Demokracja bankierów

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Kto jest szefem? Kto tworzy prawo? Kto nie musi się prawem przejmować? Kto podejmuje decyzje? W demokracji odpowiedzi na takie pytania są szczególnie trudne. Cząstkowe informacje zazwyczaj pozwalają jedynie na nowe pytania, czy czasem jacyś Oni nie zawłaszczyli całkiem państwa?

Kto w takim razie rządzi? "Bankierzy czy bandyci?" I czy to na pewno dwie różne grupy?

--------------------------------------
Na świecie trwa "kryzys finansowy". Zyski firm spadają. Wiele z nich zagrożonych jest bankructwem... A co słychać w bankach, które dzięki uprzejmości polityków, pod pretekstem "kryzysu" wyjęły z naszych kieszeni setki miliardów euro? Bankierzy spowodowali "kryzys", a później wydrenowali państwowe skarbce. Podobno z niezdarności. Pewnie już na zawsze będą się czuli naszymi dłużnikami...

Chęć poprawy, żal, wstyd, wyrzuty sumienia, głodowe pensje do końca życia? Ciężki być musi los bankiera w kryzysie!

--------------------------------------

- Około 5 tysięcy bankierów z londyńskiego City może liczyć na noworoczne premie w wysokości ponad 1 mln funtów. Daje to zawrotną sumę 5 mld funtów- donosi Press Association, powołując się na lorda Mynersa, ministra stanu ds. City w brytyjskim rządzie.
Myners ujawnił telewizji Sky, iż zarząd banku Royal Bank of Scotland rekapitalizowanego przez podatników na łączną sumę ok. 45 mld funtów i ubezpieczonego przez rząd od toksycznych aktywów, zagroził zbiorowym podaniem się do dymisji i przejściem do pracy dla konkurencji, jeśli rząd zawetuje premie zaaprobowane przez dyrekcję.

--------------------------------------

Na całym świecie jakaś niewidzialna siła otoczyła bankierów specjalną troską. Pozwala im spełniać wszystkie marzenia. Siła ta nawet nie dba o umocowania prawne. Po prostu działa!

Brak głosów

Komentarze

A pracownicy Goldman-Sachs w USA na potęgę kupują broń palną. Chyba sobie doskonale zdają sprawę jak to się może dla nich skończyć.

Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#40229

wzmacniają ochronę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#40261

Kiedy ludzie nie wytrzymają i skończy się to wszystko oblężeniem Bastylii?

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#40233

Gawrion
W Bastylii to oni nas pozamykają.

Vote up!
0
Vote down!
0

Andrzej Szubert

#40239

jak zawsze wchodzi temat FEDu, to zastanawiam się od jakiej kwoty dług Rządu Federalnego wobec Systemu Rezerwy Federalnej oraz innych obligatariuszy (w tym zagranicznych - Chiny, Japonia) stanie się wątpliwie ściągalny i to wszystko za przeproszeniem pierdyknie? To robi się już poważnie śmieszne.

Dziwi mnie jak oni wyliczają zdolność kredytową ;)

Biorąc pod uwagę to, że niedawno narodowy dług USA przekroczył 12 bilionów dolarów (12*10^12 - wg amerykańskiej krótkiej skali 12 trylionów) i przez około 10 lat podwoił się (w 2002 niecałe 6 bilionów) oraz to, że szacuje się, iż w ciągu całego roku 2009 deficyt wyniesie 1,8 biliona dolarów, to możemy myśleć o bardzo złych scenariuszach dla Świata. Jeżeli jeszcze uzmysłowimy sobie, że te 12 bilionów dolarów stanowi 20% rocznego, światowego PKB (tak,tak!) oraz to (sprowadzając do do Polskiej wioski -łatwiej nam będzie zrozumieć o jakiej kwocie mówimy), że nasza polska gospodarka musiałaby pracować niecałe 23 lata, by osiągnąć PKB rzędu zadłużenia narodowego USA, to w ogóle odechciewa się logicznie myśleć.

Zostaje w głowie jedno dźwięczne pytanie? Gdzie ten Świat zmierza i jak długo będzie oszukiwał sam siebie? Ciekawe? Prawda?

