Błazenada wokół profesora Glińskiego

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Tego można było się spodziewać :)
Wszystkie uniwersytety świata mogą teraz rozpisać konkurs na rozprawkę pt. "Prof. Piotr Gliński - za co każden intelektualista prawdziwy powinien gościa nienawidzić?".
Klawiatury - nie tylko studentów politologii - rozgrzeją się do białości...

Nikogo nie interesowało co ma do powiedzenia prof. Piotr Gliński.

Dziennikarze usłyszeli, że „polskie sprawy od dłuższego czasu idą w złą stronę", ale zamiast dopytywać o receptę (jak zawrócić Titanica?) woleli skoncentrować sie na personalnych atakach.

Politycy z różnych partii radośnie bełkotali, że uznają profesora Glińskiego za "taliba", "kandydata Tadeusza Rydzyka". Udawali, że nic nie wiedzą na temat profesora-ekologa, a Unię Wolności - z list której to profesor Gliński kandydował kiedyś wyborach parlamentarnych - uważają za partię skrajnej prawicy...

Politycy i sympatycy PiS też niechętnie wypowiadali sie na temat planów działania ich przyszłego rządu i samego prof. Glińskiego (zapewne przyszłego premiera :). Koncentrowali się na wychwalaniu kandydata, który idealnie oddaje linię partii.

Demokracja nie ma sensu, za to daje ludowi wiele radości :)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zastrzegam od razu, że w dzisiejszych warunkach konstruktywne wotum nieufności jest pozbawione sensu. To dla mnie gra pozorów, podobna do prezentacji Cymańskiego. Teraz Ruch Palikota wystawi Grodzką (?) albo Rozenka (niebezpieczny typ), PSL - Kłopotka, SLD - Kalisza, Mniejszość Niemiecka kogoś tam... a inni Kononowicza... Farsa i tyle, mająca na celu dalsze skutecznie antagonizować Polaków.

Nam potrzebne są nowe elity!

Wpierw przecież trzeba odzyskać władzę w parlamencie a dopóki będą rządzili global-syjoniści, komunistyczne pomioty w postaci zdrajców Solidarności i różnej maści karierowicze bez klasy... nigdy nie oddadzą raz zdobytej władzy. Żyjemy w państwie o strukturze mafijnej zarządzanej przez dawne służby specjalne a szefowie są zapewne w Niemczech, Rosji i Izraelu (USA)...

Liczę na to, że Unia Europejska zacznie się sypać i wtedy będzie dla nas szansa w tym chaosie. Niestety sposób na wolność jest chyba już tylko radykalny!

Pozdrawiam
krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw (Krzysztof Jaworucki)

#294925

taka jest logika demokratyczna. Natomiast reakcje dziennikarzy i polityków świadczą o tym jak daleko oni w tym zawędrowali. Polityka stała się grą w której nie liczą się fakty a jedynie fakty medialne. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#294951

Prof. Gliński to człowiek Unii Wolnosci o co tutaj chodzi????

http://www.uw.org.pl/main/konf_prog.php?id=102

 

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kazek

#294963

że fakty medialne ("talib ojca Rydzyka", "pisowski ajatollach") ciągle wygrywają z faktami (były sympatyk UW). Politykom i dziennikarzom to nigdy nie przeszkadzało.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#294984

Kazek pyta o co tutaj chodzi. Ciekawe. A moze o "wyrownanie" demokracji w Polsce do poziomu Europy zachodniej, szczegolnie poprzez rozbudowanie demokracji obywatelskiej, aczkolwiek nie tylko,  w celu przyszlego bardziej "lagodnego" polaczenia Polski z UE? Unia Wolnosci popiera UE a prof. Glinski powiedzial na konferencji prasowej, ze bedzie wspolpracowal z Fundacja Batorego, a wiec mozna sie spodziewac, ze w zamian za kilka reform poprawiajacych sytuacje w Polsce, bedzie presja  - i inne reformy - popierajace calkowita integracje z UE. Obym sie mylila.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#294990