Ubój rytualny zwierząt i film Der Ewige Jude z 1940 roku

Obrazek użytkownika tequila
Historia

Jutro głosowanie nad rządowym projektem dot. uboju rytualnego. O dziwo, "część posłów PO - m.in. Andrzej Halicki, Artur Dunin i Paweł Suski - zamierza głosować przeciw rządowemu projektowi dot. uboju rytualnego - mimo poprawek zgłoszonych do projektu i niezależnie od tego, czy w klubie PO będzie obowiązywała dyscyplina.
Głosowanie przeciwko rządowemu projektowi zapowiedzieli Halicki, Dunin i Suski. Oceniają, że ich śladem pójdzie "spora grupa" posłów PO. Dzisiaj wieczorem szef klubu PO Rafał Grupiński ma spotkać się z posłami z Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt - jest w nim 26 posłów PO, m.in. Suski i Dunin. Według wyliczeń prowadzonych nieformalnie w klubie PO rządowy projekt może przepaść, jeśli wszyscy lub niemal wszyscy posłowie PO z tego zespołu zagłosują przeciwko."/Onet/

"Nie sądzę, aby dyscyplina została zdjęta, bo to tylko zachęciłoby większą liczbę posłów do głosowania przeciwko projektowi. Wielu ma wątpliwości, ale zagłosuje +za+ powołując się m.in. właśnie na zalecenia władz klubu - powiedział znany polityk PO.
Obowiązek uzyskania pozwolenia powiatowego lekarza weterynarii na dokonanie tzw. uboju rytualnego oraz określenia według jakiego obrządku religijnego zostanie on dokonany - zakłada poprawka PO do projektu nowelizacji ustawy dot. uboju rytualnego, którą w czwartek poparła sejmowa komisja rolnictwa. Głosowanie nad rządowym projektem dopuszczającym ubój bez ogłuszania na cele religijne ma się odbyć prawdopodobnie w piątek rano.
- Zgłoszenie zamienia się na pozwolenie, jeden papierek więcej. Ta poprawka nie ma żadnego związku z tym, co proponowałem. Będę głosował przeciwko temu projektowi bez względu na to, czy będzie dyscyplina czy nie. Nie widzę żadnej potrzeby ekonomicznej dla takiej nowelizacji, a etycznie jest ona dla mnie nie do przyjęcia - oświadczył Halicki, który kieruje mazowiecką PO.
Jak mówił, postulował, aby przyjąć wzór niemiecki o bezwzględnie obowiązującym zakazie uboju bez ogłuszania i wprowadzić możliwość uboju rytualnego na potrzeby własne wspólnot wyznaniowych działających na terenie Polski. - Dla swoich potrzeb taka wspólnota mogłaby dokonać tego rodzaju produkcji. Uważam, że to można by umożliwić, skoro mówimy o wolności religijnej - dodał Halicki.
Głosowanie przeciwko rządowemu projektowi zapowiada też Dunin, wiceszef sejmowej komisji rolnictwa. Podkreślił, że tzw. ubój halal (muzułmański) zezwala na ogłuszanie zwierząt z równoczesnym ubojem. - Tego rynku zbytu nie stracimy - zaznaczył Dunin.
O głosowanie przeciwko nowelizacji ustawy zaapelowali w ubiegłym tygodniu członkowie Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. W przyjętym przed tygodniem stanowisku podkreślają, że ubój rytualny jest całkowicie zakazany w Szwecji, Norwegii, Szwajcarii, Słowenii i Islandii. W Belgii i Holandii, państwach, gdzie mieszkają duże społeczności muzułmańskie, na końcowym etapie znajdują się prace legislacyjne nad wprowadzeniem zakazu uboju rytualnego./tamże/
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/czesc-poslow-po-przeciwko-rzadowemu-projektowi-dot,1,5545396,wiadomosc.html

Co prawda tego nie widzimy i nie chcemy wiedzieć,ale taki ubój jest praktykowany w Polsce. Oszczędzę szczegółów.
Zanim ktokolwiek wypowie się ZA ubojem, proponuję obejrzeć film niemiecki z 1940 roku "Der Ewige Jude" w całości lub tylko od 55 minuty.
Film tylko dla dorosłych, o mocnych nerwach.
Przyznam, że do dziś nie jem wołowiny, w tym tatara.
Film jest dostępny na YT pod wieloma linkami.
wystarczy wpisać tytuł.
link z angielskimi napisami dla leniwych:
http://www.youtube.com/watch?v=2jNnTtZnA9c

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)

Komentarze

Kult, religia, wiara w Boga powoduje, że czującym ból i strach istotom zadaje się tyle cierpienia.
Chory kult i liczenie zysków!

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#365084

Dziwię się Żydom, że nie wymyślili dotąd czegoś, co zastąpiłoby ten obyczaj.
Nie chce być złośliwa, ale tak mi się nasunęło na myśl: jak to jest z tym podróżowaniem na butelce, kiedy obowiązuje szabas?
Znane są też inne sposoby omijania starodawnych wytycznych, z chodzeniem do tyłu włącznie.
Rozumiem, że klimat w gorących krajach, że krew psująca się szybko, ale w dzisiejszym świecie, w dobie elektryczności, kiedy zamrażarki, lodówki i inne formy konserwowania żywności są tak łatwo dostępne, warto zastanowić się nad jakimś sensownym kompromisem.

