeszcze kilku ludzi w Polsce pamięta), zachował znaną z Gwiezdnych Wojen Moc, którą na odległość zrywa nieprzychylnym mu ludziom paznokcie i usuwa organy wewnętrzne.

Swoją drogą, ciekawe, czy Pan Stasiuk planuje zaraz po Świętach jakąś promocję czegoś, książki, galerii obrazów, sztuki, płyty, czy czym tam się zajmuje? Może serię wywiadów? Byłby to , oczywiście całkowity przypadek. Ot, po prostu , dał sygnał salonowi- chłopaki, nie zapominajcie o mnie, jestem z wami, też nienawidzę Kaczora, a ratę kredytu muszę spłacić!

No, dobrze, przechodzicie, kolego Stasiuk, do następnego etapu, ale tam konkurencja ostra. Możliwości są już nieco ograniczone, bo z jednej strony możliwość eskalowania bluzgów zamknął Zbigniew „Chuj” Hołdys, który , określając w ten sposób Jarosława właściwie doszedł do ściany, bo co jeszcze można tu powiedzieć? Ściana, w dodatku ściana w tunelu, w dodatku w tunelu wypełnionym odchodami. Na marginesie Zbigniewa „Chuja” Hołdysa, nie wykropkowuję jego nowego pseudonimu, bo ani on nie wykropkował, ani robiący z nim wywiad dziennikarze, zatem przyjmuję, na zasadzie uzusu, że już nie trzeba, że to określenie zostało zaakceptowane, jako nieobraźliwe, ba, wręcz nobilitowane. OK., nie takie rzeczy się słyszało, pływając po morzach i oceanach.

Nawiasem mówiąc, nigdy wcześniej nie widziałem tego słowa wydrukowanego w pełnej wersji ( napisanego na ścianach i w toaletach publicznych, to i owszem) , zrobiono wyjątek tylko i wyłącznie dlatego, ze użyto go dla określenia Jarosława Kaczyńskiego, uznano, ze dla niego można i trzeba zrobić wyjątek w ramach polityki miłosci, niedzielenia i niejątrzenia. Zrobiono to w branżowym miesięczniku dziennikarzy.

Zatem możliwość eskalacji kampanii w strone wulgarnych bluzgów została w zasadzie wyczerpana, trzeba będzie chyba iść w drugą stronę- literatura, sztuka, mitologia, tu właśnie odważnie ( wszak ryzykując tak wiele!) zadebiutował Pan Stasiuk. Neron- podpalacz! Ha! Nawet pasuje, bo to i pochodnie i znicze i gorące serca, do zaprószenia ognia tylko krok, nic dziwnego, że dzielne służby miejskie natychmiast te załgane i nikczemne znicze gaszą i sprzątają, przy okazji ograniczając emisje gazów cieplarnianych, o czym PiS w pogoni za władzą nawet nie pomyślał, podobnie , jak o alergikach wrażliwych na pyłki tulipanów. Jakie szczęście ma Warszawa, że równie piękna, co mądra Pani Bufetowa o wszystkim pomyślała! Co prawda, te same znicze pod ambasadą Japonii sobie się paliły i nic, ale, według najnowszych badań, sam wosk jest niegroźny, dopiero wymieszany z unoszącymi się w powietrzu załganymi bakcylami nienawiści, a w dodatku rozjątrzonymi i podzielonymi tworzy mieszankę prawdziwie niebezpieczną.

Ciekawe, że w zeszłym roku była instrukcja, by wszyscy mówili o pisowskiej sekcie, teraz najwyraźniej umówili się, ze „jadą” faszyzmem. Trochę przedwcześnie, do kampanii jeszcze pare miesięcy, wystrzelają się z amunicji, ale może maja jeszcze w zanadrzu coś lepszego. Może tez coś z literatury, może Sinobrody, morderca dzieci? Tu pole to popisu dla maturzysty Bartoszewskiego, który już przecież o dzieciach wspominał, dysząc i tocząc wokół strasznym , obłakanym spojrzeniem w czasie sabatu w Łazienkach. Kaczyński nie ma dzieci, bo pewnie je zamordował! To znaczy, nie wiadomo na pewno, ale sprawdzić trzeba. Wyborcza na następny dzień znajdzie świadka, który znał innego świadka, który z innym świadkiem chodził do szkoły, który mu mówił, że kiedyś widział, że Kaczyńscy kopali coś nocą w ogrodzie, a w każdym razie następnego dnia mieli spodnie pobrudzone ziemią. Powinno wystarczyć na tydzień, albo i dwa.

