Marsz Niepodległości - PiS strzeliło sobie samobója

Obrazek użytkownika elig
Kraj

Dobrze jest porównać Marsz Niepodległości narodowców w Warszawie z marszem PiS w Krakowie. Ten drugi był teoretycznie bardzo udany, ale nikt nie zwrócił nań uwagi. A do czego służą demonstracje? Do tego by byly widoczne.

Osiemnastego października napisałam w mojej notce "Rejterada do Krakowa" / http://naszeblogi.pl/41707-rejterada-do-krakowa /:

"Co do Klubów Gazety Polskiej, to są dwie możliwości: albo dojdzie do jakichś zajść 11 listopada, albo nie. W pierwszym przypadku "Gazeta Polska" będzie mogła stwierdzić "a nie mówiłam?", tyle tylko, że nikt nie będzie tego słuchać, gdyż wszyscy będą omawiać wydarzenia w Warszawie. Jeśli natomiast zarówno "szczyt klimatyczny" i Marsz Niepodległości przebiegną gładko, to narodowcy zbiorą punkty za odwagę i dobrą organizację, a impreza w Krakowie także zostanie przyćmiona tym, co działo się w Warszawie.".

I tak właśnie się stało. Zrealizował się scenariusz pośredni. Było kilka prowokacji, w tym jedna przed rosyjską ambasadą /ale na polskim terenie/, lecz miały one charakter drobnych incydentów. Dzięki wysilkowi mediów mainstreamu rozdmuchano je do wielkich rozmiarów i o Krakowie nikt nie pisał /poza przemówieniem Kaczyńskiego/. W blogosferze znalazłam tylko jedną relację z krakowskiego marszu pióra Andrucha / http://niepoprawni.pl/blog/783/swieto-niepodleglosci-11-listopada-2013-w-krakowie /.

Teoretycznie krakowski marsz był bardzo udany. Wg posła Kuźmiuka i samego Kaczyńskiego wzięlo w nim udział ok. 30 tys. ludzi. Niestety, tylko oni oraz część mieszkańców Krakowa mogli się o tym fakcie dowiedzieć. W Marszu Niepodległości wzięło udział trzy razy więcej uczestników niż było w Krakowie, przy czym 90% z nich to młodzież. Media robily co mogły, by przedstawić ich jako chuliganów i bandytów, ale niezbyt im to wychodziło.

Charakterystyczne było stwierdzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz: "Miasto poniosło 120 tys. zl strat". Jeśli wziąć pod uwagę, że 64 tys. z tego to koszty renowacji tęczy, którą pospiesznie odnowiono na kilka dni przed Marszem -chyba tylko po to, by można bylo w czasie trwania marszu widowiskowo ją podpalić, to pozostałe 56 tys. strat kojarzyć się może tylko z "dorszem Pitery" za 6.50". Wspomniana tęcza znajdowała się zreszta kilkaset metrów od trasy pochodu.

Przebiegał on bardzo spokojnie, o czym pisałam w mojej relacji / http://naszeblogi.pl/42210-nadchodzi-nadchodzi-marsz-niepodleglosci-2013 /. Incydenty były wyłącznie winą władz, n.p. ten na Belwederskiej, gdy ogloszono nagle że marsz został rozwiązany. Co do prowokacji przed ambasadą /podpalenia budki/, to wyszła ona, moim zdaniem, na zdrowie uczestnikom i organizatorom Marszu Niepodległości. Ustawiła ich bowiem po stronie ludzi walczacych o Polskę z odwiecznym wrogiem, a establishment i władze po stonie Rosji /to uniżone przepraszanie/.

Najbardziej "dały ciala" media Sakiewicza. W mojej notce o rejteradzie przypomniałam, że: "drugiego sierpnia 2013 w "Gazecie Polskiej Codziennie ukazał się artykuł "Warszawę czekaja krwawe zamieszki".". Miało do nich dojśc z powodu szczytu klimatycznego w Warszawie. Od tego momentu straszono tym nieustannie. Podsumowałam to:

"Postępowanie Klubów Gazety Polskiej, Tomasza Sakiewicza i PiS przypomina nieco dziecko, które najpierw wymyśliło sobie potwora w szafie, potem dodawało liczne straszne szczegóły, aż wreszcie uwierzyło naprawdę w jego istnienie i schowało się z płaczem pod łóżko. Chciałabym przynajmniej by tak było i potwór okazał się nieprawdziwy.".

Faktycznie - potwora nie było. Jaki jest jednak bilans wydarzeń 11 listopada dla PiS? Mogą być na ten temat różne zdania. Wczoraj /12.11/ w Klubie Ronina słuchałam Przegladu Tygodnia w wykonaniu redaktorów Goćka, Gmyza I Gursztyna / http://vod.gazetapolska.pl/5632-jak-swietowac-11-listopada-gociek-gmyz-gursztyn /. Dziennikarze byli zadowoleni z decyzji władz PiS, a Piotr Gurszty oświadczył nawet, że przyznałby złoty medal Joachimowi Brudzińskiemu, który podobno to wymyślił. Piotr Gociek przypomniał swój artykuł z ostatniego numeru "Do Rzeczy" i z przerażeniem mówił,ze przed każdymi wyborami będą jakieś okazje do manifestowanie i co to będzie, gdy zdarzą się prowokacje??? Najrozsadniej wypowiadał się Gmyz.

No cóż, ja się z panami redaktorami nie zgadzam i uważam, że PiS strzeliło sobie samobója. Po pierwsze dlatego, że młodzi ludzie nie pójdą za tchórzami. Nie uda się zatrzeć wrażenia, że PiS przestraszyło się prowokacji i uciekło w bezpieczne miejsce pozostawiając własnemu losowi tysiące patriotycznie nastawionych mlodych ludzi. Narodowcy sobie poradzili, ale wbrew PiS, a nie dzięki niemu /jak to bylo w zeszlym roku/.

