Czas upomnieć się o Annę Walentynowicz

Obrazek użytkownika Nessun Dorma
Kraj

Podczas posiedzenia Zespołu Parlamentarnego w sprawie katastrofy smoleńskiej, 10 września 2013, Piotr Walentynowicz, wnuk legendy "Solidarności" przedstawił wstrząsającą relację

z procedury identyfikacji ciała ś.p. Anny Walentynowicz i współpracy z polską prokuraturą wojskową.
Z wypowiedzi wynika jednoznacznie, że niechlujnie zebrana i fragmentarycznie przedstawiona rodzinie dokumentacja (którą Pan Piotr dosadnie określił mianem "śmieci") uniemożliwia stwierdzenie, że ekshumowane zwłoki to polska narodowa bohaterka. Szokujący brak głowy, nieobecność w trumnie elementów pozostawionych w kręgosłupie Anny Walentynowicz po operacji oraz inne przesłanki pozostawiają rodzinę w rozpaczliwym przekonaniu, że ciało ich najbliższej nie zostało odnalezione i prawdopodobnie znajduje się w jednym z grobów pozostałych ofiar. Nawet tego jednak nie możemy być pewni, bo nie wiadomo, jak daleko posunięto się w bezczeszczeniu ciał ofiar.

"Nasz rząd przekazał wyjaśnienie przyczyn katastrofy i śmierci polskich obywateli, polskiego Prezydenta, polskich oficerów w ręce obcego kraju, który do niedawna był naszym okupantem i który teraz "wyjaśnia" przyczyny śmierci ludzi, którzy z tym okupantem walczyli. Jak to jest możliwe w wolnym i niepodległym państwie?" - dramatycznie pyta Piotr Walentynowicz.

Prokuratura wojskowa w niewybredny sposób lekceważy rodziny poległych, dowolnie manipuluje ewidencją, nie starając się nawet sprawić wrażenia, że zależy jej na wyjaśnieniu czegokolwiek.
Chyba już wszyscy wiedzą, że śledczy są tylko jednym z wielu trybików potężnej machiny kłamstwa, którą wytoczoną przeciwko narodowi. Nie chodzi tu tylko o Smoleńsk; stawką jest nasza godność, honor i niepodległość ojczyzny.

W tych dniach do Warszawy zjeżdżają się członkowie "Solidarności" i reprezentanci innych związków zawodowych. Jak powiedział 11 września przewodniczący 'Solidarności" Piotr Duda "przybywamy po to, żeby nie tylko upomnieć się o prawa pracownicze, (…), ale chcemy też więcej wolności i więcej demokracji."

Czas przypomnieć sobie, kto był sercem sierpniowego zrywu z 1980 roku i jak wiele zawdzięczamy Annie Walentynowicz w walce o wolną Polskę. Najwyższa pora, by związkowcy stanęli nie tylko w obronie praw pracowniczych, reform polityki społecznej i większej demokracji. Najwyższa pora, by trzymali się z dala od "okrągłego stołu" i nie siadali do negocjacji z władzą, która nie ma moralnego prawa, by spojrzeć Polakom w oczy.

Może czas spłacić dług wdzięczności, który jesteśmy winni legendzie polskiego sierpnia. Może czas na solidarność z jej poniżaną, najbliższą rodziną. Czas upomnieć się o Annę Walentynowicz; ten gest jest potrzebny, by ruszyła lawina sumień.


Brak głosów

Komentarze

https://vimeo.com/74239346

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.nessundormablog.com

#379979

co przeżywają ci ludzie, Piotr Walentynowicz jest dla mnie Bohaterem. Godnym swojej Babci.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#379985

zarówno strony rosyjskiej, a nade wszystko Prokuratury Wojskowej - po prostu ruskie pachołki. Porażające.

..............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#379990

Najwyższy czas upomnieć się o sąd dla zbrodniarzy zamochowców 96 Polaków zamordowanych w upozorowanej katastrofie 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#379987

Gdy zaczniemy masowo dopominać się o oddanie ciała Anny, to bolszewia nie będzie mogła dalej kłamać. Oni jak diabeł święconej wody boją się prawdy. To doprowadza ich do szału i wtedy popełniają błędy co ich demaskuje. Bolszewię prawda paraliżuje, oślepia i osłabia.
Wykrzyczmy tę prawdę. Oddajcie nam Annę!

Póki dech póty nadzieja

Vote up!
0
Vote down!
-1

Póki dech póty nadzieja

#379999

I do więzienia za współprace i zacieranie śladów zamachu na elity Polskie,pod Smoleńskiem.

Nie mają prawa nosić munduru Polskiego,i być oficerami.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#380001

Nie wyrażam zgody na ich choćby i dożywotnie utrzymania.

ŻĄDAM DLA NICH PRAWA RZYMSKIEGO i BIBLIJNEGO!

Mają leżeć tak jak leżą ofiary smoleńskie, katyńskie, czy z warszawskiej Łączki lecz nie na więziennych pryczach, bo jak znam życie, to nie będą siedzieć w więzieniach lecz w luksusowych ośrodkach wczasowych jak TW Bolki w stanie nie dla wszystkich wojennym.

Dla zdrajców jest i może być tylko jedna kara.

Dlatego Marku zgłaszam moje VETO!

Pozdrawiam.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#380003

Zgadzam się z twoim vetem,ale nie pluton egzekucyjny,tylko szubienica.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#380006

na własny koszt lub rodziny, która korzystała z pożytków złodziei prywatyzatorów.

Pozdrawiam.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#380008