Pożytecznej idiotki kompromitacji ciąg dalszy....

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Czy za to dostała w nagrodę fotel marszałka Sejmu?
Czy odegranie roli pożytecznejn idiotki u boku cwanego Putina to predyspozycje jedynie słuszne, by stać sie drugą osobą w IIIRP?

Ale IIIRP to kraj postkolonialny i postkomunistyczny, w którym pożyteczni i kłamiący idioci trzymają władzę.

To nie koniec kompromitacji pozytecznej idiotki w randze marszałka Sejmu IIIRP.
Ciąg dalszy nastąpi.

Marszałek Sejmu stanie na czele polskiej delegacji, która poleci do Pekinu 4 czerwca - podał "Dziennik Gazeta Prawna".

Nie wiadomo, jaki jest cel podróży ani jej program. Jak nieoficjalnie dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", polska ambasada w Pekinie usiłowała przekonać stronę sejmową, że wizyta w Pekinie 4 czerwca jest niezręczna.
Tego dnia przypada też 24 rocznica masakry na placu Tiananmen, jednak w oficjalnym programie wizyty, nie ma na ten temat żadnej wzmianki. Chińskie władze od lat walczą bowiem z każdym przejawem pamięci o tamtych wydarzeniach.

Bezpieka wyłapuje z tłumu każdego, kto próbowałby w jakikolwiek sposób uczcić rocznicę masakry. W ubiegłym roku - na kilka dni przed 4 czerwca - prewencyjnie zatrzymała znanych sobie aktywistów demokratycznych. Próżno też szukać informacji na temat "liu si" w chińskim internecie

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że wizyty w Pekinie 4 czerwca są dosyć popularne wśród delegacji, którym daleko do prezentowania „zachodnich wartości”. Na przykład trzy lata temu 4 czerwca Pekin odwiedził szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.

W 1989 roku pekiński plac Niebiańskiego Spokoju utonął we krwi. Wojska Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej na rozkaz komunistycznych władz dokonały w nocy z 3 na 4 czerwca rzezi studentów, którzy od połowy kwietnia protestowali na centralnym placu stolicy Chin. Dokładna liczba ofiar nie jest znana, szacuje się, że od kul i pod gąsienicami czołgów zginęło wówczas kilka tysięcy ludzi.

Co na to pozyteczna idiotka?

- Nawet szept o prawach człowieka w tym symbolicznym dniu, tam w Chinach będzie miał większe znaczenie niż krzyk o prawach człowieka, gdziekolwiek indziej - mówiła Kopacz, odpierając krytykę, że będzie w Chinach 4 czerwca w rocznicę masakry na Pl. Tiananmen. Także MSZ podkreśla, że wizyta będzie okazją, by pokazać "jak ważną rolę w budowie polskiego sukcesu odegrało poszanowanie praw i wolności obywatelskich".

Marszałek Sejmu podkreśliła, że "wszyscy na świecie pamiętają co wydarzyło się 4 czerwca 1989 roku na Pl. Tiananmen". Przypomniała też, że tego samego dnia Polska świętuje rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu. - Zbicie tych dwóch dat przy jednoczesnym izolowaniu się od Chin w tym symbolicznym dniu, niemówienie o prawach człowieka, kiedy u nas zwycięża demokracja, nie osiągnie żadnego efektu - uważa marszałek Sejmu.

Kopacz powiedziała, że wizyta w Chinach będzie dość długa i będzie miała przede wszystkim charakter biznesowy. - Tam zostały wybrane nowe władze, które będą rządzić w Chinach przez kolejne 10 lat - zaznaczyła. Dodała, że trwa "dość mocny" wyścig państw, które chcą skorzystać z pieniędzy i przychylności potęgi jaką są Chiny, na rzecz swojego państwa w dobie kryzysu europejskiego. Zwróciła uwagę, że kilka dni temu z nowym premierem Chin Li Keqiangiem spotkała się kanclerz Niemiec Angela Merkel. - My Polacy w dobie kryzysu powinniśmy być też na tyle sprytni i operatywni, by zabiegać o interesy, które mogą być korzystne dla Polski - zaznaczyła marszałek Sejmu.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-kopacz-z-wladzami-chin-bedziemy-rozmawiac-o-prawach-czlowiek,nId,973820?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Zdaniem publicystów, którzy gościli w radiowej Trójce termin wizyty jest niefortunny. W ocenie Piotra Gabryela z tygodnika "Do Rzeczy", można było wybrać jakikolwiek inny dzień, a nie ten, w którym krwawo spacyfikowano protest domagających się demokracji Chińczyków. - Pewnie to strona chińska stawiała warunki, ale to my na nie przystaliśmy. To pokazuje polską słabość albo głupotę. Po prostu wstyd - podkreśla.
W opinii Andrzeja Stankiewicza z "Rzeczpospolitej" marszałek Ewa Kopacz w ogóle nie powinna w tym terminie wylatywać z kraju ponieważ są pomysły by tego dnia uczcić w kraju rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce.

