PROTEST PRZECIW PROFANACJI KRZYŻA I OBRAZIE KATOLIKÓW

Obrazek użytkownika BR
Kraj

PROTEST W WARSZAWIE W OBRONIE KRZYŻA I PRZECIWKO OBRAŻANIU UCZUĆ RELIGIJNYCH POLSKICH KATOLIKÓW.

W środę, 6 listopada, pod Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbyła się manifestacja w obronie Krzyża i przeciw obrażaniu uczuć religijnych polskich katolików. O godzinie 17:00 rozpoczął się program TV Trwam ‘Po stronie prawdy.”

Pod gmachem centrum zgromadził się tłum Warszawiaków. Pomimo chłodu i deszczu wiele osób czuło potrzebę przeciwstawienia się skandalicznej wystawie mającej miejsce w Centrum, w której wyświetlany jest bluźnierczy film pt. “Adoracja”, reżyserii Jacka Markiewicza. Obrazy szokują katolików, którzy widzą nagiego mężczyznę ocierającego się genitaliami o dużą figurę Jezusa Chrystusa na Krzyżu. Wystawa nosi tytuł “British British Polish Polish; sztuka krańców Europy w latach 90. I dziś.” Finansowana jest z podatków Polaków.

W zgromadzeniu wzięli udział między innymi: ksiądz Ryszard Halwa, red. naczelny miesięcznika ‘Moja Rodzina’ i portal prawy.pl, który to jako pierwszy przedstawił sprawę na swojej stronie internetowej, były Minister Edukacji Narodowej Mirosław Orzechowski, poseł PiS Jan Szyszko, poseł Małgorzata Sadurska, aktorka Halina Łabonarska, radny Andrzej Melak, a także parlametarzyści, ludzie kultury i sztuki, politycy, społecznicy, przedstawiciele mediów i liczne grono zatroskanych Warszawiaków.

Tłum wznosił hasła: ‘Tylko pod tym Krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem’, a także ‘hańba’ i ‘skandal’. W przemówieniach poruszono kwestie obecnych ataków na Polski Kościół, profanacji symboli religijnych, a także braku tolerancji dla katolików. Ksiądz Halwa zauważył, że gdyby w taki sposób potraktowano muzułmańskiego Mahometa czy w inny sposób obrażono społeczność żydowską wybuchłby skandal, a rządzący musieliby stokrotnie przepraszać. Niestety gdy mają miejsce akty obrażania i znieważania nie tylko symboli, ale również obrazów Boga katolików nic się nie dzieje, a wręcz przyzwolenie na takie czyny argumentowane jest ‘wolnością wypowiedzi’ czy ‘współczesną sztuką’.

Do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wysłane już zostały odpowiednie pisma z żądaniem zamknięcia wystawy i ukarania winnych zarówno od redakcji prawy.pl, parlamenatrzystów, a także od innych instytucji, organizacji i osób prywatnych. Powiadomiona została również prokuratura o możliwości popełnienia przestępstwa zgodnie z art. 196 kodeksu karnego: „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych podlega karze (…).” Sprawą zajął się Parlamentarny Zespół d/s przecidziałania Ateizacji Polski.

Polscy katolicy zapowiadają, że sprawy nie odpuszczą i będą śledzić rozwój wydarzeń. Wystawa musi zostać zamknięta, a ludzie za nią odpowiedzialni powinni ponieść stosowne konsekwencje. Dosyć obrażania katolików w Polsce!
BARBARA RODE

Brak głosów

Komentarze

Vote up!
0
Vote down!
0
#388954

Opisane oburzenie jest oczywiste, więc trudno tutaj coś dodawać. Mam jednak nieodparte wrażenie, że gdzieś pogubili się hierarchowie. To oni powinni zarówno organizować sprzeciw wobec obecnej nagonki na Kościół Katolicki, jak i w nim uczestniczyć. Mienią się być pasterzami, podpierają się pastorałem. Jeśli tak, to gdzie są gdy ich owieczki atakują wilki?
Bacowie i juhasi nie przypatrują się biernie gdy ich stado zostaje zaatakowane przez watahę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#388956

Postawiłeś bardzo retoryczne pytanie.
Są tam gdzie wydaje im się być powinni.
Modlą się, podpisują pakty z Cyrylem, biesiadują, budują piękne bazyliki, znów się modlą, potem liczą pieniądze, dogadują się z władzą, jeżdżąc w drogich limuzynach doglądają swoich posiadłości, znów liczą pieniądze, pouczają owieczki, biesiadują, pośredniczą w przeprawie przez Styks kanalii, przemycają na dnie łodzi żydków i komuchów, strzygą owieczki, biesiadują, pośredniczą.itd.
Nudne jest jak widać życie hierarchy kościelnego.

