Zwariowała nie tylko Kataryna

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Dla przypomnienia, cytat z notki Kataryny "Cała nadzieja w klęsce".

"Nic nie poradzę, ale jedyny sensowny powyborczy scenariusz, jaki mi się układa, to przedłużenie rządów Tuska na kolejne cztery lata, najlepiej w koalicji z SLD, każdy inny daje Platformie szansę ucieczki przed odpowiedzialnością i wzmacnia SLD. Paradoksalnie więc, jedyna nadzieja PiSu na zatrzymanie Platformy, to dać jej rządzić dalej, najlepiej z premierem Tuskiem, w koalicji z SLD. Zwariowałam?".

Tak... Kataryno, zwariowałaś! A razem z Tobą wielu innych robiących w polityce.

Kibicowanie Tuskowi i powyborczej klęsce Polski brzmiało dobrze w ustach Waldemara Kuczyńskiego, ale jeśli coś bardzo podobnego propagujesz Ty, to muszę się z Tobą zgodzić.  Zwariowałaś.

Według mnie sytuacja wygląda odwrotnie.

 

Nie mamy czasu do stracenia. Dlatego zamiast namawiać opozycję do bierności, leniwych przekomarzanek  w mediach i czekania na kastrofę... TRZEBA NIMI WSZYSTKIMI WSTRZĄSNĄĆ.

Politycy są jak krowy. Bez naszej troskliwej opieki zawsze wlezą w szkodę. To my musimy batem zagonić ich do ratowania Polski. Spróbujmy im w tym pomóc...

Rada dla Jarosława Kaczyńskiego i działaczy PIS

(tekst z 17.09.2010) Dziś w "Radiowej Trójce" Michał Karnowski rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim.

Najbardziej zainteresował mnie pewien mało efektowny wątek. "Dlaczego nie słychać w mediach głosu opozycji domagającej się ratowania Polski przed finansową katastrofą?".

Sytuacja jest kuriozalna. Nadchodzi katastrofa, a ministrowie mają luzik. Spokojnie zwiększają wydatki, zatrudniają coraz to nowych urzędników, wymyślają coraz to nowe podatki, bzdurzą o zielonych wyspach i wzroście PKB... Nie przejmują się długiem publicznym. Z uśmiechem czekają aż okręt zatonie.

W tym czasie medialne wypowiedzi zawodników z Prawa i Sprawiedliwości dotyczą na przemian jakiegoś posła PO z Lublina, krzyża przed Pałacem, katastrofy pod Smoleńskiem, wewnętrznych konfliktów w PiS, listów otwartych, wywiadów z wiernymi i niewiernymi partii, układu sił w partii...

Jarosław Kaczyński stwierdził, że taki zestaw tematów narzucany jest przez media, które pomijają wypowiedzi polityków PIS na temat konieczności ratowania Polski przed finansową katastrofą...

Pewnie tak właśnie jest.  Medialni profesjonaliści skrupulatnie wykonują swoje zadania. Odwracają uwagę od najważniejszych spraw, tworzą "fakty medialne",  dorzucają do piecyka z emocjami, manipulują, prowokują...  

Tak jest od lat. Tyle, że teraz sytuacja jest wyjątkowa... Jeśli dla funkcjonariuszy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości Polska jest najważniejsza, to nie powinni spokojnie przyglądać się jak rząd zadłuża Kraj w tempie 100 miliardów złotych rocznie!

Rząd w porozumieniu z mediami ucieka w marketing polityczny. Czy jest na to jakaś recepta? Sposób na przymuszenie marketingowców do skoncentrowania się na rzeczywistych problemach? Jest, ale wymaga to wspólnego wysiłku, uporu i odporności na prowokacje. 

Panie Prezesie, mediom trzeba konsekwenctnie skracać pole gry. A polityków rządowej partii systematycznie przywoływać do porządku. Poniżej elementarny przykład.

Przy WSZYSTKICH dyskusjach w mediach warto mówić dziennikarzom:

"Przepraszam panie Redaktorze, że Panu przerwę... Miło, że rozmawiamy o problemach naszej partii, ale ten program trwa już godzinę, a w tym czasie dług Polski wzrósł o ponad 10 milionów złotych. Może warto w tym miejscu przerwać program i zapytać ministra finansów (teraz przykładowe, delikatne pytanie...):

NA CO CZEKASZ BYDLAKU???"

