Poszukujemy informatyków drupalowców, programistów!

Obrazek użytkownika Redakcja
Ogłoszenie

W związku z coraz bardziej palącą potrzebą unowocześnienia naszego serwisu poszukujemy osób chętnych do pomocy, współpracy.

Nasze wymagania?

Poszukujemy:
1. Specjalistów, którzy pomogą nam zbudować skórkę (theme) do Drupala na bazie zaprojektowanego przez naszego grafika layoutu strony. Konieczne będzie zbudowanie struktury regionów, które później będziemy mogli wypełnić blokami na wszystkich stronach i podstronach serwisu.

2. Specjalistów od CSS, HTML, którzy pomogą nam przełożyć projekt graficzny na wygląd działającego serwisu. Będzie dużo zabawy z czcionkami, grafikami i ich optymalizacją, marginesami, pozycjonowaniem elementów itp :)

3. Specjalistów doświadczonych w budowaniu, konfiguracji Drupala i jego modułów pod ściśle określone zapotrzebowanie. Bardzo mile będą widziane osoby, które znają strukturę logiczną Drupala i będą w stanie pogrzebać w kodzie modułów i dostosować je pod konkretną potrzebę. Niezbędni są programiści PHP+MySql, JS (Jquery, AJAX, DOM).

4. Last but not least będziemy potrzebowali speców od bazy danych MySql - będzie nas bowiem czekała newralgiczna operacja migracji bazy danych ze starego do nowego serwisu. Nie obejdzie się pewnie bez konieczności napisania kilku skryptów czuwających nad przeniesieniem logicznej struktury danych. Zależy nam na utrzymaniu bardzo dobrego pozycjonowania stron serwisu.

5. Mile będą także widziane osoby doświadczone w konfiguracji i administracji nad środowiskiem systemowym Linux (Apache, MySql, PHP itd.).

Co oferujemy?

Współpracę z grupą absolutnie wyjątkowych ludzi przy tworzeniu jeszcze bardziej unikalnego w skali polskiego internetu i blogosfery politycznej projektu. Satysfakcję i dumę - tu i teraz oraz w przyszłości - w trakcie opowieści recytowanych z uniesioną głową dzieciom i wnukom :) Sławę - tę będziemy mogli także wzmocnić odpowiednią inskrypcją w ukończonym serwisie. Wdzięczność setek tysięcy czytelników, tysięcy komentatorów, setek blogerów. W razie niedosytu - dozgonną współpracę przy dalszym tworzeniu niepoprawnych. :)

W razie dalszego niedosytu - możemy próbować negocjacji z naszym skarbnikiem.

Czego na pewno nie oferujemy?

Nudy. Łatwych zadań. Niskich wymagań. Samochodu służbowego, jacuzzi, służbowej komórki. Bardzo sowitego wynagrodzenia też nie :)

Jak zamierzamy pracować?

Nie będziemy wymagać całkowitego oddania się do dyspozycyji. Sami mamy także bardzo mało czasu. Uciekły nam dwa lata - będziemy mieli cierpliwości i choćby na dwa kolejne, byle skuteczne. Ważne abyśmy realizowali sumiennie i dokładnie poszczególne cele. Pracę zamierzamy koordynować i dokumentować na specjalnym trackerze. Oprócz funkcjonalności serwisu będziemy stawiać na jego stabilność - oznacza to częste testy wydajności w najważniejszych momentach.

Spełniasz wymagania? Jesteś chętny?

Zgłoś się do nas wypełniając formularz kontaktowy

1. Koniecznie jako kategorię kontaktu wybierz: Pomoc w rozbudowie serwisu.
2. Sprawdź czy podałeś bezbłędny adres @.
3. Napisz czy znasz Drupala, jaką wersję, jakie jest twoje doświadczenie z tym CMS'em?
4. Opisz swoje umiejętności, które mogą przydać się nam w projekcie? Czy jest to głównie CSS, programowanie PHP, JS, czy może biegłość w MySql? A może pisałeś, piszesz moduły pod Drupala?
5. Określ swoją dyspozycyjność. Kiedy (dni tygodnia, miesiące) i w jakim wymiarze czasowym mógłbyś zacząć z nami współpracować (od kiedy)?
6. Jakie są Twoje warunki? Czy jesteś w stanie pomóc nam bardziej bezinteresownie czy tylko za wynagrodzeniem?

"Post ogłoszenium" czyli kontekst

Szanowni blogerzy, komentatorzy, czytelnicy i sympatycy!