P.S. Generalnie jednak pośredniczą i zarządzają zmonopolizowanym rynkiem dusz.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#388960

gość z drogi

czy jest gdzieś w sieci protest w tej sprawie? chętnie go podpiszę z cała Rodziną...a tchórzowi 'artyscie" radzę zrobić podobny filmik ale np z Mahometem w roli głównej,wtedy chętnie dołączę do Oburzonych

10 z pozdrowieniami

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#388963

Tak, ja też uważam, że to jest nalepszy pomysł, niech ktoś wreszcie zrobi coś takiego obrażając inną religię, zwłaszcza muzułmańską, to cały kraj może wylecieć w powietrze. Był taki jeden, który narysował karykaturę Mahometa, musiła uciekać, ukrywać się i dostał rządową ochronę, bo podobno jego dni były policzone. Ale na Katolików można wiecznie pluć i to mnie potwornie wkurza.
A wyobrażacie sobie co by było gdyby ktoś zrobił coś nieładnego z gejami albo inną grupą mniejszościową. To na kolanach by rządzący przepraszali, a artysta zostałby nazwany nic nie wartym idiotą i wyrzucony na margines społeczeństwa....

Vote up!
0
Vote down!
0
#388990

gość z drogi

właśnie o TO mi "szło"

czym GORSI jesteśmy od wymienionych przez Ciebie ,? dlaczego nie wolno nam GŁOŚNO krzyczeć...Nie wolno NAS obrażać...

 NIE WOLNO pluć na Nasze Najświętsze ZNAKI...  Jaką Młodzież wychowamy ?Geja nie obraz

pedofila ,też Nie

ale Katolika TAK,jeszcze awans za to czeka...

Uważam ,ze powinniśmy śladem Młodych Rodziców,zebrać nie milion podpisów przeciwko takim praktykom, ale miliony...i krzyczeć na cała chorą już europke....

 Nie,nie wolno

Gdzie Zbrojewski,gdzie odpowiedzialni za takie BLUŻNIERSTWO,gdzie ?

 

 

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#388995

Stasiek

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#388968

A dokładniej ? Gdzie ta złośliwość i głupota ?
Nie budują pięknych bazylik ? Nie pouczają i nie strzygą owieczek ? Nie modlą się i nie biesiadują ? Nie posiadają drogich samochodów ?

Nie a miejscu Stasek, to byłoby, gdybym napisał coś o ocieraniu się o krzyż.

Który z hierarchów dołączył do tego ulicznego protestu ?
To też Stasek głupie i nie na miejscu pytanie ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#388971

Lepiej je ignorować.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#388972

Widocznie jedni lubią (widzą) trolle a inni białe myszki.

A jeszcze inni lubią się ocierać................skaranie Boskie z tą plagą ocieractwa.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#388976

wypróbowana przez hierarchów pod Krzyżem nieopodal Pałacu namiestnika,gdzie prawdziwi obrońcy byli lżeni i poniżani,jedynie nieliczni księża bronili honoru uczniów Chrystusa, a gdzie byli ci co mienią się być obrońcami i głosicielami prawdy?
"Staję po stronie "Tańczącego z widłami" .Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#388984

O ile dobrze pamiętam, to księża prawosławni, a nie katoliccy, szli ławą, jak jeden mąż, mając za sobą tłumy wiernych, zatrzymując w ten sposób paradę gejów. Takiej właśnie postawy możnaby się spodziewać i należałoby oczekiwać od duszpasterzy.
Od tego oni są, aby przewodzić w obronie wartości, które głoszą i których nauczają.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#388993

Cieszę się, stań po mojej stronie, tylko proszę nie za blisko :)) Przez niektórych komentatorów może to być uznane za ocieractwo :))

A tak na poważnie. Patrząc na całokształt reakcji hierarchów KK na podobne bezbożne akty, odnoszę przykre wrażenie, że wydali ciche przyzwolenie na nie, a w najlepszym wypadku udają 3 małpki (nie widzę, nie słyszę, nie mówię). A to już "ociera się" o celową destrukcję wartości chrześcijańskich.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#388994

