O CO NAPRAWDĘ CHODZI W WALCE O UBÓJ RYTUALNY?

Obrazek użytkownika BR
Kraj

To zdecydowanie walka ideologiczna, w szczególności dla strony mniejszości religijnych. Jest oczywiste, analizując wypowiedzi przedstawicieli Muzułmanów i Żydów, że odbywa się tu bitwa o władzę, o posiadanie szczególnych praw, o ochronę mniejszości.

Nie pierwszy już raz, mniejszości próbują przeforsować swoje roszczenia względem większości. Dowodem, na to, iż nie chodzi tu o samo spożycie mięsa w rodzinach innych wyznań w Polsce, ale o zasadę per se, jest wypowiedź przedstawiciela Muzułmanów w Polsce, który podczas wywiadu dla TVN 24 podkreślał: “jest brak zrozumienia dla społeczności muzułmańskiej i społeczności żydowskiej.” Przyznał również, że były propozycje, aby ubój rytualny został dozwolony w Polsce na potrzeby mniejszości religijnych. Takie jednak rozwiązanie nie zadowoliło Muzułmanów i Żydów. Chcieli, aby ta forma zabijania zwierząt była dozwolona w całości, również na potrzeby eksportu.

Polski Muftin oburzał się na fakt, iż w 21-wszym wieku nie może swobodnie praktykować własnej religji, a przez wiele lat mógł. Ale czyż właśnie rozwój społeczeństw i wkroczenie w wiek dwudziesty pierwszy nie zobowiązuje do systematycznego zmniejszania barbarzyństwa? Były przecież dawniej czasy kiedy ‘czarownice’ palono na stosie czy też bez znieczuleń przeprowadzano operacje chirurgiczne na ludziach. A jednak w miarę rozwoju, kiedy społeczeństwa dojrzewają zakazują wszelkich praktyk, w których ma miejsce zadawanie bólu i cierpienia. Oczywiście, nie da się wszystkiego zrobić naraz, nie jest jeszcze idealnie, ale jednak celem rozwoju ludzkości, jest coraz większy humanitaryzm.

Najłatwiej określić różnice w zaawansowaniu cywilizacji po tym jak traktuje się ludzi i zwierzęta i jak stanowi prawo na temat świadomego zadawania cierpienia. W krajach rozwiniętych nie stosuje się tortur, nie znęca nad więźniami, nawet tymi, którzy dopuścili się wielkich przestępstw, zabronione jest jakiekolwiek świadome zadawanie cierpienia ludziom i zwierzętom. Człowiek, bowiem, stojący ponad zwierzętami, ma za zadanie opiekę nad nimi, ich ochronę i humanitarne traktowanie. Są one mu dane od Boga, poddane i służą w jego codziennym życiu.

Oczywiście są jeszcze na naszym globie kraje, w których mężczyźni mają prawo legalnie bić swoje żony, kobieta za grzech cudzołóstwa może być bestialsko ukamieniowana, a z żywych zwierząt upuszcza się krew dla dokonania rytuału. To właśnie kraje muzułmańskie, które teraz podkreślają, iż życie w 21 wieku powinno zagwarantować im te praktyki, jako wolności religijne.

Takie podejście do sprawy może mieć skutki w przyszłości. Najpierw ubój rytualny, później zamykanie sklepów na ulicach polskich miast w godzinach modlitw, a na koniec nakaz zakrywania twarzy przez polskie kobiety. Wydaje się to wszystko tak absurdalne, że aż nierealne, a jednak w krajach zachodniej Europy takie sytuacje już mają miejsce.

Zważywszy na fakt, iż wskaźnik narodziń wśród Polaków wynosi 1.3, w Europie 1.38, a wśród społeczności Muzułmańskiej w różnych krajach świata przeciętnie 8.2 i biorąc pod uwagę fakt, iż głównym celem tej społeczności, jak oficjalnie i wielokrotnie powtarzają jej liderzy jest islamizacja świata, można mieć poważne obawy czy walka o obój rytualny w Polsce, określony prawnie, to rzeczywista walka o kawałek mięsa czy też spór o wpływy w naszym kraju.

Sprawa mniejszości żydowskiej ma podobny podtekst, choć inny wymiar. Oczywiście, tutaj również chodzi o sprawy ideologiczne, jednak wywierana presja przez Żydów okazywana jest w nie co inny sposób. To spowodowane jest innym statusem społecznym Żydów na całym świecie. Stanowią oni, bowiem grupę wpływów w większości krajów, należą do zamożnych i decyzyjnych tego świata i dlatego nie muszą walczyć na tym poziomie o ubój rytualny zwierząt w Polsce, choć oczywiście, aby zaznaczyć swoje wpływy Stany Zjednoczone nadesłały list, w którym oburzają się na decyzję naszego parlamentu. Należy podkreślić, iż w USA ubój rytualny jest zakazany. Jednak służalcza postawa Polski wobec innych krajów daje pole do dowolnych roszczeń mniejszości.

A co na to Polacy? Dobrze się stało, że Sejm podtrzymał zakaz uboju rytualnego. Wartości humanitarne muszą być nam bliższe niż interesy partykularnych grup mniejszościowych i grup wpływu. Obce w naszej chrześcijańskiej, polskiej kulturze rytuały i zwyczaje, a także żonglerka wielkimi pieniędzmi pomiędzy grupami zajmującymi się handlem mięsa nie mogą przewyższać polskich wartości szacunku do życia, również życia podległych nam zwierząt. Zwierzęta muszą być zabijane, dla pożywienia mięsożernego człowieka, polskie społeczeństwo tej prawdy nie kwestionuje. Jednak obowiązkiem cywilizowanego narodu jest podejmować takie decyzje, które zmniejszą cierpienia istot, którymi się mamy obowiązek opiekować.

Decydenci w wielu krajach Europy, rozumiejąc powyższe przesłanki, wprowadzili całkowity zakaz uboju rytualnego. U nas, w Polsce, powinniśmy mieć najmniejszy z tym problem, jako, że mniejszości religijne stanowią niewielki procent naszego społeczeństwa. Nie jest możliwe, aby zapewnić wszelkie zachcianki grup mniejszościowych. Gdybyśmy pojechali do krajów muzułmańskich doświadczylibyśmy wówczas jakie prawa mają chrześcijańskie mniejszości na tamtych terenach. I może bardziej troszczylibyśmy się o własne gniazdo niż o komfort naszych odległych sąsiadów.

Propagandowe stwierdzenia, że ucierpi nasz rynek, delikatnie mówiąc sa nieprawdziwe. Zakaz uboju obowiązuje u nas już od wielu lat. W tym okresie, wpływy z eksportu mięsa do krajów muzułmańskich i do Izraela rzeczywiście się zmniejszyły, ale znacznie zwiększył się eksport do krajów europejskich. Rynek handlu mięsem nie zmalał, a przychody plasowały się na podobnych poziomach. W interesie decydentów Amerykańskich jest, aby Izrael miał stałe dostawy mięsa z uboju rytualnego, a skoro w samych Stanach takie praktyki są zakazane, to najlepiej by było gdyby wiecznie ‘kłaniająca się nisko’ Polska zapewniła zaspokojenie potrzeb rynku sojuszników i partnerów izraelskich. Jednocześnie okazałaby jak bardzo skłonna jest zrobić wszystko dla społeczności żydowskiej.

Ubój rytualny zachęcałby również Muzułmanów do coraz swobodniejszego osiedlania się w naszej ojczyźnie.. A, że wskaźnik narodzin w tej grupie wyznaniowej, jak wspomniane powyżej, wynosi średnio 8.2, w szybkim tempie zauważylibyśmy, że chrześcijańska Polska już nie jest taka jaka była przez tysiące lat.

Czy Polska może stać na stanowisku i odważnie sprzeciwiać się presji innych krajów, w imię interesów Polaków?
BARBARA RODE

Brak głosów

Komentarze

" Były przecież dawniej czasy kiedy ... bez znieczuleń przeprowadzano operacje chirurgiczne na ludziach. A jednak w miarę rozwoju, kiedy społeczeństwa dojrzewają zakazują wszelkich praktyk, w których ma miejsce zadawanie bólu i cierpienia."

Operacje chirurgiczne przeprowadzano bez znieczuleń nie z powodu barbarzyństwa!

Skoro nie znano skutecznych i bezpiecznych środków do narkozy to co mieli dawni lekarze robić, kiedy jedynym ratunkiem dla pacjenta była np. amputacja dotkniętej gangreną nogi?

Myśli Pani, że tamci lekarze dla przyjemności pacjentom ból zadawali i że robili to, bo im tego nikt nie zakazał?