No, a potem, po wyczerpaniu tego tematu, to już tylko pola śmierci szykowane przez Jarosława na wzór Pol Pota. Nie mam żadnych wątpliwości, że Kuczyński będzie potrafił uzasadnić taką tezę i znaleźć liczne podobieństwa, zresztą, może już kończy artykuł na ten temat? A może będzie to Wołek, Kutz, albo Bratkowski? No, ale to w piątek przed ciszą wyborczą, bo na sobotę tradycyjnie już wspomnienie o Barbarze Blidzie zamordowanej przez Okrutnego Zbigniewa i Antoniego O Strasznych Oczach ucharakteryzowanych na patrol ABW.

P.S. Zachęcam do przeczytania dwóch poprzednich felietonów, które jakos przemknęły niezauważone:

http://niepoprawni.pl/blog/1489/wirus-urbanozy-michnikozy/

http://niepoprawni.pl/blog/1489/wrazliwce-z-wyborczej/

http://seawolf.nowyekran.pl/

http://niezalezna.pl/users/seawolf/

http://seawolf.salon24.pl/

Brak głosów

Komentarze

Morski wilku pozdrawiam i dziękuję za ten tekst. Ja przyznam się czasami kapituluję przed debilizmem tych mend medialmych.
Jak bowiem można polemizować z pałkarzami?
Jeszcze raz pozdrawiam i życzę Wesołuch i Spokojmych Świąt Wielkanocnych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#154476

dziękuję i pozdrawiam ;-)

seawolf

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam ;-) seawolf

#154478

nawet w Wielkanoc!
Bp Pieronek opuścił zapewne nie tylko adoracje przy grobie Pana Jezusa i rezurekcję aby przyłożyć, przymilić się rządzącym!
Płyty, książki się kiepsko sprzedają!?
Nowy kontrakt w zaprzyjaznionych mediach!?
Zdała by się kolejna Nike!
Tak więc Pilch, Stasiuk i im POdobni są na zawołanie!
I bp Pieronek we wspólnocie, bo jakże inaczej!
Tego przewielebnego inaczej już dawno opuścił Duch Święty!
Pewnie tej samej konstrukcji duchowej co HGW!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#154480

Przepraszam o którym Pilchu myślisz ?

Odpowiedziałem sobie sam.
Jerzy Pilch nie jest z mojej bajki.
I niestety napisał przedmowę do wydanych kazań ks. Adama Pilcha, który zginął w Smoleńsku.
Warto poczytać kazania, jak również przedmowę ale tylko po to, aby uzmysłowić sobie że jest to miernej postawy człowiek, hołubiony przez "poprawne" media.
Ks. Adam był zupełnie inny. Warto poznać co głosił.

Vote up!
0
Vote down!
0
#154485

Jeśli chodzi o moją skromna osobę, to nie przemknęły.

Pozdrawiam Niepoprawnie i Świątecznie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#154490

Zauważone, zauważone...Zazwyczaj zaczynam lekturę ,,Niepokornych''od szukania czy napisał Pan coś nowego. A może wydał by pan zbiorek felietonów w formie książkowej?
Pozdrawiam serdecznie i do następnego felietonu :) ,, Dobra brzózka, silna, mocna'' :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#154497

Saga

Strach i poddaństwo
wciąż rodzi draństwo.
Polska mu ofiary składa.
Wciąż Targowica
kogoś zachwyca.
Uległość - równa się - zdrada!

Zawsze podziały
nas tu szarpały.
Zdrajcy błyszczeli bogaci,
A prostak biedny
płakał po krewnych.
Polegli Konferderaci.