Trzymam kciuki za tych, którzy wykażą się jutro rozsądkiem i zwykłą ludzką przyzwoitością.
Nie wszystko da się kupić, drodzy Posłowie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#365086

  Ponoc termofor jest lepszy, bo trzeba na nim usiasc jadac samochodem, bo rzekomo wolno w szabas podrozowac po wodzie, ale nie po ladzie.

Jednym ze sposobow na omijanie wytycznych jest piekarnik godzinami trzymajacy cieplo, aby nie skalac sie praca przygotowywania potraw a jednoczesnie nie byc skazanym na suchy prowiant,  jescze innym - zatrudnianie gojow, no ale to nie ma z rytualnym ubojem nic wspolnego. Jak sie nie komus nie podoba sposob usmiercania zwierzat w Polsce, bo nie jest wystarczajaco barbarzynski, zawsze istnieje opcja zostania jaroszem.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
-1

Lotna

 

#365177

Skoro znamy Stary testament, a znamy, to mowa w nim o niespożywaniu krwi. "Żywej krwi", czyli, jak ja to rozumiem, kiedy otwiera się żyłę żywego zwierzęcia i spożywa jego krew.
Ale, może się mylę. Tu teologów potrzeba.

Niedawno w TVP Historia wypowiadał się stary rzezak, który tłumaczył, że oczyszczenie mięsa polega na wyjęciu z niego każdej , najmniejszej nawet żyłki.
Tak na marginesie, to chyba i ja stosuje koszer, bo wyrzucam każdy tego typu fragment mięsa:)
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#365187

i ja też, według takiego brodatego, ktory wczoraj w dzienniku telewizyjnym tak okreslił wszystkich przeciwnikow tego uboju. W polskiej TV!  I nikt mu nic nie odpowiedzial.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#368878

 A należałoby takiego delikwenta najpierw odesłać do słowników a następnie zasądzić o oszczerstwo. To jest właśnie "mowa nienawiści" w pełnej krasie.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
-1

Lotna

 

#368900

Kto to był? Hartman?

Vote up!
0
Vote down!
0
#368902

Hartmanna rozpoznaję. To był anonimowy konsument koszernego.

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#368949

Wyobrażam sobie, co by się mówiło, gdyby to religia katolicka wymagała takiej formy uboju zwierząt. Ilu byłoby zgorszonych, oburzonych i wstrząśniętych takim bestialstwem, jakie sypałyby się określenia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#365089

Wprawdzie nie religia tego wymaga, ale związany z nią obyczaj, ale ja wielokrotnie czytałem dramatyczne artykuły o męczarniach wigilijnych karpi.
Analizują ich los już na poziomie sklepu i niedotlenionego akwarium. Potem jest prawdziwa tragedia, kiedy taki żywy karp jedzie przez miasto w jakiejś torbie bez wody. Wreszcie jest w okrutny sposób mordowany...
Tak to z grubsza idzie.
No, ale to tylko Wigilia, a nie koszer jest. Tak sobie myślę:-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#368932

religia - idzie o zakaz spożywania krwi (Rdz 9,4).

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#368943

była otoczona sadystycznymi praktykami koszernych rzezaków. Proszę więc nie uogólniać. Nie każda wiara to sadyzm!...A mahometanie, czy żydzi, to według mnie dzicy ludzie. Zeszli z drzew zbyt późno, by zauważyć odjazd pociągu z napisem "litość i współczucie"!...

Vote up!
0
Vote down!
0
#365164

Nikt nie mówi, że n a s z a wiara stosuje takie praktyki.
Jednak te religie, które nie tylko dopuszczają, ale wręcz uważają za konieczne taki ubój są chore i barbarzyńskie!

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#365176

"Głosowanie nad rządowym projektem dopuszczającym ubój rytualny odbędzie w lipcu, a nie na obecnym posiedzeniu Sejmu - poinformowała Kopacz. Tusk zwrócił się do posłów PO, by - po dyskusji - ustalili jednolite stanowisko, czy są za, czy przeciw projektowi."
Tusk marszczy doopę. Wiadomo, że dzisiaj poniósłby klęskę, kolejną klęskę. Słupki znów w dół. Chory z nienawiści Niesioł nie POmoże.

Btw czy to premier wszystkich Polaków ?

Troskliwość Tusku o miejsca pracy poraża:
Dopytany, co będzie, jeśli niektórzy posłowie PO opowiedzą się jednak przeciw projektowi, premier odpowiedział: "Przeżyjemy. To byłaby jedna z tych porażek, które by nie powodowały, że płaczę".