Dopiero od połowy XIX w. zaczęto stosować eter do znieczulenia ogólnego podczas operacji.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369782

Proszę się tak nie egzaltować. Ja nie pisałam, że celowo, tylko właśnie dokładnie jak Pan mówi, że nie było innych możliwości. A teraz są i gdyby teraz ktoś chciał to robić, to byłoby to barbarzyństwem. I tak samo jest ze znęcaniem się nad zwierzętami. Teraz wiemy więcej, mamy większą wrażliwość, większe możliwości i nie będziemy zadawać więcej bólu fizycznego, ale również psychicznego żywym istotom, bo jakieś mniejszości mają jakieś rytuały. Jest 21 wiek!

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369783

Postawiła Pani wykonywane bez znieczulenia operacje w jednym szeregu z paleniem czarownic. Jeśli miała Pani na myśli to, o czym Pani pisze w komentarzu do mnie skierowanym, to trzeba to było jasno sformułować.

Z resztą Pani tekstu nie polemizuję, bo te poglądy w pełni podzielam.

Co do egzaltacji zaś, to wybaczy Pani, ale przyganiał kocioł garnkowi:-)

Temat jest ważny, moja uwaga dotyczyła detalu. Nie chcę rozwadniać dyskusji. Z mojej strony to koniec tego wątku.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369784

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fkmlPMhtAiA

Vote up!
1
Vote down!
-1
#369785

Ktokolwiek ma jakieś wątpliwości,  o co rzeczywiście chodzi w walce o ubój rytualny, powinien przeczytac Pani artykuł, jasno i wyraźnie wykładalący, nie tylko dlaczego tego typu barbarzyński rytuał nie ma prawa bytu w Polsce, tym bardziej w  XXI wieku, ale także ewentualne nieobliczalne konsekwencje i zagrożenia z nim związane: konsekwencje dla Polski i Polaków, nie tylko bestialsko mordowanych zwierząt.

Czy Polska może stać na stanowisku i odważnie sprzeciwiać się presji innych krajów, w imię interesów Polaków?

Polska nie ma innej opcji, bo inna postawa grozi utratą tożsamości i suwerenności.

Niezadowolone mniejszości narodowe mają dwie możliwości: albo się przystosować, albo osiedlić w innym kraju.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
-1

Lotna

 

#369786

Mała uwaga odnośnie : " .....chrześcijańska Polska już nie jest taka jaka była przez tysiące lat."
W przypadku chrześcijańskiej Polskie nie możemy niestety mówic o tysiącach lat a jedynie o tysiącu (jednym) z malutkim ewentualnie haczykiem.
Choć tak naprawdę o jakiś 900 latach, bo to 100 z haczykiem , to bezpardonowa walka z "pogaństwem" ze Światowidem i jego wyznawcami.

A co się zaś tyczy zabijania zwierzą przez spuszczenie krwi, to jest ono na terenach Polski stałym elementem od tysięcy lat, istniejącym długo przed chrystianizacją.

Myśli Pani, że 4000, 3000, 2000, czy tysiąc lat temu kiedy biedota plemienna a potem plebs jadał mięsa najwyżej z 10 razy w roku, zabijając dajmy na to kozę mógł sobie pozwolić na wylanie krwi do rynsztoka lub w trawę?
Nie.
Gardziel była poderżnięta a krew spuszczona do glinianej misy i przerabiana.

Jadła Pani kiedyś czerninę?
Otóż do dziś uzyskuje się ją w gospodarstwach domowych z krwi gęsi lub kaczki, ewentualnie królika.
Gęsi wyskubuje się pióra na nasadzie głowy i następnie głęboko podcina. Kapiącą krew zbiera się do kamiennego garnka z odrobiną octu stale mieszając.
Tak robiło się tysiące lat temu, tak robiły moje babki, tak robią Polscy gospodarze do dziś a nie są ani Żydami ani Moslemami i nie ma to nic wspólnego z rytualnym ubojem.

Dobrze natomiast się stało, że zakazano uboju na skale przemysłową. Żydzi i Moslemi albo niech się przystosują albo wyjadą.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369788

Jesteś w błędzie.

 A co się zaś tyczy zabijania zwierzą przez spuszczenie krwi, to jest ono na terenach Polski stałym elementem od tysięcy lat, istniejącym długo przed chrystianizacją.

Myśli Pani, że 4000, 3000, 2000, czy tysiąc lat temu kiedy biedota plemienna a potem plebs jadał mięsa najwyżej z 10 razy w roku, zabijając dajmy na to kozie mógł sobie pozwolić na wylanie krwie do rynsztoka ?

Można nie wylewać krwi do rynsztoka nie podżynajęc gardła, narażając tym samym zwierzęta na cierpienie. Przekłucie tętnicy powoduje śmierć bezbolesną, zwierzę zasypia, a nie kona w męczarniach. Wielka różnica.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
-1

Lotna

 

#369792

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ja nie twierdzę, że zabijanie zwierząt w tradycyjny sposób przez podcięcie gardła jest dobre, humanitarne i bezbolesne. Chciałem jedynie zwrócić uwagę na to, że uśmiercanie przez spuszczanie krwi usankcjonowane jest w Polsce od bardzo dawna i choć nie ma znamion rytualnych nie jest żadnym novum.

Optuję za humanitarnym chowem zwierząt (o ile w hodowli na skalę przemysłową w ogóle można mówić o humanitarnych warunkach hodowli) i bezbolesnym uśmiercaniem zwierząt. A konkretnie za minimalizacją cierpienia i ogłuszeniem przed uśmierceniem.
A czy krew pozostanie w zwierzęciu, czy spowoduje się jej wypłynięcie (w szybki, lub wolny sposób , by mięso było "koszerne"), to jest już sprawa zupełnie drugorzędna.
Priorytetem powinno być oszczędzenie cierpienia.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369801

Zgadzam się, powinno się szukać optymalnych sposobów łagodzenia cierpienia zadawanego zwierzetom podczas ich śmierci i jednym z nich jest ten podany przez Ciebie, zasypianie.
Tylko jak rozwiązać to technicznie ?
Ubojnie. Setki stanowisk jak do udoju. Krowy, byki stoją w tych boksach z podłączonymi rurkami, którymi płynie krew do jakiejś kadzi.
Jedne, jeszcze stoją, drugie słaniają się już na nogach, trzecie leża i podnoszą już tylko łby i ryczą, czując zbliżająca się śmierć. Setki, setki stanowisk ze zwierzętami w różnym stadium konania.
Może przejaskrawiam ale ta wersja (śmierć przez zasypianie) w złych okolicznościach (tani ubój) mogłaby przybrać taka formę.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369806

Ależ, proszę Pana, ja właśnie pisałam, że świat idzie z postępem, że jesteśmy coraz bardziej cywilizowani i że praktyki, które obowiązywałay jak Pan pisze 4000 lat temu, nie mają już miejsca bytu w krajach cywilizowanych, gdyż mamy w tej chwili większą wiedzę, większą wrażliwość i większe możliwości. Osobiście, to ja bym nakazała usypianie zwierząt, bo to byłoby najbardziej humanitarne, no, ale że pieniądze w grę wchodzą , zdaję sobie sprawę, że to jeszcze teraz nie jest możliwe. Natomiast można każdego dnia stopniowo los zwierząt w cywilizowanej Polsce polepszać.
Nie jestem również przeciwko jedzeniu mięsa, zdaję sobie sprawę, że dla wielu niejedzenie mięsa grozi problemami zdrowotnymi, nie dyskutuję też na temat krwi, ani przetworów z mięsa czy z krwi. Chciałabym jednak, aby wszystko było robione po uśmierceniu zwięrzęcia, aby nie cierpiało, bo celowe zadawanie cierpienia jakiejkolwiek istocie żywej jest barbarzyństwem.
Jednak sedno mojego artykułu leży gdzie indziej. Ja usiłowałam zwrócić uwagę na problem roszczeniowej postawy mniejszości oraz światowych środowisk wpływu na suwerenną Polskę. pozdrawiam
ps. nie jadłam nigdy czerniny i nie chciałabym zjeść.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369791

przeciwników uboju rytualnego jest jednak, przynajmniej formalnie, kwestia humanitaryzmu zabijania zwierząt (jakkolwiek to brzmi). Ale jakoś nie mogę znaleźć info, że ubój rytualny jest dla zabijanych zwierząt bardziej okrutny niż zwykły. Znalazłam tylko taką wypowiedź:
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-obroncy-zwierzat-oszukuja-bydlo-cierpi-tak-samo-przy-zwyklym,nId,994828

Pozdrawiam

PS
Mam nadzieję, że pewien wklejacz filmików i fotek nie wklei tu znanego już klipu po raz n-ty.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#369789

  Ale jakoś nie mogę znaleźć info, że ubój rytualny jest dla zabijanych zwierząt bardziej okrutny niż zwykły.

Szukaj dalej. Jeszcze lepiej - włącz wyobraźnię i przestań zamęczać argumentem, że nic nie wiesz na ten temat.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
-1

Lotna

 

#369794

Jeśli masz info nt. uboju nierytualnego, to je łaskawie przekaż. A jeśli nie łaska, to się ode mnie odczep.
Mam prawo pisać, co myślę, i pytać.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#369800

 Ja też mam prawo pisać, co myślę, w tym reagować na twoje bezensowne komentarze.