Po drugie, gremialna ucieczka do Krakowa sprawiła, że wiekszość niezależnych mediów została odcięta od prawdziwych relacji z Warszawy i bezmyślnie powtarzała za TVN doniesienia o "zamieszkach" i "ambasadzie w ogniu". Dopiero potem pojawiły się bardziej wyważone wypowiedzi n.p. artykuł Gmyza w "GPC".

Po trzecie, PiS nie zdobyło się na konferencję prasową podczas której potępiłoby ataki prowokatorów na spokojną demonstrację oraz skrytykowałoby postępowanie policji i władz Warszawy. Schowało głowę w piasek.

Po czwarte wreszcie cała ta "rejterada" nic PiS nie dała. Donald Tusk i tak obarczył Kaczyńskiego winą za rzekome "zamieszki", Bartłomiej Sienkiewicz i tak stwierdził, że chuligani to "ideowe dzieci PiS", a wniosek o pozbawienie immunitetu Mariusza Kamińskiego I tomasza Kaczmarka został podpisany. Kampanię przeciw PiS przeprowadzono tak, jak to z góry zaplanowano.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

... dzięki ścisłej współpracy PO, reżimowych mediów i "narodowców.
Podejrzewałam to od dawna, pisałem o tym, ale dziś każdy kto ma oczy, powinien już widzieć, że to jedna banda.
Putinowska.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390196

trwa demontaż Państwa.

to nie wojenki na górze ale systematyczne osłabianie państwowych struktur.

Od zamachu na gajowego do zamachu na ruski kurnik.

Tak trzeba to traktować .

"Kto ma oczy" powinien wiedzieć o demokratyzacji opozycji czyt. wchodzimy do układu(głośno w kuluarach PiSu) - ile można czekać :)))))).

Demokracja wygrała .Nie ważne kto rządzi - byle "nasi" liczyli kasę :)))))))))

Lata świetlne przed nadejściem tej dziczy tak pojmowano Polskę:

"Polska nie będzie prowadzić polityki amerykańskiej . Polska będzie prowadzić politykę polską" Kardynał Wyszyński .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390205

elig: Nie zgadzan się co do narodowców. Wśród działaczy mogą być agenci /Zawisza???/, ale patriotyczna młodziez jest w porządku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

elig

#390245

Dziś wiadomo, że Marsze Pokoju, które przetoczyły się przez Europę kilkadziesiąt lat temu, tudzież protesty młodzieżowe przeciwko elektrowniom jądrowym, były finansowane przez ZSRR.

ZSRR miał też swój udział w rozkwicie ruchu hipisiowskiego i innych rozkładających Zachód idei.

Ale młodzież była w porządku!

Nie sądzisz chyba, że agenci KGB wręczali gotówkę kudłatym uczestnikom tych marszów i protestów albo, że wypłacali pieniądze poubieranym w kolorowe ciuchy kalifornijskim dziewczynom przyłączającym się do hipisowskich komun, gdzie uprawiały wolną miłość ze swoimi brodatymi kolegami?

Zdradzę Ci sekret!

Agenci byli "wśród działaczy"!

Ci na dole szczerze wierzyli w sprawę. I, naprawdę, byli w porządku.

Zupełnie tak samo, jak u nas w czasach Solidarności.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390270

Traube: w 10-kę.
Młodzież jest "w porządku", ale młodzież jest naiwna i daje się sterować, zawsze tak było. I nic sama z siebie nie stworzy, nie wymyśli, za to może "pójść za". A płąci się "ideologom", klasy Sartre'a.

Wolna miłość nie taki zły pomysł ;). Tylko one jakieś niedomyte, a i choróbska się roznosiły. Ale i tak... ;))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390274

A po co wyheżdżać aż tak daleko. Wystarczy wspomnieć LPR, w którym to jeszcze długo po rozbiciu kolacji wielu "młodych" grzmiałó "Roman wróć"
__________________________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#390299

... prowadzone przez agentów?
I jeszcze ciągniesz tam młodzież?
Gdzie tu sens???
Ruch narodowy źle zaczął i trafił w złą dziurkę.
Wszystko będzie trzeba zaczynać od nowa.
Im szybciej, tym lepiej.
Jest przecież Leszek Żebrowski...
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390305

Po czwarte wreszcie cała ta "rejterada" nic PiS nie dała. Donald Tusk i tak obarczył Kaczyńskiego winą za rzekome "zamieszki", Bartłomiej Sienkiewicz i tak stwierdził, że chuligani to "ideowe dzieci PiS",
--------------------------------------------------------
Hmmm, ciekawa analiza. Do kompletu brakuje mi jednak opinii Niesiołowskiego i Palikota. Domyślam się, że i oni zapewne mają przemyślenia zgodne z treścią notki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390200

elig: Nie chodzi przecież o Kaczyńskiego. W zeszłym roku nikt nie oczekiwał, że pojawi się on na Marszu Niepodległości. Co innego kilkumiesięczna kampania odcinania sie od Marszu i siania grozy, mająca wszystkie cechy wywoływanie wilka z lasu i służąca do zwalczania domniemanej konkurencji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#390246

Też tak myślę.PiS znowu w roli wygodnej opozycji. I to się nie zmieni. Przed samymi wyborami może zdobędą się na odważniejsze ruchy,ale nie aż tak odważne. :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#390202

gdyby to Kaczyński osobiście podpalił "Tęczę", a Macierewicz budkę pod ruską ambasadą.
Pozostałym pisowcom chwały dodałoby dowodzenie atakami na policję.
A że mądrość i odwaga popłaca, to zyskaliby co najmniej dwa głosy, elig i markizy.

Pibip!!! pibip!!!