- Szczerze powiedziawszy, gdybym nie był premierem i nie czuł się odpowiedzialny za rynek pracy i za powodzenie polskich przedsiębiorstw, to pewnie w odruchu serca głosowałbym przeciwko jakiejkolwiek krzywdzie wobec zwierząt. Czasami mamy do czynienia z bardzo nieprzyjemnymi alternatywami. Jako szef rządu namawiam, żeby dbać o miejsca pracy, każde jest bezcenne - powiedział premier. bodajże od stycznia"
Otóż zakaz uboju rytualnego trwa bodajże od stycznia, a eksport wcale nie zmalał.
Co do rynku wewnętrznego, zaporowa jest wysoka cena wołowiny(w porównaniu do wieprzowiny). Oprócz befsztyka tatarskiego Polacy rzadko spożywają wołowe mięso, w dodatku ze zwierząt uśmierconych w humanitarny? (nie znalazłem innego słowa) e.sposób.
Więc KOMU potrzebny w Polsce taki bestialski ubój?
Cieszmy się jedynie, że nie Azjatom, wtedy schroniska dla psów były by puste.

Vote up!
1
Vote down!
0
#365168

Sypie mu się koalicja, musi się podlizać PSL-owi.

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#365179

Film obejrzałem, jest porażający!!! Nie mieści się w głowie, że mogą ludzie znęcać się całkowicie bez empatii nad bezbronnym zwierzęciem - i to jeszcze w imię rytualnych (czytaj: religijnych) celów. Niepojęte!
A PSL i PO chcą tego dla kasy!!!
Witek miejski

Vote up!
0
Vote down!
0

Witek

#365238

Za jego rozpowszechnianie można być skazanym przez ich "niezależne" i" sprawiedliwe" sądy będące na usługach poprawności i narodu wybranego przez siebie samego.

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#365245

Film "Der Ewige Jude" obejrzałem w Niemczech za pośrednictwem Youtube, korzystając z podanego linku. Powyższe stwierdzenie, że film "Der Ewige Jude" jest w Niemczech zakazany nie ma zatem nic wspólnego z realiami.

Witek miejski

Vote up!
0
Vote down!
0

Witek

#365366

[quote]znów zablokowany link do filmu na YT
tequila, 9 lipca, 2013 - 12:57

nie podaję nowego - wystarczy wyszukać tytuł na YT
"Der Ewige Jude" -
{od 55 minuty, aby nie ulec nazistowskiej propagandzie}[/quote]

Proponuję samemu skopiować z netu, a następnie z adresu niemieckiego IP wrzucić go na swój kanał na YT i podać tu jego link.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#368859

http://www.youtube.com/watch?v=fkmlPMhtAiA

Vote up!
1
Vote down!
0
#367572

Bo ten @Witek miejski, uważa, że jak jest w Niemczech i ogląda stamtąd film na serwerach poza granicami Niemiec, to już dowodzi tego, że jest ten film jest w Niemczech legalny legalny, bo jest dostępny w Niemczech.
Nic bardziej mylnego, bo należy sprawdzić na jakim jest ten film zawieszony i przez jakie węzły ten film akurat on ogląda.
Człowiek myli Google niemieckie z chińskim, irańskim czy Korei Północnej, gdzie jest szlaban na pewne treści w ogóle.
@Witek miejski chyba nawet nie wie o tym, że jest tajne porozumienie miedzy Niemcami i Izraelem oraz diasporami żydowskimi, które zostało zawarte w ramach wypłaty odszkodowań wypłaconych Żydom przez Niemcy.
Będąc tam w Niemczech niech lepiej poszuka info o sprawie kilku policjantów, którzy w obawie przed wybuchem zamieszek Turków zdjęli izraelskie flagi z balkonu żydowskich mieszkańców, a zobaczy na własne oczy i usłyszy na własne uszy oraz sam się przekona w jakim rzekomo demokratycznym kraju mieszka, bo po jego komentarzu śmiem twierdzić, że w ogóle nic, a nic na ten temat nie wie.

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

PS
Ten film (według mojej wiedzy kiedyś najdłużej zdołał wisieć) prawie rok.
Onwk.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#367667

nie podaję nowego - wystarczy wyszukać tytuł na YT
"Der Ewige Jude" -
{od 55 minuty, aby nie ulec nazistowskiej propagandzie}

Vote up!
1
Vote down!
0
#368837

Już w najbliższy piątek 12 lipca głosowanie ws. uboju rytualnego
Marszałek Sejmu Ewa Kopacz zapowiedziała, że głosowanie w sprawie uboju rytualnego odbędzie się w piątek. - Jest opinia MSZ do projektu w sprawie uboju rytualnego i w związku z tym głosowanie będzie w piątek - powiedziała w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Kopacz.
Głosowanie nad rządowym projektem dotyczącym uboju rytualnego miało odbyć się w czerwcu. Marszałek Ewa Kopacz uzasadniała przełożenie głosowania wymogiem uzyskania opinii MSZ.
Jednak z nieoficjalnych informacji PAP uzyskanych w PO wynikało wówczas, że głosowanie zostało przełożone, aby zyskać czas na wypracowanie kompromisu w klubie Platformy. Część posłów PO zamierza bowiem głosować przeciwko rządowemu projektowi.
Kopacz nie chciała odpowiedzieć, jak będą układały się głosy w klubie PO. Na pytanie, jak sama zagłosuje, odpowiedziała: "Kocham zwierzęta (...). Nie wyobrażam sobie, aby te cierpiące zwierzęta, które nie mogą powiedzieć, że cierpią, żeby to cierpienie było przedkładane nad finanse, które mogłyby z tego powodu wpłynąć do budżetu państwa". "Jedno jest pewne - od początku tego roku mamy zakaz tego uboju i jakoś z tego powodu nie upadł cały przemysł przetwórstwa mięsnego" - dodała.