Oto informacja, którą tak trudno było ci znaleźć:

http://www.youtube.com/watch?v=Dii6cbrRRfk

http://www.youtube.com/watch?v=3T57OfoUvM8

http://www.youtube.com/watch?v=0cr1Bhzt5ew

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
-1

Lotna

 

#369811

A Twoja ocena moich komentarzy mnie nie interesuje,
Jak i Twoje pouczenia.
______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#369814

Byłem kiedyś w przemysłowej rzeźni w Gdańsku. Widziałem też na youtube kilka filmów przedstawiających ubój rytualny.
Mimo iż rzeźnia nie była miejscem miłym, mówiąc bardzo delikatnie, to było jej bardzo daleko to obrazów z tych filmów.
Ten pan z linku powinien uzupełnić swoje wypowiedzi filmem ze swojej rzeźni. Byłby wtedy nieco bardziej przekonywujący.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369796

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam to, co napisałeś: Czy ubój rytualny, który widziałeś w realu, wyglądał mniej drastycznie niż jego przedstawienia na filmach?

Gość z artykułu zadeklarował, że pokaże, jak wygląda taki ubój w ich ubojniach, jeśli będzie miał taką możliwość.

Moim zdaniem to jednak dziwne, że nie ma filmów przedstawiających ubój nierytualny. Każdy mógłby porównać go z rytualnym i wyrobić sobie własne zdanie. A tak skazani jesteśmy na dywagacje wobec ewidentnie narzucanego przekazu, że ubój rytualny jest mniej humanitarny. Dlaczego mam wierzyć na słowo? Nie czarujmy się, odstąpienie od uboju rytualnego to uderzenie w określoną tradycję. Owszem, nie naszą - na razie...
Pisze dziś o tym Karnowski:
http://wpolityce.pl/dzienniki/jak-jest-naprawde/57953-uboj-radwanska-wolyn-walesa-grunwald-czyli-weekendowa-piatka-michala-karnowskiego?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+wPolitycepl+%28Najnowsze+informacje+wPolityce.pl%29

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#369804

Ubój rytualny w rzeźni w Gdańsku?!
Nie przyszło mi do głowy, że akurat to wymaga doprecyzowania. Więc nie, to była zwykła rzeźnia i to było 30 lat temu.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#369823

 To wymagało doprecyzowania tylko dla Anny. 

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
-1

Lotna

 

#369825

Proszę Administrację o usunięcie mojego konta na NP.

Żegnam.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#369831

się więcej nie odzywać 

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369834

to trochę nie za mało, by dawać takie rady?

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369843

Pani proponuje, zasiedzenie czy pogląd własny 

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369846

Nie chodzi o normę, a o powstrzymanie się od kłapania dziobem po próżnicy. Anna jest ciepłą, mądrą i życzliwą osobą, której tej portal sporo zawdzięcza. Dawanie jej rad, by się nie odzywała, bo ktoś uparł się, by jej dokuczać, jest zwykłą bezczelnością.

Każdy z nas ma prawo czegoś nie wiedzieć i na czymś się nie znać. Jeśli do tego mówi o tym otwarcie, to nie zasługuje na złośliwości, ale na wyjaśnienie. Jeśli się tego wyjaśnienia nie chce lub nie umie udzielić, to przynajmniej warto powstrzymać się przed zaczepkami. Natomiast głupie, niczego nie wnoszące uwagi, jeśli nawet chcesz uznać za "pogląd własny", zechciej zachować dla siebie.
mam nadzieję, że wyjaśniłam.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369849

'Nie chodzi o normę, a o powstrzymanie się od kłapania dziobem po próżnicy'
tak to tak wszelkie inności to bzdury

Vote up!
1
Vote down!
-1
#369857

Proszę, nie podejmuj pochopnych decyzji. Brakowałoby Ciebie na Niepoprawnych!

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
1
Vote down!
-1

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#369835

.... proszę nie rób tego, bo ja też odejdę.
Marek

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369837

 
Vote up!
0
Vote down!
-1
#369841

Ty się zamień, najlepiej na "w"   

Vote up!
1
Vote down!
-1
#369848

jeszcze tego by brakowało, by musiał odchodzić atakowany, a nie agresor!
Spokojnie, Aniu. Są ludzie, których komentarzy po prostu nie należy czytać, bo z góry wiadomo czego można się po ich spodziewać. Robię tak od dawna i wierz mi, że to dobry sposób.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369842

jeszcze tego by brakowało, by musiał odchodzić atakowany, a nie agresor! 

Co mówi osoba, która nayzwa innego komentatora "śmieciem",

Trzymam za słowo.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
1
Vote down!
-1

Lotna

 

#369850

Nie oczekuję, byś przy swoich obyczajach umiała zawsze dostrzec kto jest agresorem, a kto atakowanym.
Ale raczej chwyć się czegoś innego, niż mojego słowa - przynajmniej do czasu, aż nauczysz się to rozróżniać.

B/O

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369859

Proszę nie podejmować pochopnych decyzji.
Może na razie wystarczą sole ?

A potem się zobaczy.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369894

Wydaje mi się, że nawet jeśli nieco złośliwie odpowiedziałem, to mieściło się to w ramach normalnie tu uprawianych polemik.
Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369907

To nie o Twoje odpowiedzi przecież chodzi.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#370103

Anno, barykada jest tutaj.
Z barykady znoszą.
Z barykady się nie schodzi ;)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#370041

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A jak jest z Anną i koniem ?
Też sie schodzi ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370045

Barykada to taka fortyfikacja ad hoc, na której broni się jakiegoś szlaku komunikacyjnego przed przejściem przez wroga. Z reguły spontanicznie budowana przez ludność cywilną, którą okoliczności pchnęły do walki.

Ty co miałbyś o tym wiedzieć, nie ?
Pomachać widłami i oddalić się czem prędzej, histerycznie pokrzykując "toniemasensu". Niektóre chłopstwo dziś już nie to co kiedyś, onegdaj potrafiło się poderwać, kosy na sztorc postawić...

Barykada na Niepoprawnych to taki właśnie twór. Stanowi opór przed płynącą cienką strużką dywersją samoistną (patologiczny defetyzm) i dywersją sterowaną (funkcjonariusze). Dzieło dywersantów polega na jednym - osłabić obrońców barykady poprzez zasianie w nich sporu, skonfliktowanie i zarażenie defetyzmem.

Konkludując - nie wszystko z czego się schodzi to kuń albo traktor, panie NIEPOPRAWNY INACZEJ (a jakże).

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#370052

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Skoro robisz mi wykład (bardzo ciekawy zresztą i pouczający) o barykadach i dywersantach to zapewne umiejscowiłeś mnie po którejś ze stron tej barykady i zakwalifikowałeś tudzież. Nie wiem tylko czy JAKO patologicznego, czy funkcyjnego (płatnego lub nieodpłatnego).
Mniejsza o to.
Dodam jedynie przy okazji dla uzupełnienia tematu, że niektóre barykady (czy to z pośpiechu, czy też braku odpowiedniego budulca ?) zostają źle zbudowane, mają prześwity i swoje słabe punkty.
Czasami taki "dywersant" spełnia pożyteczną rolę. Mało, że odsłania słabizny barykady, które można następnie zreperować, to jeszcze mobilizuje i stale wzmaga czujność obrońców, hartując ich w ten sposób i wzmacniając.
A więc nie wszystko złoto co się świeci i nie wszystko obornik co śmierdzi.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370100

...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
-1

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#370114

Niestety takie coś przypomina mi to coś z gdańskiej Pohulanki.

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

PS
Gardzę takim czymś, bo nie jest tylko już obłuda,załgani czy cyniczna hipokryzja, bo jest to coś znacznie gorszego i bardziej obrzydliwego. Wystrzegam się tego hasła, lecz w tym przypadku i z pełną świadomością go tu użyłem.
Owk.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Obibok na własny koszt

#369844

  "Przekłucie tętnicy powoduje śmierć bezbolesną, zwierzę zasypia, a nie kona w męczarniach. "

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369798

Czy mogę prosić Państwa Blogerów o przeniesienie tego sporu z mojego bloga gdzieś na swoje podwórko? Z góry dziękuję i zapraszam do polemiki na poruszony temat.

Vote up!
1
Vote down!
0
#369860

 'Najpierw ubój rytualny, później zamykanie sklepów na ulicach polskich miast w godzinach modlitw, a na koniec nakaz zakrywania twarzy przez polskie kobiety. 'gdzie przenieść tę rozmowę?