Nie upieram się, że pytanie musi brzmieć dokładnie tak... Chodzi o sens, a nie formę.

Coś na kształt zawołania "Na co czekasz, bydlaku???" powinno budzić ministra finansów każdego dnia.
 

Dlaczego akurat "bydlaku"? Chyba to już kiedyś wyjaśniałem...

Bo politycy są jak krowy. Bez naszej troskliwej opieki zawsze wlezą w szkodę.

 

Aktualna liczba uczestników "Gulaszowego Czwartku" zarejestrowanych na Facebooku: 393 

(Facebookowcy! Dopisujcie się! I zapraszajcie znajomych!)

Brak głosów

Komentarze

Masz 100% racji! PiS robi mnóstwo rzeczy poza Smoleńskiem, ale widać wielki wysiłek wszystkich merdiów, by wciskać wszyskim, ze jest zafiksowane wyłącznie na Smoleńsku.

Przeciez usunięcie Krzyża było sprowokowane w 100%. PiS nie znalazł na to sposobu. A trzeba zrobić właśnie tak, jak mówisz, albo wyjść ze studia! Raz, drugi, piąty...

Pozdrawiam ;-)

seawolf

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam ;-) seawolf

#159827

Gdyby nie drobny fakt,którego nie zauważacie, a mianowicie tego kto w Polsce rządzi.Wbrew utartym poglądom,media w Polsce/i nie tylko/ nie są żadną 4-tą,czy 5-tą władzą,sa pierwszą,daleko przed innymi.To media wyznaczają tematy dnia,to one maja największy wpływ zarówno na bieżące decyzje administracji jak i na decyzje wyborcze.
Jeśli ktoś chce znależć wypowiedzi PiS,i nie tylko na temat oceny sytuacji gospodarczej to je znajdzie,ale nie na pierwszych stronach głownych "dyrygentow" masami.Każda próba "rozbicia" dyskusji z dziennikarzyną byłby wykorzystana przeciwko rozbijaczowi i przeciwko Pisowi,a do ynteligentnej publiki dotarlaby tylko informacja że poseł X awanturował się w studio.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#159833

PiS wepchnął Klicha na siłę do studia TVN24, żeby sobie pogadali z Pochanke o Smoleńsku.

Z całości najważniejsze były ostatnie pytanie i udzielona na nie odpowiedź, z pamięci:

- czy myśli pan że to był zamach czy katastrofa
- oczywiście katastrofa

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#159834

Panowie! nie oszukujcie się! Najwiekszym błędem jest własnie wejście do studia! Na co liczycie u Olejnikowej , Lisa czy Durczoka? Moim zdaniem najlepsza taktyke jaka obrał PiS i Jarosław Kaczyński jest MILCZENIE!! Tzw "prowokowanie milczeniem"...Czyli nie dawanie mozliwosci manipulowania, przeinaczania, przekłamywania tego co powiedziano przez medialnych manipulatorów! Blogi Jarosława Kaczyńskiego poruszajace strategiczne problemy Polski trafiają do odbiorców i nie pozwalaja na manipulowanie nimi poniewaz kazdy ma rozum, nawet najgłupszy leming i może zauważyc że napisano co innego niz to przedstawia jakiś mainstreemowy dziennikarz! PiS powinien sie skupić na organizowaniu konferencji, spotkań, odczytów i to najlepiej przy pomocy profesorów uczelni , tak jak to uczyniono w Warszawie! PiS powinien sie skupiac nad rozbudzaniem aktywnosci społecznej w kazdym miescie, miasteczku czy nawet wsi! W Polsce niezadowlolenie jest wielkie!! Jedynie czego brak, to zrozumienie całej mizerii jaka ludzi otacza!  Chodzi o to, aby ludzie przestali sie bać i gdzie sie da głosno wyrażali swoje niezadowolenie tak jak to robia kibole! I nie chodzi mi o burdy na stadionach, ale o hasła jakie wywieszaja i skandują! Jedyna prosba do nich, aby sie w tym wszystkim nie wdawali w burdy i mordobicia z kimkolwiek! Podoba nam się czy tez nie, dzis kibice albo kibole zaczynaja odgrywac role podobna do tej jaka odgrywali robotnicy w latach 70tych i 80tych!  I daltego jesli nie można im pomóc, to przynajmniej niech czuja milcząca aprobate przecietnego Kowalskiego! Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem..