Przeciwnych projektowi posłów PO - jak wynikało z informacji PAP - nie przekonuje poprawka zgłoszona do projektu. Wprowadza ona obowiązek uzyskania pozwolenia powiatowego lekarza weterynarii na dokonanie tzw. uboju rytualnego oraz określenia, według jakiego obrządku religijnego zostanie on dokonany - w czerwcu poparła ją komisja rolnictwa.

"Poprawka ujęta w dodatkowym sprawozdaniu nie jest sprzeczna z prawem Unii Europejskiej" - napisano w opinii MSZ. Jednak część posłów Platformy uważa, że rządowy projekt należy odrzucić, a zgłoszona poprawka nie zmieniła ich opinii na ten temat.

Pod koniec czerwca z posłami PO o kwestii uboju rytualnego rozmawiał premier Donald Tusk. Według relacji uczestników spotkania, premier dał do zrozumienia, że zależy mu na jednolitym stanowisku: za lub przeciw.

"Gazeta Wyborcza" podaje, że nie będzie kompromisowego projektu ustawy ws. uboju; część posłów PO zagłosuje PRZECIWKO rządowej propozycji. Napisała też, że opinie prawne - w tym także prokuratora generalnego - wskazują, że rządowy projekt dopuszczający ubój bez ogłuszania jest sprzeczny z prawem unijnym.(!!!)

Rządowy projekt zmiany ustawy o ochronie zwierząt jest wynikiem wyroku Trybunału Konstytucyjnego z listopada 2012 r., który stwierdził, że rozporządzenie ministra rolnictwa z 2004 r., na podstawie którego dokonywany był ubój, było sprzeczne z ustawą o ochronie zwierząt, a przez to z konstytucją. Zakaz uboju zgodnie z wymogami religijnymi obowiązuje zatem od początku 2013 r.

Projekt dopuszcza ubój bez ogłuszania na cele religijne pod warunkiem, że będzie on przeprowadzany w rzeźni. Wprowadza jednak ZAKAZ stosowania podczas uboju rytualnego tzw. klatki obrotowej, w której zwierzę jest zamykane i unieruchamiane w celu poderżnięcia mu gardła.

Resort rolnictwa i PSL przekonują, że utrzymanie zakazu uboju rytualnego może mieć poważne skutki dla polskiej gospodarki i grozi utratą tysięcy miejsc pracy w rolnictwie i jego otoczeniu. Wtorkowa "GW" powołuje się jednak na dane portalu Farmer.pl, wg którego nie można mówić o spadku eksportu wołowiny i cen./onet/

Tekst Kopacz o "miłości do zwierząt" rozbawił mnie (przy całym tragizmie sytuacji). Kopacz miała wiele możliwości zablokowania ww ustawy (choćby słynna sejmowa lodówka).
Zaparcie PSL przekracza wszelkie granice i chyba dobrze, że nie ujrzymy już raczej tej formacji w przyszłym składzie Sejmu

Vote up!
1
Vote down!
0
#368833

Resort rolnictwa winien być wyrzezany z ½ biurw i PSL w całości z rządu, z sejmu, z senatu, z różnych agencji rolnych, a bilans będzie dodatni i przy całkowitym oraz bezwzględnym zakazie mordowania zwierząt w PRL II.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#368857

wg http://www.izrael.badacz.org/zydzi_w_polsce/dzieje_najnowsze.html

"w 1994 r. Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP liczył 1220 wiernych, Karaimski Związek Religijny - 190, zaś wszystkich członków świeckich stowarzyszeń żydowskich (dokładnie opisanych w następnym rozdziale) jest około 5400. Można również przyjąć, iż osoby wyznania Mojżeszowego mają członków swoich rodzin nie zrzeszonych w gminach. Stąd liczbę 1220 można przypuszczalnie pomnożyć przez 3, uzyskując 3660. Dochodzi tu jeszcze 190 wiernych Karaimskiego Związku Religijnego oraz 5400 członków świeckich stowarzyszeń. Sumując te dane otrzymujemy 9250 osób pochodzenia żydowskiego."

wiec Sejm w Polsce zamiast zjmowac sie wyznawcami religii zydowskiej, ktorych jest podobno tylko 9250 powinien stanowczo zajac sie 4 milionami Polakow, ktorym ZLIKWIDOWANO MIEJSCA PRACY.
Durniu Tusk z kompania
- kiedy NIESKONCZENI IDIOCI zaczniecie radzic jak zmniejszyc SKUTECZNIE bezrobocie?
Zamiast ustawicznie zajmowac sie tematami marginalnymi lub wydumanymi?
Kiedy zaczniecie tworzyc miejsca pracy dla 2 mln emigrantow oraz 2,3 mln bezrobotnych w Polsce ?!
Niech sobie Spiewak z Borowskim i Kwasniewskim założą firme eksportujaca koszerne np z Izraela lub Arabii a wy wypieprzajcie na szczaw skoro nie potraficie rozwiazywac problemow istotnych dla POLAKOW I POLSKI.