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369871

....są już reperkusje :
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
..Zakaz uboju rytualnego godzi bezpośrednio w podstawowe prawa żydowskiej ludności kraju, zmuszonej odtąd, by kupować droższe mięso importowane lub przejść na przymusowy wegetarianizm” – powiedział Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski.[...] //
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
No to Zacna Autorko, będzie deficyt szczawiu i mirabelek.
Starsi Bracia, idą na dietę "Dziurawego" Stefana.
Zapowiada się kryzys rządowy ?
ps.
.....panie premierze..., jak "rzyć" ?

Vote up!
1
Vote down!
0
#369875

w Radio Zet:
"Czy ja mogę być naczelnym rabinem w kraju, w którym nasza wolność nie jest pełna? Nie widzę takiej możliwości".

Zatem Drodzy Żydzi, droga wolna!

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
-1

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#369883

On miał na myśli, że to dla nas droga wolna.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
-1

cui bono

#369891

Zdaje się, nieco na wyrost przyjęłam, że skoro jest u kogoś gościem, to jeśli nie podoba mu się gościna, wychodzi. Możliwe, że chce wystawić walizki gospodarzom!

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
-1

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#369893

O w mordę!

Powiem szczerze, że mi ciarki po plecach przeleciały po tym komentarzu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#370044

ponownie pochwalić wroga.

Amerykańskie organizacje żydowskie bardzo się oburzają tym zakazem. Podobnie jak rabin Schudrich, który też jest Amerykaninem.

A pochwalić chciałem Leszka Millera, który na twitterze poradził jednemu z tych panów, Foxmanowi, aby najpierw powalczył z tym zakazem w USA, tam gdzie mieszka.

Pewnie, że wolałbym żeby to zrobił np. ambasador w USA i nie na twitterze, ale w bardziej oficjalny sposób, ale wiem, że od obecnej ekipy mogę się spodziewać raczej przeprosin za brzydką opozycję i bicia się w piersi, a nie choćby minimum godności w reprezentowaniu swojego kraju.

I od razu nasuwa się pytanie. Czy dziennikarze rozmawiający z tym całym Schudrichem nie mogli mu zadać tego prostego pytania?
Jak on i ci inni protestujący dają sobie radę w Stanach?

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369897

Podobno z tym zakazem uboju rytualnego w USA to jakieś nieporozumienie, bo jest on tam dozwolony. Tak przynajmniej twierdzą Żydzi z Forum Żydów Polskich.
Nie zmienia to faktu, że ponad wszelką wątpliwość taki zakaz obowiązuje w Szwajcarii.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#369918

Jest zakaz produkcji przemysłowej. Ubój rytualny jest dozwolony na potrzeby wspólnot religijnych.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
-1

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#370046

ju etyka kazała mi zastosować się do zasad i przepisów w nim panujących. Nawet miejscowych tradycji nie kwestionuję.
Pan rabin też powinien to przyjąć do wiadomości, a jak się nie podoba to wynocha z Polski. Jadąc do jeszcze innego kraju, postępuję podobnie bo nic nie uprawnia mnie do łamania zasad danego miejsca.

Powiem to każdemu bez znaczenia czy jest rabinem, muezinem, kanclerzem, kacykiem itd.
Polska jest dla Polaków i dla szanujących wszystko co jej jest, a pan rabin może sobie walczyć o koszerny ubój w swojej ojczyźnie. Nigdzie indziej, nawet - i szczególnie nie - w tej, którą obrał sobie za drugą.
Pan rabin by napić się mleka kupuje całą mleczarnię ? Nie wierzę.

Jest w "Znaczy Kapitan" taki moment :
"Był to okres szczególnego nasilenia emigracji Zydów do Palestyny. "Polonia", największy wówczas statek pasażerski, niestrudzenie zabierała co dwa tygodnie przeszło tysiąc pasażerów z Konstancy do Hajfy i Jaffy.
(...)
Po skończonym ładowaniu w Istanbulu, zszedłem do baru napić się wody sodowej. Przy barze stał stary Zyd w czarnym chałacie, z ogromną siwą brodą.
- Proszę pana! - mówi do barmana - pan da mnie troszeczkę "goroncej" wody !
- Panie - odpowiada barman - przecież pan widzi, że tu jest bar.
- Uj, szkoda panu dać dla starego Zyda troszkę "goroncej" wody? Pan chce, żeby stary Zyd umarł bez wody ?
Barman nalewa szklankę gorącej wody i podaje staremu.
- Proszę pana, pan chce żeby stary Zyd pił czystą wodę ? Niech pan naleje troszeczkę esencji - i podaje barmanowi szklankę.
- No, niech pan ma herbatę - barman nalewa do szklanki esencji. - Tylko niech pan da już spokój. Widzi pan, ilu ludzi czeka?
- Proszę pana ! Pan chce żeby stary Zyd pił gorzką herbatę ? Włóż pan troszkę cukru ! - i stary wyciąga do barmana szklankę z herbatą.
- Dobrze, masz pan cukier tylko niech pan da mi już spokój. Przecież pan nikomu nie pozwala dojść do baru.
- Proszę pana ! Wiesz pan co ? Ja zawsze piję herbatę z cytryną. Wrzuć pan jeszcze kawałek cytryny, to stary, biedny Zyd będzie miał jak zawsze swoją herbatę z cytryną.
(...)"

Daj Zydowi palec, połknie... jego właściela !
Postępowanie NRP też wskazuje, że najchętniej połknąłby wszystkich tych, którzy przeszkadzają mu mieć jego "herbatę z cytryną".

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#369885

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Słusznie. Wracajmy do tematu, tym bardziej, że zrobiło się luźniej.
A co Pani myśli o uśmiercaniu zwierząt, na przykład eterem.
Czy byłaby to forma odbierania życia zwierzętom godna XXIwieku ?
Pytam, ponieważ biorąc kiedyś udział w uboju rytualnym w Niemczech, byłem świadkiem podawania bykom "głupiego Jasia" przed ubojem.
Czy wprowadzenie farmakologii/anestezjologii do uboju zwierząt rozwiązałoby problem cierpienia według Pani ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369924

Faktem jest  że nie doczytałem tego do końca,ale wiem że rozumiem o co chodzi.Pytam się teraz,na tym forum,gdzie są Zieloni i inni przyrodo-strażnicy,nic,o prócz reklamowego ich bełkotu nie słychać.Wiem,że trzeba szanować ludzi o innych poglądach,ale nie można zgadzać się na bestialsko zabijanych naszych braci mniejszych,jak mawiał o zwierzętach Św.Franciszek.Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
-1

wojtek

#369873

Tu nie Izrael i nie Kneset

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369932

Ma Pani absolutną rację, pisząc:Jest oczywiste, analizując wypowiedzi przedstawicieli Muzułmanów i Żydów, że odbywa się tu bitwa o władzę, o posiadanie szczególnych praw, o ochronę mniejszości. Nie pierwszy już raz, mniejszości próbują przeforsować swoje roszczenia względem większości.

Dzisiaj Na Forum Żydów Polskich pojawił się tekst, który, pomimo jego obszerności, pozwolę sobie tu zacytować bez skrótów. Uważam bowiem, że jest dla nas, Polaków, bardzo pouczający.

Pociesz się mój narodzie...

Podwójne standardy nigdy nie rozwiązały żadnego problemu narodowościowego.
W Polsce podtrzymanie zakazu uboju to wynik nie tylko pogardy dla tradycji żydowskiej czy gotowości poświęcenia wartości takich jak swoboda wyrażania religii oraz dobra ekonomii własnego państwa dla doraźnych korzyści politycznych. To kolejny dowód na to, że Polska tożsamość narodowa tworzy się na negacji tego, co kulturowo obce i negacja tych elementów jest tak głęboka, że uniemożliwia negocjowanie społeczne oraz w praktyce bardzo utrudnia funkcjonowanie mniejszości.
To nie chodzi o burgery, można być wegetarianinem - to chodzi o wspólnotę losu o szacunek, to chodzi o podstawowe poczucie bezpieczeństwa, jakie jest niezbędne, by inwestować w Polsce los własnej rodziny i życie tych, których kochamy - naszych dzieci.
Chodzi też o jakość polityki i oto, że społeczność żydowska nie ma wystarczającego poparcia wśród ludzi uczciwych czy "dobrych" i zbyt dużo wrogów, by mieć szanse na normalny rozwój. Kolejny raz milczenie "dobrych" ludzi przeważa na niekorzyść społeczności żydowskiej.
Za chwilkę, już jutro wieczorem rozpocznie się dziewiąty dzień miesiąca Aw. Kiedyś był to okres niezwykle szczęśliwy. 12 Aw dziewczęta wychodziły by w białych szatach wytańczać sobie mężów na ulicach młodego, jeszcze wtedy, miasta Jerozolimy. Radość nie trwała jednak długo. W 587 roku przed wspólną erą, na trzy dni przed radosnym świętem, padły mury Świętego Miasta. Stracone zostało dzieciństwo, dziewictwo, cześć i wolność - nasz naród uprowadzony został do Babilonii. Wszystkie nieszczęścia i znaki przychodzą do nas właśnie w pierwszych dniach miesiąca Aw.