Uprzejmie informuję, że powyższy komentarz jest ironiczny!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390214

I tę Twoją ironię pominę litościwym milczeniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#390220

Uwaga o ironii była skierowana do koleżanki-blogerki, która była wczoraj w nieco gorszej formie.
Pomijam litościwym myśleniem, że nie mając o tym pojęcia, wzięłaś ją do siebie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390268

Mam za nic te Wasze słowne gierki.
Piszcie sobie na zdrowie. :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#390278

Traube Ciebie i koleżankę? W/g mnie odpisał dokładnie na Wasze posłanie. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#390319

dzięki za podpowiedź - też chyba muszę poinformować, że mój wpis niżej jest ironiczny!
A nuż ktoś uzna, że mówię poważnie i stwierdzi, że podziela moje poglądy ;)))

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#390224

"Naprzód był bóg nocy i burzy, czarny bałwan bez oczu,
przed którym skakali nadzy i umazani krwią. Potem w czasach
republiki było wielu bogów z żonami, dziećmi, trzeszczącymi
łóżkami i bezpiecznie eksplodującym piorunem. W końcu już
tylko zabobonni neurastenicy nosili w kieszeni mały posążek
z soli, przedstawiający boga ironii. Nie było wówczas większego boga.
Wtedy przyszli barbarzyńcy. Oni też bardzo cenili bożka
ironii. Tłukli go obcasami i wsypywali do potraw."
Zbigniew Herbert
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390228

elig: Nie zawsze musisz być dowcipny - mawiał słynny przedwojenny konferansjer Jarossy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#390248

No więc dobrze.
Nie będę się silił na dowcip, tym bardziej, że chyba i tak nie zrozumiałaś zawartej w nim myśli.
Udzielę Ci rady.
Kiedy relacjonujesz różne wydarzenia wypada to zwykle całkiem nieźle.
Tym lepiej, im mniej w tych relacjach osobistych refleksji.
Twoje analizy natomiast, takie jak zawarta w komentowanym wpisie, są na poziomie podobnym, co przemyślenia blogera Kurier z Munster lansowanego na Salonie24.
Jeśli napisałbym teraz jaki to wg mnie poziom mogłabyś się, już nie na żarty, obrazić. Ale to, niestety, jest ten poziom.
Skup się zatem na tym, co Ci nie najgorzej wychodzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390267

elig: Kurier z Muenster to Roman Mańka, nienajgorszy publicysta. Ja zaś jestem emerytką-hobbystką-amatorką. Porównanie do zawodowca to dla mnie komplement :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#390312

Nienajgorszy publicysta???

No, to nie mamy o czym gadac.

Jesli on jest zawodowym publicysta, to jest to kolejny dowod, ze dzis w Polsce dziennikarzem moze byc kazdy.

Oto probka tej wysmienitej publicystyki:

http://roman-manka.salon24.pl/544237,sila-spokoju

Reszta jest rownie beznadziejnie glupia.

Aha, tu nie chodzi o poglady. Albo nie tylko o poglady. Przykladowy, typowy dla niego tekst, jest przerazajaco marny pod kazdym wzgledem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390315

Każdy może być dziennikarzem, każdy może być politykiem...
Sprytny myk, żeby kupić niewyżytych frajerów z kompleksami.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390317

nie wiem jak moogę Cię wesprzeć w tym co piszesz bo to ma sens a nie pisanie bzdur jak przez tego Munka.. Może tylko tyle ,żebyś dalej tak udowadniał ,że to Ty masz tu rację a nie ta pisząca byle co miernota.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#390321

elig: Tak jest.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#390247

przeparadowanie w czasie starć z policją przed ambasadą rosyjską byłoby szczytem kunsztu politycznego, dalekowzroczności i przyniosło zbawienne efekty w postaci rozgłosu w mediach...
Nieważne jak, byleby po nazwisku???

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#390203

Przeczytałem notkę dwa razy i rzeczywiście tak to wygląda.
Do warszawskiego kotła wrzucić jeszcze 30 tys. świętujących sympatyków PiS-u, sympatyków Gazety Polskiej i jeszcze delegacje z Węgier. Ale by się minister Sienkiewicz ucieszył - chyba jeszcze bardziej niż autorka notki.
I faktycznie, po ustawce wszyscy by tylko o tym mówili. Od Moskwy, poprzez Berlin, aż po Waszyngton.
Co za rozgłos. Platforma by się chyba sama rozwiązała.
Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390239

elig: Dwa lata temu Marsz Niepodległości szedł tą sama trasą /po blokadzie Marszałkowskiej przez lewaków/.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#390250

elig, a nie przyszło Ci do głowy że marsz PiSu w Krakowie to nie była demonstracja? Może to było świętowanie Dnia Niepodległości.
Nie zauważasz że PiS nie dał się wciągnąć w tusko-zasadzkę?
Tak naprawdę to czerwonym tuskomatołkom jest trochę łyso. I nie wiedzą jak to teraz rozegrać. Myślę że "ciemny lud" tym razem nie tak łatwo kupi wrzutę o winie PiSu za te zamieszki. I to jest prawdziwy dramat POpaprańców.

Rozumiem że według ciebie najlepiej to żeby Kaczyński podpalił Wawel. Wtedy byłby bardziej wyrazisty i łatwiejszy do zauważenia w świetle płomieni płonącego Wawelu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------------------------------------

http://www.kapela.info/mp3.php?id=578

#390206

  Zgadzam się z Tobą Joszko, bo ja pojechałam do Krakowa 11.11 nie demonstrować , a świętować Dzień Niepodległości w gronie ludzi dobrze Polsce życzących. Zostaliśmy przyjęci w Krakowie bardzo miło także przez zwykłych ludzi, którzy pewnie polityką nie interesują się wcale. Nie odczułam żadnej niechęci, nie słyszałam żadnej złośliwej uwagi. A co było rok temu w stolicy? - brak słów by opisać tę niechęć do wszystkich, którzy ośmielili się zakłócić warszawiakom ich błogi spokój i popsuć zadowolenie z władzy, która swoim starym zwyczajem przygotowała prowokację.

Świetnie, że PiS nie dał się wciągnąć w pułapkę Marszu w Warszawie. To, co ględzi PDT i Sienkiewicz mało kogo obchodzi i mało kto w to wierzy. To jest już skowyt kundli.

