O "niezależnych" mediach
Przedwczoraj [13.06.2019] ubawił mnie niezmiernie wpis Stanisława Janeckiego na Twitterze:
"To piękne obserwować, jak niezależna do szpiku kości TVN na wszystkich kanałach sławi polsko-amerykański sojusz i "przełomową" wizytę Andrzeja Dudy. Nieba by przychylili. I amerykański właściciel absolutnie nie ma z tym nic wspólnego. To z czystej miłości do niezależności." {TUTAJ }.
Przypominam, ze właścicielem TVN jest firma amerykańska. W toku ciekawej dyskusji na temat tego wpisu jeden z komentatorów stwierdził, że media związane z Niemcami reagują zupełnie inaczej i np. "Der Onet " zamieścił wywiad z gen. Skrzypczakiem, który skrytykował zakup przez Polskę amerykańskich samolotów F-35:
"Uważam, że nie stać nas na takie zakupy. Nie mamy takich pieniędzy w budżecie państwa, bo kupujemy HIMARS-y (system rakietowy o zasięgu ok. 300 km - red.) i rozwijamy system antyrakietowy. Koszt jednego myśliwca F-35 to zwykle ok. 90 mln dolarów za sztukę, przy większym zakupie ok. 80 mln dolarów. Amerykanie twierdzą, że koszt będzie pewnie dwukrotnie wyższy z uwagi na to, że samolot musi mieć również uzbrojenie i wyposażenie. Najwcześniej będziemy mogli o tym myśleć w przyszłym roku i później. Poza tym samoloty te nie mają pełnej zdolności operacyjnej, bo mają problemy techniczne. Amerykanie wprowadzają teraz program naprawczy myśliwców, który ma poprawić zdolności tych samolotów. " {TUTAJ }.
O innych [najczęściej negatywnych] reakcjach niemieckich mediów można się dowiedzieć z TVP Info {TUTAJ }. Co z tego wynika? Ano to, iż media, podobnie jak kapitał mają narodowość, a ich zupełna niezależność jest fikcją. Przekonały się o tym boleśnie Wikileaks, które powierzyły prasie opracowanie wykradzionej z USA poczty dyplomatycznej. Media publikowały tylko to, co pasowało do polityki ich państw i cała akcja spaliła na panewce.
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 1814 odsłon
Komentarze
Gen. Skrzypczak to wypowiada
15 Czerwca, 2019 - 22:04
Gen. Skrzypczak to wypowiada się zależnie od tego, z kim rozmawia, już mu to wytykano
„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin
Czy Izrael kupiłby kota w worku?
15 Czerwca, 2019 - 22:49
Izrael zakupił pierwsze dwa F - 35 A w 2016 r. z partii próbnej. Zaplanował zakupienie w sumie 35 szt. a już wiadomo, że kupi ich ponad 200 w tym droższą wersją F-35B przystosowaną do krótkiego startu i pionowego lądowania. Ta wersja samolotu jest szczególnie przydatna, gdy zostaną zniszczone lotniska. Co jak co, ale w Izraelu potrafią liczyć pieniądze. Najlepszy sprzęt bojowy to taki, który potwierdził walory na polach bitew. Jednak w przypadku F- 35 w Izraelu, wśród obywateli panuje przekonanie, że ten sprzęt w pełni zabezpieczy ich bezpieczeństwo. Znajoma brydżystka mieszkającą w okolicy Ramat Gan nie ma słów uznania w temacie F - 35 i tyle mi mówi, że aż nie trzyma rytmu gry :-))
PS
Izraelczycy nadali najwyższy priorytet zakupom związanym z F -35. Doceniają możliwości nowych samolotów:
- właściwości stealth;
- możliwość działania sieciocentrycznego;
- zdolność do wymiany danych na dużych odległościach.
Pozdrawiam
casium
Wiadomo i nie tylko oni się
15 Czerwca, 2019 - 23:09
Wiadomo i nie tylko oni się napalają. Korea, Japonia, Tajwan, ba!- Singapur. Ale u Polaków trzeba ponarzekać, że kosztuje a kraj za mały, by go nim bronić
„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin
Trzeba podawać kontrargumenty i pozyskiwać opinię publiczną.
16 Czerwca, 2019 - 00:40
Kraj za mały to nieistotny argument. Wystarczy porównać:
Powierzchnia całkowita:
- Izrael 22 072 km²
- Polska 312 696 km²
Izrael jest jak śledź: długi a wąski w tali, która waha się od ~ 30 km szerokości na Golanie, ~ 60 km na Zachodnim Brzegu do ~ 80 km w Strefie Gazy. Tak na dobrą sprawę to na maksymalnym podniesieniu lufy haubicy kalibru 203 mm można by z Hermonu w Syrii trafić w lazurowe wody Nahariyya.
PS
Armia przekształcona w formację typu law enforcement będzie „bezzębna” w starciu z poważniejszym przeciwnikiem!
casium
Izrael dostanie samoloty za darmo.
16 Czerwca, 2019 - 01:25
https://en.wikipedia.org/wiki/Israel%E2%80%93United_States_relations
Od lat 70. Izrael jest jednym z głównych odbiorców pomocy zagranicznej Stanów Zjednoczonych. W przeszłości część była poświęcona pomocy gospodarczej, ale cała pomoc gospodarcza dla Izraela zakończyła się w 2007 r. Z powodu rosnącej gospodarki Izraela [102] [103]. Obecnie Izrael otrzymuje 3 miliardy dolarów rocznie w ramach pomocy USA w ramach zagranicznego finansowania wojskowego (FMF). [104] Siedemdziesiąt cztery procent tych środków musi zostać wydane na zakup amerykańskiego sprzętu, usług i szkoleń w dziedzinie obronności [3]. Zatem „pomoc militarna Stanów Zjednoczonych dla Izraela jest przez wielu postrzegana jako dotacja dla przemysłu USA”, twierdzi Kenneth M. Pollack [105].https://en.wikipedia.org/wiki/Israel%E2%80%93United_States_relations
Anna K.