Polski parlament wpisał się, zapewne nieświadomie, w naszą historię, przegłosowując pierwszy zakaz uboju koszernego wprowadzony w demokratycznym kraju po II wojnie światowej 5 Awa 5773 roku.

Odczuwam ulgę: B-g odsłania znów swoje oblicze.
Tak jak za czasów Jeremiasza i Ezekjela, czyli ostrzega nas. Oto policja tego kraju, jego sądy i administracja stoją teraz na straży i pilnują, aby nasze tradycje religijne nie mogły być tu na tej ziemi przestrzegane. Jaki ślepy jest ten Faraon: przecież wie, że ofiara z baranka przyniesiona w pustyni, poza granicami jego państwa, sprowadzi nieszczęście na kraj!
Upadła Babilonia, Grecja, Rzym, jednak Żydzi trwali i podtrzymywali na swych ramionach historię narodów.

Czym jest Polska wobec historii żydowskiej? Czego spodziewają się ci słabi mocarze, którzy za trzydzieści srebrników politycznego blasku sprzedają korzenie własnej religii?!

A ja Wam mówię Nahamu, Nahamu Ami, pociesz się mój zbolały narodzie. Powstań dziewico Jerozolimska, ubierz białe szaty i tańcz na ulicach swojego Świętego Miasta. Gdy trwają przygotowania do obchodów 9 dnia miesiąca Aw, po cichu w setkach miejsc na całym świecie wrą przygotowania do Szabatu Nahamu - największe imprezy dla samotnych Żydów i Żydówek trwają właśnie w wielu miejscach w Stanach, Kanadzie i na świecie. Za tydzień tysiące kobiet i mężczyzn spotkają się by rozmawiać o tym, co najważniejsze, o żydowskiej rodzinie, o żydowskich dzieciach. To właśnie nasza zdolność dostrzegania priorytetów, widzenia tego, co najważniejsze, pozwoliła nam przetrwać - edukacja, dziecko, przyszłość. Szukamy miejsc na ziemi gdzie możemy bezpiecznymi ścianami domów i ramionami pełnymi miłości otoczyć następne pokolenie.

Już nie oddawajmy życia w Warszawskich Powstaniach tuż po ocaleniu z gett, już nie musimy z narażeniem życia szmuglować prawdy o komunizmie za granicę Polski, już nie musimy malować na ścianach kotwic, ani drukować podziemnych gazetek. Nahamu, nahamu ami - odpocznij mój narodzie, niech Twoje cierpienie przerodzi się w radość.

Zostaliśmy zdradzeni przez niedawnych przyjaciół, nie - to nie byli nasi przyjaciele. My mamy jednego przyjaciela - tego, który dał nam Torę na Synaju i wytyczył granice naszej Ziemi.

Nie chodzi o prawo do ubijania zwierząt, w końcu ludzkość będzie wegetarianami - i to pewnie jak zwykle my Żydzi doprowadzimy do tego. To chodzi o naszą godność - to też chodzi o szacunek do religii, religii, która przypomnijmy zrodziła chrześcijaństwo... Narody, które mają krótką pamięć, mają też krótką historię.

Mój narodzie polski - jak bardzo jest mi wstyd - jak bardzo szkoda tej szansy, jak szkoda naszej wspólnej historii... Mamy już muzeum i oto znak czasu: w Polsce jest miejsce tylko na żydowską przeszłość na kiczowatość większości festiwali i żydków z pieniążkiem. Moja Polsko - historia nie lubi, kiedy się musi powtarzać...

Znajdę męża i założę rodzinę i nauczę dzieci Hebrajskiego, Aramejskiego i Jidysz...

Przepraszam tato, że Twoje wnuki nie będę czytały Twoich artykułów z 1968-go roku o tym, że znów budzą się upiory...

Miriam Gonczarska

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369895

być może wcześniej przez kogoś przeoczony.

Jak donosiła „Rzeczpospolita” w październiku 2010 r. „Rabin Owadia Josef, duchowy przywódca partii Szas wchodzącej w skład koalicji rządzącej Izraelem oznajmił, że "goje rodzą się po to, by służyć Żydom". – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie - zapowiedział rabin podczas przemówienia w synagodze. Potem porównał osoby, które nie są Żydami do... zwierząt pociągowych” - pisze "Rzeczpospolita".
„Zdaniem rabina, gdyby goje nie mogli służyć Żydom "nie mieliby po co istnieć". Tłumacząc zaś długowieczność ludzi pochodzenia nieżydowskiego rabin Josef użył plastycznej metafory porównując takich ludzi do... osłów. – Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda - mówił rabin."

Vote up!
1
Vote down!
-1
#369896

Proszę o podanie linku do przytoczonego fragmentu z "Rzeczypospolitej", w przeciwnym razie jeszcze ktoś (administracja ?) pomyśli, że podsycasz nastroje antyżydowskie.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369902

Tu masz link do samego żródła: http://miriamgonczarska.blogspot.com/

cui bono

Vote up!
1
Vote down!
-1

cui bono

#369914

W zasadzie miałem na myśli sam cyt. z "Rzeczpospolitej" ale dziękuję.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369923

porażają. Nikt ich do polskiej niewoli nie uprowadził, mogą stąd wyjechać w każdej chwili.
Mają swoje państwo, niechże tam wprowadzają takie prawa, jakie tylko chcą.
Mają Jerozolimę, niech tam ten swój 12 Aw obchodzą.
Mają swoją długą, długą historię, niech ją pielęgnują, a nie pomieszkują u "słabych mocarzy" o krótkiej historii.

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
-1

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#369906

Tak to tupet i bezczelność. Ale Żydki i Moslems przekonali się, że właśnie takimi metodami z Polską na kolanach trzeba grać.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369913

... z przerażeniem i pełna obaw :
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ciekawe, co będzie dalej, bo ta sprawa może dać im pretekst do niedobrych działań.//
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Proxenio, nie kracz proszę.... bo nas opuszczą i osierocą?!
pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
-1
#369920

Nie miałam powodu, żeby ci nie wierzyć, ale tekst jest tak szokujący, ze aż weszłam na to Forum, żeby zobaczyć na własne oczy. No i jest, jak byk.
Ciekawe, co będzie dalej, bo ta sprawa może dać im pretekst do niedobrych działań.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369915

Sama nie wierzyłam w to, co czytałam. Ileż pogardy dla Polski w tym krótkim tekście... Nie rozumiem takich ludzi. Mają swój własny kraj. Po co się męczyć?

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369922

Domyślam się, że słowa "Mają swój własny kraj. Po co się męczyć?" napisałaś ironicznie, nie wierząc w ich urzeczywistnienie.

W czasie wojny '67, kiedy huczało w świecie i w Polsce na ten temat, wyraziłam w towarzystwie kolegów prostodusznie opinię, że przecież dla rozwiązania konfliktu Izrael mógłby po prostu wycofać się z zajętych wtedy terenów, i już, zapanowałby w tamtym regionie pokój.
Teraz śmiech mnie ogarnia, jak sobie to przypomnę, tę sytuację. Cóż, młodziutka dziewczyna wtedy byłam.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369973

Oczywiście, Proxenio. Bywam czasem naiwna, ale nie aż do tego stopnia :)

Jeśli ta pani Miriam czuje się aż tak strasznie rozczarowana, to przecież nie tylko Izrael ma do wyboru. Jest całe mnóstwo krajów, gdzie mogłaby poczuć się lepiej. Ktoś jej nawet w komentarzu pod jej tekstem napisał dosyć bezczelnie, ale trafnie, że może wyjechać z tego kraju antysemityzmu i pojechać do Francji, by tam ogrzać się przy odblasku płonących synagog.

Mnie najbardziej dziwi, że Żydzi (podobno taki mądry naród, że "co tam przy nim Polska") jakoś nie potrafią wyciągnąć żadnych sensownych wniosków z tego, że nieżyczliwe nastawienie do nich rośnie we wszystkich krajach, w których istnieją ich znaczące diaspory. Jak to jest, że według ich własnych badań nastawienie antysemickie wciąż rośnie, a Polska nie załapuje się ze swoim antysemityzmem, wyssanym podobno z mlekiem matki, nawet na pierwszą piątkę na tej liście?