W ostatnich latach kilka oficjalnych delegacji odwiedziło Pekin 4 czerwca. Na liście nie ma jednak zachodnich nazwisk. Niemal co roku w rocznicę tragedii Waszyngton wydaje oficjalne oświadczenie, w którym apeluje do Chin o uwolnienie uczestników wydarzeń z placu Tiananmen, którzy wciąż pozostają w więzieniach.

POżyteczna idiotka nie widzi nic kompromitujacego, że akurat w tym dniu będzie na salonach w Pekinie.

http://niezalezna.pl/41773-kopacz-na-moskiewskim-szlaku-afera-wokol-wizyty-w-pekinie
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/854514,Ewa-Kopacz-jedzie-do-Chin-w-rocznice-masakry-na-placu-Tiananmen

Zbigniew Parafianowicz nie oszczędza jej decyzji.

- Od tego roku do listy polsko-chińskich wspólnych doświadczeń dołączy jeszcze jedno. W rocznicę masakry w Pekinie z wizytą na placu Niebiańskiego Spokoju będzie gościć marszałek polskiego Sejmu Ewa Kopacz wraz z przedstawicielami klubów poselskich. W dniu, kiedy polski prezydent w Warszawie będzie świętował upadek komuny, druga osoba w państwie symbolicznie zagra rolę pożytecznego idioty. 10-dniowy wyjazd można było zorganizować tak, by nie zachodził na rocznicowe dni. Sejmowy kotlet okazał się jednak ważniejszy niż wykazanie się dyplomatycznym wyczuciem - bez ogródek ocenia publicysta DGP.

- Jak mawiał przewodniczący Mao: „Chiny nie utoną w morzu ani niebo się nie zawali z tego powodu, że brak jest jarzyn i mydła”. Chiny nie utonęłyby też w morzu, gdyby Ewa Kopacz znalazła się w nich kilka dni później.-

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/428806,zbigniew-parafianowicz-hunwejbin-ewa-kopacz.html

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

Już POkazali komu służą,jadąc PO wytyczne, jak zafałszować wybory,i biorąc lekcje u Putinowego szpeca od przekrętów wyborczych.

No i teraz POkażą czerwonym notablom z Chin,kogo POpierają,i nie przeszkadza im nawet rocznica rzezi.

Na dr Ewe, na metr w ziemie,takie rzeczy nie działają,bo co by powiedzieli towarzysze z Chin.

pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#360211

 .... rządzi nami bezideowa mafia wzajemnie wspierająca się, pozbawiona jakiejkolwiek ideologii, pełna obłudy, pozbawiona honoru, tchórzowska  manipulowana przez rózne nieprzyjazne Polsce środowiska. Jedyną ich ideą jest kasa i trwanie przy korycie. Niestety Podobnie jak w PRL-u jesteśmy uczestnikami fasadowej demokracji,  fasadowej praworządności, a faktycznie systemu o cechach systemów totalitarnych i bolszewickich. Pani Kopacz jest tylko jednym z wielu przykładów i dlatego nie oczekuję od niej niczego pozytywnego. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#360212

- rosjanie nauczyli nasze PKW jak wygrywac wybory mimo braku poparcia w sondazach
- chinczycy naucza nas jak postepowac z protestujacymi przeciw waadzy....na miejskich placach

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#360213

A POdrodze do Łukaszenki,on też specjalista od takiej mokrej roboty.

pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#360215

kiedykolwiek?
bo ja mam coraz bardziej przeczucie, ze OPluwajacy Bialorusinow maja w tym jakis ukryty cel!
Koniecznie chca ich wepchnac z powrotem do sowietow!
Tymczasem obecna Bialorus to spora czesc dawnej Rzeczypospolitej i Rosja czerpie korzysci z wbijania klina miedzy nami!
Tymczasem 10IV 2010 nasi mogli poleciec i pewnie bezpiecznie wyladowaliby nasi w Witebsku !Skad do Katynia jest niewiele wiksza odleglosc niz ze Smolenska....

Po katastrofie samolotu wojskowego bialoruskich pilotow w Radomiu 2009' - oni dostali od Polakow swoj samolot, gdy sie rozbil na pokazie.
Chwala Bialoruskim Pilotom - zrobili wszystko by uniknac tam masakry w ludziach !

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#360233

Czy to beztalencie robi wiecej krzywdy ludziom marszałkując czy wiecej szkod wyrządziłaby "lecząc" ...

PS Swoją drogą wygladem przypomina pewna Anetkę. tyle ze karierę zrobiła wiekszą.....

