Kompromitacja POchanke w TVN24

Obrazek użytkownika tequila
Kraj

Justyna Pochanke zapytała Pana Andrzeja Dudę jak śpiewa "Rotę"” – „Ojczyznę wolną pobłogosław, czy racz nam zwrócić Panie?”.

To nie "Rota", to "Boże coś Polskę" - odpowiedział spokojnie, aczkolwiek z rozbawieniem Andrzej Duda - a następnie dodał: "Modlę się tak, jak chcę. Każdy modli się tak, jak chce."

I nie wiadomo czy się śmiać z niewiedzy dziennikarzyny. Przecież polskojęzyczni dziennikarze nie muszą rozróżniać tych dwóch utworów. Jeżeli ktoś przygotował te pytania, to widzę jawna dywersję, jeżeli natomiast ona sama, to radził bym dluuugi urlop, bo wpadka POchanke będzie dłuuuugo pamiętana.

Na zakończenie komentarz z sieci:

"Niemożliwe żeby jakikolwiek Polak, nawet w pijanym widzie albo zerwany ze snu o trzeciej nad ranem mógł pomylić Rotę z Boże coś Polskę...."

oraz ubecka "wigilia" z "Rozmów Kontrolowanych" (raczę obejrzeć/przypomnieć końcówkę z filmiku)

]]>https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uzmZMP49OK0]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (21 głosów)

Komentarze

pomyłka zważywszy na fakt że prośby zawarte w obu utworach różnią się w istotny sposób. Od Pana Boga oczekujemy że raczy nam zwrócić wolną Ojczyznę, podczas gdy od Niemca jedynie tego żeby nie pluł Nam w twarz i nie germanił naszych dzieci. Co wobec prośby kierowanej do Stwórcy jest oczekiwaniem nader umiarkowanym.

Vote up!
11
Vote down!
0
#1477885

Wyobraźcie sobie kochani : zabieramy "prezenterom" * TV słuchaweczki z uszek i prompterki ! Proszę o podanie nazwiska jednej osoby potrafiącej nawiązać interesujacy dialog z zaproszoną do studia osobą.

* - prezenter - osoba przedstawiająca treści autorstwa innych.

  - konferansjer - wyższa forma prezentera, kultura i cechy osobiste poparte profesjonalizmem, pozwalają mu być łącznikiem z widzem

Vote up!
13
Vote down!
0

#1477886

Mały off-topic - w tym momencie przypominam nieżyjącego już, wspaniałego człowieka Tomasza Hopfera.

Potrafił bez kartki, nie mówiąc o "wynalazkach" (a były to lata 70, więc elektronika był "duża") przytaczać z pamięci rekordy, czasy, daty w konkurencjach lekkoatletycznych. Zadziwiająca postać.

Słynna akcja "Biegaj razem z nami" to jego dzieło i wielu ludzi zawdzięcza Mu zdrowie. 

Vote up!
11
Vote down!
0
#1477888

Dobra Pamięć o Ludziach Prawych

Nie umiera nigdy:

http://old.niepoprawni.pl/blog/1601/epitafium-dla-tomasza-hopfera-glogow

Vote up!
7
Vote down!
0
#1477953

Proszę nie wymagać zbyt wiele od presstytutki. Z tekstem pisanym jakoś sobie radzi ale gdy jej pozwolić "lecieć" tekstem własnym wychodzi prawdziwe, żenujące oblicze...

A taki miała "misterny" plan kobita, tak chciała podejść kaczystowskiego zamordystę, już po premię łapki wyciagała z gąską się witała... A tu pupa! Taka wpadka ;)

Vote up!
8
Vote down!
0

Kriss66

#1477912

że ona z tej branży. Zawsze drażniło mnie ton jej wypowiedzi to tak próba narzucenia się. Wprawdzie słyszałem ją nie u siebie w domu bo nie oglądam i nie słucham tvn ale ten jej głos działa na mnie jak siekiera.

Vote up!
7
Vote down!
0

lupo

#1477981

sie tam dostała? Wygłąda na to, że jako siła fachowa to ... ale jako ... to siła fachowa.

Vote up!
7
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1477977

To "dziennikarze" prominentno-rozpoznawalni w tego typu przekaziorach, mają czsem polskie pochodzenie? Z pewnoscią czasem tak, ale czy często?:)

I nie chodzi o jakieś wynarodowienie, lecz o pochodzenie np dziadków. Ba, nawet często taki "dziennikarz" absolutnie sie nie wynarodowia/kosmpolityzuje wewnętrznie i pamięta o korzeniach aź do bólu, choć zewnętrznie stwarza wrażenie osoby kosmopolityczno-europejskiej dla ktorej "narodowosc nie ma znaczenia":)

Vote up!
4
Vote down!
0
#1478012