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369984

Co do Miriam - to raz zdobytej twierdzy nie oddamy ;-)

Co do ostatniego akapitu: gdyby tak się działo z napływowymi Polakami, to jako przyczynę podawano by nie antypolonizm tubylców, tylko wymyślano by jakieś wady Polaków wywołujące tę niechęć.
W tym wypadku jest natomiast inaczej. A przecież ta wadliwa metodologia bije po oczach. Skoro antysemityzm jest w tak różnych krajach, a wywołuje go jeden i ten sam naród, to może warto się nad tym trochę zastanowić. Ale nie wolno, bo to zaraz... antysemityzm.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#369988

Oto, chodziło Szanowni Państwo, o rzeczową dyskusję. Dziękuję. Dowiadujemy się rzeczy, o których wielu nie wie, a ci co wiedzą to ukrywają, bo albo się boją albo mają w tym własne interesy. Dwie wielkie religie świata walczą o władzę na świecie. Polska to nasz kraj, kraj chrześcijański ze swoją własną kulturą i swoją piękną religią. Nikt nikogo nie dyskryminuje, nikt nie każe nikomu wyjeżdżać ani nie odwiedzać Polski. Ale ci, którzy chcą się tu wśród nas osiedlić i żyć w zgodzie i dobrobycie muszą przyjąć naszą kulturę i nasze obyczaje. Muszą zaakceptować, że są w Polsce. Mogą robić co chcą we własnych domach, ale nie wolno im narzucać swoich zwyczajów całemu polskiemu społeczeństwu. Chrześcijanie jednak, w imię miłości do bliźniego i miłosierdzia często pozostają bierni i dlatego w końcu zostaną wykluczeni z jakiekolwiek istnienia. Muszą wreszcie zrozumieć, że moralnym obowiązkiem jest walczyć o swoje, chronić swoich i dbać o swoje.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369926

wszyscy ,wszyscy. choć to tak trudne partie , religie , kliki , granice . Polska z koroną czy ruska , wybieramy i umieramy nie wiedząc co będzie. 

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369938

Mówił,brońcie wiary naszej i Ojczyzny,jak to robili przodkowie nasi.

A dzisiaj byle jaki gudłaj śmie mówić Polakom co mają robić,i jak postępować.

Gudłaje myślą że tu już Izrael i Kneset

Nie pasi,to samoloty latają do Izraela,nie zatrzymujemy wolna droga.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369947

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Proszę Pani. O jakim osiedlaniu Pani mówi ?
Sprawa jest o wiele banalniejsza. Proszę poszukać sobie informacji na temat, do kogo należą koszerne ubojnie w Polsce i gdzie wysyłają ubite mięso. Może te przyziemne informacje rozjaśnią Pani tematyczny horyzont mięsa koszernego i koszernego uboju.

Kasa, misu kasa.............NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369943

dla mnie jest wiele rzeczy całkiem jasnych. ale to ja piszę pod nazwiskiem i stopniowo dozuję to co piszę. mam również rodzinę. ale proponuję samemu pisać artykuły, oczywiście pod nazwiskiem, chętnie skorzystam z wiedzy, której mogę nie posiadać. czekam z niecierpliwością.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369944

i jeszcze jedno. co to znaczy nie podżegać? i co Pan ma na myśli w swojej notce? czy sugeruje Pan, że Polska nie jest chrześcijańska czy że nie zamieszkują jej Polacy czy może, że mniejszości ją zamieszkujące powinny mieć większe prawa niż prawa polskiej większości? i czy jesteśmy w wolnym kraju? czy mam prawo głosić swoje poglądy? czy mam prawo mieć swoje zdanie? czy mogę chcieć chronić zwierzęta przed cierpieniem zadawanym w imię rytuałów, które chcą stosować mniejszości? i wogóle o co chodzi? proszę mówić prosto z mostu i najlepiej pod nazwiskiem.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369948

Pani notka ma znamiona sugestii osiedleńczych. Sugeruje Pani wprost, że zgoda na ubój rytualny (koszerne zejście krwi z mięsa) spowoduje fale osiedleń tak Żydów jak i Moslemów.

Chyba nie ma Pani świadomości, że w tej chwili w Polsce działa kilkanaście "koszernych" ubojni i jakoś ta sytuacja nie spowodowała napływu emigrantów, choćby z Emiratów Arabskich.

Ma Pani pełne i niezbywalne prawo do wszystkiego tego co wyżej wymieniła, ma Pani także prawo, a nawet ludzki, obowiązek chronić zwierzęta przed cierpieniem, ale nie ma Pani praw straszyć lemingów zagrożeniem osiedleńczym.
To są ksenofobiczne czary-mary.

Aleksander

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369956

Czary-mary to Pan tu uprawia. A zjawisko islamizacji świata oraz wpływów środowisk żydowskich jest ludziom posiadającym jakąkolwiek wiedzę znane. Same te środowiska nie ukrywają swoich intencji, ani celów do osiągnięcia. A Pan albo niedouczony, albo celowo manipuluje umysłami Polaków. Proponuję trochę poczytać, posłuchać i zaraz się rozjaśni. A moim dziennikarskim obowiązkiem jest głośno mówić prawdę i informować, nawet jeżeli to niewygodna dla niektórych prawda.
A prawa swoje znam, wszystko co piszę jest zawsze zgodne z prawem i zgodne z prawdą. Nikt ust mi zamykać nie będzie. Czy Pan się czegoś obawia?

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369966

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Po pierwsze.
Nie odpowiedziała mi Pani na moje pytanie.
Czy usypianie zwierząt eterem jest dla Pani wystarczającym przejawem humanitaryzmu ?
I czy w uboju, mają od jutra brać udział zooanestezjolodzy ?
Bo a uważam, że tak.
Po drugie.
Gdzie była Pani z tymi przemądrymi tyradami dziennikarskimi, gdy śp Lech Kaczyński (świadomie lub nie) stwarzał przyczółek gudłajstwa w centrum Warszawy pod nazwą MŻP ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369972

Kompletnie myli Pan pojęcia.
A co myślę na temat zabijania zwierząt wyraziłam kilkakrotnie, proszę jeszcze raz przejrzeć mój tekst i wszystkie notki.
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369975

ps. nie byłam ani żoną ani asytentką śp. Lecha Kaczyńskiego i nie wiem dlaczego miałabym odpowiadać za Jego czyny czy słowa. Dziennikarstwem i polityką zajmuję się od niedawna. Wcześniej wykonywałam inny zawód. :)

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369977

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Inny zawód ? To Panią tłumaczy.

P.S. A gdybym teraz wzniósł okrzyk :
"Precz z Żydami i Moslemami z Ziemi Polskiej",
to byłoby to zgodne z prezentowaną przez Panią konwencją czy przeciwstawne ?

W sumie nieważne.
I tak w kwestiach ogólnych, wyrażonych przez Panią, dotyczących Żydów i Moslemów, się zgadzam.
Dziękuję za rozmowę.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369987

Pani Barbaro, szkoda Pani czasu na dyskusję. Tańczący z Widłami jest nam znany z prowokacji i uczepliwości, a raczej nieodczepliwości, aby tylko pisać. Robi to z obowiązku, czy z nudy - tego nie wiem i się nad tym nie zastanawiam.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369978

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Radzę na przyszłość uważać ze słowem prowokacja i uszczypliwość. Jeśli nie masz dowodów, przestań prowokować i być uszczypliwa.

Zgłaszam Twój wpis.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369983

Obibok na własny koszt

Vote up!
1
Vote down!
-1

Obibok na własny koszt

#369993

Kogo jak kogo,ale proxenie.
Masz ochotę to mnie na czerwono zamaluj,bo jestem upierdliwy,
względem ciebie.

No śmiało

Vote up!
1
Vote down!
-1
#370000

A niech zgłasza. Na NP uporczywe bezpodstawne zgłaszanie też ma swoje administracyjne konsekwencje. Żeby zgłaszać Proxenię za to, co napisała, to trzeba już naprawdę upaść na głowę.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#370002

To dla zasady i honoru,że przyjaciół się nie opuszcza.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1
#370010

Domyśliłam się :)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1
#370013

Moją propozycją byłoby wielokropek.
Będzie to miało związek z @TŁ, który jako pierwszy prowadzi z tancerką konwersację morsem.
Wielokropek, jak widły, prawda?
Ale totalny nie zmiłuj się.

Pozdrawiam.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
-1

Obibok na własny koszt

#370039

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Przyłączam się do apelu.
Apeluję !! Niech od dziś wszyscy na NP odpowiadają mi morsem. To pozwoli zewrzeć Wasze szeregi, uwierzyć w możliwość współpracy i wzmocnić barykadę o której pisał Adam.

W końcu zrobię coś pożytecznego dla NP.
A więc jednoczcie się przeciwko mnie, zwierajcie szyki, bo nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg.....nie ważne czy prawdziwy, czy wyimaginowany.
Niech to będzie Wasz chrzest bojowy przed walką z trollami i funkcjonariuszami (płatnymi i nie płatnymi).
Zatem do dzieła.
KTO PIERWSZY RZUCI KROPKĄ ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370095

Wszak sufit z dachem też mógłby spaść na głowę, prawda?
Tak więc nie koniecznie musiał padać na głowę, prawda?

