Panika w Ministerstwie Obrony Narodowej (gdzie są zdjęcia?!)

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

(Zdjęcie brzózki, którego szuka MON)

Miło gwarzyło nam się na temat gry prowadzonej przez Rosjan ("Dlaczego Rosjanie wymyślili brzozę?"). W związku z tym, że część dyskutantów ciągle deklaruje wiarę w bajki Komisji Millera, wracam do tematu.

Okazało się, że jest jakiś problem... ze zdjęciami brzozy :)
Sprawa musi być poważna, skoro Ministerstwo Obrony Narodowej rozpaczliwie (dwukrotnie!) molestuje Marszałek Sejmu Ewę Kopacz!

(poniżej obszerny fragment notki Roberta Kujawskiego)
____________
____________
W poście „Macie zdjęcia brzozy? Pokażcie je” zamieściłem treść zapytania poselskiego, złożonego przez posłankę Jolantę Szczypińską w sprawie zdjęć „pancernej brzozy” wykonanych przez polskich ekspertów, o którą 10.04.2010r. miał uderzyć TU-154M .

Zapytanie zostało złożone 15.06.2012r., mamy prawie koniec sierpnia a odpowiedzi merytorycznej nie ma. Ministerstwo Obrony Narodowej ma chyba problem ze znalezieniem zdjęć bo już dwukrotnie zwróciło się do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz z prośbą o prolongatę terminu udzielenia odpowiedzi. http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/interpelacja.xsp?typ=ZAP&nr=1310

Na stronie sejmowej nie ma treści pism więc pozwolę sobie ich treść poniżej przytoczyć.

Pismo z dnia 17.07.2012r. znak 601/Z-36/12/IŚ

Pani Ewa Kopacz
Marszałek Sejmu
Rzeczypospolitej Polskiej

W związku ze skierowanym do Ministra Obrony Narodowej, z upoważnienia Prezesa Rady Ministrów, zapytaniem Pani Poseł Jolanty Szczypińskiej w sprawie udostępnienia zdjęć drzewa (brzozy) wykonanych przez polskich ekspertów, o które zgodnie z raportem tzw. komisji Millera uderzył samolot TU-154M (SPS-024-1310/12) –ze względu na konieczność skompletowania niezbędnych informacji w tej sprawie, zwracam się z uprzejma prośbą o prolongatę terminu udzielenia odpowiedzi do dnia 31 lipca br.

z up. Czesław Mroczek
Sekretarz Stanu

Pismo z dnia 6.08.2012r. znak 601/Z-36/12/IŚ

Pani Ewa Kopacz
Marszałek Sejmu
Rzeczypospolitej Polskiej

W związku ze skierowanym do Ministra Obrony Narodowej, z upoważnienia Prezesa Rady Ministrów, zapytaniem Pani Poseł Jolanty Szczypińskiej w sprawie udostępnienia zdjęć drzewa (brzozy) wykonanych przez polskich ekspertów, o które zgodnie z raportem tzw. komisji Millera uderzył samolot TU-154M (SPS-024-1310/12) –ze względu na konieczność skompletowania niezbędnych informacji w tej sprawie, zwracam się z uprzejma prośbą o prolongatę terminu udzielenia odpowiedzi do dnia 31 sierpnia br.

Podsekretarz Stanu
Waldemar Skrzypczak

Czytając uzasadnienie prośby MON o prolongatę terminu udzielenia odpowiedzi zaczynam się zastanawiać ile trwałoby udzielenie odpowiedzi na bardziej skomplikowane pytania niż zadane przez posłankę Jolantę Szczypińską.

Zastanawiam się także, jakie niezbędne informacje w tej sprawie musi kompletować MON?

Przecież odpowiedź na pytanie:
- Czy polscy eksperci wykonali zdjęcia drzewa (brzozy), z którym w dniu10.04.2010 r. według ekspertów Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych zderzył się samolot TU-154M?– może brzmieć TAK lub NIE (no ewentualnie nie wiem ;)).
______
______
Rosjanie muszą pękać ze śmiechu patrząc na poczynania wielbicieli moskiewskich bajek.
"Nu, Miller! Pagadi!".

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A co niby ci biedacy mają pisać, skoro snimok nietu.

Kolejny raz się okazuje, że kłamstwo ma krótkie nogi, niechby i pochodziło od takich tuzów i mocarzy jak Donald T., Bronisław K., czy Radosław S.

Inicjałów nazwisk użyłem celowo. Przyjdzie taki czas, że będziemy ich sądzić jak pospolitych kryminalistów.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#285115

chodzi o cała dokumentację (!) z badań (???) przeprowadzonych przez Komisje Millera.
Jeśli zamiast badań wraku, po wielu miesiącach (!) zdecydowali się jedynie na oględziny (!) czarnych skrzynek, wraku i brzozy, to...

No właśnie, jak mogą dysponować wynikami badań, jeśli przeprowadzili jedynie oględziny?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#285225

Krispie Drogi.

Uważam za całkowicie uprawnione posługiwanie się inicjałami rzeczonych:
Donalda T, Bronisława K, czy też Radosława S.

Wymienieni kryminalistami są nie od dziś a od czasu niezbyt pozaprzeszłego.
Usprawiedliwione jest więc używanie inicjałów nazwisk a używanie formy innej, niepotrzebnie nobilitowałoby tych łajdaków, którzy powinni wisieć !

Cela , wikt i opierunek nawet dożywotni to zbytek luksusu dla tych przestępców.

nienada !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#285645

"brzozę o srednicy pnia 30-40cm" - jakieś einsteinowskie rozmycie wymiarów czy też owalne to cholerstwo jest? ale im tyyysze radzieccy jadu zadali!

spytajcie Jaśka Flanelki - on przecie twierdzi że właził na brzozę. tylko taki szkopul że po tym bohaterskim akcie  też dalej gęga o tych "30-40cm"...

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#285130

Niech udowodnią, że ta brzoza w ogóle istniała w naturze, a nie tylko na KGB-owskich zdjęciach po "wypadku" Tupolewa, skoro brzózki nietu również.

A poza tym, sprawa poważna, bo przecież "wypadek" lotniczy, i to nie byle jaki, a "uny" nie potrafią dokładnie zmierzyć ile tej brzózki pancernej dokładnie było. Ale "uny" wyliczyły, przepraszam, narysowały na obrazku dla leminżego pospólstwa, jak to się Tupolew obracał wokół własnej osi niby samolocik akrobacyjny. Sru i już do góry kołami.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#285222

ciekawe czym wywołany jest ten brak precyzji. Może pan Janek nie dysponował miarą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#285226

Tylko patrzeć jak nasze chłoptasie w końcu pierdykną łbem... Chciałoby się napisać "w brzozę", ale wolę "w ścianę celi".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#285255

oni już lecą "do góry kołami" i stąd takie desperackie próby obrony pancernej brzózki.

Ale lądowanie będą mieli ciężkie, wprost w celach więziennych, gdzie oby żyli wiecznie wszyscy autorzy spisku przeciwko Polsce, Panu Prezydentowi Kaczyńskiemu i innym osobom zamordowanym w tej katastrofie. A lista "zasłużonych" dłuuuuuuuga jak stąd do Władywostoku: Donald T., Bronisław K., Radosław S., Tomasz A., Tomasz T. i cała plejada ministerialnych, BOR-owych, prokuratorskich, i medialnych zdrajców przykrywających tę zbrodnię.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#285319

ooone:

bieriozki niet! Razstrielali jejo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ooone

#285643