Ważne słowa J. Kaczyńskiego

Obrazek użytkownika 35stan
Kraj

Zapraszam do dyskusji na temat opinii wygłoszonych przez J.Kaczyńskiego na uniwersytecie w Opolu.
Moim zdaniem, świadczy to o tym, że Prezes posiadł nową wiedzę na temat tragedii smoleńskiej.
Zmienił zdanie na temat komisji międzynarodowej(już nie uważa że ona pomoże, choć A.Macierewicz dalej udaje że nic nie rozumie z obecnej wypowiedzi Białego Domu) i sugeruje szerszy kontekst zamachu.
Oto te słowa:

"Dodał również, że jego zdaniem rozwikłanie katastrofy smoleńskiej na poziomie procesowym jest możliwe tylko z pomocą ustawy. „Nie liczcie na żadne komisje międzynarodowe, to musi być wyjaśnione w Polsce” – podsumował Kaczyński.

Stwierdził, że sam jest przekonany, iż katastrofa smoleńska to był zamach, a gdyby nie doszło do niego podczas podróży do Katynia, to doszłoby podczas późniejszego wyjazdu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do USA – ale nie na terytorium Ameryki."

Zapraszam.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A może były dwie odpowiedzi z Białego Domu? Ta oficjalna i druga - powiedzmy prywatna?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#312811

To nie jest możliwe na takim wysokim szczeblu.
W sprawie tragedii smoleńskiej, Obama jest tym, który przestawiał wajchę. To zmiana sytuacji geopolitycznej i interesów USA, spowodowała zmianę polityki USA względem Rosji.
To polityka resetu Obamy uruchomiła mechanizm, który pozwolił wyeliminować z polityki L.Kaczyńskiego, który realizował przecież politykę wschodnią zgodną z amerykańskimi interesami ery po zimnowojennej(wchodzenia z demokracją i NATO w strefę po sowiecką).
To stało na przeszkodzie polityki Rosji, szczególnie polityki Putina, pragnącego odbudować potęgę Rosji na wzór ZSRR(rozpad ZSRR nazywał największym nieszczęściem po II WS).
Dla realizacji tej polityki, Rosja musi się zbliżać z UE(głównie z Niemcami), co wychodzi na przeciw interesom Niemiec(strategiczne partnerstwo Rosji i Niemiec na obszarze Eurazji).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#312817