Mam na imię Zuzia. Mam 8 lat.

Obrazek użytkownika tequila
Kraj

"Szanowna Pani Prezydent. Mam na imię Zuzia. Mam 8 lat. Nie zgadzam się, aby w tak ważnym dniu dla Polski (11 listopada) chuligani niszczyli nie swoją własność"- napisała w swoim liście mała warszawianka. I podpisała się: "Zuzanna (tu nazwisko – dop. aut.), Warszawa, ul. Skarbka z Gór"
List datowany jest na 11 listopada 2013 r. – Do ratusza dotarł w czwartek, 14 listopada. Na pewno pani prezydent odpowie na ten list, także pisemnie – powiedział Onetowi Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego Ratusza.
Niezależnie od tego, Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiedziała już Zuzi za pomocą internetu, zamieszczając list na Twitterze. "Droga Zuziu, ja też się nie zgadzam na takie zachowanie! Robimy wszystko, aby takie sytuacje się nie powtarzały" – napisała prezydent./onet/

http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/list-8-letniej-zuzi-do-prezydent-warszawy/358kq

Przyznam, że wahałem się nad kategorią wpisu.

Z jednej strony KARYGODNE jest wykorzystywanie naiwności i niewiedzy dziecka w celach propagandowych, z drugiej strony śmieszna, a może rozpaczliwa reakcja ratusza wzbudza co najmniej uśmieszek POlitowania.

Kij ma dwa końce, więc może warto zasypać kancelarię HGW spontanicznymi listami dzieciaków typu:

Szanowna Pani Prezydent.
Mam na imię Józio. Mam 7 lat. Nie zgadzam się, aby WAŻNI urzędnicy wchodzili za DARMO do parków żałując 5 zł na bilet wstępu.
Józio Kowalski, Warszawa, ul. Skarbka z Gór (jestem kolegą Zuzi)

Szanowna Pani Prezydent.
Mam na imię Kazio. Mam 8 lat. Nie zgadzam się, aby bilety komunikacji miejskiej były aż tak drogie. Przedtem jeździłem do babci raz w tygodniu, teraz raz w miesiącu. A ja tęsknię za babcią.
Kazio Jankowski, Warszawa, ul. Skarbka z Gór (jestem kolegą Zuzi)

Szanowna Pani Prezydent.
Mam na imię Jasio. Mam 9 lat. Nie zgadzam się, aby biedne dzieci chodziły po domach, od drzwi do drzwi prosząc o cokolwiek do zjedzenia. Jak im oddam swoje śniadanie, to sam pójdę głodny do szkoły.
Jasio Kozłowski, Warszawa, ul. Skarbka z Gór (jestem kolegą Zuzi)

Na zakończenie mała sugestia - może już czas aby Zuzia dowiedziała się co to jest gej, lesbijka i co ma wspólnego z nimi tęcza. Niewielka książeczka "Kochamy inaczej" z autografem HGW byłaby POdziękowaniem i miłą pamiątką tego ważnego wydarzenia.
Postawiona na półce obok Pamiątki z I Komunii wzbudzałaby zachwyt i POdziw u kolegów i koleżanek Zuzi.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

...bardzo dobre...podoba mi się ..zawalić ratusz dziecięcym spamem...i niech się bujają...pozdrawiam niepoprawnie...10*;))

Vote up!
2
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#390810

Zuzia, starego konia z pociągiem do bufetowej.
Bufetowa zaś cierpi na różne deficyty to i leszczowaty troll na tym jej bezrybiu, też ryba.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#390818

No i jeżeli chodzi o wiarygodność HGW wygra - ośmioletnia Zuzia jest w miarę prawdopodobna. Natomiast "Twoi" chłopcy, Teqilo...  

O ile jeszcze można uwierzyć, że w Lemingradzie mieszka jakiś Jasio, który ma 9 lat, to po imionach od razu widać, że Józio i Kazio są postaciami zupełnie fikcyjnymi.

Vote up!
0
Vote down!
-1

<p>ro</p>

#390820

lemingi, więc i takiej mądralki Zuzi tam prawdopodobnie nie ma, wiem coś o tym, bo mam tam znajomych.

Vote up!
2
Vote down!
0

Joanna K.

#390825

Carmina

Pani Prezydent.

Mam na imię Hania, mam 14 lat i nie zgadzam się aby Pani wydawała pieniądze moich rodziców z podatków i opłat wnoszonych przez nich  do kasy miasta  na ogłoszenia w Gazecie Wyborczej z przeprosinami za swoje błędy i zaniedbania w wykonywaniu obowiązków prezydenta.

Proszę aby Pani natychmiast zwróciła do kasy miasta te pieniądze bo skoro Pani sama przyznaje się do błędów to winna Pani opłacić treść ogłoszenia z własnej pensji.

Nie zgadzam się również aby Pani przyjeżdżała samochodem służbowym na wykłady na wyższej uczelni, za które pobiera Pani wynagrodzenie. Proszę aby Pani zwyczajnie wynajmowała na własny koszt taksówkę tak jak to robią moi rodzice , gdy chcą załatwić swoje prywatne sprawy.