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#360220

gość z drogi

chyba nie....to równia POchyła...tylko dlaczego za nasze pieniądze,tego nie mogę im darować...pozdr z 10 :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#360224

Alexola

ciekawe jakim językiem wydobywac będzie ten szept patrząc na to pudło robi się mdło i co tu zrobic pozostało kiwanie głową jak długo?!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Alexola

#360225

marcopolo

PANIE/PANI KRYSKO to jest" skandal aby tak pisac o I DAMIE RZECZYPOSPOLITEJ i tak brzydko ja nazywac",ALE po przeanalizowaniu "zalacznikow" w postaci video trzeba powiedziec ,ze Pan zbyt delikatnia ujal calosc problemu,Ta PANI wstydzilaby sie nawet pokazywac w TV i dalej glupoty ludziom opowiadac.Ta Pani bedzie musiala niedlugo "dobic" do grupy ,ktora zorganizowala ten ochydny ZAMACH,napewno straci wszystkie stanowiska wlacznie z wykonywaniem zawodu-obawiam sie ,ze moze i stracic zycie przed plutonem egzekucyjnym,ale ta decyzje podejmie NAROD i tego bedziemy sie domagac ,aby zbrodniarze mogli odejsc z tego swiata martwi i zeby nie pomylic w trumnie nog Kopacz z nogami Tuska,jak to zrobili Ruscy z S.P.L.Kaczynskim,ktory w trumnie znalazl sie z jedna noga w generalskiej nogawce(o czym mowil J.Kaczynski)!Reasumujac ,Panski /Pani tekst jest wspanialy i generalnie chodzi wlasnie o takie wykazywanie tej bandzie ich bledow i wykroczen,trzeba ich wytracic z pewnosci siebie jaka jeszcze maja,chociaz juz mniejsza,trzeba ich lekcewazyc ,obrazac i pokazywac kim sa !!TAK TRZYMAJMY WSZYSCY- NIEPOPRAWNI!!GORACO POZRDAWIAM!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#360243

jak tylko chce sie pozbyc tego co lezy mi na zoladku tylko spojrze na jej fotkie i odrzu sruuu do przodu i do tylu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#360253

jak tylko chce sie pozbyc tego co lezy mi na zoladku tylko spojrze na jej fotkie i odrzu sruuu do przodu i do tylu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#360262

Kłamała wcześniej,kłamie i teraz,tylko zastanawiam się, co ta kobieta robi w Polskim Sejmie.Porażka demokracji,a może cos innego?.........

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wojtek

#360258

być politykiem. Jako minister się błażniła  a jako marszałek przynosi tylko wstyd nam Polakom. Ta osoba tak mnie irytuje,że brak słów.Po prostu ohyda

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#360291

wstyd, wstyd i wstyd! Tyle mamy znakomitych kobiet! Pani Wasserman, pani Kurtyka, pani Kochanowska, panie Gosiewskie, pani Merta - i wiele, wiele innych, a tu - taki kocmołuch!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#360309

 To wyrachowana, cyniczna k..., dla której liczy się tylko władza i wpływy. Gdyby postawić ją teraz na miejscu tuska, nie zawahałaby się ani chwili przed zastosowaniem przemocy wobec Polaków. Jestem tego pewny. Dlatego właśnie ją wysłano do Moskwy po 10.04., bo było pewne, że nie "pęknie" na widok masakry, jaką Polakom sprawili duet tusk-putin. O czwartym czerwca nawet szkoda gadać, bo nikt normalny nie reklamowałby chińskiego komunizmu w ten dzień. Ta swołocz jedzie uwiarygodnić chiński model "demokracji", o jakim pewnie skrycie marzy w POlsce. Rzygać mi się chce, kiedy na nią patrzę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#360347

Cwana,chytra i przebiegła.Zastanawiałam się kiedyś do kogo jest podobna.Wiem ,do hieny.Rozbiegane oczka skryte za szkłami okularów. Jednak nawet okulary nie ukryją bezwzględności jaką w tych hienich oczkach widać. Patrząc na nią, odnoszę wrażenie ,że cały czas,skupiona jest na zdobywaniu i tropieniu.
"Naczelna hiena" poinformowała dzisiaj społeczeństwo o powodach wycieczki na nasz koszt.Bardzo chciała nas przekonać ,że wycieczka jet konieczna.Argumenty były tragiczne.Brak w nich nawet zwyczajnej przyzwoitości.Osobiście dostaję wysypki słysząc jak "naczelna hiena " mówi o prawach człowieka.
Przecież to taka wycieczka integracyjna ze środków socjalnych.Należy im się ,wszak ciężko pracują.

Pozdrawiam z Podlasia .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ania

#360352

gość z drogi

lepiej nie dałoby się :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#360592