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
-1

Obibok na własny koszt

#370034

...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
-1

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#370115

Pudło Adamie ? Rzuciłeś lecz nie trafiłeś ? No chyba, że z rozmysłem celowałeś w obiboka :))

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370138

...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
-1

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#370149

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Cyt : "Ubój rytualny zachęcałby również Muzułmanów do coraz swobodniejszego osiedlania się w naszej ojczyźnie ". Kon. cyt.
To przypuszczenia kompletnie wyssane z małego palca.
Zgodnie z takimi teoriami należałoby zakładać, że gdy na Żuławach posadzimy ryż to osiedlą się u nas Chińczycy. Albo jeśli jeśli pozwolimy budować pirogi albo peke-peke zamiast kajaków, to osiedlą się una s Indianie amazońscy.
Bzdura kompletna.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369953

Coraz więcej gudłajów osiedla się w Polsce,na bezpieczeństwo swojej rodziny.

W Polsce jest spokojniej niż w Izraelu,tu taj nie ma zamachów w środkach komunikacji,kawiarniach itp.

Sam Kwaśniewski i Tusk zapraszał ich by tu się osiedlali i robili biznes.

Więc nie gadaj byle czego,jak nie wiesz.

A jak ich tak kochasz,to się wyjedz do Izraela,tam będziesz mógł robić grilla przez cały rok,i pić pod palmą białą koszerną,i poganiać araba by szybciej robił

Vote up!
0
Vote down!
-1
#369961

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A z Tobą Sawicki Marku nie będę rozmawiał ( mimo to, żeś mój ziomal i krajan wielkopolski), tak długo aż nie przeprosisz za insynuacje we wcześniejszych postach.
Możesz sugerować, że w 1/8 po babce jestem Wołynianinem ale nie masz prawa sugerować, że mam ukraińskie korzenie, bo to zaprzaństwo.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370028

Sprawdź w słowniku języka polskiego, co znaczy słowo "zaprzaństwo". Lepiej późno, niż wcale.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#370150

Jest wiele odpowiedzi na zadane przez Autorkę pytanie. Klasyczna odpowiedź - o pieniądze. Polityczna, chodzi o to, aby przykryć inne ważniejsze dla Tuska problemy i ważne dla Polaków sprawy.
Obecnie taką sprawą - jest 70-lecie rzezi na Wołyniu. Czy nie lepiej mówić w miejsce tego - o rzezi rytualnej i cierpieniach zwierząt?

Mam w związku z tym propozycję. Jedną z klatek obrotowych do uboju rytualnego przeznaczyć jako wymowny eksponat do Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Z kilkuset milionów złotych przeznaczonych na budowę i wyposażenie muzeum - zakup niepotrzebnego już w rzeźni eksponatu nie będzie dużo kosztować. W Polsce te klatki obrotowe przechodzą właśnie do historii.
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#369964

życzę każdemu, aby tylko tyle co ja poświęcił społecznie czasu na zajęcie się tematem ludobójstwa na Wołyniu, w między czasie polecam:
- reportaż z obchodów społecznych w Warszawie http://naszapolska.weebly.com/reporta379e.html
- nagranie z całej konferencji na temat ludobójstwa na Kresach http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SvgYW8tIzyM
- felieton http://www.prawy.pl/felieton/3483-polska-wiecznie-na-kolanach-bo-rzadzacy-nie-maja-jaj

Jak widać zajęłam się tym ważnym dla Polski tematem.
Co nie oznacza, że temat, który stanowi o przyszłości Polski, o losie jej istnienia i przyszłych pokoleń Polaków jest mniej ważny. W żadnym wypadku, takie tematy są bardzo ważne, bo ważniejsze jest mówić o czymś przed czym można kogoś ostrzec, czemu można zapobiec, kogoś można ochronić niż relacjonować już to co było.
Mam nadzieję, że wszyscy będą głośno mówić o zamiarach określonych środowisk i myśleć już o przyszłości Polski, a nie tylko żyć historią, która oczywiście jest bardzo ważna i godna uwagi, bo ona również przyszłość kształtuje. Tak więc oskarżenia chyba nie w moim kierunku.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#369970

Pani Barbaro, wcale nie zamierzałem robić żadnego rodzaju "wycieczek" ani oskarżeń w Pani kierunku. Pani analityczny artykuł przeczytałem z dużym zainteresowaniem i oceniam go wysoko. Dziękuję za włożoną pracę. Natomiast podtrzymuję nadal swój pogląd na intencje prowokujących tę sprawę decydentów. Także swą propozycję co do dodatkowego eksponatu w MHŻP. ;-)
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#369979

ma rację

Vote up!
1
Vote down!
-1
#369974

Pani Barbaro, dziękuję za pochylenie się nad tematem zwierząt.

Moją opinię w przedmiocie mordowania zwierząt wyraziłem w mojej notce tu:

http://niepoprawni.pl/blog/1906/ludzie-dlaczego-dopuszczacie-sie-mordu-na-nas

Jak i w komentarzach, jak ten, którego fragment tu zamieszczam.

[quote]Mówię NIE dla mordu zwierząt na Polskiej Ziemi, bo ci sami za ileś lat, gdy koniunktura polityczna się zmieni wskażą na Nas Polaków, jako tych, co mordowali bezbronne zwierzęta dla zysków, tak jak to czynią z niemieckimi obozami zagłady ludzi przez nadludzi niemieckich, którzy dziś przemianowując te obozy niemieckie wbrew prawdzie historycznej na polskie.
Zwierzęta to nasi Przyjaciele, to Nasze ludzkie być!
One też czują tak samo jak ludzie ból! [/quote]

http://niepoprawni.pl/blog/1906/ludzie-dlaczego-dopuszczacie-sie-mordu-na-nas

Pozdrawiam Wszystkich, którym los zwierząt nie jest tylko czczą paplaniną typu "a ja lubię zwierzątka, a ja mam kotka, pieska", którzy jak widać traktują je jak zabawki, i jak przedmiot bez czucia i uczuć, które zasługujący na ubój rytualny.

Pozdrawiam bardzo serdeczne

Obibok na własny koszt

PS
Nie chce, by w przyszłości na moje dzieci, wnuki i wnuku ich wnuków cyniczni obłudni łgarze, którzy dziś wywierają na Nas presję by tu na polskiej ziemie dokonywano rytualnych mordów zwierząt przypisywali im kolejne obozy tym razem mordowania w okrutny sposób zwierząt.
Onwk.

Vote up!
1
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#369986

Jak się nie zgadzasz, to opikietuj choćby pierwszą lepszą z brzegu (google) masarnię uboju rytualnego.......zamiast popierać (ach ach, jak popierać) i dawać mądre rady.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369991

Obibok na własny koszt

Vote up!
1
Vote down!
-1

Obibok na własny koszt

#369992

Właśnie. Dokładnie tak. Powietrze, niezbędne do życia, bo wśród wypierdków mających mega manię i "wszystko" wiedzących nie da się żyć.
Zawsze ceniłem Cię obi za intelekt, odwagę i ten koszt....własny

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369999

Wiesz tańczący, jak dla mnie to jesteś tylko ryczącą mućką, przez którą każda i to bez wyjątku mleczarnia by zbankrutowała.
Napisz w końcu, chociaż dla mnie, co żeś zrobił na rzecz Polski i Polaków, poza bezproduktywnym rykiem jałówki i ssaniem mleka z wymiona krowy, oraz wszelkich alkoholi, co?
Jestem tu już trzy lata, ale ani razu nie przeczytałem, co takiego istotnego w całym swoim życiu zrobiłeś osobiście, tak byś napisał ja, a nie my zrobiliśmy, my byliśmy, my....., a ni ja wypiłem, ja grillowałem, ja piwkowałem, bo to to potrafi każdy jełot i nierób.
I jeszcze jedno.
Zwróć uwagę, że ani nie komentowałem, a ni nie zgłaszałem twoich komentarzy, na które musiałbym poświecić cały swój wolny czasz, a na to to po prostu nie zasługujesz.
Teraz już wiesz, dlaczego tego nie czyniłem, prawda?
Bo nie zasługujesz na moją uwagę, bo jak dla mnie, to tak jakbyś nie istniał, a gdybyś nawet realnie istniał, to nie chciałbym ciebie w ogóle i kiedykolwiek poznać, bo i niby po co i w jakim celu, skoro potrafisz tylko ryczeć i brykać.
Bo zaprawdę zachowujesz się jak bezmleczna mućka, która nie wie jeszcze, że od ryku mleko polską niziną nie popłynie choćby i z gór, jak woda, która ma to do siebie, że z góry spływa, a później płynie aż do morza Bałtyckiego (Mądrość hodowcy kaszalotów, Bronisława Komorowskiego).
Natomiast z wielką dozą prawdopodobieństwa mogę tu napisać o tym, że tu non stop w twoich komentarzach przewija się alkohol, ten czy inny, ale alkohol, a to według mnie może wskazywać, że masz z alkoholem problemy, a wraz z tobą ma go też i twoja rodzina.
Widzisz dla mnie to pijana nicość nawet po wytrzeźwieniu pozostaje nadal tylko i li nicością.
Więc jak jest z tobą, masz problem z tą używką czy nie?
No i rzecz jasna czekam na twoje szczegółowe relacji z twoi osobistym udziałem z podaniem faktów, a nie ryczeniem dla ryczenia, bo tak jak już napisałem mleka nawet najgłośniej rycząca i brykająca z chuci jałówka nie da ani grama mleka do mleczarni, o czym sam dobrze wiesz, prawda?
Wygląda na to, że też jesteś taką rycząca jałówką, która nauczyła się tylko ssać wymiona krowie i ryczeć, ryczeć.

