sztuka współczesna

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kultura

Młody bloger Patryk C., znany szerszej publiczności z gnębienia swojego kota, na swoim Instagramie umieszczał zdjęcia z doklejonymi komputerowo częściami fizjonomii, dzięki czemu przypominał psa. To jakaś dziwna moda.

Gnębienie kota tego młodego człowieka wzięło się z głupoty, ale co powiedzieć o pochodzącej ze Słowenii „artystce” Maji Smrekar  ur. 1978, (https://www.facebook.com/maja.smrekar.73...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika BR
Kraj

PROTEST W WARSZAWIE W OBRONIE KRZYŻA I PRZECIWKO OBRAŻANIU UCZUĆ RELIGIJNYCH POLSKICH KATOLIKÓW.

W środę, 6 listopada, pod Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbyła się manifestacja w obronie Krzyża i przeciw obrażaniu uczuć religijnych polskich katolików. O godzinie 17:00 rozpoczął się program TV Trwam ‘Po stronie prawdy.”

Pod gmachem centrum zgromadził się tłum Warszawiaków. Pomimo chłodu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Recenzent JM
Kultura

Trwają wakacje, kolejny weekend, więc przy niedzieli nieco lżejszy temat. Zawsze korciło mnie, by dać wyraz temu, co myślę o sztuce współczesnej. A myśli mam politycznie niepoprawne.

W sztuce współczesnej, w moim przekonaniu, jak w lustrze odbijają się wartości współczesnego świata. Poprawność polityczna, pijar, reklama, manipulacja, kicz, wulgarność.
To odbicie niemal tożsame z obrazem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Aleksander Rybczyński
Kultura

Któż z nas, poznając tajemnice historii sztuki, ewolucję estetyki oraz stylów, nie zachwycił się sztuką Pabla Picassa? Przełom XIX i XX wieku fascynował eksplozją idei, nowatorstwem postrzegania świata i niespotykaną wcześniej w dziejach kultury zachodnioeuropejskiej mnogością stylów, burzących dotychczasowy porządek i wyobrażenia o pięknie.

Pablo Picasso,Portret Olgi na fotelu, 1918, olej na...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kultura

Czy sztuka może pełnić funkcje religii? Czy może odwoływać się tylko do poczucia piękna, emocji, instynktów, czy może sięgać jeszcze głębiej? Wielu twierdzi, że w każdej dziedzinie sztuki należy przełamywać granice. Wszelkie. Tymczasem uważam, że nie powinny być to granice moralne, bo to jest zbyt proste. Od razu będą się nasuwać pytania o „ilość sztuki w sztuce”. Sztuka to nieskończone...

0
Brak głosów