Dość interesująca jest reakcja portalu braci Karnowskich (pod redakcją Marka Pyzy). Panowie Redaktorzy są dość skorzy do "moderowania" dyskusji gdy chodzi o niektóre tematy, lub wręcz do pozbawiania możliwości dodawania opinii. Tymczasem pod materiałem o warszawskim proteście w sprawie profanacji krzyża nagle stali obrońcami "wolności słowa". Jest tam już kilkaset opinii, z czego znakomita większość to wpisy kilku trolli - same w sobie nie mniej bluźniercze i obelżywe, niż "instalacja" tego "artysty". W dodatku układ strony, jaki przyjęła redakcja wPolityce.pl sprzyja "trollowaniu" - wpisy "dodają" się na górze opinii, czyli zawsze pod tekstem artykułu, a "dyżurni" już pilnują, żeby ich było na wierzchu.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#388998

Byłam tam. Bo wprawdzie do kościoła nie chodzę, ale mnie ta profanacja też oburzyła i dotknęła i uważałam, że powinnam chociaż w ten sposób dać temu wyraz.

Dziękuję Pani za ten wpis.
Już wczoraj szukałam na portalach informacji o tym proteście, chodziło mi o to, żeby jak najwięcej osób się o tym dowiedziało i przyszło - i nie znalazłam (oczywiście z wyjątkiem strony RM).
No, może źle szukałam ;-)
Szukałam i dzisiaj - znalazłam na w Polityce.pl

Czy dla prawicowców ta profanacja naprawdę nie jest problemem? Dlaczego nikt nie wsparł "Torunia" w tym proteście?

Widziałam "Solidarnych" z Lublina - podaję to gwoli rzetelności.

Vote up!
0
Vote down!
0
#389007

Cyt : "Czy dla prawicowców ta profanacja naprawdę nie jest problemem? ".
Z pewnością jest. Ale jeżeli władze Kościoła chowają głowę w piasek i udają, że nic się nie stało, katolicy, nic się nie stało, to taka postawa z pewnością do protestowania nie zachęca.
Episkopat (niezlustrowany do dziś zresztą) dał się zastraszyć władzy i przestał już interweniować na różnego rodzaju obrazoburcze "instalacje".
Tzw. dostojnicy Kościoła zostali zepchnięci do narożnika, boją się, że protestując, zostaną zakrzyczani oskarżeniami o przepych, gejostwo i pedofilię.
Więc wolą siedzieć cicho.

Prawicowcy natomiast bardziej skupiają się na pilnowaniu symboli narodowych a nie kościelnych (nie każdy prawicowiec to zagorzały katolik) i z pewnością protestowaliby gremialnie wówczas, gdyby jakiś goły facet na tzw, "instalacji" ocierał się (za przeproszeniem) obwisłymi jajami o orła lub flagę.
I z tych to powodów zapewne tak mało było w prawicowych mediach o w/w "ocieractwie fetyszystycznym"

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389017

Choć i w przypadku ocierania się o flagę sprawa się komplikuje.
Przy okazji tego wątku o ocieraniu, przypomniały mi się z przed parudziesięciu lat kolonie w Bieszczadach i plac apelowy z masztem na środku.
Codziennie rano i wieczorem w rytm komunistycznej piosenki flaga była wciągana na maszt lub opuszczana.
W między czasie maszt służył (z nudów) do czegoś innego.
Dzieci podciągały się na sam szczyt masztu i następnie ześlizgiwały. Brylowały w tym dziewczynki. Potrafiły paręnaście razy wciągnąć się na maszt a potem z nogami na nim splecionymi zjechać.
Nie wiem skąd miały siły, ale widać było, że zjazd sprawia im frajdę.
Kiedyś nawet sam spróbowałem i też mi się podobało, nawet bardzo. Miałem ochotę spróbować jeszcze raz ale zniechęciła mnie jednak kolejka oczekujących do masztu.
Czy było to w pełnym znaczeniu ocieractwo, froteryzm ? Nie wiem, ja zajechałem tylko raz.
Jeden z wychowawców uznał jednak widocznie (tak myślę po czasie) że to było ocieractwo, lub po prostu bał się, że któreś z dzieci spadnie i powbijał w końcu w maszt gwoździe.
Tak skończyła się moja przygoda z "ocieractwem".