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#40240

Są tacy o nie żart dla których... ani prawo ani logika nie są żadnym ograniczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#40262

przynajmniej tych najbardziej zadłużonych państw. A z dużych państw to niezadłużone są tylko Chiny i Rosja.
Długi będą anulowane czyli lichwiarze będą obrabowani z pieniędzy całkiem, albo rządy włączą maszyny drukarskie i lichwiarze będą obrabowani umiarkowanie.
http://korwinmikke.blogbank.pl/2009/12/08/zapasc/

Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#40266

Na sam wstęp przyznaję ci 10-kę za świetny temat choć spodziewałem się że nieco wgłębisz się ba "wgryziesz" w owe sfery tak dla zwykłych zjadaczy chleba prawie że nie dostępne. Sama wzmianka o rej "górze" euro w ramach samej premii dla tej elity wśród elit może tylko potęgować bezsilność a zarazem wyzwalać chęć odkucia się za całą tą sztucznie przecież nadmuchaną bańkę kredytową od której to się właśnie zaczęło w Stanach.

Nie na darmo zwłaszcza Ci których zadaniem jest wspierać i ochraniać cały ten sektor nawet nie wyobrażają sobie by na świecie mogło dojść do jakiejś zmiany myślenia politycznego w kwestii wzorców sprawowania władzy .

Praktyka zwłaszcza XX stulecia a i obecny czas dowodzą że tylko przy takiej formie sprawowania rządów czyli umownie zwanej "demokracją" wszystkie te środowiska związane ściśle z bankierami reprezentującymi interesy Rothschilda czy Rockefellera bądź MFW itd. zrobią wszystko by taki stan zachować jak najdłużej.

Za to broń Panie Boże powrotu do Republiki to byłaby jak dla nich czyli środowisk związanych z amerykańskim FED-em i grupami kapitałowymi z nim związanymi - byłaby to porażka.

Coś takiego mogłoby przywrócić stan sprzed grudnia 1913 roku a to znaczy że mogłoby i w konsekwencji dojść i do takich zmian a mianowicie uchylając ową ustawę ( powołującą w grudniu 1913 roku Bank Centralny i Bank Rezerw Federalnych ) , czyli - jednym posunięciem uchylającym ową ustawę - odsunęłoby się od koryta ową potężną grupę kapitałową która jak rak toczy system amerykański ściągając od każdego "wyprodukowanego" dolara stosowną lichwę.

Dodatkowo dowodzą odpowiednie analizy że to FED jest odpowiedzialny za owe huśtawki walutowe które doprowadziły w 1929 roku na skraj przepaści całą gospodarkę amerykańską a po niej i światową a także za kolejne w późniejszych latach nie wyłączając obecnej sytuacji w jakiej cały rynek światowy się pogrąża . Jak wiadomo FED oddziałuje oczywiście że pośrednio i na inne gospodarki światowe w obecnym świecie tak bardzo ze sobą powiązane.

Stąd owej "demokracji" bronić będą jak reduty na której albo pozostaną albo polegną innego wyjścia nie mają .

A czymże jest ta demokracja sami widzimy na co dzień .Jeszcze lepiej uwidoczniło się owo "zjawisko" podczas ostatniego referendum w Irlandii ..Mieliśmy tam dodatkowo odmianę demokracji nazywaną od tamtej pory - demokracją permanentną.

By nieco przybliżyć sam temat odsyłam do wypowiedzi Ser Nigel'a Forage'a jak mało kto z ówczesnych komentatorów potrafił celnie wskazywać owe mankamenty a wręcz stany chorobowe tajże "formacji" zarządzającej UE .

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#40237

Pisałem o tym: http://www.niepoprawni.pl/blog/404/bank-centralny-powinien-nalezec-do-panstwa

Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#40248

Najpierw lepiej może poczytać na ten temat:

http://en.wikipedia.org/wiki/FED#Structure

:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#40250

Kulisy powstania FED

Zachęcam do obejrzenia ciekawego filmu, opisujacego kulisy powstania FED czyli Rezerwy Federalnej, która pełni rolę banku centralnego w USA

 

 

Fed jest prywatnym systemem zarządzania drukiem i dystrybucją dolara. Zarządza także państwowymi rezerwami złota i walut.

Więcej informacji o FED na Wikipedii:

]]> http://pl.wikipedia.org/wiki/System_Rezerwy_Federalnej_USA]]>

Znajduje się tam także ciekawa wzmianka odnośnie trudności, jakie napotkały próby udostępnienia Amerykanom informacji o FED.