 

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390210

elig: Tu nie chodziło o samego Kaczyńskiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#390249

Moja 17-letnia córka była na uroczystościach w Warszawie dzień przed Świętem Niepodległości. Była pod wrażeniem niesamowitej atmosfery jaka panowała wśród uczestników Miesięcznicy i wigilii Święta Narodowego. Uczestniczyło w nich - u boku Premiera Kaczyńskiego około 30.000 osób. Porządku pilnowali cywile i nieliczni policjanci - nie było żadnych awantur ani przepychanek. Jestem na 100 procent pewna haniebnej prowokacji ze strony tych, dla których "polskość jest nienormalnością". Decyzję o przeniesieniu świętowania do Krakowa uważam za jedynie słuszną i dziękuję Bogu, że tak się stało!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390273

Sobie, a przy okazji nam.
Drobne cwaniaczki prowadzone łapą Putina.
Żenada i zgroza.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390209

 Prezes Kaczyński powinien chyba zdecydowanie odciąć się od  "wyczynów" RN. Te pajace potrafią wszystko  spieprzyć, a każdy z nich jest najmądrzejszy z całej wsi.  

Kiedyś się mówiło, że wszystkiemu są winni dziennikarze i cykliści. Dziś wszystkiemu jest winien PiS.

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390213

I robi swoje.
Nic dziwnego, że wywołuje u nich irytację.
Znów nie dał się sprowokować.
"Psie głosy nie idą pod niebiosy":):):)
Nawet dymy spalonej tęczy i budki nie idą.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390218

gdzie tam PIS!
Wszystkiemu winien jest sam jeden Kaczyński, któren myślą nienawistną, zdalnie podpala tęcze, budy i wszystko, o czym złowrogo pomyśli...

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#390229

gość z drogi

miał być Kaczyński a jest Ktoś inny...ale sPOko...i Tak nasz Prezes jest winiem wszystkiemu,samą swą myślą POdpalił stróżówkę...to jest dopiero coś...

Brawo PIS

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#390261

elig: To sukces RN. Było to widać, słychać i czuć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#390251

Że to sukces RN, a PiS się próbuje podłączyć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390271

Czytam komentarz eliga po raz drugi i drugi raz nie mogę wyjść z podziwu jak można być tak naiwnym i sterowalnym. Szanowny kolego twoje pienia na cześć sukcesu marszu są wodą na młyn komuszo-platformianym. Zrobiono narodowców jak dzieci we mgle. To że będzie prowokacja było pewne tak jak pewnym było że sobie z nią nie poradzicie. Zamiast pokazać prowokatorów i odciąć ich od pochodu, poprzez nadłośnienie tego przez megafony i stworzenie koło nich pustki oraz wezwania policji, były próby marginalizowania i ogłaszania że to drobne incydenty. Nie można tego nazwać inaczej jak brakiem pomyślunku i przewidywania co z tego zrobią szczekaczki i jakie obrazki pujdą w świat. Dyskredytowanie działań PiS-u i mowa o tym że to oni "dali ciała" to już prosta głupota i działanie na korzyść szeroko rozumianego układu, który już zaciera łapki. Z taką polityką co najwyżej kury wam macać, jak to powiedział Marszałek. II PRL można zwalczyć tylko tworząc wspólny front żeby przekonać tą rzeszę biernych i zastrachanych. Nie służy temu fanfaronada, wzajemne oskarżenia i zwykła polityczna głupota.
Pozdrawiam
PS
Przepraszam za ostre sformułowania, ale szlag mnie trafia jak widzę i słucham pożądnych ludzi którzy dają sobą sterować bandzie zasranców.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tango

#390212

Elig jest płci żeńskiej.
Można ją zobaczyć na niemal każdym nagraniu z "opozycyjnych" wykładów i wystąpień, w pierwszym rzędzie.
Co z nich rozumie i "wynosi", to już inna sprawa:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390215

"pujdą" pisze się inaczej - przez "ó", bo tak wygląda zanadto "prezydęcko" ;-)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390242

elig: No właśnie rok temu był taki wspólny front. I komu to przeszkadzało? Chyba tylko Tuskowi. W dodarku to Sakiewicz pierwszy zaczął wybrzydzać na RN. Wiem to na pewno.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#390252

Jak zwykle bardzo mądra decyzja Pana Jarosława. Kto logicznie pomyśli zauważy że to najlepsze rozwiązanie.  Wydawało mi się ,że na np. popieramy opozycje . Przysłowie mówi  "Ostatni ptak co własne gniazdo kala ."  -1-

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390225

elig: Ja tam niczego nie kalam. Mam prawo mieć własne zdanie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#390253

Nie zgadzam się. W obecnej sytuacji jawnej i nieustannej nagonki PO i jej łże-mediów na PiS, uważam zachowanie jego działaczy 11. listopada za świetny unik, manewr wymijająco-okrążający, dzięki któremu zdobywa się przewagę. To, co sobie graś-cieć gada, niech sobie gada. Również pani Kim (Ir Sen?). Wyborcy lemingowcy mają jasny obraz skorumpowanej gronkiewiczowskiej Warszawy pogrążonej w chaosie - głębokim jak histeryczne relacje tefałenu i Krakowa, gdzie demonstrował PiS. Poza tym Kraków zawsze lepiej kojarzy się z Polską, bo to jest tak naprawdę Stolica Rzeczypospolitej, Królewskie Miasto. I sondaże skoczyły do góry dla PiSu, nie dla PO. Kraków górą. Należy skończyć z warszawką, bo to miasto jest tak uwikłane w czerwoną pajęczynę, że każde miejsce w Polsce wydaje się być lepsze. A poza tym - bardziej czytelny i wiarygodny jest obraz przywódcy opozycji spod Wawelu niż spod budynku z żyrandolem...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390241

elig: Nie należy wierzyć propagandzie mainstreamu. Żadmego chaocu nie było - marsz szedł spokojnie wyznaczoną trasą. Był najspokojniejszy ze wszystkich czterech na których byłam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#390254

Relacjonowałem to na żywo, choć z TV.
Widziałem zorganizowane grupy w kominiarkach przechodzące sprawnie przez ubrany w pomarańczowe kamizelki "kordon" ochrony marszu.
Współpraca z "reżimem" była zaiste wzorowa i obydwie "strony" osiągnęły pełen sukces.
A Kaczyński był... tchórzliwie złowrogi.
I odpowiedzialny za wszystko, co złe.
Jak zawsze.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390309

"A Kaczyński był... tchórzliwie złowrogi.
I odpowiedzialny za wszystko, co złe."

