obóz

Obrazek użytkownika tequila
Świat

Gdy pisałem o aferze na Węgrzech, gdzie ktoś pozostawił kawałek mydła w ogrodzeniu synagogi i wywołało to oburzenie gminy żydowskiej w Szeged("To czytelne nawiązanie do obozu zagłady w Auschwitz" - uważa András Lednitzky, przewodniczący lokalnej gminy żydowskiej.), nie trzeba było długo czekać. W niemieckim obozie śmierci w Oświęcimiu ktoś dla dobra zwiedzających zainstalował kurtyny wodne, aby...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)
Obrazek użytkownika kryska
Kultura

August Kowalczyk, który w obozie oznaczony był numerem 6804, od ponad 30 lat opowiada o swojej ucieczce, a także o odważnych ludziach, którzy w kolejnych dniach pomogli mu, ratując życie.
Dotychczas dzielił się swoimi doświadczeniami z publicznością na kilku kontynentach.
Dokładnie w 70. rocznicę ucieczki, liczba tych opowieści zrównała się z jego numerem obozowym.
W miejscu wydarzeń z 10...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Wtorek
Wieczorem rozpoczął się atak Policji na kikutysięczny tłum zebrany po porannym przegonieniu spod pomnika Abaja, w okolicach stacji Barykadna. W odróżnieniu od porannego ataku, atakowano brutalnie. Fotoreportaż: http://www.ridus.ru/news/32885/ Solidarności przydało by się pouczyć, jak stosuje się bierny opór. Pretekstem było nielegalne wydawanie jedzenia, tym razem. Teraz jest spokojnie.
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kat
Kraj

Ja to mam „szczęście” .Wojna ponoć skończyła się w 1945 ale nam zmieniono okupacje z niemieckiej na sowiecką .Nasi walczyli z bronią w ręku do 1963 roku ale ich sowieci pozabijali potem strajki w 56 ,68,70 ,76 i 80 ale dopiero w 1989 roku uciekliśmy z koleżankami i kolegami z tego sowieckiego gułagu zwanym PRL .Wsiedliśmy do pociągu „Wolność i Niepodległość” a wysiedliśmy na stacji „Arbeit...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Twórcą ideologii nazistowskiej był Adolf Hitler.
Hitler ze swoim populizmem trafił na dobry grunt i w dobrym czasie.
Naród niemiecki wyniszczony i moralnie i gospodarczo po I wojnie światowej, pogrążony w kryzysie duchowym i gospodarczym potrzebował przywódcy, który da im nadzieję, nadzieję na lepsze jutro i na wielką ojczyznę.
Ludzie łykali to co mówił im ich wódz Hitler, nie wiedząc jakie...

0
Brak głosów