Albo pisz abo co i gdzie albo se pooddychaj z mojej ......... powietrzem.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
-1

Obibok na własny koszt

#370003

Jak to co robi dla Polski ?

Tańczy z widłami, to trudna i rzadka już sztuka.

Może do skansenu go przenieść.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
1
Vote down!
-1

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#370012

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Przenieść jak przenieść a może zabrać ?
Ciebie to ja nawet do podrzucania słomy albo zurzutej słomy, no wiesz .... zabrać mogę.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370018

Nie nudź i gnoju tu nie wrzucaj widłami.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
1
Vote down!
-1

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#370021

Gnoju powiedziałeś ?
A można by tak kulturalniej ? tak jak w PGR - obornika ?
To w końcu kulturalny portal, a nie taki gdzie jakiś gnój czy śmieci latają........śmieci i to forumowe szczególnie.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370024

A co złego w gnoju, ten który tu wnosisz nic nie użyźnia.

Nic nie wnosisz pozytywnego od dłuższego czasu.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
-1

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#370025

Widzisz JeWroPejczyku. Zdaje się, że na użyźnianiu gleby specjalnie się nie znasz, więc lepiej słuchaj, zanim cokolwiek powiesz.
Obornik najpierw śmierdzi. Śmierdzi potwornie i jego zapach nie podoba się nikomu (prócz koneserów).
Z czasem obornik wsiąka w glebę, miesza się z nią, przyciąga destruentów i samoużyźnia.

Destruenci, przetwarzają obornik w żyzną, bogatą w minerały glebę.
SZANUJ DESTRUENTÓW..............w przeciwnym razie zdechniesz z głodu.
Traktuj mnie jak DESTRUENTA.

IEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370043

Myślisz, że jak mnie nazwiesz JeWroPejczykiem, to się obrażę ?

Wysil się bardziej.

I skąd wiesz na czym się znam ?

Akurat się znam i w trakcie tańca trafiłeś kulą w płot.

Nie mam zamiaru Cię słuchać, boś żaden dla mnie autorytet, nawet w kwestii nawozu.

Miotasz się bez ładu i składu, może lepiej wyjmij kamyk z buta.

Nie martw się o mnie, nie zdechnę, mam inne zamiary.

Żaden z Ciebie Destruent, co najwyżej czasem capisz bez sensu.

Koniec widzenia !

Siostro Napoleon pod 5-tkę.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
-1

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#370049

Skąd to przypuszczenie o mojej chęci obrażenia Ciebie ?
Ty zniekształcasz czasami mój nick a więc i ja czynię podobnie. W tym nie ma żadnej złośliwości ani tym bardziej powodu do obrażania.

Destruent

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370090

Poznajesz tego turystę z turnusu, na który go zapisałem.

Jedzie w szpicy.

Pozdrawiam.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
-1

Obibok na własny koszt

#370027

Ja tam ich widzę więcej, a jeden rzeczywiście wysforował się...

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
-1

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#370051

Wersja niemiecka.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
-1

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#370053

A może on - танцует с вилами I na dobranoc dla tańczących... Pozdrawiam jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
Vote up!
0
Vote down!
-1

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#370058

No ale oni UNE jadą du'paryża.
Widzisz jaki dla ssących i skaczących turystów turnus załatwiłem za grosz?

Pozdrawiam
Obibok na własny koszt

Vote up!
1
Vote down!
-1

Obibok na własny koszt

#370054

Refundacja z FWP, czy Wczasy pod Gruszą ? Na Pigalak, czy może do Lasku Bulońskiego ? A i na Eiffla se skoczą. Tam istny raj dla turystów łonowych. Pozdrawiam jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
Vote up!
0
Vote down!
-1

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#370061

Ja to w ogóle jestem zażenowany obi, że poświęciłeś mi tyle uwagi, na którą w żaden sposób nie zasługuję.
Wiesz, Ty tyle zrobiłeś dla Polski a ja przy Tobie i Twoich "politycznych" he, he, dokonaniach, to jak to cielę do młućki dojnej.
Ach jak pięknie żyć w Polsce po dokonaniach takich heroicznych postaci jak Ty OBI (mogę Cię nazywać w skrócie obi ?).
Jaka Polska wolna i bogata po tych patriotycznych działaniach i przemianach. Normalnie "tu chce się żyć".

My to się czasami tak zastanawiamy, pomiędzy jednym a drugim grillem, pomiędzy jedną a drugą rozpieczętowaną białobieszczadzką, co te stare solidarnościuchu zrobiły z tą Polską ?
W którym momencie się zagubiły i uwierzyły w czary-mary esbecji ? Gdzie leży ich błąd, naiwność, głupota, słabość, strach ?
Ostatnio doszliśmy do wniosku, że to leżało w nich samych.
To słabi ludzie, bez wiary, bez idei, idący na kompromis naiwniacy.

DZIŚ UDAJĄ WIELKICH WOJOWNIKÓW O WOLNOŚĆ.

Tylko to im pozostało................a my czujemy się przez nich oszukani.
Tylko Ty obi jesteś jak dawniej wielki.
Dziękuje Ci za to.

P.S. Choć woleliśmy Cię dawniej. Więcej robiłeś a mniej mówiłeś.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370016

Dobra, konkretna, odpowiedź. Ja do zarzutów dodałabym ośmieszanie inicjatyw patriotycznych, jak marsze itd., odstręczanie od nich - że sami starzy ludzie, jakieś babinki. Więc lepiej grillować, bo w tym jest dopiero wielka mundrość. A facet w dodatku pojęcia nie ma, ile młodych osób się na takich marszach widzi.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#370020

To oczywiście był komentarz do komentarza Obiboka. Od wczoraj tak zrobiło się tu gęsto, że ktoś mógłby się pomylić i źle przypisać.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#370152

A tak przy okazji.
Nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz nawet "łąkowego" pojęcia, lub choćby podstaw PGR.
- Jałówka - samica bydła domowego w wieku powyżej 6 miesięcy, przed pierwszym wycieleniem, nie pobierająca pokarmu mlecznego.
to odnośnie Twojego cyt : "poza bezproduktywnym rykiem jałówki i ssaniem mleka z wymiona krowy..."

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370023

Obibok na własny koszt

Vote up!
1
Vote down!
-1

Obibok na własny koszt

#370038

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nicość........li tylko nicość.NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370047

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
-1

Obibok na własny koszt

#370050

Bardzo ciekawy i interesujący artykuł.
Stanowcze nie dla mordowania w okrutny sposób zwierzat.
Straszenie Polakow ze glowny rabin żydowski wyjedzie z Polski bo zabroniono mordowania w bestialski sposób zwierze ta jest niedorzeczne i kiepskim dowcipem ,
Czy w Izraelu sa masarnie do uboju rytualnego?

Vote up!
0
Vote down!
-1
#370009

 z jakimś tam humanitaryzmem, nie oszukujmy się, to zwykłe zabijanie. I niech tak pozostanie; zabijanie, bez jazdy figurowej w tym temacie. Jeśli komuś jest ona POtrzebna, to niech sobie robi to figurowo u siebie. Dlaczego my mielibyśmy to robić? Bo paru rzeźników chce zarobić jakieś śmieszne groszaki?

Vote up!
0
Vote down!
-1
#370031

Po to by twoje dzieci i wnuki miały nie tylko obozy koncentracyjne ale i mordownie zwierząt na skalę przemysłową, która nazwą podobnie "polską" lub "polskimi".

Tu o to chodzi, bo większość krajów już ma taki zakaz albo zmierza taki zakazać uboju wprowadzić i to jeszcze w tym roku.
Jak widać nie tylko Hitler widział gdzie będą sami chcieli ulokować za parę groszy mordownie zwierząt, on też jak widać bardzo dobrze wiedział gdzie znajdzie idiotów, dla których niemiecki strategiczny inwestor będzie miło i ciepło przyjęty (może i byli jak są i dziś orędownicy i zwolennicy rytualnego uboju).
Wówczas tłumaczyli to zapotrzebowaniem i zbytem na materiały budowlane, a i zapewne zaleźli się i tacy co pieprzyli jak i ci od uboju o miejscach pracy przy budowie obozów, a jakże wszak nie niemieckich, bo na polskiej ziemi, .......
Po latach jakich n kto zgadnie, co?

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
-1

Obibok na własny koszt

#370037