źródło :]]> http://realia.blox.pl/2009/01/Kulisy-powstania-FED.html]]> pozdrawiam ............................ ]]>http://andruch.blogspot.com/]]>
Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#40254

jak widzisz temat jest bardzo szeroki. I niezbyt wesoły. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#40264

Dopóki, dopóty banki były prywatnymi biznesami wszystko było w porządku. Owszem, jak wszystkie biznesy na wolnym rynku, niektóre z nich bankrutowały i ich klienci tracili swoje pieniądze. No, ale przecież nikt ludzi nie zmuszał, by dawali bankom swoje oszczędności - a zwłaszcza nikt ich nie zmuszał, by dawali je złym bankom. Ludzie to robili z chęci zysku. Tak! Z tej brzydkiej, kapitalistycznej chęci zysku. Bo bank im obiecywał procent. I większość się z tych obietnic wywiązywała, ludzie się bogacili nic nie pracując i tak to sobie trwało. Aż za banki wzięło się Państwo! I wtedy - mawiając językiem polskiej dyplomacji - wszystko się rypło.Dlaczego? Dlatego, że zabrakło jednego, ale jakże ważnego warunku: rynek przestał być WOLNY!

I jeżeli do kogoś można mieć pretensje, to raczej nie do bankierów (przynajmniej nie do wszystkich) ale do rządów, które rozrosłe do gigantycznych rozmiarów chcą kontrolować wszystkich i wszystko! Vide Unia Europejska.

Zgadzam się, że kilku (no, niech będzie kilkudziesięciu) ważnych "bankierów" na świecie wykazało się, delikatnie mówiąc, brakiem kwalifikacji a nierzadko popełniali oni po prostu przestępstwa. Ale banków na świecie są TYSIĄCE! I znakomita większość z nich działa uczciwe. A że zarabiają dużo pieniędzy? A co mnie do tego, ile kto zarabia? Jeżeli dokonałam lokaty w banku i bank wywiązuje się ze swoich obietnic, to to co zarobi dzięki wiedzy i talentowi swoich menadżerów to jego sprawa!

Znacznie bardziej mnie przeraża inny fakt: otóż rząd Jej Królewskiej Mości pod światłym przywództwem pana Browna ustalił sobie z dnia na dzień, że wprowadzi 50% podatek od premii tzw. bankierów z City. Jak to nie jest socjalizm pełną gębą to ja nie wiem, co to jest.

Żółw napisał, że "Bankierzy spowodowali "kryzys", a później wydrenowali państwowe skarbce". Muszę zaprotestować! Kryzys spowodował rząd USA, który interweniował na rynkach finansowych (np. na runku nieruchomości w Stanach) i zmuszał banki do realizowania swoich urojonych socjalistycznych banialuk (np. dom dla każdego obywatela, niezależne od jego zdolności kredytowej). Zmuszanie było wielorakiego rodzaju, od nacisków polityczno-finansowych ("nie będziemy z wami robili interesów, jeżeli...") do przemocy fizycznej stosowanej przez różne tzw. organizacje pozarządowe, jak np. niesławny ACORN, który organizował okupacje banków, szantażował uch prezesów itd. Co się zaś tyczy "wydrenowania państwowych skarbców", to rozumiem, że chodzi tu m.in. o tzw. bail-out w Stanach i w innych krajach. Prawda jest taka, że wiele banków nie chciało rządowych pieniędzy! Nie chcieli, by Państwo im pomagało. Dali by sobie radę sami. (Uwaga - napisałam: wiele, nie napisałam: wszystkie). I tu również nastąpił obrzydliwy szantaż ze strony Państwa: albo się zgodzicie na przyjęcie pomocy, albo ... (i tu różne groźby padały). Obecnie kilka z największych amerykańskich banków zwraca rządową pomoc (wraz z odsetkami). Ostatni to ogłosił Bank of America.

Jak mawiają amerykanie: to make a long story short: za kryzys ekonomiczny, którym nas się obecnie straszy odpowiadają rządy - a zwłaszcza rząd USA, ale nie tylko - a nie banki, czy bankierzy.

A rola, jaką w tym wszystkim odegrał Bank Rezerw Federalnych, to zupełnie inna bajka i temat na dłuuugą dyskusję.

Pozdrawiam serdeczne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#40244

Stara Baba napisała: "Aż za banki wzięło się Państwo!".
Według mojego rozeznania jest na odwrót - to banki wzięły się za państwa. Przykład - amerykański bank rezerwy federalnej. Nie mówię, że wszystkie banki takie są. Takich jest tylko kilka. Ale tych najważniejszych. Są właścicielami finansów i budżetów państw. Dyktują warunki rządom i politykom. A ci dyktują warunki nam.

Zakończę kawałem.