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389023

Obawiam się, że to nie całkiem tak.
Obawiam się, że chodzi o to, że zaprotestował "Toruń". Wtedy inicjatora zostawia się bez wsparcia, a Sprawa? Ech, wtedy to rzecz drugorzędna. Tak samo byłoby, gdyby chodziło i o symbole narodowe.

Co do protestu - było zimno, daleko od przystanku, wiał wiatr, siąpił deszczyk - a ludzie przyszli i stali tyle czasu, w tym wielu ludzi starszych, co widać na zdjęciach.
Dobrze, że pójdzie to na zagranicę, bo Trwam oglądają też za oceanem.

Chciałabym poznać nazwisko promotora tej "pracy magisterskiej" oraz tego, kto dał zgodę na wypożyczenie do tego celu z Muzeum Narodowego takiego zabytku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#389020

Być może w istocie tak jest. Ojca R. wiele środowisk traktuje jak trędowatego. Tak środowiska kościelne jak i świeckie.
Nie ma Ojciec Tadeusz lekko.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389022

o proteście jako pierwsi napisali na portalu prawy.pl pod redakcją ks. Halwy. u nas też była informacja na facebooku: Nasza Polska 2012. trzeba tylko wiedzieć na jakie portale wchodzić :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#389069

Na Facebooku nie jestem, więc tego wpisu nie mogłam zobaczyć.
Na prawy.pl rzeczywiście nie wchodziłam, bo jakoś go pomijam. Muszę to zmienić i zacząć tam zaglądać :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#389071

zapraszam również na ksd.media.pl, tam też publikuję :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#389202

Nieprawda ! Trzeba trąbić o takich ekscesach i protestować właśnie tam gdzie porządny człowiek nie wchodzi. Również.

Facebooka i twittera wielu omija. Tylko ci, którzy ich używają myślą, że znaleźli się w pępku świata. Nie każdy ma czas i ochotę na tzw.fejsa i ćwirka.

Tak przy okazji, że tu jestem - dlaczego pan Nycz dopiero dobę PO się "obudził" i raczył delikatnie "wyrazić ubolewanie" na stronie Archidiecezji warszawskiej, a nie np. w inaczej zaprzyjaźnionej GW ? Albo na facebooku, twitterze ? Bo woli z nomenklaturą III RP żyć w zgodzie ?
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#389084

skąd tyle nienawiści i agresji w stosunku do tych, którzy coś robią, a nie tylko jęzorem mielą i do naszego kościoła. można lubić lub nie hierarchów, ale katolik nie będzie opluwał tych, którzy na czele kościoła stoją. najlepiej jak Pan/ Pani zabierze się za jakąś robotę i samemu zmienia świat

Vote up!
0
Vote down!
0
#389203

Myślę że potrzebna Modlitwa i ułańska szabla
By ściąć łeb sataniście bezczeszczącego Krzyż Jezusowy
Bo na stołkach siedzą zdrajcy Judaszowej odnowy
Hierarchia zasnęła, czy może pogrzeb kościoła organizuje?
Jeśli tak, niech się w temacie wylegitymuje
Wtedy będziemy się modlić w Kościołach zreformowanych
Bez figur haniebnych dla zdrajców całkowicie oddanych
Przewodnikiem Jest Bóg, a księża ziemskimi pasterzami
Jeśli niektórzy nie rozumieją niech będą owcami
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#389033

gość z drogi

 A tu IDZIE WALKA O wszystko...WIĘC TAK JAK   PISze @Jacek 

Modlitwą i Szablą...a ja dodam i pozwami sądowymi plus wysokie odszkodowania 

pozdrowienia 

 

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#389097

Zgadzam się w temacie Sądów
Chociaż hierarchia gra rolę wielbłądów
Prymas śpi bojąc się narazić
A jak mówi boi skazić
Elyty Prawdą prosto w oczy
Widać że poboczem Wiary kroczy
Pozdrawiam cieplutko:)

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#389161

Oni już wybrali,złotego cielca i dobrobyt doczesny,niż obrona Boga i wiary.

Nadszedł czas by pokazać nasze credo,ile mamy miłości w sercu do Boga i naszej wiary.

Czas stanąć w obronie tego co jest dla nas święte.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#389173

gość z drogi

My jesteśmy TYMI,którzy muszą głośno i czytelnie protestować...

Nagonka na K.K jaką dzisiaj wszelkie lewactwo i tzw "innosci"nam "oferują"

wymaga bardzo czytelnych odpowiedzi 

pozdrowienia i modlitwą i szablą :)

pozdrowienia :)

 

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#389244