Wielu z Was zapewne pamięta, że temat prac nad nową odsłoną niepoprawnych toczy się od dawna. Wielu z Was zapewne niejednokrotnie zastanawiało się nad tym "co się, do licha, dzieje z tym projektem?".

Nie siedzieliśmy i nie siedzimy bezczynnie.

Na przestrzeni około 2 lat kilkakrotnie, niestety bezskutecznie, podchodziliśmy do tego tematu. Współpracowaliśmy z kilkoma osobami czy nawet grupami osób, toczyły się pierwsze prace, jakoś to zaczynało wyglądać, zapisywaliśmy nawet chętnych niepoprawnych na beta testy. Po kilku nieudanych próbach wybadaliśmy nawet rynek usług budowy stron na drupalu. Jak się okazało zrobiliśmy to "z czystej ciekawości" - te usługi są dla nas zdecydowanie za drogie. Przy obecnej formie finansowania projektu - własne składki społeczności - nie prędko będzie nas stać na takie usługi.

Nie mamy szczęścia - to fakt. Być może dlatego, że właśnie nie stoi za nami praktycznie żaden kapitał czy super umocowana organizacja i struktura. Jesteśmy tylko grupą blogerów, wolontariuszy, którzy oddają swój prywatny czas - nawet kilka godzin dziennie - w zamian za wielką satysfakcję prowadzenia wyjątkowego i niepowtarzalnego serwisu. Drugiego takiego nie ma! Z tym się wszyscy zgodzicie! :)

Nie tracimy więc determinacji i zmieniamy delikatnie formułę poszukiwania współpracowników - na bardziej otwartą.

Data publikacji 2013-05-04 22:15:16 -> max

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"Drugiego takiego nie ma! Z tym się wszyscy zgodzicie! :)" To prawda, in plus. Portal nie jest może zbyt przejrzysty, nie tak wygodny jak choćby wygodny był nieborak NE, ale zasada wolności słowa rekompensuje różne problemy techniczne z nawiązką.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#355117

[quote]4. Last but not least będziemy potrzebowali speców od bazy danych MySql - będzie nas bowiem czekała newralgiczna operacja migracji bazy danych ze starego do nowego serwisu. Nie obejdzie się pewnie bez konieczności napisania kilku skryptów czuwających nad przeniesieniem logicznej struktury danych.[/quote]

O kuźwa! Znaczy czas pomyśleć o zrobieniu swojego archiwum ;)))))
Dacie znać przed godziną "0" ?

WinHTTrack można użyć dla Niepoprawnych ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#355204

Witaj,
nie działa, to znaczy nie zapisze Ci treści wpisów.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#355226

1. Mamy kopie zapasowe :-) spokojnie.
2. Httracka możesz użyć, ale pod warunkiem ograniczenia ilości sesji. Jeśli nie to złapiesz blokadę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#355287

ogłoszeniodawcy :-(((

Ale impuls do poszukiwań pochwalam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#355306

gość z drogi

Droga Redakcjo,bardzo żałuje,ale trzymam kciuki za WAS,czyli za nas...

powodzenia :)

i potwierdzam,

że jest TO wyjątkowe Miejsce w sieci :) 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#355378

Xenia
Nie zapomnijcie o linuxiarzach tak jak zrobiła to ipla. A linuxiarzy przybywa z dnia na dzień bo mają dość płatnych programów windowsa i bezczelnego szpiegostwa na codzień jak adware i spyware. Po 10 latach rozstałam się na dobre z Microsoftem gdy spróbowałam Linux Mint. Jest świetny!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Xenia

#355399

Szczerze gratuluję. :)
Linux jest na starcie odrobinę trudniejszy dla użytkownika, szczególnie przez lata przyzwyczajonego do Windows.
Natomiast warto sobie zadać pewien trud, w efekcie dostajemy w prezencie system o wiele odporniejszy na wszelkiej maści "awarie", niż "przyjazny dla użytkownika" Windows.

Proszę się nie obawiać - nie będzie miało (i nie ma) najmniejszego znaczenia, czym posługują się PT Niepoprawni. To - "zupełnie inna historia". :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#355401

Xenia
i na słabszym laptopie najlepszy jest Linux Mint 13 który teraz mam. Jest bardzo fajny i tylko początki są trudne dla tych którzy przesiadają się po latach z Windowsa. Teraz to już bajka. Polecam niezdecydowanym.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Xenia

#355693