Rozmawiają dwie świnie w chlewiku.
- Słyszałaś o tym, że tylko dlatego nas karmią, żeby później nas zaszlachtować i zjeść?
- Bzdura! Widzę, że zaczynasz wierzyć w teorie spiskowe!

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Andrzej Szubert

#40245

Polecam do wglądu fragment dyskusji który może wiele wnieść naszych rozważań :


Korporacja, czy ktoś inny rządzi światem ?

Panie Waldku, Utrzymuje pan, że to korporacje rządzą światem. Zgadzam się poniekąd z Panem, ale nie do końca, a to ostatecznie robi jednak dużą różnicę. Zafiksował się pan na tych korporacjach, ...proszę rzucić okiem wyżej, ...znacznie wyżej w stratyfikacji. Jest instancja władzy ponad korporacjami. To jest świat właścicieli pieniądza, głównie tego pustego. Świat kreatorów pieniądza jako niemal nieograniczonego długu jak pokazuje rzeczywistość. Sitwa dostawców pieniądza, klika finansowych pośredników.

 

Władza, jak pan wie, jest hierarchiczna i ma kształt piramidy. Korporacje nie są na jej szczycie, są tylko pośrednim elementem, narzędziem władzy tych ze szczytu. Przecież ktoś jest właścicielem tych korporacji, ma własne ego, pomysły na świat i na to, co zrobić ze swoim majątkiem (czyli tym co daje mu jakąś moc, jakąś władzę), a może jest zaburzony emocjonalnie czy charakterologicznie, może jest socjopatą. Może to jest grupa socjopatów. Nie zastanawiał się pan nad tym nigdy?

 

Kiedyś już panu pisałem, że kilkanaście globalnych korporacji jest właścicielami tych pozostałych w ustawieniu piramidalnym.

 

Chociażby obecny szczyt w Kopenhadze, dotyczy tak wielkich potencjalnych pieniędzy i takich nowych strumieni finansowych, iż zdecydowanie wykracza to poza szczebel władzy, na którym znajdują się korporacje. Korporacje to poziom homo economicus, szczyt w Kopenhadze rozgrywany jest przez homo raptus (tych żądnych władzy) - zdecydowanie wyższy poziom inteligencji i zachłanności od tych pierwszych.

 

Homo raptus zajmują się kontrolowaniem przepływów strumieni finansowych, czyli w jakim kierunku, z jakim natężeniem płyną przez cały świat i czy w ogóle płyną. To oni decydują komu i jakie finansowe granty celowe na badania naukowe czy społeczno-polityczną działalność mają przysługiwać. Współczesny świat człowieka jest sterowany strumieniami finansowymi. Światem rządzą pieniądze, a pieniądze dziś są towarem i mają swoich właścicieli. Ci właściciele to bankierzy FED'u - centralnego banku supermocartswa USA, którzy sterują innymi bankierami na poziomie poszczególnych krajów.

A tu najświeższy tego przykład, globalni lichwiarze znowu się obłowią : http://tiny.pl/hx26j

 

 

Były prezydent USA, J.F.Kennedy, zamierzał ten świat rozpasanego zła finansjery z FED’u zwalczyć, poprzez odebranie bankierom możliwości manipulowania i żonglowania strumieniami finansowymi. Zastąpić nie radzącą sobie z przyzwoitością ideę ekonomicznej szkoły interwencjonisty brytyjskiego J.M. Keynes’a austriacką szkołą naturalistycznego ekonomisty F.Hayek’a - noblisty, zwolennika procesów wolnościowych, spontanicznych i naturalnych w gospodarce. Przeciwnika dyktatu wszelkiej rozpasanej biurokracji, urzędniczego władztwa, centralnej władzy. Wroga sztucznych odgórnych regulacji w ekonomii i gospodarce. Tak jak to kiedyś robili Sowieci, a dziś Unia Europejska, czy inne współczesne państwa OECD robią. Przestrzegał, że zawsze na końcu takich regulacyjnych praktyk stoi morderczy totalitaryzm.