Vote up!
0
Vote down!
0
#369026

lista głosujących - warto się zapoznać kto i jak przed zbliżającymi się wyborami:

http://bi.gazeta.pl/im/2/14266/m14266342,ASAS.pdf

Pozostał jednak niesmak - zarówno sprawa mordów na Wołyniu jak i rzeczona była głosowana jednego dnia.
Przypadek, nietakt ?

Załóżmy, że jednego dnia głosowano by dwie pozornie różne sprawy: sprawę Jedwabnego i uznania piosenki "Płonąca stodoła" jako dziedzictwa narodowego.
Jednak wtedy była by to prowokacja.

Vote up!
1
Vote down!
0
#369377

Ci co się wstrzymali od głosowania także głosowali ZA!

Po prostu okazali się zwykłymi tchórzami umywającymi swoje brudne łapki i załgane sumienia, o ile je w ogóle mają, w co wątpię.

To są wątpiący tchórze, którzy w godzinie dania prawdy zawsze zdradzą.

Ci którzy zachowali się jak tchórze, choć tak po prostu cynicznie głosowali za morderstwem zwierząt:

Z Platformy Obywatelskiej :

1.Brzezinka Jacek
2.Czernow Zofia
3.Głogowski Tomasz
4.Godson John Abraham
5.Kłosin Krystyna
6.Kozaczyński Jacek
7.Ławrynowicz Zofia

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubdecglos&IdGlosowania=39616&KodKlubu=PO&Decyzja=Wstrzym

Z SLD:

1.Kępiński Adam
2.Wziątek Stanisław

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubdecglos&IdGlosowania=39616&KodKlubu=SLD&Decyzja=Wstrzym

Ci co głosowali za okrutnym mordowaniem bezbronnych zwierząt:

Z Platformy Obywatelskiej :

1.Achinger Elżbieta
2.Adamczak Małgorzata
3.Arkit Tadeusz
4.Arłukowicz Bartosz
5.Arndt Paweł
6.Augustyn Urszula
7.Biernacki Marek
8.Biernat Andrzej
9.Blanik Leszek
10.Bobowska Joanna
11.Borowczak Jerzy
12.Borowiak Łukasz
13.Brejza Krzysztof
14.Budnik Jerzy1
5.Buła Andrzej
16.Butryn Renata
17.Charłampowicz Jarosław
18.Cichoń Janusz
19.Cieśliński Piotr
20.Cycoń Marian
21.Czechyra Czesław
22.Czerwiński Andrzej
23.Durka Zenon
24.Dzięcioł Janusz
25.Fabisiak Joanna
26.Fedorowicz Jerzy
27.Gadowski Krzysztof
28.Gąsior-Marek Magdalena
29.Gluza Czesław
30.Gowin Jarosław
31.Grabarczyk Cezary
32.Grad Mariusz
33.Graś Paweł
34.Grupiński Rafał
35.Hok Marek
36.Hoppe Teresa
37.Huskowski Stanisław
38.Janyska Maria Małgorzata
39.Jarmuziewicz Tadeusz
40.Jastrzębski Leszek
41.Kania Andrzej
42.Karpiński Włodzimierz
43.Katulski Jarosław
44.Kaźmierczak Jan
45.Kidawa-Błońska Małgorzata
46.Kluzik-Rostkowska Joanna
47.Kołodziej Ewa
48.Korzeniowski Leszek
49.Kozdroń Jerzy
50.Kozłowska Iwona
51.Kozłowska-Rajewicz Agnieszka
52.Koźlakiewicz Mirosław
53.Kropiwnicki Robert
54.Krząkała Marek
55.Kucharski Cezary
56.Kudrycka Barbara
57.Kulesza Tomasz
58.Kwiatkowski Krzysztof
59.Lamczyk Stanisław
60.Lassota Józef
61.Lenz Tomasz
62.Leszczyna Izabela
63.Małecka-Libera Beata
64.Marczułajtis-Walczak Jagna
65.Mężydło Antoni
66.Mroczek Czesław
67.Mrzygłocka Izabela Katarzyna
68.Mucha Joanna
69.Munyama Killion
70.Niesiołowski Stefan
71.Nowak Sławomir
72.Nowak Tomasz Piotr
73.Okła-Drewnowicz Marzena
74.Okrągły Janina
75.Orzechowski Andrzej
76.Pacelt Zbigniew
77.Pahl Witold
78.Papke Paweł
79.Pępek Małgorzata
80.Pietrzczyk Lucjan Marek
81.Pięta Jarosław
82.Pitera Julia
83.Plocke Kazimierz
84.Poślednia Krystyna
85.Raczkowski Damian
86.Raniewicz Grzegorz
87.Raś Ireneusz
88.Rosati Dariusz
89.Rutkowska Dorota
90.Rynasiewicz Zbigniew
91.Rząsa Marek
92.Saługa Wojciech
93.Schetyna Grzegorz
94.Sibińska Krystyna
95.Siedlaczek Henryk
96.Sikorski Radosław
97.Sługocki Waldemar
98.Suchowiejko Wiesław
99.Sycz Miron
100.Szejnfeld Adam
101.Sztolcman Grzegorz
102.Szumilas Krystyna
103.Szydłowska Bożena
104.Szymański Tomasz
105.Śledzińska-Katarasińska Iwona
106.Święcicki Marcin
107.Tomański Piotr
108.Tomczak Jacek
109.Tomczykiewicz Tomasz
110.Trybuś Aleksandra
111.Tusk Donald
112.Tyszkiewicz Robert
113.Vincent-Rostowski Jan
114.Wardzała Robert
115.Witczak Mariusz
116.Wojnarowski Norbert
117.Wójcik Marek
118.Zawadzki Ryszard
119.Zdrojewski Bogdan
120.Ziemniak Wojciech
121.Ziętek Jerzy
122.Żalek Jacek
123.Żmijan Stanisław
124.Żyliński Adam