Nie zgadzam się również aby Pani przyznawała sobie i swoim podległym pracownikom premie za wykonywanie ciążących na nich normalnych obowiązków.

Pani marnotrawi pieniądze moich rodziców, którzy na nie ciężko pracują.

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Carmina

#390828

na co wskazuje prawie urzędowy układ podania/petycji - to mała bieda - ojciec dostanie podwyżkę lub wakat.
Gorzej gdy dzieci zaczną same pisać - wtedy zapachnie Stalinem, Bierutem i Kim Ir Senem. Bo niby skąd mamy wiedzieć co zechce przekazać władzy nasza pociecha. Wiedziony sławą Zuzi mały Pawlik Morozow może nieźle narozrabiać !
Oczywiście traktuję powyższe w kategorii żartu, ale na forach "list" Zuzi był szeroko komentowany, w większości wyśmiewano ratusz za takie tanie chwyty.
Na zakończenie dwa różnobiegunowe wpisy internautów:

~antypropaganda : propaganda, i to słaba , można takie liściki preparować tonami ,
7 letni Tomuś, kiedy pan Kaczyński przestanie dzielić Polskę i dlaczego wszyscy mówią że zginął jak żyje? 4 letnia Ania, ja chcę iść do szkoły jak będę miała 5 lat, a emeryturę jak 75, 6 letni Kubuś, kiedy Macierewicz skończy z tą farsą i po co nam jakiś wrak? 2 letni Jacuś, Kaczyński be, Macierewicz be , tusk cacy cacy kokany, 8 letnia Klara chcę mieć prawo wybrać czy jestem chłopczykiem czy dziewczynką, 5 letni Jaś, nie chcemy Rydzyka na multipleksie chcemy kanał z bajkami, 9 letni Kuba czuję się zagrożony gdy widzę szaliki klubowe i moherowe berety ,trzeba coś z tym zrobić, moherowe szaliki to już skandal, 3 letni Aruś tata robert i tata krzyś chcą żeby odbudowano tęcze i postawiono obok gumowego fifulka , 5 letni Aron kiedy oddacie nam nasze kamienice? 7 letni Machmud al Saradaj po co tyle kościołów ? czuję się dyskryminowany i zaszczuty, 6 letni Mambo dlaczego w Polsce jest taka homofobicznie jednolito biało? jednokolorowość jest rasistowska, 8 letni Stefan tata stracił pracę, mamie rentę odebrali jak żyć pranie premierze? (następnego dnia Stefanka odebrali rodzicom i umieścili w domu dziecka , na matkę i ojca znalazły się paragrafy żeby wybić im z głowy myślozbrodnie przeciwko jedynej słusznej partii)

~cyNIK : Droga Zuziu, jesteś jeszcze sporo za młoda, by zrozumieć, że najgroźniejszymi chuliganami niszczącymi naszą wspólną własność są rządzący politycy. Spaloną tęczę można odbudować za pieniążki, które mamusia zamiast na Twoje drugie śniadanko do szkoły, oddała rządowi w ramach podatku. Niestety, kraju zniszczonego przez polityków nie da się odbudować przez całe dziesięciolecia. Twój lis Zuziu, przeczyta dzisiaj wielu ludzi, ponieważ jest to na rękę pani prezydent. Niech to nie uśpi Twojej czujności dziecko i nie wprawi w złudne przeświadczenie, że władza wsłuchuje się w głos motłochu... Dzisiaj będą Cię poklepywać po plecach i mówić jaka to jesteś wspaniała i mądra. Nie przeszkodzi to jednak tym chuliganom, pozbawić Ciebie, twoje dzieci a nawet wnuki przyszłości! Za 10 lat nikt o twoim liście nie będzie pamiętał a pan urzędnik w urzędu pracy zaoferuje Ci pracę na stażu za 600 zł miesięcznie... Gdybyś nie wiedziała co można kupić za te pieniążki podpowiem, że swojej córeczce musiałabyś szykować do szkoły kanapki znalezione w pobliskim śmietniku. I nie miej złudzeń, że media zainteresują się wówczas Twoim listem z protestem przeciw chuliganom, którzy zniszczyli kraj, skazując Cię na prawnie sankcjonowane niewolnictwo i wykluczenie społeczne... Dlatego moja miła Zuziu, zamiast marnować czas na bezsensowne pozerstwo, zajmij się nauka języków obcych. Abyś mogła po osiągnięciu dojrzałości emocjonalnej i fizycznej i społecznej, czem prędzej wyjechać z tego piekła. Bo Polska to nie jest kraj dla normalnych ludzi... Do usłyszenia za dziesięć, piętnaście lat...

Vote up!
4
Vote down!
0
#390843

http://niepoprawni.pl/grafika/list-antosia-do-hgw?size=preview

tu link oryginalny:

http://i.imgur.com/wnAK0oP.jpg

Vote up!
3
Vote down!
0
#390948

Otrzymane pocztą - Warszawa, Krakowskie Przedmieście

 

 

Pozdrawiam.

contessa

_______________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". Lech Kaczyński

_______________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy : http://www.youtube.com

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#391089