Jarosław Kaczyński juz zrobił swoje..udowodnił kim jest i o co walczy!! Teraz to MY jestesmy Jego dłuznikami którzy wszędzie gdzie tylko to mozliwe mamy eksponowac swoje poparcie dla Niego!! Mamy aktywnie działać na blogach i w normalnym życiu!!  Trzeba starać sie dotrzec w swojej gminie, miescie do ludzi np.przez kolportowanie ulotek-artkułów i rozkładać je na przystankach osobowych..Tak robiłem w czasie ostatniej kampanii prezydenckiej..Jeździłem samochodem i rozkładłem wydrukowane z internetu informacje o Komorowskim...Nie wiem jaki skutek to odniosło, ale gdyby np.takich jak ja było wtedy  w Polsce z 1000 osób, być może prezydentem Polski dzis by był Jarosław Kaczyński a nie ten burak Komoruski! Polacy są niezmiernie zmanipulowani i okłamani! To trzeba wszelkimi metodami zmienić!!Pracy dużo a żniwiarzy mało!

Vote up!
0
Vote down!
0
#159838

A może wcale Kataryna nie zwariowała. A może ma rację.
Po co PiS-owi brać ten wylewający się kubeł z odchodami po PO-PSL i 4 lata utylizować. Może lepiej zostawić PO-PSL-SLD z tym szambem a za rok dwa wyborcy na kolanach przyjda do PiS-u i raz na zawsze komuna ugrzęźnie we własnych odchodach.
Mądry strateg nie brałby władzy po tych szambiarzach.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#159858

co by było, gdyby ...Wydaje mi się, że jesteście jedne wybory do tyłu. Macie rację, gdyby to były takie wybory jak ostatnie, ale nie będą - oni nie oddadzą władzy. Mają swoje sposoby.

pozdrawiam emeryt22

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrawiam emeryt22

#159866

i napisałam pod jej tekstem,że pieprzy jak potłuczona.Taa,lepiej kibicowac tuskowi ,bo i tak nic nie wyjdzie,przecież to jakiś absurd.Powinniśmy się mobilizowac,powiększac,przekonywa niepewnych, a kataryna pisze jakis tekścik poddańczy.masakra jak dla mnie.

no tak,ale katarynie podobał się PJN. Pamiętam jej tekst po powstaniu tej partyjki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#159880

 jest złotem... pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#159884

Czekać? na co? jak Niemcy , Ruscy i Żydzi rozgrabia wszystko? Co nam zostało? Lasy Państwowe na które juz zagieli parol i jesli PO bedzie rządzić kolejne cztrey lata, to lasy poszłyyy do Zyda i Niemca!! Jak polski  motłoch bedzie sobie chciał nazbierac grzybów lub jagód, to najsamprzód bedzie musiał zapłacic za to!!  Myslicie że jest czas?! że nam ktos pomoże?! Nie wiecie kim jest Tusk i Bul-Komoruski?! Można by czekać, gdyby ten rząd był tylko nieudolny ale jednak starajacy się reprezentowac interes Polski i Polaków! Ale tak nie jest!!To tak, jakby chciec przedłuzyc władze Hitlerowi albo Nowosilcowi!  Trzeba zrobić wszystko aby PiS wygrał te wybory bardzo wysoko!! Na tyle wysoko, aby mógł zmienic konstytucje i rozwalić mafie prawniczo-sadowniczą! Boje sie tylko o jedno...że polski motłoch gdyby raptem oprzytomniał i spowodował wysoka wygrana PiS, to jest wielce prawdopodobne że układ SBecko-WSIowy skonstruuje nam WRON2  i kolejny stan wojenny celem "obrony demokracji i zatrzymania faszyzmu"..Myslicie że to nie realne bo UE? Nawet nie kiwna palcem w bucie!! Ale nawet scenariusz z WRON2 jest dużo bardziej korzystny dla Polski niz wygrana PO dlatego, że juz nawet najgłupszy leming i zwolennik PO nie będzie miał watpliwosci!! Michnikowszczyzna i ich klony straca wszystkie argumenty medialne którymi tak na prawde rozłozyli Polske!! I co najważniejsze, zatrzyma cały proces degrengolady Polski! Niestety barcia Polacy! Nie mamy się gdzie cofać...sprawa sie rypła!

