Wyjęty spod prawa

Obrazek użytkownika kryska
Kraj
Kilka tygodni temu, podczas spotkania w warszawskim Klubie Ronina, Braun mówił, że pacyfizm "to kolejny przesąd polskiej inteligencji". Prokuratura rozpatrzy jednak głównie jego słowa dotyczące dziennikarzy "Gazety Wyborczej" i TVN-u. "No powiedzmy, wziąłbym tak z tuzin redaktorów "Gazety Wyborczej", ze dwa tuziny pracowników drugiej gwiazdy śmierci, centralnej dzisiaj, TVN-u, nie wspominam oczywiście o etatowych zdrajcach i sprzedawczykach, którzy zawsze nimi byli (...)., no jeżeli się tego nie rozstrzela, co dziesiątego, to znaczy, że hulaj dusza piekła nie ma" - mówił. Prokurator chce użyć wobec Brauna artykułu 255 paragraf 2 Kodeksu Karnego, który stanowi: „Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". Chociaż moim zdaniem nawet osławiony artykuł 122 KK byłby w tym przypadku na wyrost. Czy Braun nie ma prawa do własnej oceny zdrajców? Czy doczekamy się postępowania wobec Andrzeja Wajdy, który pod koniec maja 2010 roku napisał na Twitterze: -„Kiedy wreszcie z pomocą naszych przyjaciół odbierzemy TVP nie będzie litości dla partyjnych prawicowych dziennikarzy. Wystrzelamy jak psy”-. Jestem pewna, ze nie, bo Wajda stoi po słusznej stronie, stanowi klakę trzymajacych władzę. To w przypadku tego typka nic nowego. On zawsze był z władza, nawet z komuchami było mu po drodze. I sekretarz KC PZPR Edward Gierek odznacza Orderem Sztandaru Pracy II klasy Andrzeja Wajdę podczas obchodów 30-lecia kinematografii polskiej, listopad 1975 (C) ADM/CAF - CEZARY LANDGA O agresji polityków prawicy i krzyżu, który stał się w Polsce „symbolem haniebnej nienawiści”, mówił reżyser Andrzej Wajda na spotkaniu z przyszłymi politologami z Rosji i Ukrainy. Wychwalał przy tym premiera Dmitrija Miedwiediewa oraz aktorów z ZSRR i Rosji – informuje “Gazeta Polska Codziennie”. Wajda podzielił się swoimi wywodami na spotkaniu ze studentami z Moskwy, Petersburga i Kijowa uczestniczącymi w szkole letniej zorganizowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Reżyser stwierdził, że nigdy nie widział takiego jadu i głupoty między ugrupowaniami politycznymi w Polsce. Winą za agresję w życiu politycznym obarcza Jarosława Kaczyńskiego. - Kaczyński opowiada niebywałe kłamstwa. W czasach komunizmu czegoś takiego nie było – mówił Wajda. ]]>http://wzzw.wordpress.com/2012/07/19/wajda-skarzy-sie-rosjanom-na-kaczyn...]]> ]]>http://www.fronda.pl/a/prokuratura-wszczela-sledztwo-ws-grzegorza-brauna...]]> http://niepoprawni.pl/node/50797
Brak głosów

Komentarze

wklejać z internetu.
To nie jest tak
że można się siebie wyprzeć
Broń Boże że chciałbym zmieniać świat. Ale komunistyczne świnie takich oporów nie mają.
Proszę o cichą uwagę:........

Vote up!
0
Vote down!
0
#309986

demaskowac te wieprze czerwone!

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#309988

swoim zaprzańskim listem

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#309991

... ktoś kiedyś o tym ludku napisze biografię, a raczej... przyczynek do biografii tak, jak Cenckiewicz o Wałęsie. Ale wtedy będzie burza!!! Ale wówczas "koszerni" podniosą swoje aj, waj!!!

Wiem od mojego bratanka, który jest aktorem i grał kiedyś na planie filmu, który reżyserował A. Wajda, że wcale nie jest to... wybitny reżyser. Na planie jest apodyktyczny w stosunku do aktorów (nie myl z egzekwowaniem dyscypliny). Potrafił zgnoić aktorów za byle co, używając wulgaryzmów. Sam "wielki" reżyser wielokrotnie miał wątpliwości, jak zrobić określone scenariuszem ujęcie i pytał... operatora kamery. Czyli co? Wajda jest przereklamowany, bo za czasów komuny... chwalił komunę, za czasów Solidarności chwalił Solidarność ("Człowiek z żelaza"). Teraz z kolei chwali "dobrodziejstwa" narzucane przez (nie)rządy Tuska i platformersów, - oby tylko "utrzymać się na powierzchni" polskiej kinenatografii. 

Jego "ideologiczny kręgosłup" jest tak chwiejny, że tylko patrzeć, jak straci swe właściwości, które nadał Stwórca. Wówczas (jak podejrzewam) poprosi o... modlitwę za jego zdrowie. 
Będę miał wielkie skrupuły, czy pomodlić się w jego intencji, choć jestem praktykującym katolikiem. 

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".   (ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#310017

myślę, że kluczem do Wajdy jest jego córka Karolina, oraz nieszczęsne zrządzenie losu jakie miało miejsce kilka lat temu w jej domu. Jej "przyjaciel", zawitawszy z wizytą, popełnił w kuchni samobójstwo, wbijając sobie w brzuch kilkakrotnie nóż kuchenny, który następnie opłukał, umył też podłogę, po czym skonał na fotelu. Teraz reżyser musi płacić za milczenie smutnych panów.
więcej szczegółów:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,14,98497119,,Frykowski_Karolina_Wajda_smierc_i_brak_winnego.html?v=2

Vote up!
0
Vote down!
0
#310071

Bzdura, Wajda od początku działalności wysługuje sie władzy ludowej, kpiąc z Polski i Polaków w swojej tfórczości. Sprawa z Frykowskim to tylko spłacanie długu jaki bezpieka ma u Wajdy. 

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#310096

że kiedy grzmiał z oburzenia p/ko pochowaniu Prezydenta Kaczyńskiego w miejscu dla niego, jak uważał, niegodnym - napisałam do Wajdy list, w którym "wyrypałam" mu wszystko, co o takich typkach myślę i to, że nie on jest od uznawania wielkości lub małości osób,skoro sam ani mentalnie , ani moralnie do tego nie dorósł. Wtedy dostał reprymendę od o wielu osób więcej, niż ode mnie. Ale po takim dwulicowcu spływa wszystko, jak woda po... kaczce (z małej litery, oczywiście).

Vote up!
0
Vote down!
0
#310095

Niech najpierw przeprosi publicznie rodziny smoleńskie za to, że obarczył je winą za błędne identyfikacje. Niech weźmie za dupę palikmiota za "a Jarosława Kaczyńskiego odstrzelimy, obedrzemy ze skórki i...." jak to tam leciało dalej. Bo to jest niebezpieczne i rozpleniło się bo dlaczego giną z ręki seryjnego wyłącznie ludzie, którzy mogliby zaszkodzić tej władzy ? Tego Seremet nie widzi i sam dokłada do pieca żeby się chyżemu rójowi przypodobać.

Braun powiedział co generalnie należy robić ze zdrajcami, a co on winien, że te kanalie wiedzą że zdrajcami są i biorą to do siebie ?

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#310099