Właśnie i ,,,
to prezes Kaczyński sterował z "ukrycia" tymi burdami ...

Osobiście dobierał funkcjonariuszy do "zadań specjalnych"
No i ta spalona "budka"... to też robota "prezesa" bądź jego najbliższych współpracowników ...

Najprawdopodobniej to pani Szydło albo sam min. Macierewicz gdyż nikt tak jak On nie miałby wystarczającego powodu by w ramach wendetty za Smoleńsk w końcu zemścić się na sovietach..

No i w końcu wyszło szydło z worka , teraz już PiS ma przechlapane ...

Po takich "numerach" sondaże polecą na pysk i może w końcu fortuna uśmiechnie się do tych komu ciasno z GP i PiS na Agrykoli i nie tylko ,,,

I to by było na tyle ,,,,
A może jeszcze jedno , ja chyba zwariowałem gdyż udałem się na obchody święta Niepodległości do Krakowa miast ,,,"ćwiczyć" sprint czy przełaje w imię czego właściwie , a już wiem , by nie zawieść tak samej "elig" jak i wszystkich przyjmujących jej punkt widzenia ...

Właśnie posypałem czoło wirtualnym popiołem i czym prędzej składam samokrytykę ,..,.

Mea culpa
mea culpa.
mea maxima culpa.

pozdrawiam
/zwłaszcza tych zdrowo myślących/
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#390364

Ego Te absolvo ;-)))!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390365

Cogito ergo sum ;-)))!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#390367

... w Krakowie nie podpalili...
Ale wstyd!
Ale rozczarowanie!
PS
Nie będą nam chłopcy z policji u RN dyktować co i kiedy mamy podpalać.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390366

No to teraz GP i PiS dostaną za swoje ...
ps.
Swoją drogą też wolę sam decydować co i kiedy (kogo) - podpalać ..:-)
Swego czasu niejaki Grzegorz Braun zaproponował by obecną W-wę otoczyć drutem kolczastym i na koniec ...'
- wyłączyć światło ,,,

Ale by sie działo , no nie :-)))
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#390370

Nie mogłeś niczego podpalić-siedziałeś wygodnie na NP.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#390372

... silniejsze od miecza :):):)
Choć Terry Pratchet twierdzi, że tylko w wypadku, kiedy miecz jest bardzo mały, a pióro bardzo ostre:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390381

Nie wierzę propagandzie mainstreamu! Mam oczy i widzę, mam uszy i słucham i mam rozum i myślę. Kaczyński zyskał na tym marszu, a raczej na nieobecności na nim. I tyle, nie ma co wiele dyskutować. A lemingów boli to jak diabli. Gubią się, motają, nie wiedzą co powiedzieć. Jak np Graś-cieć. Wczoraj jeden leming zaczął ze mną: "Bo kaczor..." Przerwałem mu mówiąc, że kaczora tam nie było, więc po co mi z kaczorem wyjeżdża, ten na to zamilkł, bo innych nazwisk nie zna. Zasiałem jednak w jego głowie ziarenko niepokoju: "Jeżeli nie kaczor, to KTO?" I o to chodzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390460

czy mainstream cos dostrzega czy tez nie.

Zaczyna przeciez swoj wpis slowami:

"Dobrze jest porównać Marsz Niepodległości narodowców w Warszawie z marszem PiS w Krakowie. Ten drugi był teoretycznie bardzo udany, ale nikt nie zwrócił nań uwagi."

Kim jest ten "nikt"?

Chcialbym sie myslic, ale nie przypuszczam, zeby elig chodzilo o portal nieazlezna.pl albo o blogmedia. Chyba tez nie o Radio Maryja.

"Nikt" to tvn24, Gazeta Wyborcza, Polsat, Tomasz Lis, Olejnik, Miecugow i kto tam jeszcze. Gdyby dziennikarze "nikta" dyskutowali nad trescia wystapienia Kaczynskiego w Krakowie z rowna zajadloscia, z jaka tropia jego slady na Marszu w Warszawie byloby dla elig OK.

Poniewaz "nikt" przyjal inna taktyke, elig uwaza, ze to tez blad Kaczynskiego.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#390467

Świadczy o tym choćby tytuł.
Nie widzę nawet, używanego czasem jako listek figowy przez "łże media" w ich insynuacjach, pytajnika.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390469

i o zgrozo, ów "nikt" jest wykładnią ważności poszczególnych eventów nawet dla - wydawałoby się - opozycyjnych blogerów. Ja w ogóle jestem zdania, że dla oczyszczenia myśli z mętliku informacji złych, durnych i niepotrzebnych należy po prostu unikać jak się da mainstreamowych "niktów" i samemu budować własną wizję świata, gdzie przywrócona zostanie kolejność i ranga wydarzeń. A takim ważnym wydarzeniem był z pewnością marsz w Krakowie, bo stał się właśnie przyczyną tak zajadłego ataku. Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390480

Tak w Krakowie naprawdę byla atmosfera Święta.
Dołączam krótki materiał filmowy pana S.Budziaszka
http://www.youtube.com/watch?v=GHqZ3AHPRj8&feature=c4-overview&list=UUNNGCZht5SWqkuS0ShObTFw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

bulsara

#390257

czy rżniesz głupa? Właśnie dlatego, żeby nie można było im przypiąć tych wszystkich bzdur. To prawda, że próbują, ale jak idiotycznie z tym wyglądają! Nawet Olejnik kpiła dzisiaj z Grasia, stwierdzając, że przecież obciążanie PISu jest idiotyzmem, bo PIS był w Krakowie, a tam za nimi żadni kibole nie pojechali i nikt niczego nie podpalał. Graś w "kropce nad i" wyszedł na kompletnego durnia i to jest kolejny sukces J. Kaczyńskiego. Min. Sienkiewicz nawet przez "przyjaciół" Tuska uznany został za debila, który bezpieczeństwo państwa zostawił w rękach ochroniarzy marszu - ochotników. A co robiła policja opłacana z podatków? Czekała "aż się zacznie". Doskonała taktyka, zwłaszcza po zapowiedziach ściągnięcia ogromnych sił policji wspomaganych żandarmerią. Specjalne akty prawne uruchomiono dla zapewnienia bezpieczeństwa w stolicy, a jednej "sławojki" przed ruską ambasadą nie byli w stanie uchronić przed spaleniem? Mocarnego mamy ministra od bezpieczeństwa kraju.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#390263