Vote up!
0
Vote down!
0
#159943

On się o niczym nie dowie, chyba że PiS po wyborach "wtargnie" do wszystkich redakcji i stacji. Jeśli nie, to zajazgoczą PiS na śmierć, tak jak w 2007 i następne wybory wygra SLD z PO. A PiS odejdzie w niebyt na zawsze, zresztą JK może się po prostu więcej już nie chcieć.

I wtedy PiSować będą jakieś Pącyliusie z Kluzkami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#159945

tak się rzczywiscie może stać, jesli Polacy będą nadal wystepować w roli biernego kibica oczekując że PiS i Jarosław Kaczyński cos nam wywalczy!!Nie! Jarosław Kacyński sam nam niczego nie wywalczy!! Jesli leming jest lemingiem, to tylko dlatego że świadoma część Polaków jest bierna! Polaków lemingami ktos zrobił i nie są to tylko media! Przede wszystkim lemingami naszych wykształciuchów uczyniły banki!! Nabrali kredytów, nakupowali samochodów, mieszkań i teraza sie trzęsą ze strachu że im to wszystko komornik zabierze! I brną w kolejne kredyty bojąc się o prace, jednoczesnie modląc się aby  nic póki co się nie zmieniło, bo to może spowodować zawirowania i kłopoty ze spłata tych kredytów! Dlatego taki wykształciuch -leming nie chce niczego zmieniać, jest ślepy na Tuskowe bezprawie, na degrengolade państwa polskiego. Leming-wykształciuch nie chce słyszeć prawdy, boi sie argumentów, krzyczy ze nie interesuje go polityka jednoczesnie głosując na PO i Tusku! Ten stan rzeczy przypomina człwieka który wchodzi w bagnisty teren, bagno sięga mu coraz głebiej a on nie chce sie wrócić wiedząc nawet że sie może utopic, bo nie zna tego co go czeka na suchym gruncie! I naszym celem, jest mu uświadomić że na suchym gruncie ma szanse przezyc, natomiast brodząc po bagnie na pewno sie w nim utopi!

Vote up!
0
Vote down!
0
#159954

 To już do znudzenia.Wszyscy rozpisują się jak zdyscyplinować polityków.Kto wygra wybory?

Media sfałszowane.Nawet Kataryna zwariowała.Nowy Ekran ale stare chwyty.

Q........... ile tu tego jest???????

Wszyscy mają znakomite rady jak pozbyć się wrogów Narodu.

A co najgorsze mają racje.Ale co z tego że mamy swoja wolną informacje i chętnie się dzielimy nią tu.

Kazdy niemal jest expertem w polityce,gospodarce,medycynie,prawie itd.

Chyle czoło przed Nimi.

 Tylko jedynie "SOLIDARNI 2010" coś fizycznie robią.

 Dla mnie wybory nie są wyborami.Raczej Ograniczenie wyboru władzy do ludzi z listy wyborczej.Bo tylko  mam prawo wybrać z tych co są na tej liście.

A ja np. chciałbym głosować na "Baśke" z Yutube  :))

 Ja jestem człowiekiem czynów radykalnych i może dlatego nudzi mnie teorytozywanie na temat polityki.Poprostu za morde popaprańców i won za Don.

 Namaścic naszego wodza i ruszyc na Warszawe.Tak jak idą w sierpniu ludzie do Częstochowy.

 Bo po wyborach to juz wg.Kataryny Mc.donald nie będzie premierem ale syndykiem masy upadłościowej.I będzie miał władze absolutna.

 Ale to nic.Piszcie mówcie wszystko co wiecie i widzicie,ja i inni bedziemy czytać i oglądać do usranego końca. Naszego narodu.