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubdecglos&IdGlosowania=39616&KodKlubu=PO&Decyzja=Przeciw

Z PSL:

1.Borawski Edmund
2.Borkowski Krzysztof
3.Bury Jan
4.Dąbrowski Andrzej
5.Gos Marek
6.Górczyński Jarosław
7.Grzeszczak Eugeniusz Tomasz
8.Kalemba Stanisław
9.Kasprzak Mieczysław
10.Łopata Jan
11.Łuczak Mieczysław Marcin
12.Maliszewski Mirosław
13.Ozga Krystyna
14.Pawlak Mirosław
15.Pawlak Waldemar
16.Piechociński Janusz
17.Racki Józef
18.Sawicki Marek
19.Smolarz Henryk
20.Sosnowski Zbigniew
21.Stefaniuk Franciszek Jerzy
22.Sztorc Andrzej
23.Tokarska Genowefa
24.Walkowski Piotr
25.Włodkowski Zbigniew
26.Zgorzelski Piotr
27.Zych Józef
28.Żelichowski Stanisław

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubdecglos&IdGlosowania=39616&KodKlubu=PSL&Decyzja=Przeciw

Z SLD:

1.Ajchler Romuald
2.Czykwin Eugeniusz
3.Garbowski Tomasz
4.Olejniczak Cezary

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubdecglos&IdGlosowania=39616&KodKlubu=SLD&Decyzja=Przeciw

Z Prawa i Sprawiedliwości:

1.Ardanowski Jan Krzysztof
2.Kowalczyk Henryk

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubdecglos&IdGlosowania=39616&KodKlubu=PiS&Decyzja=Przeciw

Z Solidarnej Polski:

1.Bogucki Jacek
2.Dera Andrzej
3.Dorn Ludwik
4.Golba Mieczysław
5.Górski Tomasz
6.Jaki Patryk
7.Kempa Beata
8.Mularczyk Arkadiusz
9.Romanek Andrzej
10.Siarka Edward
11.Szeliga Piotr
12.Ziobro Jan
13.Żaczek Jarosław

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubdecglos&IdGlosowania=39616&KodKlubu=SP&Decyzja=Przeciw

Z „niezależnej” mniejszości niemieckiej:

1.Chmielowski Piotr
2.Galla Ryszard
3.Jagiełło Jarosław Tomasz

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubdecglos&IdGlosowania=39616&KodKlubu=niez.&Decyzja=Przeciw

Z Koło Poselskie Inicjatywa Dialogu:

1.Bodio Bartłomiej
2.Bramora Artur
3.Dziadzio Dariusz Cezar
4.Szymiec-Raczyńska Halina

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubdecglos&IdGlosowania=39616&KodKlubu=ID&Decyzja=Przeciw

Obstawiam, że jak w całej jewropie wprowadziliby zakaz uboju rytualnego to głosująca za takim ubojem w III RP „niezależna” mniejszości niemiecka jak i nowoczesna i postępowa jewropa oskarżałaby i piała o polskich rzeźniach,jak o obozach, w których Polacy popełniali i popełniają barbarzyńskie mordy na niewinnych zwierzętach.

Czekam na ruch Zdrojewskiego Bogdana, który już wkrótce będzie sponsorem jako minister kultury jakiegoś telewizyjnego spektaklu lub filmu z ubojni rytualnych.
Czym wpisze się w niemiecką antypolską narrację typu "ojcowie i matki", tym razem z udziałem mordowanych w polskich rzeźniach zwierząt.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#369451

No nie wiem, od tysiącleci ludzie jedli zwierzęta, bynajmniej nie na żywca, więc jakoś je uśmiercali. Jest to okrutne, ale czy jest powód by tak dramatyzować?
Taki humanitaryzm, który myśli o zwierzętach a nie o ludziach (fundacje zbierające dla pieska i kotka, kiedy ludzie umierają w Polsce z biedy i z powodu zapaści służby zdrowia), taki który dopuszcza zabicie nienarodzonego dziecka jest fałszywy i ujawnia skrzywienie umysłowe tych, którzy go promują.
To takie ładne i politpoprawne być dobrym dla zwierząt...