Kennedy przypłacił jednak te zamiary swoim życiem i życiem bliskich mu osób. Zamordowany na zlecenie, prawdopodobnie, bankierów związanych z FED’em chcących zachować swą władzę kontroli i wpływu na finansowych rynkach, nad źródłem sterowania światem. Bankierzy z Manhattan’u nie chcą łatwo oddać swej władzy nad światem, wspiera ich w tym globalna sieć tzw. think tank’ów – indoktrynerów, utrwalaczy pożądanej, przez bankierów, opinii publicznej (kreatorów tzw. poprawności politycznej), tj. Council on Foreign Relations, Bilderberg Group, CATO, PNAC, Fundacja Batorego, Instytut Sobieskiego, itd., finansowane są przez bankowy światek z Manhattanu. Fundację Batorego, dla przykładu, opłaca bezpośrednio finansista żydowski z Wall Street - George Soros. Poprzez agresywne nagłaśnianie, promowanie, lansowanie i propagowanie swoich doktryn oraz ideologii, zmieniają wzorce kulturowe całych społeczeństw.

 

 

Kto włada bankiem centralnym USA, czyli Federalną Rezerwą Bankową?

FED składa się z 12 banków, każdy z banków jest spółka akcyjną, której akcje są wykupione przez banki komercyjne. Spółka taka operuje w przydzielonym jej przez ustawę administracyjnym okręgu USA.

Udziałowcy wybierają członków rad nadzorczych w okręgach. Największym spośród tych 12 bankow FED'u jest bank w Nowym Jorku mieszczący się na Wall Street (dzielnicy finansowej Nowego Jorku) i dla przykładu 8 jego największych udziałowców w roku 1983, w ustawieniu największy do najmniejszego, było w kolejności (za Eustace Mullins):Citibank, Chase Manhatten, Morgan Guaranty Trust, Chemical Bank, Manufacturers Hanover Trust, Bankers Trust Company, National Bank of North America, and the Bank of New York. Razem posiadały 63% własności nad nowojorskim FED'em, zatem rządziły bankiem FED’u. Wiele z tych banków-akcjonariuszy było własnościami około tuzina rożnych europejskich bankowych organizacji głównie z UK, którymi to z kolei posiadaczami są członkowie tajemniczego i historycznego zarazem żydowskiego rodu nadwornych bankierów ich królewskich mości Wlk. Brytanii, a mianowicie chodzi mi o dynastię Rothschild'ów.

Wg E. Mullins’a, autora książki demaskującej FED i pierwszej palonej w Niemczech po II WŚ przez amerykańskie władze okupacyjne, Rothschild'owie za pomocą swych amerykańskich agentów  są w stanie dokonywać pożądanej dla nich selekcji członków rad nadzorczych i dalej kierować w ten sposób polityką monetarną USA, a co dalej idzie, wpływać na losy całego świata.

Finansowa władza  Imperium Brytyjskiego XIX/XX w. skoncentrowana była ponoć w Londyńskiej Filii Dynastii Rothschild'ow i kontrola UK nad finansami USA sięgała początków istnienia tej młodej republiki, od 1910 roku.

Gary Kah wymienia innych akcjonariuszy FED of NY, powołując się na swoje prywatne źródła, są nimi: the Rothschild Banks of London and Berlin; Lazard Brothers Banks of Paris; Israel Moses Seif Banks of Italy; Warburg Bank of Hamburg and Amsterdam; Lehman Brothers of New York; Kuhn, Loeb Bank of New York; Chase Manhatten; and Goldman, Sachs of New York.

Niestety nie wiemy, czy Mullins, czy Kah jest bliższy prawdy. Jednakże bardziej istotne dla nas jest w tym momencie, nie to kto dokładnie i ile posiada FED’u na własność ale, że Bank Centralny USA drukujący walutę i prowadzący politykę monetarną o zasięgu światowym (w tym decyduje ile pustego pieniądza w postaci kredytu może znaleźć się na globalnym rynku) jest w prywatnych rękach bliżej nie określonych bankierów.

 

Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy są transmiterami FED’u w tym zdalnie sterowanym ruchu strumieniami finansowymi na resztę świata, w wyniku czego staliśmy się teatrem kukiełek wodzonych na sznurkach w rękach bankierów z Manhattan’u.

 

Działania banków centralnych są utajnione, tak FED'u jak i Europejskiego Banku Centralnego, więc operujemy tylko poszlakami i podejrzeniami. Struktura właścicielska FED’u, czy innych korporacyjnych spółek jest również utajniana - pokazywana w jej tylko płytkich warstwach. Sposób skomplikowania struktur nosi znamiona przestępstwa przeciw społeczeństwom i zdrowiu życia publicznego. Skoro autorzy systemu finansowego rozmyślnie stworzyli brak przejrzystości dla szerokiej publiki to znaczy, że mamy do czynienia z przestępczą mafią pasożytującą na narodach świata. Maciej P. Krzystek (08:00) źródło : http://socjologiakrytyczna.blog.onet.pl/Korporacja-czy-ktos-inny-rzadz,2,ID395984232,n

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#40259

przedstawianych na konferencjach prasowych polityków.
Konferencje prasowe nie są od tego, żeby przedstawiać prawdę :)
Sami bankierzy nie ukrywają, ze od początku wiedzieli, że pieniadze (nasze) jakie mają im dac politycy to tzw. "pożyczki bezzwrotne".
Dlatego nie przejmowali sie niczym. Czasem nawet nie ewidencjonowali swoich wydatków! Po prostu dostali nasze pieniądze, wiec te pieniadze stały się ich pieniędzmi i tyle...