Pamiętam z czasu stanu wojennego, jak przed którymś 1-maja pojawiły się w Gdańsku ulotki wzywające do zbiórki na ul. Smoluchowskiego w pobliżu skrzyżowania z Al. Zwycięstwa.
Ulotki były świetnej jakości i w odróżnieniu od normalnie przyklejanych na murach, nikt ich nie zrywał.

Mieszkałem w pobliżu wspomnianego skrzyżowania. Z ciekawości udałem się późno w nocy "z psem na spacer". I się nie zawiodłem. Liczne ekipy dosłownie obwiązywały pobliski park jakimiś grubymi linami. Rano cała okolica była obstawiona setkami zomowców w pełnym rynsztunku.

Aż tak dokładnie obserwować nie mogłem, ale nie przypuszczam, żeby choć jeden głupek dał się wówczas nabrać na tę zorganizowaną przez władze "zbiórkę".

Wszyscy byliśmy wtedy wyczuleni, a nawet czasem paranoicznie przeczuleni, na prowokacje i donosicielstwo.

Widać instynkt w narodzie zanika.

Teraz idziemy sobie w pochodzie, prowokatorzy poubierani w stroje służbowe kręcą się swobodnie między nami, co jakiś czas zbierają się w grupy, aby zaatakować z góry wyznaczone cele, a my idziemy spokojnie dalej. Ważne przecież, że to wszystko jest dziełem wyłącznie tych kilkudziesięciu mężczyzn w kominiarkach.

A ci mężczyźni, to jak mówi Wojciech Cejrowski, "kibole" są.
(Smutne, że się Cejrowskiemu tak zgłupło).

A elig kupuje cały ten kit i wierzy, że samodzielnie myśli.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#390272

elig: Co do Sienkiewicza - w pełni sie zgadzam, ten facet to nieporozumienie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#390314

a potem, w treści notki, przeszłaś do manifestacji. Dobrze się zdecydować, bo dla marsz i manifestacja to nie jest to samo.
Nie zgadzam się z Tobą, a zwłaszcza z tym, że Jarosław Kaczyński coś sobie strzelił. Nie. Jarosław Kaczyński świętował niepodległość Polski, pochylał się nad tymi, którzy, broniąc tej niepodległości, zginęli. Gdzie tu jest miejsce na manifestację?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390275

Zastawionej przez PO. Gdyby PIS wzial udzial w marszu, wszystkie prowokacje poszlyby na konto PIS. Sienkiewicz przeciez tworzyl te narracje juz od jakiegos czasu. Byl wyraznie zawiedziony tym, ze marsz w Warszawie jest bez PIS. 

Wydaje mi sie, ze skala prowokacji bylaby jeszcze wieksza. To udowodniloby calemu swiatu, ze PIS to chuliganeria, z ktora nie mozna sie powaznie liczyc.

Moim zdaniem decyzja JK byla jedyna sluszna.

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

andygo

#390279

 Zamiast paplać bez sensu, podziękujcie elig za relację i zaangażowanie.

Marsz był ok, choć moja ochotniczka ze znajomymi musiała uciekać przez płot.

Ja równierz doświadczyłem "czułej opieki" białych kasków przy Belwederskiej i przez moment miałem ochotę wycofać się na " z góry upatrzone pozycje" podobnie jak gieroje z PIS i GP.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390280

Relacji w necie i nie tylko pelno. Ja tez tam bylem, widzialem masy mlodzierzy kibicowskiej i roznych innych zgrupowan, ktore zacnie swietowaly Niepodleglosc. Widzialem tez sprawna ochrone marszu, ktora starala sie chronic uczestnikow Marszu, bo takie miala zadanie. Widzialem tez prowokacje, ktore nie osiagnely zamierzonego celu, wlasnie dzieki sprawnej ochronie. A dzialanie PISu bylo moim zdaniem madre i wpedzilo planodawcow-prowokatorow w slepy zaulek.Ludzie, ktorzy zachowyweali sie normalnie, nie prowokujaco, nie musieli sie niczego obawiac. Mnie w kazdym razie nikt nie zmusil do wycofywania sie na jakiekolwiek pozycje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390285

Jak na kogos kto ma zasadnicze problemy z ortografia dosc niegrzecznie komentujesz wypowiedzi, ktorych sensu nie rozumiesz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390286

Za również przepraszam, pośpiech nie uwaga.
Jak na kogoś kto żyje w Łoślandii pozbawiony słońca, pewnie blisko koła (24 godziny do Sztokholmu) dosyć śmiało wypowiadasz się na temat innych. Może solarium albo coś takiego pomoże zwalczyć depresję. Dwa lata tam spędziłem, białe noce też są dokuczliwe, więc urazy nie chowam, choć z tą ortografią to strasznie prymitywny chwyt.
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390307

Akurat depresja nie sprzyja smialosci w wypowiedziach:-) Zreszta, ja nie mam depresji.
A co do ortografii powiem Ci tak: chwyt chwytem:-)
Pozdrawiam z Łoślandii - w drodze do pracy widzialem dzis, w odleglosci 50-100 m od szosy dwa mlode losie. Na szczescie nie widuje sie ich na tej trasie zbyt czesto.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#390313

@ Benek, czy jesteś pewny , Szwecja to Łoślandia ?
Byłem pewny , że to druga nazwa Suomi :-))
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
@ Traube....a Ty tę ortografię to sobie "włusz" w otwór bezpośredniego zagrożenia :-)))))~

A to może dla wyjaśnienia :

