Albo rybka, albo...

Obrazek użytkownika Kuki
Kraj

W poniedziałek, 11 bm. PiS przekonywało prezydentów Szczecina i Świnoujścia, że

powinni wystąpić do sądu niemieckiego o tymczasowe wstrzymanie prac przy gazociągu północnym na akwenie północnego toru podejściowego. Czy ich przekonało? Nie wiadomo do dzisiaj.

Nie wiadomo też, kiedy rura legnie na dnie na spornym odcinku - dziś, jutro, pojutrze? Czy zostanie przesunięta jeszcze tylko o 3 km na północ, żeby nikomu nie przeszkadzała, czy jednak spocznie zgodnie z niemiecko-rosyjskim planem?

Jest jednak nowa wiadomość. Oto polscy rybacy dowiedzieli się od rybaków szwedzkich (sic!), że były przyznawane jakieś niezłe pieniądze w ramach odszkodowań za utratę akwenów połowowych (dla Szwedów około 150-160 tys. zł). Coś tam kapnęło kilku nacjom, tylko nie Polakom.

Tak jak rurą zajmują się zarządy portów i samorządy, tak odszkodowaniami zajmują się organizacje rybaków, czyli sami rybacy.

I mamy pierwsze efekty negocjacji NS-Krajowa Izba Producentów Ryb: Rybacy uznali ofertę za żenująco niską i zwracają uwagę, że armatorzy z innych krajów bałtyckich mają dostać dziesięciokrotnie więcej.

A co robi polski rząd? On jest na wojnie, on walczy... - z dopalaczami, hazardem, pedofilami, z opozycją, z krzyżem czy o krzyż (to nie jest jasne), a zwłaszcza z Jarosławem Kaczyńskim i... na boisku. Trywialne, morskie bolączki rozwiążą się same - przypuszczalnie tak jak problem polskich stoczni.

PiS apeluje o powstrzymanie budowy niemieckiego gazociągu
Bałtycka rura: PiS apeluje o interwencję
Wielka rura i spodziewane kłopoty naszych portów
Polscy rybacy chcą odszkodowań za Nord Steram
Rybacy chcą odszkodowań za podbałtycką rurę
Rybacy - odszkodowania zbyt niskie i krzywdzące
Niejasne rekompensaty za gazociąg

Brak głosów

Komentarze

jak to co robi?
lodziarni pilnuje

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#93750

Szwecja posiada status państwa, a my?
My jesteśmy wasalem wiadomego kondominium.
Co do wojny na której walczy nasz rząd, to mam gorąca nadziję, że go w końcu ktoś śmiertelnie rani.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#93823

armatorzy i właściciele kutrów powinni byli samodzielnie o to zadbać.
Kwota 100 tyś euro rocznie!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#93887

100 tys. euro rocznie - to poufna wiadomość od znajomego rybaka? Szweda czy Duńczyka?

Vote up!
0
Vote down!
0
#94104

No tak... Rząd ma "płynąć z głównym nurtem" co przekłada się na unikanie wszelkich konfrontacyjnych sytuacji, a wy, rybacy, portowcy, samorządowcy itd. radźcie sobie sami.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#93943

Proszę uwzględnić moją prośbę i umieścić wśród rozwiązanych problemów stoczniowych muzeum TW Bolka, które święci triumfy na całym świecie w branży stoczniowej.

Przecież to muzeum jest hit eksportowy polskiego przemysłu stoczniowego, do którego walą z całego świata wycieczki zbiorowe i indywidualne.

http://niepoprawni.pl/blog/1906/zapraszam-do-muzeum-tw-bolek

Nawet Chińczycy przyjeżdżają do stoczni polskiej by podejrzeć procesy technologiczne stosowane kiedyś w polskich zamkniętych stoczniach i na dokładkę jeszcze nas za to chwalą, a nawet pozdrawiają.

Zawsze to jeden konkurent mniej - czyż nie?

Przypomnę, bo ten Chińczyk, który zwiedziła to sławne na cały świat muzeum TW Bolka był bardzo sympatyczny turystą.

Pozdrawiam

PS
Chociaż "moja" (moja była stocznia do 16.12.1981 r.) Gdańska Stocznia Remontowa (Grupa Remontowa) ma się nieźle, co można zobaczyć na moich filmach na YT z czerwca 2010 r.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#93949

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

od ponad 20 lat to ciągła grabież narodowego majątku i dotyczy to niestety wszystkich rządów. Nie ma mniej lub bardziej winnych.
Pod publiczkę robi sie hucpy a gdy chodzi o likwidacje całych gałęzi gospodarki: stocznie, cukrownictwo (a teraz przyszła kolej na Koleje) to jakaś dziwna zgoda panuje i rączka rączkę myje.
Może to głupio zabrzmi ale jedynym politykiem z wierchuszki, który głośno o tym krzyczał był niejaki Lepper. Ale on jest przestępcą seksualnym więc się nie liczy.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#94009

Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie!
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)
Chcieliście Polski, no to ją macie!
(skumbrie w tomacie pstrąg)

Vote up!
0
Vote down!
0
#94118