Vote up!
0
Vote down!
0
#40267

- Raczej nie odzyskamy pieniędzy wydanych na ratowanie banków.
John Gieve, wiceprezes Bank of England w wywiadzie dla telewizji BBC.

- Obawiam się, że nasz naród nigdy nie dowie się, gdzie są te pieniądze - Scott Garrett, amerykański kongresmen w debacie na temat "planu Paulsona"..

- Trochę pożyczyliśmy, trochę nie, w zasadzie nie księgowaliśmy tych kwot. Thomas Kelly z banku JP Morgan, odpowiadając na pytanie co stało się z pieniędzmi otrzymanymi przez jego bank.

Vote up!
0
Vote down!
0
#40269

Demokracja w większości państw to tylko pozór - dekoracja, za którą kryją się rządy różnych oligarchów, wśród których mocną grupę stanowią bankierzy. Mają oni taką silną pozycję dzięki (wynikającej z fałszywaego paradygmatu) polityce niskich stóp kredytowych przez którą rządy, firmy i ludzie zadłużają się po uszy. Wiadomo, że dłużnik musi być pokorny wobec wierzyciela bo wierzyciel więcej nie pożyczy, nie pożyczy też jak zbankrutuje - stąd rządy wsparły największe banki. Poza tym banki przekupują polityków indywidualnie oferując im superintratne stanowiska.

Bacz
Pisałem: http://niepoprawni.pl/blog/404/polityka-stop-procentowych

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#40246

Przejrzałem pobieżnie tą dyskusję na prawicy i w wolnej chwili koniecznie muszę powrócić do tego tekstu.

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#40255

Gwoli ścisłości dodam, że dynastia Rothschidów jest spowinowacona z Rockefellerami. Poprzez małżeństwo przedstawicieli tych klanów.
Także kumulacja własności w gospodarce światowej zadziwiająco przypomina sytuację w finansach.
http://www.bibula.com/?p=13396
Temat jest zaistne ważny i ciekawy. Przede wszystkim z tego powodu, że los nas i naszych dzieci zależy od kaprysów bankierów na drugiej półkuli.
Te zbóje doprowadzili do tak absurdalnej sytuacji, że jak głośno o tym mówisz, to okrzyczą Cię oszołomem. Albo szalonym wujkiem.
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Andrzej Szubert

#40263

[quote=Andrzej 101] Te zbóje doprowadzili do tak absurdalnej sytuacji, że jak głośno o tym mówisz, to okrzyczą Cię oszołomem. Albo szalonym wujkiem. [/quote] A jeśli załóżmy jesteś gdzieś wyżej tzw."drabiny pokarmowej" możesz skończyć podobnie do J F.Kennedy'ego pozdrawiam ............................ ]]>http://andruch.blogspot.com/]]>
Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#40272

słusznie je dostali - załatwili dla swoich banków publiczną kasę? Załatwili. A politycy mogą się teraz pieklić - trzeba było nie dawać, albo obwarować pomoc publiczną odpowiednimi zastrzeżeniami. Teraz za późno, trzeba było myśleć wcześniej.

Przypuszczam, że kryzys dał bankierom do myślenia tylko tyle, że teraz mogą podejmować ryzykowne decyzje bez ciężaru jakiejkolwiek odpowiedzialności - jakby co, rząd poratuje...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#40273

[quote=Gadający Grzyb]Przypuszczam, że kryzys dał bankierom do myślenia tylko tyle, że teraz mogą podejmować ryzykowne decyzje bez ciężaru jakiejkolwiek odpowiedzialności - jakby co, rząd poratuje...

Gadający Grzyb[/quote]

Bardzo słuszna konkluzja ..
Z tym że właściwie trudno się było spodziewać innych ruchów gdyż wg. mojej oceny wszystko to mogło być nie tyle pochodną co częścią składową owego misternie zaprojektowanego "przedsięwzięcia "

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#40275