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390349

Refleksje o Marszu Niepodległości z dn.11 XI ad 2013, Warszawa.
Proponuję nazwę : MARSZ NIEPODLEGŁYCH
Czas upłyną , emocje opadły, a więc nastała pora na podsumowania. Trzymajmy się faktów.
Według moich szacunków , a mam w tym doświadczenie, było nas uczestników ponad 450 000 , powtarzam ponad czterysta pięćdziesiąt tysięcy. Pomyślmy logicznie, gdyby nas było tylko około 50 000 , jak to powtarzają dziennikarze różnej proweniencji, to przecież tak licznie zgromadzona policja spełniłaby marzenie PDT et consortes i nie dopuściłaby w ogóle do rozpoczęcia Marszu. Obecnie, policja w IIIRP jest formacją najemną, a więc jako taka jest pozbawiona motywacji ideologicznych i jest formacją tchórzliwą. Taka policja i inne służby wszelkiej maści, mając świadomość naszej liczebności chowali się w bocznych ulicach kąsając tu i ówdzie jak kundelki tam gdzie to mogło być bezkarne. Oni , mimo rażącej indolencji w dowodzeniu, byli świadomi, że nie mogą zaatakować głównej kolumny tak liczebnego marszu bo byliby starci na proch.
Stąd te nieliczne i nie rzutujące na całość, a dla laików widowiskowe, prowokacje ze strony różnych służb reżimowych. Nie istotne są rozważania kto i gdzie nas prowokował i co podpalił. Takie chuligańskie prowokacje były do przewidzenia, nie stanowią obrazu Marszu i nie ma się co nad tym rozwodzić. Tak było uprzednio i tak było teraz. A to, że „cyngle” dziennikarskie do dziś tylko w takich prowokowanych zadymach widzą obraz tego Marszu – to dowód ich braku obiektywizmu dziennikarskiego, czytaj serwilizmu wobec PDT et co., i (niestety) GP …
W tym miejscu muszę zaakcentować jaką nam przykrość sprawiły rażąco nie obiektywne relacje z Marszu nadawane wieczorem 11 XI przez TV Republika. Z braku elementarnej uczciwości dziennikarskiej zdaliby reporterzy i komentatorzy TV Republika na piątkę u towarzyszki „Stokrotki”. Chlubnym wyjątkiem był p. J. Pośpieszalski. Tego wieczora TV Republika i GP stracili kredyt zaufania u wielu.
Z porównania Marszu Niepodległości do Marszu Pamięci Ofiar „Smoleńskich” z dn.10.XI. ad 2013 wynika, że na Krakowskim było plus minus tylko 5 000 w tym młodych maksymalnie 8%, a w prawie stu krotnie liczebniejszym Marszu Niepodległości nas „starych” było zaledwie 5%. To porównanie świadczy o sukcesie Narodowców i dużo mówi o możliwym elektoracie w najbliższych wyborach. Jeśli Młodzi Narodowcy będą mieli na kogo głosować. Bo oni na pewno nie będą głosować na żadną z obecnych w sejmie partii jako wywodzących się z szalbierstwa okrągłego stołu. To również świadczy o błędzie kierownictwa PiS-u w decyzji ucieczki na święto niepodległości do Krakowa i obrażalskim odcinaniu się od Narodowców. Czy nie właściwiej jest, po męsku, przyznać się do błędu jakim była „Lizbona”, etc. i rozpocząć dialog z młodymi Narodowcami ?
W sumie, warszawski Marsz Niepodległości (ja nazywam Marszem Niepodległych) okazał się NIEZAPRZECZALNYM SUKCESEM ! I to właśnie was tak boli moi państwo spod znaków PO + niestety GP. Nie mając dostępu do państwowych funduszy nie tylko zgromadzono potężną ilość uczestników z najodleglejszych krańców Polski (plus goście zagraniczni) ale i zapewniono świetną organizację, sprawną służbę porządkową oraz podstawowy ekwipunek. BRAWO !
Wśród uczestników Marszu panowała harmonijna i poważna atmosfera. HGW nie życzyła sobie „partyjnych” emblematów to też na jednym z czołowych transparentów był cytat Herberta co jest symptomatyczne. Najwyraźniej, uczestników łączyły : negacja obecnego układu rządzącego i dążenie do realizacji celu „aby Polska była Polską”. Nie zauważyliśmy nikogo pijanego. Nie słyszeliśmy rynsztokowych wulgaryzmów. Było kilku księży i braci zakonnych! Były rodziny z małymi dziećmi. Przyjrzyjcie się im uważnie na fotografiach.
To czego nie oczekiwaliśmy to , że my „starzy” wielokrotnie spotykaliśmy się ze strony młodych uczestników Marszu z wyrazami szacunku, sympatii i podziękowaniami za to, że z nimi jesteśmy.
To był dla nas niezapomniany i historyczny dzień !
Adam Ferch

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Firley

#390331

Oglądałam Marsz Niepodległości w tv,ale miałam podobne odczucia.
O tych młodych ludziach przypomną sobie politycy przed wyborami.Oby tylko nie dali się wykorzystać.Młodzi oczywiście.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#390334

A niech działają, ci - młodzi. Tylko, na litość boską, nie razem z Porębami, Winnickimi, Kobylańskimi, Giertychami i Bóg wie z kim jeszcze w tle. Rozumiem, że jeśli większość z nich to "dzieci III RP", mogą pewnych rzeczy nie wiedzieć. Ale wtedy dobrze jest innych zapytać.

Mnie nigdy nie było po drodze z kibicami, paramilitarnym sznytem, nie przepadam za równymi szeregami. Powiedzmy, że mam inny "rodowód" i upodobania. :) Ale szanuję prawo każdego do posiadania swoich przekonań.

Jest tylko jedna zagwozdka. Stawanie ramie w ramię z panami o paskudnej przeszłości i niejasnych bieżących priorytetach od razu rodzi podejrzenie - czy aby nie podziela się ich zapatrywań? I tę kwestię każdy entuzjasta "Ruchu Narodowego" powinien we własnym sumieniu rozważyć.