 Zycze wszystkim wszelkich łask Bożych wg.naszego uznania.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#159956

Gospodarka i państwo są tak zniszczone że przejęcie władzy przez PIS nie wiele zmieni, a nawet może krach państwa spaść na głowę tego który będzie akurat w przyszłości rządził. Więc, bankructwo państwa, co bardzo możliwe że się stanie, powinno spaść na tych którzy do tego cały czas doprowadzają. No chyba że wzorem Orbana będzie pełnia władzy, chęć szczera na ostre i bolesne reformy: administracji, sądownictwa itd. - to może to zmienić systuację.

Vote up!
0
Vote down!
0
#159959

Pozostawienie PO przy władzy jest największą głupotą jaka sobie można wyobrazić! Kolejne cztery lata antypolskiego, renegackiego rzadu na usługach Niemiec, Rosji i Światowego Kongresu Żydów to całkiwte pozbycie sie jakiejkolwiek włąsnośći na rzecz zaborców i co najgorsze dalszy zanik tkanki narodowościowej Polaków! Dla narodu Polskiego zdecydowanie lepsze jest nawet powstanie zbrojne chocby przegrane, które przeniesie pamięć do kolejnych pokoleń Polaków - to oczywiscie najgorszy scenariusz(ale lepszy niz dalsze rządy PostUBeków)..Najlepszy byłby jednak scenariusz węgierski na który prawdopodobnie nie zgodzą sie zaborcy Polski i wprowadzą nam cos w rodzaju stanu wojennego! Mimo wszystko  takie rozwiązanie dla Polski byłoby najlepsze!! Z Michnikowszczyzny spadłaby kurtyna kłamstwa..to ich zmusi podobnie jak Jaruzela do rozwiązań siłowych które na dłuższa mete musi się skończyc dla nich klęską!! My zas musimy pilnowac aby znowu jakis Bolek Valenza w naszym imieniu nie zorganizował nam kolejnego okragłego stołu!

Vote up!
0
Vote down!
0
#159985

No jasne, że tak ! Ale co, dasz sygnał kiedy kosy przekuć, gdzie się zebrać, kto w jakiej liczbie, kiedy, itd?  Czy ma to zrobić ktoś inny, jeśli tak to kto, powiedz od kogo wyczekiwać sygnału, i ilu nas będzie?

Człowieku! To o tym jest mowa! Jesteśmy ubezwłasnowolnieni i tylko katastrofa może nas oswobodzić do działania. Potrzebny jest silny impuls, Smoleńsk okazał się zbyt słaby.

Szczur atakuje wtedy, kiedy odciąć mu drogę ucieczki. Może leming też ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#160060

Nie bierz dosłownie tego  "o powstaniu zbrojnym"...Obecny leming i wykształciuch jest tak zniewolony że nawet jakby mu żone codziennie gwałcili, zyd narzucał co rusz nowe podatki, to i tak on sie nie zburzy bo ma kredyty do spłacenia! KK 2 tysiace lat przestrzegał przed lichwą, bo widział że nic tak nie zniewala jak dług! do spłacenia..W Papui Nowej Gwinei, Brytyjczycy w żaden sposób nie mogli papuasów zmusic do wyrebu lasów..Miejscowi mieli bardzo małe potrzeby, cywilizacyjne gadżety ich nie rajcowały, nad błyskotki bardziej sobie cenili leżenie w cieniu..Pewnego dnia pewien brytyjski gubernator wpadł na pomysł , aby miejscowych nauczyc grać w pokera..Papuasy ten haczyk łykneli i wkrótce cała Papua pogrążyła się w amoku hazardu..A to oczywiscie spowodowało długi karciane..Wtedy gubernator dobroduszne zaproponował papuasom dżentelmen agreement..Nie musisz oddawać pieniedzy które przegrałes w karty, idź i zetnij tamte cztery drzewa..i w ten sposób papuasy cieli dzungle aż miło ku zadowoleniu królowej brytyjskiej  i jej poddanych..

I TO JEST PRAWDZIWE UBEZWŁASNOWOLNIENIE KTÓREGO NAWET ZBRODNIA SMOLEŃSKA NIE JEST W STANIE ZMUSIC DO DZIAŁANIA WYKSZTAŁCIUCHÓW Z WIELKICH MIAST I TYCH Z ZABITYCH DECHAMI PIPIDUW TEZ!

Vote up!
0
Vote down!
0
#160179