Postępująca demokratyzacja "państwa prawa"

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

 

Czy "Oni" całkowicie zawłaszczyli państwo?

"Mnogość oraz charakter uchybień i błędów proceduralnych ze strony niektórych policjantów, prokuratorów prowadzących w czasie sprawę, skłania komisję do rozważenia tezy o celowym działaniu funkcjonariuszy publicznych w zacieraniu śladów, niszczeniu dowodów, tworzeniu fałszywych wersji śledczych, tym samym o współdziałaniu niektórych z nich z grupa przestępczą, która uprowadziła i zamordowała Krzysztofa Olewnika. Jednak zweryfikowanie tej tezy może nastąpić jedynie w ramach czynności procesowych realizowanych przez Prokuraturę Apelacyjną w Gdańsku"

To tylko fragment projektu raportu sejmowej komisji śledczej badającej sprawę porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika. Wcześniejsze wnioski śledczych też bywały interesujące.

Komu służy prawo i instytucje państwowe? Nie mamy pewności, dlatego możemy tylko pisać o pewnych wątpliwościach. O "demokratycznym państwie prawa" pisałem już kilkakrotnie.

Dla przypomnienia:

Czy ONI zawłaszczyli państwo? 

"Demokracja wieszatieli"

"Kto następny? Padło na jasnowidza"

"Sprawa Olewnika. Zamiast jasnowidza zginął..."

"Czy detektyw Olewników już myśli o samobójstwie?"

(źródło: niepoprawni.pl)

 "Czy to możliwe, że bandyci szczególnie chętnie dokonują przestępstwa, gdy mają zapewnione wsparcie, niekoniecznie umundurowanych, funkcjonariuszy państwa?" - zadawałem niepoprawne pytania, cytowałem niespecjalnie nagłaśniane wypowiedzi politycznych ważniaków, podawałem informacje z postępowych mediów. Wnioskowałem, że nawet ludzi mainstreamu  zaskakują reguły "demokratycznego państwa prawa".

I nagle... Kolejna niespodzianka! "Sensacyjne ustalenia w sprawie śmierci zabójcy Olewnika".

"Sławomir Kościuk mógł zostać schwytany za przedramiona, doprowadzony do stanu bezbronności, zadzierzgnięty, a następnie powieszony - taką informację na temat samobójczej śmierci jednego z zabójców Krzysztofa Olewnika zawarli posłowie z sejmowej komisji śledczej w projekcie raporcie, do którego dotarła TVN24".

O mafino-państwowych zagadkach mówi się od dawna.

"Zastanawiam się od początku jak to możliwe, że na imprezie u Krzysztofa Olewnika było wielu policjantów i pracowników ochrony, a mimo to bandyci - ukryci nieopodal w polu kukurydzy - nie poniechali zamiaru porwania i go dokonali" . (poseł Marek Biernacki, PO ).

"Nie żyje Artur Zirajewski, pseudonim Iwan - jeden z kluczowych świadków w sprawie śmierci generała Marka Papały. Zirajewski prawdopodobnie popełnił samobójstwo w celi zakładu karnego. (...)Artur Zirajewski w swoich zeznaniach wskazał Edwarda Mazura jako zleceniodawcę zabójstwa generała Papały. Jego zeznania były między innymi podstawą wniosku ekstradycyjnego, który w sprawie przebywającego w USA biznesmena przygotowało ministerstwo sprawiedliwości".  (Informacja z TVN24)

Dla wszystkich było jasne, że wiedza może mieć destrukcyjny wpływ na człowieka. A skoro wszyscy wiedzieli, to przecież nie było sensu o tym pisać...

Niespodziewanie, w maju tego roku na jednym z najpopularniejszych portali (czy ktoś uwierzy, że to Onet?) pojawił się zdumiewający tekst, pod tytułem "Wiedza, która zabija"Już początek artykułu był bardzo ciekawy...

"W niewyjaśnionych okolicznościach giną osoby, które mają choćby szczątkową wiedzę o głośnych zbrodniach politycznych. Grozi im tym większe niebezpieczeństwo, jeśli wiedza dotyczy udziału w tych zbrodniach osób związanych ze służbami specjalnymi".

Mija czas. Nasze "demokratyczne państwo prawa" ani drgnie. Inaczej nie będzie.

Aktualna liczba uczestników "Gulaszowego Czwartku" zarejestrowanych na Facebooku: 385

(Facebookowcy! Dopisujcie się! I zapraszajcie znajomych!)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

inna sprawa Wojciecja Sumlińskiego, niezależnego dziennikarza. Do dziś nie zwrócono mu zarekwirowanych dokumentów, zwłaszcza dotyczących bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
http://www.rp.pl/artykul/172329.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#157528

Pseudopolicja z pseudosłużbami
pseudotransmisję ogląda,
by pseudonimy pseudonieznanych
zastrzec i utajnić w sądach.

Pseudodziennikarz w pseudogazetach
pseudorozprawy opisze,
a pseudosędzia biegły w sekretach,
wyrokiem nakaże ciszę.

Pseudowybory szykuje władza -
pseudopsy spuszcza w ulice,
by im w rozgrywkach nikt nie przeszkadzał-
zwłaszcza My - pseudokibice!

Pseudowizyty, pseudoukłady
pseudoraporty i śledztwa,
pseudorodziny, pseudowypłaty!
Dość tego pseudok...stwa!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#157530

to chyba norma demokratycznego państwa prawa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#157565

redakcja niepoprawnych podaje linka / reklamuje "Centrum Ogłoszeń Prasowych Europartner – Koncesjonowane Biuro Ogłoszeń Gazety Wyborczej" ???
no...no :-(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#157532