PS. Mnie świętowanie 11 listopada kojarzy się jednak z czymś innym niż skakanie przez płoty, marsz w świetle czerwonych rac i płonącej tęczy. :) Podobnie, jeśli wyrazem "patriotyzmu" i "odwagi" ma być zdemolowanie budy przy sowieckiej ambasadzie - to ja się na takie zabawy nie piszę.
11 listopada mogę pójść do kościoła - i tak też czyniłem zawsze, w tym akurat roku nie dotarłem na Wawel, nie było mnie w Krakowie. A i tak ważniejsze co i jak robi się przez cały rok - niż czy się 11.11 "oficjalnie" świętuje.

Skądinąd "magia tłumu" niespecjalnie na mnie działa, serce nie bije mi szybciej tylko dlatego, że wokół mnie kilkudziesięciotysięczny tłum. No chyba, że... ja i inni zebraliśmy się w celach muzyczno-rekreacyjnych. Czyli na dobrym koncercie.:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390341

Niestety panowie o paskudnej przeszłości lubią zawsze iść na czele.Te typy tak mają.
Czas pokaże kto miał rację.:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#390357

... śpiewka...
Zaklinanie rzeczywistości.
Tańczyliście, jak wam Putin zagrał.
Czym tu się chwalić???
Będą wybory - zweryfikują się obliczenia.
No, ale wy nie powinniście w ogóle w nich startować, przecież demokracja jest be:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390340

Co Ty tak ciągle z tym Putinem. Jakaś fobia?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#390358

Tak mówią w TV i piszą w GW :):):)
PS
Tusk jest już moim zdaniem skończony i spisany na straty, dlatego wymieniam od razu mocodawcę.
Następna może być powtórka z Biesłanu...
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390362

Kłopot w tym,że może być więcej niż jeden mocodawca.
Stąd nasze życie polityczne jest takie nieprzewidywalne. :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#390368

Ja widzę, z kim uprawia zboczony polityczny sex:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390378

450 tys. na marszu w Warszawie?    W ciągu ilu lat?  Niektórzy chcieliby, by uważano RN za ogromną siłę, ale to tylko pobożne życzenia. Moja rodzina była na tym Marszu i też potrafi liczyć tłumy i jeśli było Was 40 tys, to góra. Wodzowie RN sami podbijają sobie bębenek, by ukryć totalną kompromitację. A może to B. Porębie mnożyło się w oczach?

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390342

Bardzo symptomatyczne jest stwierdzenie - :. HGW nie życzyła sobie „partyjnych” emblematów ...." To po co wyszliście na ulice? Pospacerować. Skoro PiS uciekł do Krakowa, bo nie chciał stanąć do konfrontacji, to po kiego RN wychodził na ulice? Radośnie uczcić Święto? Niszcząc po drodze co popadło?

Wkurza was wszystkich to, że Kaczor okazał się przebieglejszy i wystrychnął na dudka i Tuska i tych wszystkich, który lubią zadymy a potem zwalają winę na innych.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390345

gość z drogi

ręce opadaja i nie tylko...ja mam dosyć...po prostu dosyć ...nawet głupi i naiwni widzą intrygę grubymi nićmi szytą,ale nie widzą jej

  mądrzy i ci wykształceni,czyli młodzi z dużych miast.

 nie widzą jej również,ci bardzo dorośli..by nie powiedzieć inaczej...

 

 pozdrawiam...WAS serdecznie i spadam..Głupota ,która nie zna granic nie ma szans na naprawę...

              a Polska płonie,rozpada się gospodarka gnije,korupcja szaleje...ale co tam, ...najważniejsze,że Kaczyński jest winiem WSZYSTKIEMU,a to ,że okradają

nas w biały dzień...to już nie ważne...a okradają ze wszystkiego...szczególnie z godnosci..i rozumu

uncja rozumu dzisiaj na wagę złota ,ale nie  Amber Gold...

 a TW minister Boni,POkłada się ze smiechu i robi swoje...czyli dobrze KOLEGOM...

Gaz płonie,tusku leci ,by go gasić i nic to ,że gazociąg biegnie przy domach,nic to ,że się musiał dawno w ziemi rozszczelnić

                           nic się nie stało  

 POlki i POlacy..mąż stanu ,łojciec narodziku..to wam POwie,gdy POgłaszcze główki dzieci pogorzelców...przecież to zły Kaczyński zapalił ten GAZ

 ot papierek lakmusowy,a jaki ma kolor ?

 

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#390459

Już zajęte przez raka.
I amputować zdrowe płuco.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390472

gość z drogi

byle tylko pacjent nie umarł 

pozdr z drogi do normalnosci i do Polski bez wpływów "somsiadów"  :)

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#390474

Można się samemu oszukiwać, oczywiście można. Każdy potrzebuje trochę czasu aby dotarło do niego, że uczestniczy w ustawce. To, że PiS to zrozumiało świadczy tylko dobrze. Trudniej będzie zrozumieć ten fakt innym uczestnikom tego marszu bo potrzeba tego święta jest duża. Ale biorąc udział w tej kanapowej ustawce za którymś razem dotrze do ludzi w czym naprawdę biorą udział.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390473

... duże grupy zamaskowanych osobników.
Czy tak się świętuje?
PS
Jeśli to wszystko byli policjanci, to warto od nowa oszacować ilość uczestników:):):)
Z tą liczebnością w ogóle jest jakoś dziwnie.
Kolumna była bardzo rozciągnięta i, że tak powiem, rozrzedzona, a większe dziury zapełniały gigantyczne flagi.
Rozumiem, że PiS świecił nieobecnością, a "narodowcy" chcieli to "tchórzostwo" litościwie ukryć:):):)
Ktoś nas tutaj próbuje robić w konia, stosując złudzenie optyczne.
Jak to świadczy o intencjach?
A propos - podobnych sztuczek używały "zaprzyjaźnione telewizje" pokazując pochód Komorowskiego - kadr rzadko kiedy sięgał poza... dwa pierwsze szeregi "tłumu spontanicznie świętujących Warszawiaków".

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390478