Jak Wasilewska -
Polka moskiewska -
gdy grają - ktoś im zatańczy.
Swój, czy też obcy -
szli Berlingowcy,
a umierali Powstańcy.

Tu Rokossowski
był chłopcem z Polski,
a Bierut to prawie święty!
Ubekom róże,
sznur na mundurze
za rozstrzelanie Wyklętych.

Plaga szarańczy.
Prymas w Komańczy
Kościól jak bilet przedarty.
Ci co przy Rzymie
gniją w Kołymie.
Ktoś zagrał w otwarte karty.

Po październiku
ręka w nocniku -
pogrzeby, procesy, sądy.
Katyń wzbroniony!
Lud wystraszony -
Ukrywa swoje poglądy!

System naprawiać,
komunę zbawiać
chciała tu michnikowszczyzna.
Szukać sprzeczności,
Obcych tu gościć,
bo Polska - wspólna Ojczyzna!

Nerwy zagrały.
Gruchnęły strzały!
Grzmi seria z mostu do ludzi.
Za krew! Za marność -
Jest "Solidarność"!
Naród się wreszcie obudził!

Czołgiem w ulicę!
Młodych w ciemnicę!
A wrony wrogo krakały.
Kto za? Kto przeciw?
Kartki na dzieci.
Wróciły stare podziały.

Jest Magdalenka.
Do ręki ręka
lepiej niż wszystko przemawia.
Toasty, Bolki,
szpicle, pachołki -
ktoś puzzle sprytnie układa.

Poza podziałem
myśli wspaniałe
o Prawie, Sprawiedliwości -
rozkwitły nagle
i w starym diable
zbudziły wulkan wrogości.

Już Targowica
głosy przelicza
poparcia dla obcych dążeń.
Znać pazur kreci.
Ktoś gdzieś poleci ...
i problem sam się rozwiąże!

Zygmunt zadzwonił.
Znowu - My - Oni,
Na ręce sobie patrzymy.
Oni są pewni -
to chleb powszedni!
My tylko w Boga wierzymy!

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Gajowniczek

#154496

Został jeszcze Gargamel. Zapewne juz niedługo jakis idyota z nim wyskoczy co by sie popisać...

Vote up!
0
Vote down!
0
#154506

Dziękuję .To jest sama prawda i tylko prawda.Więcej nam takich potrzeba.

Vote up!
0
Vote down!
0
#154517

Co jeszcze im zostało do "strzelania" . Teraz znaleźli Nerona i Rzym. Co wymyślą jeszcze? I jeszcze PR-owca z USA sprowadzili, by pomógł im w wyborach.

Vote up!
0
Vote down!
0

molka

#154544

Świetny tekst.

Boże kochany ilu idiotów ta nowa Polska wychowała. Dziś po świątecznym śniadanku włączyłem TV i błądząc po kanałach wdepnąłem w g... trafiając nieopatrznie na TVN24. Zatrzymałem się na chwilkę, gdyż pokazywano jakiś szybki news o niemieckim miasteczku, gdzie w Święta Wielkanocne mieszkańcy rzucają jajkiem - kto dalej. Po czym usłyszałem komentarz jakiegoś debila (choć na ogół nie oglądam TVN to ryj znajomy), który stwierdził, iż tak głupie zawody mozna wymyślić zapewne tylko z nudów, po czym z uśmiechniętym ryjem, zwracając się do debilki siedzącej obok zapytał, kiedy mu zabiorą sprzed nosa ten stroik, który stoi na jego biurku. Bo jajka  choć gęsie to lepsze niż kacze (tu stwierdził, że to nie tekst polityczny) jakoś dziwnie mu pachną. NIe chce mi się dalej tego komentować!

Vote up!
0
Vote down!
0
#154565

że ta procesja, podłych ludzi, zdaje się nie mieć końca.

Vote up!
0
Vote down!
0
#154579

Ciekawie pisał o Beskidzie Niskim w ktorym pomieszkuje,
A ze poglądy ma odmienne - BYWA !

Vote up!
0
Vote down!
0

Maciej61

#154585