Vote up!
0
Vote down!
0
#369635

Nie widzisz różnicy w sposobach uśmiercania?
A gdyby, wybacz, to Ciebie miał ktoś uśmiercić, wybrałbyś szybką śmierć od kuli karabinowej czy raczej powolne konanie na zaostrzonym palu?
Z tymi zwierzętami jest tak samo. Tak sobie przynajmniej myślą ci, którzy protestują przeciwko ubojowi rytualnemu.

Świat jest bogaty i różnorodny.
Jest miejsce dla takich, jak Ty, którzy walczą o to, aby w Polsce ludzie nie umierali z powodu biedy i zapaści służby zdrowia.
I jest miejsce dla tych, którzy poświęcają swój czas, aby ratować bezdomne psy i koty albo dokarmiać zimą sarenki w lesie.
Jeszcze inni wolą, zamiast na psy i koty lub na wspomaganie głodujących, zajmować się ratowaniem jakiś starych kościołów czy popadających w ruinę dworków szlacheckich.

Skrzywieniem umysłowym jest raczej potępianie innych za to, że nie zajmują się tym co akurat my uważamy za szczególnie istotne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#369640

kolumna, działająca pod pięknymi hasłami (kto z nas nie lubi zwierząt i zgodziłby się na krzywdzenie ich?). To perfidnie sprytny sposób na skłócanie ludzi czy wręcz ludzkości. Tak jak lewacki feminizm, czyli napuszczenie jednej połowy ludzkości na drugą, i to wg kryterium, które z natury rzeczy pociąga ku sobie owe połowy. No ale właśnie to, co naturalne, trzeba wypaczyć, by wprowadzić to, co nienaturalne. Heteroseksualizm, małżeństwo, rodzina - to przeżytek. Mężczyzna jest wrogiem kobiety, rodzic i dom rodzinny największym zagrożeniem dla dziecka, religia czy moralność to zacofanie, tradycyjne kształcenie i wychowywanie dzieci w szkołach to hamulce postępu itd.
Najgorsze jest to, że jest to tak sprytnie pomyślane, że każdy, kto przeciwstawia się tej podłej ideologii, musi niejako na starcie się tłumaczyć - że nie jest za biciem kobiet czy dzieci ani za znęcaniem się nad zwierzętami itd. Nabieramy się na szlachetny płaszczyk.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#369641

Uważasz, że z tym ubojem rytualnym to zawracanie głowy i lewactwo jest?

Vote up!
0
Vote down!
0
#369643

Widzę, co się dzieje. Przy temacie uboju rytualnego też wychodzi ten lewacki niuans, a nawet został wykorzystany wprost do ataku na ludzi - Polaków. Bo uważam, że termin głosowania obu tych kwestii w jednym dniu nie był przypadkowy (wczoraj zamieściłam tu małe zestawienie podobnych zagrań symbolami). Jeśli nawet Ty, Traube, nie zrozumiałeś, o co mi chodzi, to nie wiem, czy zdołam wyjaśnić, na czym polega ta moja teoria...
Jeśli idzie o samą kwestię uboju rytualnego, to nie sądzę, żeby tu lobbowało lewactwo, bo jest tu faktycznie kwestia rytualna, czyli niejako religijna. Niemniej stanowi idealną okazję to przeciwstawiania ludzi zwierzętom. I to się przemyca czy nawet samo się nasuwa. Bo temat jest śliski - toż dręczenie zwierząt to zło samo w sobie i grzech i nikt normalny za tym nie optuje. Na to chciałam zwrócić uwagę - na te białe rękawiczki lewactwa, których nienawidzę.

Natomiast nie mam zdania odnośnie do słuszności zakazu uboju rytualnego - nic się nie mówi nt. uboju nierytualnego. Czy rzeczywiście ubój rytualny jest bardziej bolesny dla zabijanych zwierząt? - nie wiem. Niemniej zakazanie go na całym świecie byłoby jednak uderzeniem w ogromną grupę ludzi - wyznających judaizm lub islam. Ale może i miałoby to ten plus, że nareszcie przestaliby oni zwalczać się nawzajem, walcząc razem o wspólną sprawę...
http://wpolityce.pl/dzienniki/blog-stanislawa-zaryna/57870-czy-znow-dalismy-sie-ograc-czyli-o-uboju-rytualnym-humanitaryzmie-i-interesach

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#369647

W której się sama pogubiłaś. Dzwony dzwonią, tylko nie wiadomo, w którym kościele.

Oczwiście lewactwo robi zawsze wszystko dla "naszego dobra", szególnie dla dobra "uciśnionych mniejszości" i pod tą pokrywką prowadzi polityke niesłychanie szkodliwą dla ogółu, służącą wyłącznie ich własnym nteresom i ich destruktywnej ideologii..

Jeśli idzie o samą kwestię uboju rytualnego, to nie sądzę, żeby tu lobbowało lewactwo, bo jest tu faktycznie kwestia rytualna, czyli niejako religijna. Niemniej stanowi idealną okazję to przeciwstawiania ludzi zwierzętom.

