Kto naprawdę stoi za Amber Gold?

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Od czasu gdy opublikowałem notkę na temat babci Marcina P. sprawy ruszyły z kopyta.

Dziennikarze "Wprost" poszli na całość. Przetrawili wszystko raz jeszcze i niespodziewanie zadali kluczowe pytanie: "Kto naprawdę stoi za Amber Gold?". Pewnie wyjaśnią sprawę do końca albo i jeszcze dalej... Jeśli tylko nie uprzedzi ich niezawodny w takich sytuacjach detektyw Rutkowski (Krzysztof Rutkowski bierze się za Amber Gold).

Bajeczki na tematy około ekonomiczne popularyzowane w ostatnich dwudziestu latach szyte były wyjątkowo grubachnymi nićmi.

"Aleksander Gawronik zbudował w nocy sieć kantorów i został najbogatszym Polakiem", "Lech Grobelny uśpił czujność służby bezpieczeństwa i razem z grupą zaprzyjaźnionych cinkciarzy sterował kursami walutowymi", "dwóch sprytnych muzyków na jednej z cypryjskich stacji benzynowych podpisało umowę na dostawę ropy dla całej Polski", "kto tylko chciał wykorzystywał senność służb, polityków, prokuratury, NBP i zarządów polskich banków by wyoscylować sobie dowolną kwotę z bankowego systemu"...

Schemat był prościutki. Młodzi, biedni, nieznani światu, niezależni idealiści, przemytnicy, drobni oszuści, terroryści... robią nagłe kariery! Bez grosza przy duszy zakładają kantory, linie lotnicze, dostają koncesje telewizyjne. Nagle a niespodziewanie robią w trąbę prokuratorów, sędziów, policję, polityków, media, służby specjalne, wywiady największych mocarstw... Nawet w ostatnich latach popularnabyła bajka o jakimś młodzianku, który dostaje od babci kieszonkowe i zamiast wydać je na cukierki i gumę do żucia, zainwestował by... zbudować wielką sieć sprzedaży dopalaczy.
------------

Ale skończyło się!
W mediach sensacja! Dziennikarze odkryli już, że to nie osadzony w więzieniu, osamotniony Marcinek P. oszukał cały kraj.

"Człowiek półświatka, biznesmen i były esbek - te osoby zdaniem ABW stały za Amber Gold. Najnowsze ustalenia w sprawie gdańskiego parabanku" ujawnia tygodnik "Wprost".

Ale nie koniec na tym. Rozpędził się i detektyw Rutkowski nieśmiało sugerujący, że za wszystkimi bohaterami tego serialu stało nasze demokratyczne państwo.
"Krzysztof Rutkowski bierze się za Amber Gold i chce pomóc w odzyskiwaniu pieniądze klientów piramidy finansowej. Zorganizował spotkanie tych osób w Warszawie. - Niech się Skarb Państwa dzisiaj boi i trzęsie" - mówi Rutkowski Onetowi.

Wprost, Onet, babcia Marcina P. i Krzysztof Rutkowski...
Ataku takiej siły nie wytrzyma żadna mafia. Gejm is ołwer.

Brak głosów

Komentarze

Mój komentarz może się wydać nie związany z tematem, ale ...
W warunkach naturalnych marihuana to krzaczek wysokości ca 40 cm i posiadający około 15 procent substancji aktywnej. Na tych plantacjach, co to je policja co pewien czas namierza to są krzaczory po 1,5 metra i posiadają one około 40 procent substancji aktywnej.
A teraz drogie dzieci musicie przyjąć na wiarę, że modyfikacji genetycznej tych roślinek dokonali Gruby Franek wraz z Krzywym Rychem w kuchni pomiędzy obalaniem jabola a zagrychą z kiszonych ogórków.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#297988

poza tym państwo nawet nie ma pieniędzy na badania i innowacje, więc nie może to być, żeby cokolwiek modyfikowało, organizowało produkcję, import, eksport, czy handel hurtowy i detaliczny narkotykami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#298007

Gdy detektyw Rutkowski wkracza do akcji to znak ,że rozpoczyna się starcie tajemniczych sił,które będziemy oglądać w odcinkach, jak to miało miejsce w przypadku Madzi z Sosnowca.

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#297993

Cyrk rozpocznie się na nowo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#297998

Za kilka dni będzie wiadomo co to jest to "cuś"...

Wg mnie należy go szukać między wierszami expose.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#298027

Baltic Bank. Gdańsk. Rok 1993. Kto chce niech sprawdzi, kto naprawdę stał za plajtą tego banku. Do kogo należał… I dlaczego gdzie się nie obejrzeć to nasz 'pokojowy noblista' pieczętuje niczym szef KGB wszystkie układy gdańskie... Kilka razy to pisałem. Pewnie niewiele osób to czyta. Jedynie czasami piszę 'komentarz'... Pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#298037

czyta, to jednak pojawiają się ludzie młodzi, którzy niewiele wiedzą o  początkach transformacji, a jest również wielu ludzi którzy nie wiedzą lub nie chcą pamiętać o nocnej zmianie. Dlatego trzeba przypominać i wbijać prawdę do tych zakutych łbów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#298058