Niemcy załatwili wszystkich bez mydła (i natrysków)

Obrazek użytkownika tequila
Świat

Gdy pisałem o aferze na Węgrzech, gdzie ktoś pozostawił kawałek mydła w ogrodzeniu synagogi i wywołało to oburzenie gminy żydowskiej w Szeged("To czytelne nawiązanie do obozu zagłady w Auschwitz" - uważa András Lednitzky, przewodniczący lokalnej gminy żydowskiej.), nie trzeba było długo czekać. W niemieckim obozie śmierci w Oświęcimiu ktoś dla dobra zwiedzających zainstalował kurtyny wodne, aby mogli sie ochłodzić (pamiętamy tegoroczne upały). Również zareagowały środowiska żydowskie twierdząc że to kojarzy się z komorami gazowymi.

http://niepoprawni.pl/blog/tequila/paranoja-ze-skojarzeniami-dotarla-do-niemieckiego-obozu-w-auschwitz

Niemcy poszli o krok dalej -

"Niemiecki rząd rozpoczął zakwaterowanie uchodźców na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Buchendwaldzie jeszcze w styczniu. Miało to być doraźne rozwiązanie w związku z kryzysem imigracyjnym w Europie. Jak informowały media, w hangarach zainstalowano podstawowe urządzenia i sanitariaty, wstawiono kuchnie, pralki i łóżka. Każdy z uchodźców otrzymuje od rządu 135 euro zasiłku, aby kupić żywność i najpotrzebniejsze artykuły codziennego użytku."

]]>http://niezalezna.pl/70829-niemcy-nie-mieli-miejsca-dla-uchodzcow-znalezli-je-w-bylym-obozie-koncentracyjnym]]>

 Jest to rozwiązanie awaryjne, ale jest ono nieuniknione [...] W hangarach jest dużo miejsca – tłumaczy Christian Hanke, burmistrz berlińskiej dzielnicy Mitte.

Teraz popuśćmy wodze fantazji - gdyby z niemieckim obozie śmierci w Oświęcimiu zakwaterowano by choć 1 uchodźcę/azylanta/imigranta, nagłówki porannych gazet ociekały by najplugawszymi sugestiami, co by tu z Polakami zrobić. Zaś codzienne pięciokrotne modły muzułmanów na terenie niemieckiego obozu w Oświęcimiu przebiły by sprawę z "krzyżem oświęcimskim".

A tu nic. Cisza. Prawie cisza. Jakieś małe wzmianki, choćby jak ta:

"Szokująca, ale prawdziwa informacja z Niemiec. Władze Schwerte chcą umieścić grupę uchodźców w barakach. Na terenie dawnego obozu koncentracyjnego Buchenwald.
Chodzi o osoby starające się o azyl. Władze miasta Schwerte (w pobliżu Dortmundu) chcą je zakwaterować w jednym z podobozów KL Buchenwald. Radni sprawdzili m.in. (dom - mój dopisek) zajmowany w czasie wojny przez komendanta obozu.
Burmistrz Schwerte, Heinrich Boeckeluehr odmawia komentarzy na ten temat."

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

Na piecu

 

Wprzódy tylko gaz z łapek sobie zmyjemy,

po czym uchodźców na piecu wygrzejemy.

 

PS I jak tu się nie rozrzewnić wobec takiego humanitaryzmu!

Vote up!
5
Vote down!
0

jan patmo

#1493353

Niemcy znani sa z tej obozowej "gościnnosci" więc o czym dyskusja? A i tak Gross czy jakis inny Żyd na końcu opluje Polaków...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1493374

i  nakazuje umieszczanie uchodźców w byłym lagrze Buchenwald! Jakoś z tego tytułu nie słychać protestów i głosów oburzenia w mediach głównego ścieku. A biedny redaktor S. Michalkiewicz, swego czasu, zebrał solidne baty, wspominając o chwilowo nieczynnym obozie w Oświęcimiu. I gdzie tu symetria w reakcji medialnych guru? Czyżby Niemcom znowu mozna było więcej? Jak skończyły się idealistyczne projekty niemieckie, świetnie pamiętamy z, nie tak odległej, historii. Czyżby przyszedł czs na powtórkę?

Vote up!
4
Vote down!
0

mika54

#1493402

na obozy dla uchodźców, a potem może nawet na kurorty dla np. odchudzających się lub survivalowe.

A po latach na pytanie gdzie mordowano Żydów ? padnie odpowiedź - w polskich obozach. Przecież nie w niemieckich.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1493428