Kwestię uboju rytualnego jak najbardziej lobbuje lewactwo. Przecież chodzi o obronę praw "uciśnionych" mniejszości religijnych! 

Twierdzenie, że jest to stawianie ludzi przeciwko zwierzętom jest kompletną bzdurą: zwierzęta nie mają świadomości, że żyją po to, aby zostać skonsumowane i nie wiedzą, w jaki sposób zostaną zabite, w wypadku uboju rytualnego, zamordowane. Jest to natomiast klasyczne stawianie ludzi przeciwko sobie nawzajem, mianowicie tych, którym zależy na mięsie z uboju rytualnego przeciwko tym, którzy się tym ubojem brzydzą i go potępiają - o czym swiadczą najlepiej głosy żydowstwa z USA, już biadolące na temat zakazu uboju tytualnego w Polsce, jakby Polska należała do nich.

Natomiast nie mam zdania odnośnie do słuszności zakazu uboju rytualnego - nic się nie mówi nt. uboju nierytualnego. Czy rzeczywiście ubój rytualny jest bardziej bolesny dla zabijanych zwierząt? - nie wiem.

Jest mnóstwo materiałów w sieci na temat uboju rytualnego, jak i tego, który jest stosowany w rzeźniach w Polsce, jak również na temat traktowania zwierząt hodowlanych, trzeba tylko chcieć się z nimi zapoznać, co byłoby wskazane przed wygłaszaniem teorii na ten temat. Wystarczy trochę wyobraźni i dobrej woli, Anno. Czy lepiej umrzeć zostając ogłuszonym, czy lepiej mieć pełną świadomość kiedy się ma podrzynane gardło, czyli przecięty przełyk i arterię  i konać w męczarniach? Jak w ogóle można zadać tego typu pytanie, czy jest jakaś różnica??

Niemniej zakazanie go na całym świecie byłoby jednak uderzeniem w ogromną grupę ludzi - wyznających judaizm lub islam.

Nikt nie mówi o zakazywaniu uboju rytualnego na całym świecie, szególnie w krajach skąd się on wywodzi. Mowa tu o Polsce, gdzie tego typu potworne barbarzyństwo nie ma prawa bytu.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
-1

Lotna

 

#369685

ale skoro trzy osoby mnie nie zrozumiały, to znaczy, że nie umiem tego przekazać. Odpuszczam.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#369693

Przy ochronie zwierząt można kierować się lewacką ideologią, ale można tez bardzo prostą zasadą (myślę, że można nazwać ją ewangeliczną): istoty, która odczuwa ból nie można narażać na niepotrzebne cierpienie, zwłaszcza w imię jakiejkolwiek ideologii, religii, czy co gorsze, zysku.
...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#369645

Mam nadzieję, że tą swoją odpowiedzią na Twoje pytanie, jak i odpowiedzią udzieloną wyżej Traubemu rozwiałam Twoje wątpliwości. Przepadam za zwierzakami i nie chcę musieć deklarować tej oczywistości, gdy tylko przyjdzie mi przeciwstawić się lewakowi atakującemu człowieka odzianego w futro. Owszem, w raju ludzie jedli tylko ziarna i owoce (Rdz 1,29), ale od potopu jedzą także mięso zwierząt, niestety...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#369651

Vote up!
0
Vote down!
0
#369655

film to tylko końcówka w temacie uboju. Wiemy zakazano lecz obraz Polski pozostał : a sieć kwitnie i ogarnia świat!

Vote up!
0
Vote down!
0
#369663

kto naprawdę film dotrwał do końca? Widzieliście i nic jak w sejmie senacie pogłosowali zapłacimy nowe podatki. Jeśli zrozumiałeś ten bardzo stary film to klikaj dawaj słowo niech nie umiera jak ten kraj.

Vote up!
0
Vote down!
0
#369666

Wynik dzisiejszego głosowania w Sejmie odnośnie dopuszczalności uboju rytualnego, był dla nas szokiem. Zwyciężył całkowicie nieprawdziwy pogląd, jakoby ubój taki był okrutny, czy wręcz intencjonalnie okrutny – zauważają wspólnie rabin Schudrich i Piotr Kadlčik.

Podkreślają, że pogląd ten zyskał na popularności w Europie w latach 30. ubiegłego wieku, kiedy to pod wpływem HITLEROWSKIEJ propagandy zakaz uboju wprowadziły Norwegia i Szwecja. - Polska będzie odtąd pierwszym krajem członkowskim UE w którym obowiązuje taki zakaz, nie będący pozostałością regulacji z czasów HITLEROWSKICH.

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich grozi, że odejdzie ze stanowiska, jeśli utrzymany będzie zakaz uboju rytualnego bez ogłuszania - informuje Radio Zet. Protestują też przedstawiciele amerykańskich Żydów.

Vote up!
1
Vote down!
0
#369930

- Dziadek, a Żydy wyjeżdżają z Polski!
- Wszystkie?
- Nie, tylko jeden rabin!
- To co mi tu doopę zawracasz !

Vote up!
1
Vote down!
0
#369945